Kako prepričati starše/različne osebe za psa

jenny3 · 151990

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 18 Marec 2012, 16:16:03
Jaao še ena debata rodovniški/nerodovniški :-X. Saj hov-hov je sama rekla, da bo kupila rodovniškega če se ne motim, tako da se je brezveze o tem pogajat. In jaz ti svetujem (kot prej) da se čim več izobražuješ in to, da bodo tudi starši videli da si odgovorna!  :)
Citiraj
Vrastvo ni problem.Ko si pa omenila žure ipd.odpadejo nisem takšen tip,raje sem doma zunaj.Psu bi se prilagodila.
Sej super da imaš varstvo, ampak v ''žur leta'' boš pa skoraj sigurno še prišla...  :D :D
p.s.: kako se pa hov-hov v resnici kličeš (ker mi je ''nadležno'' pisat hov-hov vedno)?  :-[ :-[



Kayya

  • Gost
Odgovori #361 : 18 Marec 2012, 16:18:32
Ni nujno da bo. Meni gre ob sami besedi "žur" na kozlanje. Pa ja, tudi upam da ne bo.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 18 Marec 2012, 16:28:40
Citiraj
Ni nujno da bo. Meni gre ob sami besedi "žur" na kozlanje. Pa ja, tudi upam da ne bo.
Oprosti samo zakaj ??? ??? ??? Jaz sicer še ne hodim (bom pa čez par let), ampak ni nujno da če žuraš si ves čas zadrogiran in napit (je moja sestra mogoče prizadeta, grozna, zdrogirana???? Pa gre zelo rada na zabave, je bla mogoče ravno včeraj pa je čisto normalna)... In niso vse le psi, je še marsikaj drugega...  ;) ;) Sicer pa OT (se pa ne kregam, samo povem moje mnenje)...



Kayya

  • Gost
Odgovori #363 : 18 Marec 2012, 16:31:26
Še na šolskem plesu ne morem zdržat! :P Ne vem meni pa se zdi totalno bedno hodit zvečer plesat?? Logika?? Pffff, to ni zame. :P Sorry I don't get it and I never will.  :-[



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 18 Marec 2012, 16:35:26
Še na šolskem plesu ne morem zdržat! :P Ne vem meni pa se zdi totalno bedno hodit zvečer plesat?? Logika?? Pffff, to ni zame. :P Sorry I don't get it and I never will.  :-[

sem enaka



Kayya

  • Gost
Odgovori #365 : 18 Marec 2012, 16:36:42

sem enaka
Jupi! Sem upala da nisem edina. :P



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 18 Marec 2012, 16:40:12
Nisi



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #367 : 18 Marec 2012, 17:04:49
Jaz sem bila pri 14 ista, pa sem potem zacela zurat pri 17 :) ful se spremenis v kratkem casu, ko si najstnik.

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #368 : 18 Marec 2012, 17:09:01
ampak v ''žur leta'' boš pa skoraj sigurno še prišla...  :D :D


ali  pa kar v v žurerska  leta >:D >:D
 pri meni so trajali od cca 18-27 ega... cca   ;D... pa fajn je bilo :P   
V teh letih bi mi bil pes 1000% odveč... marsikakšno poletno potepanje bi mi odpadlo.. ali pa zviz 3 dnevni izleti >:D... da ne omenjam juter katera so se potegnila do kosila , nikoli se  ni domov mudilo( doma smo vse že poznali  ;D)
 
eh ja.. sedaj je pa 7.10 auf... ( budilka v pasji riti dela in je hudo točna) nema petka ali svetka... počitnice so umirjene s psi( no ja saj ne ,da mi ne bi pasale) pa tudi 3 dnevni zvizi so kar planirani. Domov se mi pa ponavadi tudi malo mudi .
Je pa ena dobra stvar... včasih če sem bila prav "zgodna" sem litanije in kokodakanja  poslušala... sedaj sta me pa dva neizmerno vesela in nikoli nič ne kokodakata.

Drugače pa punce  ;) roko na srce... razžurat se je treba...  ;) :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Kayya

  • Gost
Odgovori #369 : 18 Marec 2012, 17:11:40
Jaz pa res ne vidim smisla v tem. Bom pa sporočila napredek čez 4 leta. Upam da ga ne bo. :P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 18 Marec 2012, 17:17:01
Čisto zašli iz teme, ampak ti lahko osebno povem, da tudi sama nisem bila neki ful za žurke in podobne stvari, ko sem prišla v najstniška leta ampak se v 2,3 letih zelo spremeniš... ;) Sploh potem boš videla srednja šola/gimnazija... ;)
Nekatere prime prej nekatere kasneje.
Sicer pa moja psica ob vseh mojih "žurkah" in podobnem ne trpi, ker jo vedno preden grem kamorkoli najprej ven peljem ipd. ;)
Čisto odvisno od osebe, nekateri se pa totalno predajo takemu toku in na psa pozabijo in skrb se prelevi na starše...



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #371 : 18 Marec 2012, 17:18:54
Jaz tudi sedaj ne maram žurk in podobnega.Bomo pa videli kako bo čez nekaj let.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #372 : 18 Marec 2012, 17:20:24
Drugače pa punce  ;) roko na srce... razžurat se je treba...  ;) :)

Jap... ;)

battito animale


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 18 Marec 2012, 17:24:40
Čisto smo zašli iz teme.Ali ne bi bilo bolje da se pogovarjamo o psih?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #374 : 18 Marec 2012, 17:25:37
Meni se pa zdi to cisto del teme o tem, kako prepricati starse za psa :)

battito animale


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #375 : 18 Marec 2012, 17:25:57
Ce se je pa o zuriranju tako lepo pogovarjat  ::)

ZgaGa


Kayya

  • Gost
Odgovori #376 : 18 Marec 2012, 17:26:57
LoL



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 18 Marec 2012, 17:28:00
Govorimo o psih.Bolje bi bilo govoriti kako poskrbeti za psa če veliko žuriraš in je pes tvoj.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #378 : 18 Marec 2012, 17:40:15
Ja sej... govorimo o tem... pes živi cca 14-15 let... torej sedaj si koliko 15 let... in se ti pač ne žura ...ok... meni se tud ni takrat... pa še skozi skoraj da celo srednjo šolo  se mi ni...potem je pa prišel fax... pa  izpit za avto... pa  študentsko delo in denar.. ... ooo potem se je pa začelo ;D ;D  redko kater vikend je bil ,da ni bilo za kam it... ko je prišlo poletje. takrat pa sploh.. kaj je bilo boljšega kot s prijateljicam na morje..( še če sem  že imela  kakšnega tipa sem se ga nekako losala za takrat >:D...)...Premantura, Pag.. Ios...Absolvent... prvi maji..  da redno o vikendih sploh ne govorim   ...( včasih še celo med tednom  >:D) uf ja... fajn je bilo ;D

Samo mi smo imeli takrat na srečo doma mačka in ne psa :o :D... Pes je  obveznost  ;) Sej je fajn .. pa jaz se sedaj ne predstavljam življenja brez psa... ampak mi je obveznost... in  še sedaj pride  parkrat na leto tako , da moram službeno kam it...in jih je potrebno dat v varstvo...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #379 : 18 Marec 2012, 17:56:10
Ste bile pa pozne  :P. Meni je oce dovolil psa sele, ko sem se zresnila, prej sem ga 10 let gnjavila  ::) Pa sem bila potem vesela, da mi ga ni pustil, ne vem, kako bi to izgledalo, ker pac me ni bilo nic doma, skos zabave. Zacela sem zurat pri 14ih letih in pa do 18 leta, potem sem dobila psa za 1 leto zveze. In tudi sama ne bi psa pustila otroku, dokler se ni znorel in padel v resnejsa leta, ce ne bi bila pripravljena prevzeti vso odgovornost za psa kot mama :)
Jaaa, saj so srcki in vse, imam dva srcka - so pa res odgovornost. Jaz sem bila, kot ze ena zgoraj omenja, sama za vse. Moj oce mi ga je pustil le v primeru, da SAMA zanj skrbim - enkrat sred noci je placal dezurnega vet.,  in pa enkrat mi ga je pazil 2 dni, ko sem sla na morje. Naslednjic sem ga pa itak vzela zraven. To je bilo od njega vse. Ne vem, jaz nimam nic proti, ce si ga nabavis in to... ampak bos marsicesa prikrajsana, kar pa najstniki ne bi smeli bit.

Mimi*


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #380 : 18 Marec 2012, 17:57:55
Ce veliko zuras, za psa ne skrbis, tvoj je pa samo se na papirju. :P :D
Saj smo tecne, ampak tako je-vsakemu se odpelje .. Npr. Fantje so en tak dober primer, puberteta traja od nekje 13-25 leta, potem pride predkrizno obdobje, nato kriza srednjih let in pac ne odrastejo nikoli :P  malo heca ne skodi :)
Ma saj pes je fajn zivalca, zal je pa treba mislit tudi vnaprej, ni samo za danes :)
Jaz sem vesela, da si odgovorna in kar tako naprej pa bo :)
Ce pa drugega ne, bos imela psa, ko bos na svojem

ZgaGa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #381 : 18 Marec 2012, 17:59:21
Govorimo o psih.Bolje bi bilo govoriti kako poskrbeti za psa če veliko žuriraš in je pes tvoj.

Ni nemogoce. Ampak ce edino ti skrbis za psa, je potrebno ogromno odrekanj, in ne vem, ce se jih dobro zavedas :)

Jaz sem sama z dvemi psi, pa nikakor ne bi hotela drugace. Ampak to pomeni, da grem po sluzbi direktno domov, ne na pijaco; in da moram iskat varstvo ze, ce imamo v sluzbi kaksne stvari, ki trajajo vec kot 8 ur, kaj sele, ce grem kam za vec dni. Na sreco so moji starsi z veseljem varuske, ampak ce jih ne bi bilo, bi morala iskat placano varstvo.

Zate pol to pomeni, da bos morala hodit direktno iz sole domov, spustit druzenja s prijatelji takoj po pouku, in kaj bos naredila, ce boste sli s solo na enodnevno ali pa vecdnevno obvezno ekskurzijo?

Pa ni moj namen te prepricat, da ne vzemi psa, samo, da res dobro razmisli o vsem tem. Ce si zdaj prepricana, da bos 100% skrbela za psa, kaj bo, ce se premislis cez dve, tri leta?

battito animale


Kayya

  • Gost
Odgovori #382 : 18 Marec 2012, 18:03:07
Uf....kaj bi potem mogli šele meni govorit. :P hov hov koliko si ti sedaj stara?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #383 : 18 Marec 2012, 18:27:49
Dokler ste doma in v teh letih ki se spreminjajo je edino smiselno da je pes družinski  ;D... kar pomeni ,da so starši glavni lastniki.
Sej vem da  se grdo sliši sploh,če je želja po psu velika, ampak tako je.
Mi smo imeli psa,  ampak je je preminil ko sem bila stara tam 16 let..in sem tudi navirala za psa... do onemoglosti..in to še celo za dobermana :D... In mi je fotr reku ,da on  ne bo imel dobermana ,  razen če  sama našparam in kupim yorkiš terierja... no ta mi pa ni bil coolski. Je pa rekel yorkija al pa nič... edin yorkija bo mami lahko ven vozila... vse ostalo odpade ..pa sva se oba z bratom zgražala , da  je bolan in da blede in vse živo obljubljala... potem je pa en dan privlekel  enega črnega mačka, in rekel da mu dava lahko ime doberman in to je to... :D
In je  maček dobil iz protesta ime Mirko...in smo imeli mirčeta... čez par let je ratal še evnuh..in je bil tud  z nami na mnoga leta...
 psa sem si pa nabavila prvo leto, ko sem se v svojo hišo preselila :)...in je bil problem, ker ni mogel bit sam..  tako da sem menjala službo in še njemu nabavila družbo...
 sedaj imam pa obveznost, pa delo... tudi. Pa včasih tud kakšen strošek ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Kayya

  • Gost
Odgovori #384 : 18 Marec 2012, 19:13:04
no mi imamo dva psa. eden je od dedka ampak je skoraj moja-ima 3 leta, eden je pa moj-7 let. redko se zgodi da ne skrbim zanj razen ce gremo s solo v tujino. in niti na pamet mi ne pride da mi bo pes crknu medtem ko bom -itak ne bom lol-zurala.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #385 : 18 Marec 2012, 19:36:34
No, jaz sem prvo psico dobila pri mojih 11 letih. Z mano je šla skozi fazo "na šolski ples pa že ne grem" in skozi fazo "nobenega žura ne morem zamuditi"... Imela sem ogromno pomoči od mame, ampak še vedno veliko odrekanj. Enkrat sem pač nehala hodit z mamo na dopust in sem se mogla prilagodit njenemu urniku, če sem želela, da mi čuva psa. Spontani zabavni vikendi so zame odpadli (in sem potem še cel teden poslušala kako super je bilo). Pa po prežurani noči sem se, malo da ne, po vseh štirih odplazila peljat psa ven (v bloku ga ne moraš samo na vrt spustit...). Ampak, če si želiš psa, so vsa ta odrekanja samoumevna. Za vsako stvar pač že avtomatično razmisliš kam pa pes paše. Ali bo predolgo sam, kdaj dobi za jest, kje bom našla še vsaj tisto uro za sprehod.... He, he, še dobro, da so vsi moji hobiji pes :D . Za zdajšnjo psico sem namreč sama za vse. Ampak se še vedno lahko obrnem na mamo za varstvo, če ne gre drugače pa še teta vskoči. Brez tega bi bilo pa res kar težko, ker vedno in povsod res ne moreš peljat psa s sabo.
Torej, ne pravim, da še ni čas za psa. Ampak starši se morajo nujno strinjat in pri skrbi za psa prostovoljno sodelovat. Brez tega ne gre.

Pa še malo OT na rodovniški/nerodovniški temo... Nikoli ne bom razumela ljudi, ki se raje odločijo za nakup psa, kjer nimajo pojma kakšno je zdravstveno stanje staršev. Ne vem, no, meni je logično, da denar pustim tam, kjer so naredili vse za to, da bo moj mladič zdrav in karakterno primeren...



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #386 : 18 Marec 2012, 19:53:50
Kakorkoli, fajn je, da je pes družinski projekt, saj potrebuje veliko pozornosti in odrekanja s strani vseh družinskih članov. Če niso vsi ZA, potem je vse skupaj veliko težje. Sam se dobil prvega psa pri 12. letih in sem veliko sam skrbel zanj, a tudi starša sta mi bila vedno v pomoč.
Zdaj imam svoje otroke in vsi smo veseli naše psičke, nikoli pa je ne bi imeli, če bi jo želela le otroka, saj pas pač ni igrača.
Na temo rodovniški / nerodovniški psi se ne bom več pisal svojih komentarjev, saj sem svoje že povedal, poleg tega pa se v določenih pogledih zelo strinjam z lastniki rodovniših psov, po drugi strani pa se v določenih pogledih zelo razhajamo. Nima pa se smisla pregovarjati v nedogled.  :)


lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 18 Marec 2012, 21:04:39
Jaz bom samo to rekla: vse se da, če se hoče! :) res pa je, da veliko lažje če veš, da imaš nekoga, na katerega se lahko zaneseš!

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #388 : 19 Marec 2012, 14:58:29
Ni nemogoce. Ampak ce edino ti skrbis za psa, je potrebno ogromno odrekanj, in ne vem, ce se jih dobro zavedas :)

Jaz sem sama z dvemi psi, pa nikakor ne bi hotela drugace. Ampak to pomeni, da grem po sluzbi direktno domov, ne na pijaco; in da moram iskat varstvo ze, ce imamo v sluzbi kaksne stvari, ki trajajo vec kot 8 ur, kaj sele, ce grem kam za vec dni. Na sreco so moji starsi z veseljem varuske, ampak ce jih ne bi bilo, bi morala iskat placano varstvo.

Zate pol to pomeni, da bos morala hodit direktno iz sole domov, spustit druzenja s prijatelji takoj po pouku, in kaj bos naredila, ce boste sli s solo na enodnevno ali pa vecdnevno obvezno ekskurzijo?

Pa ni moj namen te prepricat, da ne vzemi psa, samo, da res dobro razmisli o vsem tem. Ce si zdaj prepricana, da bos 100% skrbela za psa, kaj bo, ce se premislis cez dve, tri leta?
Z prijateljicami se ne dobivam po pouku nikoli,razen če je kaj za šolo(morda se bo to spremenilo z leti).
Jaz bom samo to rekla: vse se da, če se hoče! :) res pa je, da veliko lažje če veš, da imaš nekoga, na katerega se lahko zaneseš!
Se strinjem.Brez podpore staršev ne bo psa.Poleg mmene bi za psa skrbel tudi brat.



Kayya

  • Gost
Odgovori #389 : 19 Marec 2012, 15:01:20
Odvisno kdaj prideš domov. Moj ima rutino it ven ob 13.00, včasih pridem domov ob 12.00 in če ga peljem ven noče nit lulat ni kakat. Tako da imam vmes eno uro fraj.