Kako prepričati starše/različne osebe za psa

jenny3 · 150984

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 05 Junij 2007, 21:55:23
Hay,
ja pri nam je tako, da bi imeli irskega setra, zame pa ta pasma ni in sem odločno za borderja, katera pasma pa očetu ni primerna in zato pride do problemov. Saj z Zorom je bilo tako, da smo že prej imeli airedalca in je brat želel imeti to pasmo še enkrat in je Zora plačal on, na koncu pa je bil pisan na očeta in je tudi odločeno, da bo vse življenje ostal pri očetu. Pa ko bomo enkrat imeli to pasmo bo mu pa še ta pasma med ljubimi, tako je zmeraj bilo. Saj oče je tudi kot mali imel svojo psičko z legli in še par psov, ker je pač deda bil lovec in je imel par psov s katerimi je zmagoval v lovskih tekmovanjih in še zdaj rad razkaže pokale. No ne vem zakaj ne bi mogli imeti tudi zdaj 2 psa, če je on kot mali lahko imel še več psov kot pa samo 2. Res je, da mi ne verjameta, da sem sposobna imeti psa, kako pa bosta vedela, če pa sem cele dneve nekje v drugem prostoru stran od nju.
lp,
Anja


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 15 Julij 2007, 20:31:18
No, pri nas smo že malo bližje psu (danes sem se skoraj cel dan o tem menila z očijem). Sicer pa se "odločamo" med borderjem, gladkodlakim prinašalcem in zlatim prinašalcem.  :)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #62 : 30 Julij 2007, 15:50:23
Oj!
Mi smo bližje!  ;D Včeraj sve z mami zjutraj gledali zavetišča(in pse v njih) in se odločili, da bomo vzeli(če bomo) kakšnega maltežana, ki je za oddajo ali pa je v zavetišču!  Zakaj? Ker se nam zdi lepo posvojiti brezdomo žival želimo pa si maltežana  :P  Pa je rešitev...
Lp,Tjaša



zv3zdica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 05 Avgust 2007, 22:45:30
Malce off topic, ampak moram .......... :-[

TYASHY, si prepričana glede maltežana? Jaz ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da je to čudovita pasma in če bi se še enkrat odločala, bi spet zagotovo izbrala maltežana....Moraš pa se zavedati, da zna biti nega teh kepic precej zahtevna in tudi PRECEJ draga.....Kvalitetne krtače (ki se jih pri nas v trgovinah ne dobi, ampak jo moraš naročiti iz tujine ali kupiti na razstavi), šamponi, balzami (na žalost boš rabila veliko večjo kvaliteto kot jo nudi hobby dog), spreji za razčesavanje,.....te bodo stali pravo malo premoženje! Poleg tega, moraš psa ne samo sprehajat, ampak ga redno vsak dan negovat - jaz za nego mojega malega (pa je star komaj 9 mesecev in dlaka še ni dolga do tal) porabim prb. uro na dan!! Da ne govorimo koliko časa vzame šele kopanje in sušenje......To govorim zato, ker mi je že marsikdo rekel, kako si želi maltežana in kako je to lepa pasma - ko pa vidi koliko časa in denarja je potrebno vlagati v nego, si kar na lepem premisli.....in kuža mora menjati dom! :'(
Resnično še enkrat premisli, in če še vedno vztrajate pri maltežanih, mi lahko pišeš na ZS in ti lahko razložim vse o negi maltežana.....Poglej si tudi forum o maltežanih:

http://www.maltezan.mojforum.si
in
http://www.mojmaltezan.mojforum.si

LP,Mateja



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #64 : 20 Avgust 2007, 09:42:46
Glede staršev in tega. Ok, jaz osebno mislim, da so njihove odločitve večinoma pravilne...
Po moje ko odrasteš in si na svojem in vse skupaj, na stvari gledaš čisto drugače kot 13-letnik, po moje je v današnjem življenju že toliko hitenja in tega, da si večina staršev res ne more naložiti nase še enega psa- če že vzamemo kakšno bolj aktivno pasmo pa sploh. In kje je garancija d bo mulc res skrbel za psa kot se šika in da ga bodo starši psa gledali le takrat ko bo njihov otrok z njim vadil. Evo, pa je preveč takih izsiljevalskih zgodb, ki potem pravijo da je zanimanje za kužka blazno veliko 1 teden potem pa konec. Jaz sem Kano dobila pri skoraj 9 letih (malo manj), in če gledam iz današnjega stališča to odločitev kar malo obžalujem. Pa ne zato, ker ne bi Kane imela rada, pač pa zato, ker danes vem toliko več o vzgoji psov imam natančne ambicije, kaj lahko počnem s psom, vem kateri pes natanko ustreza mojemu karakterju, znam že toliko angleško, da navežem kontakt tudi z vzrediteljem iz tujine in podobno. In kaj je bilo pred 5 leti? Kana je bila res dober nakup, ampak imela je precej pomankljivo vzgojo. bog, še nisem vedela za kliker, nisem vedela kašnega pomena je mala šola... In to malo obžalujem.
Gremo dalje... Spomladi dobimo kraševca. To sploh ni in ni moja pasma. Ampak kaj, bomo potrpeli in če že ne drugega na njem nabirali izkušnje za sanjskega psa. Ampak, dokler živimo s starši, dokler so odločite tudi njihove in ne le naše je pač tako, da ne more biti vedno po naše in moramo samo izkoristiti vsako priliko da se povadimo za nekoč, za življenje, ko bomo sami odločali o tem , kakšnega psa bomo meli in koliko jih bo pri hiši.
Za vse, ki želite imeti še enega psa (pa že imate enega, ali 2) pa ja, vem kako je težko, vendar b z veliko truda, potrpljenja enkrat uspelo.
Kot je že napisala Zoe - čas ko nam starši ne pustijo še imeti psa, lahko lepo izkoristimo za spoznavanje pasme in linij, kontaktiranje z lastniki in vzreditelji in podobno.
Splača se  ;)



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 19 September 2007, 07:38:31
Jaz si želim angleškega koker španjela, mami težim in težim >:(, pa ni nič, v vsaki reviji mojpes opazi psa ki je ljubek, in mi to reče ( kot da bi hotela nekaj drugega kot koker španjela), ampak ona ga noče, samo narediti hoče tako, da bi bil pred odločitvijo in ji nebi najedal tako močno 8).
Seveda, če bi se zdaj odločila, da ga lahko imamo, bom počakal do spomladi, (kdor ve o čem govorim, mi bo pritrdil).
Da mi boste verjeli:
-vem kakšne igrače bo imela
-približno vem, kakšno hrano
-ime tudi že vem
-vem kako jo bom učil ukazov...
In še veliko stvari.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #66 : 19 September 2007, 14:08:08
Jaz si želim angleškega koker španjela, mami težim in težim >:(, pa ni nič, v vsaki reviji mojpes opazi psa ki je ljubek, in mi to reče ( kot da bi hotela nekaj drugega kot koker španjela), ampak ona ga noče, samo narediti hoče tako, da bi bil pred odločitvijo in ji nebi najedal tako močno 8).
Seveda, če bi se zdaj odločila, da ga lahko imamo, bom počakal do spomladi, (kdor ve o čem govorim, mi bo pritrdil).
Da mi boste verjeli:
-vem kakšne igrače bo imela
-približno vem, kakšno hrano
-ime tudi že vem
-vem kako jo bom učil ukazov...
In še veliko stvari.
Stvari ki si jih naštel imajo razen hrane in mogoče tudi igrač malo pomena.
Moraš vedeti kako vzgajati psa,kakšen karakter ti ustreza,kaj mu lahko nudiš,kakšno nego potrebuje...
Morda vse to že veš,a nikoli ne škodi prebrati kakšno vrstico več.
Ja,vem,to pravi tista ki je se odločala med najmanj 15 pasmami in za nekatere že oglase na net dajala...
Pa vseeno boljše kot pogledati sliko,in nato sledi"iiiiii kako je luškaaaaan" v naslednjem trenutku pa kličeš vzreditelje itd... ::) :-\ :-[
Preberi si naslednje teme;
Angleški koker španjel
Vzgoja in šolanje----->Vzgoja mladička
Nega
Hrana
Oprema
...................................... ;)

Lp Alja



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 19 September 2007, 17:00:38
sicer imaš prav da kar sem napisal, nima nevem kakšnega pomena, ampak seveda tudi vem te stvari, ki si jih ti naštela, seveda pa še vedno iščem knjige in se še naprej učim o vsem tem.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #68 : 19 September 2007, 17:21:16
Meni pa se še vedno  zdi, da samo potrditev staršev, še posebej če si od njih finančno odvisen, ni dovolj. Ker dokler nebodo vsaj malo podučeni in nebodo rekli ja samo zato da boš nehal težit to nebo to.  Saj privarčuješ denar za nakup psa, morda celo za vso opremo, ampak tu se stroški šele začnejo..hrana, veterinar, šolanje...to nanese kar nekaj denarja, ki ga sam po vsej verjetnosti brez pomoči staršev ne bi bil zmožen kriti (vsaj v mojem primiru je tako). Tako da jih najprej, po tem ko ti psa dovolijo seznani še z vsem, kar s psom pride, in če bodo tudi s tem zadovoljni potem  ni več ovir   ;)
Da pa jih navdušiš za specifično pasmo veliko pripomore to, da greš skupaj z njimi pogledat k kakšnemu vzreditelju (po možnosti z mladički). Moji mami niti malo niso bili všeč zlati prinašalci, tisti bol svetli pa sploh ne. Ko pa je šla z mano in očetom pogledati k našemu vzreditelju in videla male bele njokce s tako mehko dlako in migajočimi repki ki so hoteli k tebi v naročje je že vprašala katerega si lahko zberemo  :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 30 September 2007, 19:08:53
mi smo trenutno pri pogovorih aussie/ZP



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #70 : 30 September 2007, 19:17:12
Meni pa se še vedno  zdi, da samo potrditev staršev, še posebej če si od njih finančno odvisen, ni dovolj. Ker dokler nebodo vsaj malo podučeni in nebodo rekli ja samo zato da boš nehal težit to nebo to.  Saj privarčuješ denar za nakup psa, morda celo za vso opremo, ampak tu se stroški šele začnejo..hrana, veterinar, šolanje...to nanese kar nekaj denarja, ki ga sam po vsej verjetnosti brez pomoči staršev ne bi bil zmožen kriti (vsaj v mojem primiru je tako). Tako da jih najprej, po tem ko ti psa dovolijo seznani še z vsem, kar s psom pride, in če bodo tudi s tem zadovoljni potem  ni več ovir   ;)
S temle se pa 100% strinjam. Tudi pri meni je tako, kar se da plačam jaz npr. za šolanje plačajo starši.
Pa se mi zdi prav tako  8) čeprav so kakšen mesec stroški res visoki( npr. veterinar- cepljenje + hrana + igrače + povodci + ...) ampak je pa spet to, da se nekako počitiš odgovornega za žival

lp


LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 30 September 2007, 21:21:35
da boste vedeli, psa hočem jaz kupiti sam, mu kupiti igrače, ovratnico, povodec, priboljške...
Razen hrane in veterinarja (ker bi mi počasi zmanjkalo denarja)., ampak vedite da jaz mislim dobro skrbeti za psa
Mami, ko se pogovarja z drugimi, ki opazijo, kako si želim psa(npr. knjižničarka, ker skoraj vsak teden vzamem 3 revije mojpes in povrhu še par knjig o psih in drugih živalih) , vedno omeni da se boji da bo morala ona skrbeti za psa in tako naprej, ker ve da ji ne morem nevem kako ugovarjati, kot bi ji doma, ampak če bo še kdaj začela o tem pred knjižničarko, veste kaj bom naredil >:( >:(
Vseeno še nisem izgubil upanja in veste kaj mi je zadnjič rekla, ko sem kot vedno načenjal temo? rekla je da bo mogoče pomislila ::)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #72 : 30 September 2007, 21:33:32
Ja saj ravno hrana in veterinar sta največja stroška    ::)  .     Kakšno pasmo pa misliš kupiti?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 03 Oktober 2007, 15:09:00
angleškega koker španjela, ni nujno da je čist čistokrven, mi je še najljubši, pa še ni možno da bi imeli velikega psa, ta pa je ravno pravšen, pa tudi dlaka je primerna, pa tudi po izgledu mi je najljubši med psi, torej, idealen pes. sicer pa bi imel samičko. pa ne mislit da ne vem ničesar o tej pasmi :P



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #74 : 03 Oktober 2007, 16:02:03
Lej fantek,zdaj še ene par let lepo prebiraj knjige,obišči kakšno razstavo,kakšno agility tekmo,kakšno tekmo v klasiki,....pogovarjaj se z lastniki psov,poslušaj,se uči,........pa bo prišel čas tudi za tvojega kužka.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #75 : 03 Oktober 2007, 16:12:23
Pa prvo kot prvo si dobro preberi, zakaj ni dobro kupiti čistokrvnega ali čist čistokrvnega psa  ;)  Pri takšnih kokeršpanjelih zna biti agresivnost kar velik problem



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 03 Oktober 2007, 17:13:28
glej, nočem vedno utemeljevati svoje prejšnje izjave, AMPAK VEM ZAKaJ HOČEM PSA.
sploh pa 'punčka', mi ni treba tega govorit, ker to delam, raje poglej mojega prijatelja, najprej je hotel maltežana, čez par dni pa se je odločil za samojeda in zdaj ga ima, 
ampak on ni prebiral knjig, eno knjigo je videl, kjer vse dobro piše o samojedu in se tako odločil zanj, nič se ni pozanimal itd. ampak jaz prebiram knjige in se učim itd.
zato mi prosim ne govori kot da sem kak 1 mesečni otrok ki še ničesar ne ve, dosti sem se že naučil in še se bom >:( >:(



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #77 : 03 Oktober 2007, 17:20:29
No ja...če še vedno ne poznaš razlike med čisto čistokrven, rodovniški in mešanec moraš še veliko prebrat   ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #78 : 03 Oktober 2007, 17:27:21
ej,ej, pomiri se...noben ti noče ni slabega...samo priporočajo ti, da še malo počakaš, da si malo starejši, da si nabereš še malo več znanja, hočejo tebi in tvojemu bodočemi psu dobro.  Ker se ti pač po postih vidi, da še nimaš čisto ražčiščenih pojmov glede vsega.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #79 : 03 Oktober 2007, 18:07:20
Oziroma preberi kakšen članek o pomembnosti rodovnika. Saj nihče ni prišel pameten na ta svet in ta čas, ko prepričuješ starše lahko prebereš še o tem.
 TALE (klik) del foruma ti ne more škodovat in pa TA (klik) članek tudi ne. Ko prebereš še enkrat povej kaj misliš ;).
lp
T.

8)


LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 03 Oktober 2007, 20:52:47
po mojih postih se vidi, da nisem vsega napisal, drugač pa glih to delam, pridobivam na znanju, o razlikah mešancov, čistokrvnih psov in rodovniških vem toliko da je dovolj da imam psa, hvala za link, spet sem izvedel marsikaj. ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #81 : 29 December 2007, 12:15:41
Naslov je sicer kako prepričati za psa, pa mislim da ne boste hudi če vprašam za kakšno drugo žival. :P

Kako prepričati starše za zajca ali hrčka? Dobila bi ga zastoj tako da to ni problem. Ker babičina sestra vzreja zajce tudi kletka ne bi bila problem.
Hrano bi kupovala sama, še babica bi mi vmes kupila.(tako je vsaj rekla) Ker zajec ne bi smel biti v hiši bi bil spodaj v enem ogrevanem prostoru tako da tudi to ni problem.
Problem je v tem, da enostavno ne pustijo. Ne verjamejo da bi se ukvarjala z njim, ga hranila, negovala...(moj pes je seveda nevzgojen, presuh in nenegovan... ::))
Kako jih naj prepričam? Priporočate kakšno manjšo nezahtevnejšo žival?

Lp



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #82 : 29 December 2007, 15:13:05
Oj!
Heh, pri meni je bilo tako, da je imela sošolčeva soseda leglo malih hrčkov in je sošolec dobil enega. Potem smo pa mi obvezno 2x na teden šli tja  ;D In drugi teden se mamici ni več dalo in me je za moj rojstni dan doma pričakala mala kep'ca in ogromno pripomočkov.  :) Potem je ta mala kep'ca šla na uspavanje in tisti dan ej mami rekla NOBENE ŽIVALI VEČ. Evo, zdaj imamo Nelly. OK, ampak ugani zakaj ??? Ker jo je ona hotela  ::) Jaz ti priporočam hrčka  ;D To daš lahko mami za prebrat lahko ji poveš, lahko ji kažes slike hrčkov itd. itd.

Mi smo psu bližje-samo še en korak do privolitve. Oči pravi, da ko bom šla iz OŠ, da bo manj časa in ga bo za psa zmanjkalo.(samo njegovo mnenje)
Lp,Tjaša



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 29 December 2007, 15:22:55
Kako prepričati starše za zajca ali hrčka? Dobila bi ga zastoj tako da to ni problem. Ker babičina sestra vzreja zajce tudi kletka ne bi bila problem.
Hrano bi kupovala sama, še babica bi mi vmes kupila.(tako je vsaj rekla) Ker zajec ne bi smel biti v hiši bi bil spodaj v enem ogrevanem prostoru tako da tudi to ni problem.

Najprej dokaži, da sploh veš, kaj misliš in hočeš pripeljat domov. Kaj to pomeni? Verjetno ne zajca, ampak kunca. Ko boš predelala, kaj je zajec in kaj kunec, boš vedela tudi ali želiš domov pripeljati žival, ki je take vrste oz. pasme, da je bolj primerna za zunaj ali gre dejansko za sobnega KUNCA. V kolikor gre za slednje, je bivališče v ogrevanem prostoru premalo, saj te živali potrebujejo družbo, bližino ipd. Preberi si teme na forumu, ki govorijo o tem.
Kolikor sem zaenkrat prebrala, ti jaz, kot mama, ne bi dovolila pripeljati nobene nove živali. Zamisli se predvsem, če so očitki glede psa utemeljeni oz. zakaj imajo starši takšno mnenje. Stvari se namreč ponavadi zgodijo z razlogom.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #84 : 29 December 2007, 19:07:53
Ups. :-[ Potem pa kunec. Saj ne bil bil cel čas sam v tem prostoru. Le spal bi tam pa še to verjetno ne vedno. Sem si že prebrala nekaj o teh živalcah na neki spletni strani o kuncih.
Še vedno pa ne vem...Morda bi res raje hrčka. Imam še veliko časa, saj skoraj zagotovo ne bo nič dokler ne bom par let starejša. :/
Ne bi vedela kakšne razloge bi lahko imeli.

Lp



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #85 : 29 December 2007, 20:24:25

Mi smo psu bližje-samo še en korak do privolitve. Oči pravi, da ko bom šla iz OŠ, da bo manj časa in ga bo za psa zmanjkalo.(samo njegovo mnenje)
Lp,Tjaša

Sicer ne vem kam boš hodila ampaka JA,drži.Ni nujn,da ga bo zmanjkalo,ga bo pa veliko manj...

Jaz vstanem ob 5h zjutraj,domov pridem ob 6h zvečer...prištejem učenje in domače naloge...zunaj pa me čakajo konji in pes.Če ne bi bilo brata in staršev gre vse od hiše tisti moment.
Dobra stvar je,da je Ron prilagojen temu tempu in je presrečen že da lahko spi pri meni ko se učim,da zunaj skačeva za žogo in pokombinirava še konje pa skupaj norimo,ter to,da imamo veliko parcelo,ki je Ronu vedno na voljo...

Pa sama sem se tudi odpovedala malamutu za vsaj 5 let čeprav sso doma rekli,da bi ga lahko imeli sedaj...

Tyashy včasih je treba maloveliko počakati...so pa po tem stvari toliko slajše ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 13 Januar 2008, 13:35:29
Mi smo bili včeraj na razstavi in moram rečt, da se je moj oči naravnost navdušu nad njufi.  :)
Tko da ... bomo videli.
(Poleg tega pa ima moja sošolka njufa, tako da dobro vem, kakšni so; po obnašanju in vse to  :D )



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #87 : 13 Januar 2008, 13:57:48
Ko sem si jaz zaželela psa sem se poslužila metode "zaveznika". Za zaveznika sem si izbrala teto, ker jo mami dost posluša in tako sva jo prepričali v parih mesecih, seveda je bila še neodločena  :-\, toda ko smo šli v zavetišče pogledat pse in se pogovoriti s Polono ni več dvomila, da je ok, da v naše življenje pride pes, in naslednji dan smo šli iskat Toplo  :o :o :D. Zdaj bi umrla brez nje.  :P ;)

                      Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 27 Januar 2008, 15:25:33
Jaz se pa s starši tut še pogajam za psa ::)
Težava je v tem, da so pogoji težki:
-more biti kratkodlaki in težak nekje do 15kg (jst si pa želim zlatkota :-\, ampak to niti ni tak problem ::))
-morem najti nekoga, ki bo skrbel zanj, če bom kam šla (mogoče bo pomagal brat, starša sigurno ne)
-za njega bom sama odgovorna in bom vedno skrbela zanj (razen denarne stroške ne čisto sama)
-vse moram organizirati... in podobno sama
Vem, da mi pes po enem tednu ne bo postal dolgočasen, saj sem bla poleti pri teti in takrat je posvojila psa iz zavetišča pa se ga v enem mesecu, ko sem skoraj sama skrbela zanj nisem naveličala, pravzaprav sem se fuul navezala in zdaj ga pooogrešam :'(
Mogoče je malo večja težava šola...
Ampoak, če bom ugotovila, da res lahko v vseh primerih skrbim zanj, ga bom zagotovo dobila 8)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 27 Januar 2008, 15:48:25
Mene samo nekaj zanima:
- zakaj mora biti kratkodlak
- kdo bi zanj skrbel, v kolikor bi šla v šolo v drug kraj (predvidevam, da si še šolarka, dijakinja...)