Kako prepričati starše/različne osebe za psa

jenny3 · 154068

how_how

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 30 December 2011, 23:48:30
se opravičujem spregledala sem:D za psarno se še nisem odločila ampak vem da bodo imeli v psarni cotonly januarja mladičke...ja bo rodovniški. :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #151 : 31 December 2011, 11:25:28
Coton de tulear :D s to pasmo se je že srečal pri njegovi sestrični. Pomoje je najbol primerna za nas ker je sestra alergična.


Moji sošolki (dvojčici) imata tudi cottonko, pa je ena izmed njih alergična na pasjo dlako, pa res nima težav. Čeprav nobena pasma ni 100% hipoalergena, samo ene bolj dražijo ene manj (to je pa odvisno od beljakovin, ki jih izločajo čez kožo (vsaj tako sem slišala)) ::)

Dogs are best friends ever!


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 13 Januar 2012, 15:14:13
pravkar sem odkrila ta forum in se mi zdi fantastičen :)
Imam en velik problem kako prepričati starše za psa.vedno so eni brezvezni izgovori(npr.kaj pa ko bomo šli na morje,kdo bo pa zanj skrbel...).Sploh jih ne morem prepričati.Mami bom prej prepričala kot atija.Imam pa en plus:da si psa želi tudi moj brat in bi zanj skrbela oba.Vem da ko bi dobili psa bi ga imela mami neizmirno rada pa tudi ati.Ampak ne vem kako ju prepričati.Že zelo dolgo prosim za psa.Doma imam veliko knjig o psih.Ugotovila sem da mi najbolj ustreza labradorec.Ogledovala sem si tudi psarne labradorcev in če mi bo uspelo starše prepričati do poletja bomo psa vzeli v psarni velvetline"s(tako so mi svetovali).Tudi veliko prostega časa imam in bi ga rada porabila z psom.Samo mami nujno želi da bi bil pes črn.Prosim pomagajte mi.

Lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #153 : 13 Januar 2012, 15:53:57
Najprej preberi tole temo  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #154 : 13 Januar 2012, 19:44:17
Najbolj preprost odgovor na svetu,počakaj,da boš na svojem in boš imela za psa dovolj svojega prostega časa.Če si ga želiš ti,še ne pomeni,da se hočejo z njim ukvarjat tvoji stRŠI.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 13 Januar 2012, 19:51:12
Saj bom zanj skrbela sama in brat.To sploh ni problem.Prostega časa imam pa tako ali tako preveč.Sem že brala zgornjo temo.Pišejo naj bom potrpežljiva ipd.pa prosim za psa že 3 leta če ne več in sem že obupana ker mislim da mi ne bo uspelo.Drugače me pa zanima kako naj prepričam starše za psa.Ker ko bom na svojem bom sigurno imela psa če ne dva.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #156 : 13 Januar 2012, 19:55:30
Saj v bistvu vprašanja kot "Kaj pa ko gremo na morje?" Niso brez veze. Pes naj gre z vami, v avtu je tako manj prostora za prtljago, vi pa morete že pri rezervaciji povedat za psa in verjetno tudi malo dlje časa iskati apartma/hotel, kjer dovolijo psa. Kako na to gledajo starši?
In če ti zboliš ali se poškoduješ? Kdo bo skrbel za psa?

Kaj pa ko boš šla študirat v drugi kraj?

Kdo te bo vozil v pasjo šolo za vsaj malo in osnovno šolo in kdo te bo vozil na treninge kakega RO ali agilitiya če si boš želela kaj trenirat in hodit na tekme?

Veterinar je drag. Hrana stane.

Z vztrajnostjo se vse doseže. Povabi se nekam na počitnice kjer imajo pse in vsak dan vstajaj ob 6h zjutraj in pojdi za 20 minut na hiter sprehod v vsakem vremenu, vsak dan, tudi ob prehladu (prehlad ni bolezen), po šoli najprej za 15 minut teči ven in  vzemi si 2 uri časa čez dan za aktiven sprehod, kjer boš tudi tekla vmes, zvečer ob 21h pa še 10 minut za večerni mini sprehod.

Ob vsem tem naj ocene ostanejo enake, soba kolikor toliko OK, blatne čevlje pa si sama očisti in pobriši za sabo. Pa pojdi pogledat kak tečaj male šole, osnovne šole v različna društva, da dobiš vtis kam bi šla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 14 Januar 2012, 11:11:58
psa bi dali k babici,ker si ona želi psa dedek pa ne.Drugače pa imamo svoj apartma.Ko bom bolana bo zanj skrbel brat in obratno.Za veterinarja in hrano pa tudi ni problem.Bom vztrajala še naprej.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 14 Januar 2012, 11:13:40
aja
sorodnikov s psi pa nimamo,razen enih z dvema lovskima.za lovskiga mi pa ne bi pustili skrbet ker so bolj prsrani.sem že poskusila da bi ga peljala na sprehod pa mi niso pustili.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #159 : 14 Januar 2012, 13:49:14
Kako psa k babici? A ne bi živel pri vas?

Babice ne morejo ravno zlaufat labradorjev, razen če je tvoja babica vitalen pohodnik. Sploh če bo tvoje pes živahen in vlekel na povodcu, sploh do drugih psov.

Jaz si ne predstavljam ravno tega.  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 14 Januar 2012, 14:51:14
1.če bi psa dobili bi ga ati vzgojil ker vem in ga poznam.vzgojil bi ga pa res da bi hodil poleg,osnovne ukaze ipd.ker je že vzgojil 2 nemška ovčarja.
2.babica bi ga vozila na sprehode drugače  pa tako ali tako živita na kmetiji in bi se pes zlaufal.
3.tisti sorodnikih o katerih sem že prej nekaj napisala imajo dva psa(vdlika)in sta čisto zadovolna ko ju ima babica v oskrbi.drugače bi pa tudi ostala doma v nujnem primeru.

Saj pri nas so vedno eni izgovori,pa sploh ni problem.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 15 Januar 2012, 12:15:25
imam eno vprašanje glede labradorcev.če mi uspe prepričati starše zanj ali naj bo notri ali zunaj v pesjaku.če bi bil v pesjaku bi bil pozimi notri(hud mraz)poleti v vročini pa v garaži na hladnem.čez dan bi se pa jaz in brat res zelo ukvarjala z njim.če bi bil notri bi bilo meni bolj všeč,samo ne vem kako naj starša prepričam naj bo notri ker vedno rečeta pes ni za v hišo.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #162 : 15 Januar 2012, 17:01:59
Ubistvu ni vse samo, da psa pelješ na sprehod, se igraš z njim... imaš čas, seveda je to pomembno. Ampak moraš ga tudi hranit, šolat, peljat k veterinarju (po potrebi). In vse skupaj nanese en velik znesek denarja. In če se starši s tem ne strinjajo, kdo ti ga bo vzdrževal? :) Ti in brat ga sama zagotovo ne moreta.

Dogs are best friends ever!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #163 : 15 Januar 2012, 17:06:46
Hov-hov, ti kar vztrajaj! Če boš čakala na to, da boš na svojem, boš "zapravila" ogromno časa.

Čimveč se s starši pogovarjaj o psih, kaži jim fotke, spletne strani, vse kar najdeš. Zvleci jih sabo na razstave, na srečanja, piknike in podobno. Tako bodo videli, da si resna, dobro bodo spoznali pasmo in še lastniki labijev bodo starše dodatno omehčali :)

Vsekakor pa bosta z bratom rabila finančno pomoč staršev in pri prevozih. Vsaj dokler ne bosta dovolj stara za vozit in kakšno študentsko delo ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 15 Januar 2012, 17:14:38
z bratom imava prišparanega kar nekaj denarja.psa bova plačala sama(vendar verjetno ko bova prepričala starše bosta tudi onadva dala).potem bomo pa kupili vse potrebno in polovico če ne več bova midva plačala.veterinarja imamo res blizu tako da na cepljenje,preglede ipd.ga lahko samedva peljeva(greva peš),ampak kot sem omenila problem ga je samo dobiti(enako je bilo pri mačkih sedaj se pa še kregamo kdo mu bo dal za jest in ostalo).



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 15 Januar 2012, 17:22:10
zoe
omenila si rastave.katera je pa v prihodnosti in kje(na spletni strani KZS se ne znajdem).

ali mi priporočate psarno velvetline¨s.sem slišala da je menda kar v redu.
imam pa še en problem ko omenim besedo pes me mami ali ati kar ustavita.sploh ne morem začeti pogovora,sploh pri ateku ki noče slišati za psa.mami še lahko kdaj kaj rečem o psu.

res ne vem,če mi bo uspelo vztrajala bom.včasih mislim da ga že skoraj imam,drugič pa ravno obratno.
enkrat ko pa sva se z mami pogovarjali o psih je rekla da bo še premislila,sedaj pa ko jo na to spomnim pa reče da lahko razmišlja še nekaj let.takrat sem mislila da ga že imam.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 15 Januar 2012, 17:23:17
med tem časom ko prosim za psa pa res veliko berem na internetu in knjige o psih.



zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 15 Januar 2012, 19:40:01
hov-hov!
Preberi si knjigo Psi za telebane!
A si že razmišljala kakšno hrano boš dajala psu? Labradorci so zelo požrešni in so zato zelo radi predebeli, kar pa seveda slabo vpliva na njihovo zdravje. A si te stvari razčistila z babico, če bo pes pri njej? Ali ga bo poleg njegovih obrokov še dodatno hranila s piškoti itd? Verjemi, včasih je babicam te stvari zelo težko dopovedat. Kvalitetna hrana pa je seveda zelo pomembna. In labradorec kar nekaj poje. Koliko si pripravljena dat na mesec za hrano? 30, 40 €?
Če imaš veterinarja res blizu, to še ne pomeni, da je to dober veterinar. Bo znal ukrepati, če si pes zlomi nogo, ali je dober samo za cepljenje?
Vidim, da se poskušaš stvari lotiti odgovorno, zato ne misli, da te kritiziram ali strašim, rada bi samo, da se čimbolj informiraš.
Ga imaš namen kastrirati ? To je seveda dodaten (vendar skoraj nujen) strošek.
Pa srečno!



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 15 Januar 2012, 20:30:46
Kaj ti živiš v isti hipi kot babica ali drugje? Ker jaz imam tudi psa tako, da živim malo proč od babice. Ampak ti povem - nikoli več tako!!! Če imam psa bo res moj, bom o njem odločala jaz ne pa vsi drugi. Koliko pa si stara? Ker če si še v OŠ že nekako najdeš čas da greš do psa. Ampak v SŠ (vem po meni in sestri) pa to najdeš zelo težko, da se boš vsak dan vozil k psu. Ti priporočam da prebereš čimveč knjig, po internetu (meni uporabne strani: http://luncas.vovk.si/clanki.html   http://kliker.si/    http://www.mojpes.net/     http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/   pa še veliko jih je, to jih je le par ki sem se jih zdaj spomnila in jih kar cele preberi ;) Pa tudi jaz imam nekako navarčevanega dovolj denarja za nakup psa pa malo opreme. Ampak toliko denarja kot ga pes potrebuje pa vsekakor ne, in če si mlada ga bo tudi tebi verjetno zmanjkalo. In prevoz do veta je še najmanjši strošek: veliko več je treba plačati ko pes potrebuje posege, že cepljenje je drago. Pa tudi ni nujno da je ta vet dober! Pa pasja šola (ki je skoraj obvezna zate) je tudi draga. In jaz ti priporočam da je pes v hiši!
Pa upam da ti uspe! :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #169 : 15 Januar 2012, 20:55:40
Jaz sem jo razumela kot, da bo pes pri babici, ko bodo šli na dopust. Lahko pa da se motim.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 16 Januar 2012, 13:57:18
hov-hov si v čisto enaki situaciji kot sem bila jaz. Starši mi niso dovolili imeti psa. Tako da sem počakala, da grem na svoje in sedaj uživam z mojo labiko. Ampak ti povem, da si nisem predstavljala koliko časa vzame pes. Sploh mladič. Res se moraš skoz ukvarjati z njim, se igrati, ga učiti, ga imeti non stop na očeh, da vsega ne zgrize in nosit ven, ker pogosto lula. Nič več poležavanja pred tv, itd. Jaz moram priznati, da odkar imam psa, se mi je življenjski slog totalno  spremenil. Premisli malo tudi o tem. Pa svetujem ti, da je pes v hiši, ker so labiji zelo navezani na ljudi in so radi v stalnem stiku z nijimi.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #171 : 16 Januar 2012, 15:03:30
Nekaj bi dodala tule..pisala si, da ti ne dovolijo oz ne bi imela lovskega psa.

Zavedaj se, da so tudi labradorci lovski psi in imajo močan lovski nagon..



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 16 Januar 2012, 16:28:11
hov-hov!
Preberi si knjigo Psi za telebane!
A si že razmišljala kakšno hrano boš dajala psu? Labradorci so zelo požrešni in so zato zelo radi predebeli, kar pa seveda slabo vpliva na njihovo zdravje. A si te stvari razčistila z babico, če bo pes pri njej? Ali ga bo poleg njegovih obrokov še dodatno hranila s piškoti itd? Verjemi, včasih je babicam te stvari zelo težko dopovedat. Kvalitetna hrana pa je seveda zelo pomembna. In labradorec kar nekaj poje. Koliko si pripravljena dat na mesec za hrano? 30, 40 €?
Če imaš veterinarja res blizu, to še ne pomeni, da je to dober veterinar. Bo znal ukrepati, če si pes zlomi nogo, ali je dober samo za cepljenje?
Vidim, da se poskušaš stvari lotiti odgovorno, zato ne misli, da te kritiziram ali strašim, rada bi samo, da se čimbolj informiraš.
Ga imaš namen kastrirati ? To je seveda dodaten (vendar skoraj nujen) strošek.
Pa srečno!

ne mislim da me kritiziraš,ker vidim da mi pomagaž in daješ koristne nasvete.za to knjigo sem pa že slišala.jo bom prebrala in pogledala če jo imajo v knjižnici.kar se tiče hrane pa sem že razmišljala in bi mu dajala brikete Taste of the wild(prosim svetujte če so v redu),in domačo hrano.saj pri vzrediteljih pri katerih nameraavamo psa vzeti (psarna velvetline¨s)ti dajo zraven tudi nasvete (hranjene...).me pa vseeno zanima kolikokrat se da psu na dan za jest.za babico pa:kakor ji bom naročila tako bo,ker to vedno upošteva in če ji bom rekla naj mu piškotov ne da jih ne bo.veterinarja imam res blizu ampak ga lahko peljemo tudi drugam,saj smo sedaj peljali mačke kastrirati drugam.psa bomo pa definitivno dali kastrirati.upam da mi bo starše uspelo prepričat,ker si psa res želim in to jemljem odgovorno.




hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 16 Januar 2012, 16:35:21
Kaj ti živiš v isti hipi kot babica ali drugje? Ker jaz imam tudi psa tako, da živim malo proč od babice. Ampak ti povem - nikoli več tako!!! Če imam psa bo res moj, bom o njem odločala jaz ne pa vsi drugi. Koliko pa si stara? Ker če si še v OŠ že nekako najdeš čas da greš do psa. Ampak v SŠ (vem po meni in sestri) pa to najdeš zelo težko, da se boš vsak dan vozil k psu. Ti priporočam da prebereš čimveč knjig, po internetu (meni uporabne strani: http://luncas.vovk.si/clanki.html   http://kliker.si/    http://www.mojpes.net/     http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/   pa še veliko jih je, to jih je le par ki sem se jih zdaj spomnila in jih kar cele preberi ;) Pa tudi jaz imam nekako navarčevanega dovolj denarja za nakup psa pa malo opreme. Ampak toliko denarja kot ga pes potrebuje pa vsekakor ne, in če si mlada ga bo tudi tebi verjetno zmanjkalo. In prevoz do veta je še najmanjši strošek: veliko več je treba plačati ko pes potrebuje posege, že cepljenje je drago. Pa tudi ni nujno da je ta vet dober! Pa pasja šola (ki je skoraj obvezna zate) je tudi draga. In jaz ti priporočam da je pes v hiši!
Pa upam da ti uspe! :)

živimo malo dlje od babice.in njej ga res zaupam enkrat na leto.najbolj se bom verjetno ukvarjala jaz(saj se bom,razen če bodo želeli tudi drugi zanj skrbeti).stara sem 13 let in če bo pes kot labradorec na povodcu hitro skočil ga bom lahko zadržala.kot sem napisala imam pa res ogromno časa.imam pa veliko prihranjenega denarja(tudi brat)res bosta krila stroške tudi starša.pa tudi v pasjo šolo ga bomo vozili ali pa ga bo vzgojil oče(ker odlično vzgaja pse,je vzgojil že dva nemška ovčarja(če mi njega in mami uspe prepričati za psa)).prvo spletno stran sem že do konca prebrala ostale pa še ne.hvla za nasvete.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 16 Januar 2012, 16:37:14
Nekaj bi dodala tule..pisala si, da ti ne dovolijo oz ne bi imela lovskega psa.

Zavedaj se, da so tudi labradorci lovski psi in imajo močan lovski nagon..
oprostite če sem se tako izrazila.mislila sem goniče ipd.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 16 Januar 2012, 16:37:52
Jaz sem jo razumela kot, da bo pes pri babici, ko bodo šli na dopust. Lahko pa da se motim.
ja pes bo pri babici samo takrat ko bomo na dopustu.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 16 Januar 2012, 16:40:15
hov-hov si v čisto enaki situaciji kot sem bila jaz. Starši mi niso dovolili imeti psa. Tako da sem počakala, da grem na svoje in sedaj uživam z mojo labiko. Ampak ti povem, da si nisem predstavljala koliko časa vzame pes. Sploh mladič. Res se moraš skoz ukvarjati z njim, se igrati, ga učiti, ga imeti non stop na očeh, da vsega ne zgrize in nosit ven, ker pogosto lula. Nič več poležavanja pred tv, itd. Jaz moram priznati, da odkar imam psa, se mi je življenjski slog totalno  spremenil. Premisli malo tudi o tem. Pa svetujem ti, da je pes v hiši, ker so labiji zelo navezani na ljudi in so radi v stalnem stiku z nijimi.
verjemi mi zadnje čase res malo gledam TV.na računalniku sem več(ne igram igric ipd.),ker res veliko berem o labradorcih.in vem koliko časa zavzame pes.medtem časom ko se bom učila bo zanj poskrbel brat in obratno.



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 16 Januar 2012, 16:49:02
pravkar sem si ogledala spletne strani,ki mi jih je predlagal nekdo od vas.so super ;D.tisto moj pes sem tudi že prej gledala.sedaj jih pa grem brat. ::)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #178 : 16 Januar 2012, 16:59:17
verjemi mi zadnje čase res malo gledam TV.na računalniku sem več(ne igram igric ipd.),ker res veliko berem o labradorcih.in vem koliko časa zavzame pes.medtem časom ko se bom učila bo zanj poskrbel brat in obratno.


Ne, sigurno ne veš. Lahko si delaš približne zaključke, ampak ko ga boš imela boš videla (pa ne vzeti to slabo namerno, kar sem rekla, ampak je res) Ampak vstrajaj, se splača. Moji so bili tudi proti, zdaj je pa vse super. Mami, ki je bila najbolj proti me zdaj kar se tega tiče 100% podpira. ;D  :D

Dogs are best friends ever!


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 16 Januar 2012, 17:16:18

Ne, sigurno ne veš. Lahko si delaš približne zaključke, ampak ko ga boš imela boš videla (pa ne vzeti to slabo namerno, kar sem rekla, ampak je res) Ampak vstrajaj, se splača. Moji so bili tudi proti, zdaj je pa vse super. Mami, ki je bila najbolj proti me zdaj kar se tega tiče 100% podpira. ;D  :D
vem pa da pes ne bo cel dan sam in brez sprehodov.kako pa si prepričal/a starše za psa???