Kako prepričati starše/različne osebe za psa

jenny3 · 151018

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #30 : 21 Februar 2007, 17:02:22
Prvo kot prov westiji niso ob primerni vzgoji nikakršne zverinice, kot tudi ostali terierji ne.
Za rodovniške mladiče?
Leglo je bilo rodovniško, pogoj za psa je bil da je rodovniški... Moji starši so se pač že pred mano poučili o tem zakaj je dobro da je pes rodovniški  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #31 : 21 Februar 2007, 17:22:55
Jackie - moraš biti človek za terierja. Če ga nekdo zdajle pripelje k meni in mi reče mej ga bo pes najbolj nevzgojena zver kar jih je svet videl ker so mi terierji groza in strah. Hiperaktivci, trmice... lahko se spremenijo ampak rabijo pravega lastnika - jaz in verjetno še marsikdo pa to nisem.

Alya pri nas je bil primer ko sem sama v svoji pameti zatupila da ne rabim rodovniškega (11 ali 12 let sem bla stara) pa mi je očim rekel da naj rodovniškega vzamem, bova šla na kakšno razstavo, pa bomo parli in zaslužli.  ::) Aha. Seveda se nihče ni zavedal kako drago je vse skupaj in kako komplicirano pa nismo ravno dobrega vzreditelja izbrali zato iz tega seveda ni bilo nič ker se preprosto ne da zaslužit ker imaš stroškov še pa še  ::). Nakoncu so razstave ostale moje veselje, parili smo enkrat, verjetno prvič in zadnjič. Zaslužka kako čudno ni bilo.

No nasvet zate...lahko poskusiš v obratni smeri. Če jima gre za denar pač povej da boste sicer na začetku plačali več da se pa kasneje izplača  >:D malo jih okrog prinesi. Ti boš našla kar hočeš, ko pa se izkaže da to pač ni res verjetno ne boste rodovniškega na cesto vrgli pa nerodovniškega vzeli  ;)  >:D

Poskusiš lahko tudi s kvazi člankom o pomenu rodovnika ki jima ga pokažeš. Pokličeš kakšnega veta, ki ima izkušnje z zdravjem rodovniški/nerodovniški, narediš približno statistiko bolezni ki jo po potrebi prilagodiš v stilu da pride zdravljenje dedne bolezni pri nerodovniških (ki je pri rodovniških lahko do neke mere načrtovana) dražje kot rodovniški kuža.

Pri nas se nismo prepirali o tem in ali bi ali nebi psa smo pa imeli debate glede prehrane. Na koncu se je izšlo nekako tako da sem se z očimom nehala pogovarjat o tem in načela mami (torej popustljivega člana, ki je pipravljen verjeti tudi komu drugemu in ne misli da je požrl vso pamet sveta) in je na koncu, ko sem jo seznanila z vsemii dejstvi o Neonovih "boleznih" in pomenu pravilne prehrane popustila. No ja, kaj naj rečem. Na koncu se je izkazalo da sem imela prav in okrog hrane sploh ni več debat. OK nauk: poskusi z vsakim posebej. Eden na enega je lažje kot 2:1

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #32 : 21 Februar 2007, 17:27:25
Kako ste vi prepričali vaše starše da ste kupili rodovniške mladičke(če jih ste)??? ???

Jaz na srečo nisem imela problemov glede rodovniški/nerodovniški (na srečo ni (bilo) nerodovniških legel pasme ki smo si jo mi želeli).

Alya, mogoče bi pa morala povabiti starše naj si vzamejo nekaj časa in preberjo kakšno temo na kot je recimo  tale ali pa tale, pa bodo potem mogoče še enkrat razmislili. Lahko da boste imeli nesrečo in boste (če boste kupili nerodovniškega) dobili bolanega mladiča, in boste na koncu ugotovili, da ste dali za zdravljenje tega psa veliko več kot bi dali za (povsej verjetnosti) zdravega rodovniškega mladiča. Pa veliko sreče  ;)

lp, maja



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #33 : 21 Februar 2007, 17:38:54
Ma pri nas je rodovnik tudi večni tabu...

Itak ga ne bomo razstavljali,Ron je nerodovniški pa je čisto vredu,brez veze toliko denarja,če je pa isti kot brez...

Ma bomo že...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #34 : 21 Februar 2007, 19:52:10
Neyka, imaš prav. Ampak niso vsi terierji trmasti in strah in trepet, znajo biti prav prijetni družinski psi. Imaš pa prav, kot moraš biti taprav človek za njufa, ali dogo,a li leonberžana, moraš biti tudi pravi človek za terierja.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #35 : 22 Februar 2007, 20:15:03
Neyka, imaš prav. Ampak niso vsi terierji trmasti in strah in trepet, znajo biti prav prijetni družinski psi. Imaš pa prav, kot moraš biti taprav človek za njufa, ali dogo,a li leonberžana, moraš biti tudi pravi človek za terierja.

Če si pravi človek zanje  ;D in jih znaš vzgojit  ;) Meni so nekateri vizualno izredno všeč (šnavcerji - sicer FCI II ampak ponekod jih uvrščajo med terierje in po karakterju se mi zdi to kar ustrezno  ;), softiji, kerry blue, ruski...) ampak dokler ne bo časa za resno pasjo šolo ni varjante da se kakšen znajde pri meni  8)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #36 : 24 Februar 2007, 13:17:08
HVALA!!!Zdaj že iščemo oglase za BEAGLA(vem,da sem izbirala že med nešteto pasmami)ampak mislim da je to prava pasma za nas!Mogoče kdo ve koliko stane(rodovniški)BEAGLE?



daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #37 : 22 April 2007, 16:57:30
Zdaj pa še jaz povem svojo zgodbo kako sem prepričala starše,da mi dovolijo imeti psa.Že od majhnega sem bila zaljubljena v pse,predvsem,ko sem gledala ljudi kako jih sprehajajo,ubogajo in sem ga seveda hotela imeti.Ko sem bila malce starejša sem domov pripeljala črno labradorko,ki je šla za mano po cesti in je potem šla nazaj domov.Tudi zlatega prinašalca sem pripeljala domov in to pozimi,ter se z njim igrala ves dopoldan,ko je bil čas da odide.Potem sem iskala po oglasih psa,kot je zlati prinašalec ali škotski ovčar.Ko sem bila že malo starejša pa sem še bolj trdno vztrajala,kjub očetovi močni volji,da ne bomo imeli psa.Začela sem obiskovati internet in iskati čim več o psih.Nekaj časa smo se menili,da bi imeli zlato prinašalko(sigurno psičko) in ko smo bili že poleg nakupa in večjega pogovarjanja okoli psa,je mama vedno prestavljala nakup psa na spomlad in ko je prišla pomlad in sem spet začela o psu,je vse padlo v vodo in se mi je strlo srce.Spet sem čakala pomlad in naslednjo in nasledno,ko mi je naenkrat prekipelo in sem tako zelo vztrajala in toliko prejokala,ko smo se skupaj sedli za mizo,se odkrito pogovorili o stroških,boksu in vseh ostalih podrobnostih.Takrat smo se odločilo za psičko zlato prinašalko ali dolgodlako ovčarko,za katero smo mislili,da je tako ali tako redka pasma in je sigurno ne bomo dobili.Gledala in listala sem oglase,tudi po mailu sem sem spraševala,če so psi še na voljo,...
Ko pa smo malo premislili o boleznih,predvsem pri prinašalcih,ki jih najdeš na vsakem koraku,smo se malo zamislili.Nekaj dni zatem sem na internetu našlaleglo škotskih ovčarjev in ko smo si jih odšli ogledat in še oče je peljal,sem vedela,da gre zares.Nažalost so bile tam oddane vse psičke in sem v solzah odšla domov.Ker sem bila zelo blizu,da bi imeli psa,se nisem predala in pogledala še druge oglase in našla še eno leglo škotov.Takoj isti dan sem odnesla telefon mami in jo prosila naj pokliče in vpraša,če imajo kakšno psičko,ki je še na voljo,ogled,....
Takrat smo se čez nekaj dni odpeljali na ogled.Ko smo psišli tja in sem zagledala majhne kepice,sijoče,ljubke,ki so tako silile k človeku sem se zaljubila.Pogledala sem vse znake,na katere sem morala biti pozorna pri nakupu mladičku(dlaka,zobje,....),po nasvetih veterinarke.Ker sem bila zelo zadovoljna smo se odločili,da bo to naša mala kepica in smo jo še naprej obiskovali,dokler ni prišla domov.Zdaj ko je Daša velika psička,jo imajo vsi neskončno radi(predvsem oče) in tudi za njo dan za dnem z veseljem skrbim.
Še zdaj ne morem verjeti,da imam res psa.
VZTRAJAJTE samo,če si res želite psa!!!!!Naj ne bo to le ena od muh!!!!
Lp in pozdravite svoje pesjančke :-*


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #38 : 04 Junij 2007, 20:10:24
oooo cukri  ;D :-*  zdej bomo pa res počasi že mogli pridit pošnjofat  8) :P

zorek a to pomeni, da boš eno samičko vzela??? :o


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 04 Junij 2007, 20:45:43
Hay,
ne vem še. Joj, zakaj more zmeraj moj oče spat ali pa kje bit ravno takrat ko ga želim vprašat, ko končno zberem pogum? Se bom kar zjokala, ker si res želim eno kepico borderko.
lp,
Anja


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #40 : 04 Junij 2007, 20:49:57
anja-zorek... jst sm mela podobne težave :-[ in velikokrat je bil odgovor NE, treh psov pa ne bomo mel...
No pa mi je lani uspelo :o pa imamo 3 pse ;)
Ti kar prašaj... pa solze pomagajo (vsaj pri mojem fotru :D)

lp



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 04 Junij 2007, 21:18:46
Hay,
pr mojmu pa ne, ker sem preveč izkoriščala to in se pri njemu za vsak drek začnem jokat in nič ne pomaga. pomaga sam obljuba: Ja saj ko ne boš več toliko v službi pa ti bom kupla eno dobro irsko setrinjo za vzrejo. Za drugo pa reče: Ja to so samo obljube, a misliš da sem muha v kozarcu. To je bilo samo ko sem mu omenila, da bi rada imela poleg Zora še eno psičko. Škoda ko ni več snega bi šla zraven njega v službo, pa bi ga prepričala.
lp,
Anja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #42 : 04 Junij 2007, 21:41:26
zorek a nisi rekla, da bi tvoj oči mel psičko za vzrejo?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #43 : 05 Junij 2007, 11:06:40
Hay,
ne vem še. Joj, zakaj more zmeraj moj oče spat ali pa kje bit ravno takrat ko ga želim vprašat, ko končno zberem pogum? Se bom kar zjokala, ker si res želim eno kepico borderko.
lp,
Anja

Anja,

Morda ti bo ta pesem of Shela Silversteina v pomoc  ;):

Little Abigail and the Beautiful Pony

There was a girl named Abigail
Who was taking a drive
Through the country
With her parents
When she spied a beautiful sad-eyed
Grey and white pony.
And next to it was a sign
That said,
FOR SALE--CHEAP
"Oh," said Abigail,
"May I have that pony?
May I please?"
And her parents said,
"No you may not."
And Abigail said,
"But I MUST have that pony."
And her parents said,
"Well, you can't have that pony,
But you can have a nice butter pecan
Ice cream cone when we get home."
And Abigail said,
"I don't want a butter pecan
Ice cream cone,
I WANT THAT PONY--
I MUST HAVE THAT PONY."
And her parents said,
"Be quiet and stop nagging--
You're not going to get that pony."
And Abigail began to cry and said,
"If I don't get that pony, I'll die."
And her parents said, "You won't die.
No child has ever died yet from not getting a pony."
And Abigail felt so bad
That when they got home she went to bed,
And she couldn't eat,
And she couldn't sleep,
And her heart was broken,
And she DID die--
All because of a pony
That her parents wouldn't buy.

(This is a good story
To read to your folks
When they won't buy
You something you want.)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #44 : 05 Junij 2007, 12:28:09
Ah no,tole je pa ful žilorezna pesmica.   8)

Na žalost lahko našo mladino samo vzpodbudi k neumnosti.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #45 : 05 Junij 2007, 12:49:56
Ojej, pol se pa sprašujemo, zakaj otroc izsiljujejo po trgovinah  ;) Boljš, da tegale mulci ne vidijo  >:D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #46 : 05 Junij 2007, 12:56:16
Hay,
pr mojmu pa ne, ker sem preveč izkoriščala to in se pri njemu za vsak drek začnem jokat in nič ne pomaga.

 ;D ;D ;D no, vidite mularja, jest mojim zmerom rečem nej se ne cmerijo za vsak drek- to so pa pol posledice  :P  :P ;)

drugače pa velik sreče, dostikrat gre lažje z dva na tri , kot z nič na enega  ::).
Predvsem če s sedanjimi ti delaš. Če pa ne, pa prevzemi vso skrb in vsaj  del stroškov za sedanje pse, pa zagotovo ne bo večjih težav za še enega  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 05 Junij 2007, 14:44:35
Hay,
kajcyka on bi vzrejal irske setre. Pa mama je tudi zato, da bi imeli irskega setra. Samo pri mami je tako, da pravi kako je vsepovsod dlaka od Zora. Saj ne vem od kod njemu toliko dlake. Na teden gre s česanjem ven več kot ena sparova vrečka stlačene dlake in še zmeri vse stran od njega leti in zato noče imeti mama še enega psa. Mi je pa rekla, da če bi oče naredil ograjo okoli hiše bi pa lahko imeli več psov, ker bi pač lahko bili sami odzunaj, čez noč bi pa itak bili v hiši. Saj zmeraj lepo skrbim za Zora, no včasih nisem ravno najbolje, ker sem pač bila mala in neumna, zdaj se pa zmeri bolj stopnjuje in za Zora itak skrbima z bratom skupaj. No on je samo zato, da mu da hrano, pa ga zjutraj in zvečer pelje ven, drugo pa morem jaz poskrbetu zanj. Če ne bi vedela, da vedela, da sem sposobna skrbeti še za enega psa, ne bi nikoli imela tako velike želje še po enem psu kot zdaj.
No odgovor na Jeanino pesmico: a mislite, da še nisem razmišljala o kaj takem? Saj je itak vsem vseeno zame.
No tistega grebenčka pa nisem videla pri psički.
lp,
Anja


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 05 Junij 2007, 15:03:36
Zorek, sem prepričana, da jim je mar zate, ampak starši so včasih prepričani v svoj prav in ne bodo spremenili odločitve pa če se na trepalnice postaviš. Glede na to, da imaš doma Zora, se probaj čimveč z njim ukvarjat, drugi kuža bo že prišel, ko bo čas :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #49 : 05 Junij 2007, 15:11:19
Zorek, boš videla da boš nekoč imela svojega psa , borderko  :) Sama že  2 leti 'težim' za čisto svojega psa (beri: aussija) pa so bili najprej 100% proti- že zato ker mora biti noter. No, dosegla sem že, da bo noter in bo pes, kakeršnega si bom sama izbrala, dobim ga čez leto ali dve (do takrat bom pa še čimbolj probala izvedeti o različnih pasmah, da bom izbrala pravega psa :) ) tako da... z vztrajnostjo se da vse  ;) Do takrat pa čim bolj uživaj z Zorom  :)

Lp


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 05 Junij 2007, 15:17:24
Hay,
aja pa pozabila sem napisati še, da se oče očitno boji, da bi se na psičko preveč navezal in pol jo bom jaz s sabo odnesla, ker mi je rekel zadnjič, da noče, da bi bila psička moja, ampak njegova.
To itak vem, da bo enkrat že prišel. Z Zorom se pa ukvarjam čim več, vendar se bom še bolj, ko bom imela vso odgovornost zanj na sebi, zdaj se pa še brat ukvarja z njim (vendar to je zelo malo). Mogoče bi se pa dalo zmenit, da bi jaz za Zora popolnoma skrbela in bi lahko dokazala, da sem sposobna skrbeti za psa.
Sunshine: pri meni je tako, da si že 5 let želim še enega psa, ampak prej sem zmeraj želela manjšega, ker pač za velikega nisem bila dovolj močna in moja želje ni bila nikoli tako velika kot je zdaj. Hvala za želje, da bi čim bolj uživala z Zorom.
Samo mislim, da oče želi, da bi se za drugo pasmo odločila, ker me želi peljati na kakšno pasjo razstavo, da bi spoznala še druge pasme. Samo mene nikoli ne bo on prisilil do ene pasme, ki mi ni všeč, ampak jo bom sama izbrala, ker sama dobro vem katera bo dobra zame.
lp,
Anja


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #51 : 05 Junij 2007, 16:11:23
zorek, če si nekaj dovolj dolgo želiš in pri tem vztrajaš, to tudi dobiš. Moraš pa še kaj drugega doma narediti, da pokažeš staršem, da si dovolj zrela še za enega psa, ne samo da se velikooo posvečaš Zoru  ;)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 05 Junij 2007, 17:33:57
Hay,
kaj na primer? Problem je to, da mi učasih sploh ne zaupajo in ne verjamejo. V takšnih primerih še posebaj.
lp,
Anja


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #53 : 05 Junij 2007, 18:13:32
Ah no,tole je pa ful žilorezna pesmica.   8)

Na žalost lahko našo mladino samo vzpodbudi k neumnosti.

Ne, je samo hec. Igram to pesem in druge (tudi hecne) od istega avtorja  (avtor je posnel zbirko na CD) za svoje dijake pri pouku anglescine, in iz tega naredimo zanimivo in poucno debato o tem, kako naj clovek (otrok) doseze to, kar hoce, kako se najbolje dogovori s starsi itn. V bistvu dijaki sami mi povejo, da gre za razumno pogajanje, da izsiljevanje ne deluje ravno uspesno. Tako da lahko kaj dobijo npr.  za nagrado za uspeh v soli, ali nekaj dobijo pogojno. Anja, ce tako lepo skrbis za Zora, si ze na pravi poti, res je, da dokler zivis s starsi in si od njih odvisna, se ne mores popolnoma samostojno odlociti o stvareh.

Aja na istem pouku gledamo tudi to:
http://www.youtube.com/watch?v=xWkZ_StRjU0&mode=related&search=

Ampak zdaj smo res dalec od teme Fly. Sorry!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #54 : 05 Junij 2007, 18:23:23
Aja na istem pouku gledamo tudi to:
http://www.youtube.com/watch?v=xWkZ_StRjU0&mode=related&search=

In meni težijo, zakaj nimam še kakšnega mulca.  :-\ ::) :-\ ;D


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #55 : 05 Junij 2007, 18:32:15
zdej pa vem zakaj use condoms  :-\ :o   je fajn podkrepilo mojo odločitev že v naprej...zakaj nebom nikoli mela otrok, sam izkoriščajo  8)  nimam samo 14 let  :P :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #56 : 05 Junij 2007, 20:18:24
In meni težijo, zakaj nimam še kakšnega mulca.  :-\ ::) :-\ ;D

5rca, sem prepricana, da tvoj mulec bi bil ravno tako lepo vzgojen kot Veni.  :P Saj so mi starsi krivi, ce otroci niso pridni, ne?

Bom dala Oli in Moniko ki tebi za dopolnilno izobrazevanje, prav?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #57 : 05 Junij 2007, 20:44:51
5rca, sem prepricana, da tvoj mulec bi bil ravno tako lepo vzgojen kot Veni.  :P Saj so mi starsi krivi, ce otroci niso pridni, ne?

Bom dala Oli in Moniko ki tebi za dopolnilno izobrazevanje, prav?

A je treba pol mulce na kliker učit?  :o :o 8)

Izobraževanje glede psov ali otrok? Ker prvo še nekako znam... Drugo pa...  :-\ :-\ :-\ ;)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #58 : 05 Junij 2007, 21:12:20
aja pa pozabila sem napisati še, da se oče očitno boji, da bi se na psičko preveč navezal in pol jo bom jaz s sabo odnesla, ker mi je rekel zadnjič, da noče, da bi bila psička moja, ampak njegova.

Če on hoče psico za sebe, potem jo naj kupi, ti pa si izberi svojega psa oz. pasmo. Ker bodo še komplikacije, če jo bosta oba hotela zase, ko boš ti enkrat hotela na svoje. Seveda dvomim, da boste kar dva psa kupili, ampak mogoče moraš ti malo potrpeti, ker si pač otrok in dokler si pri njih se moraš podrejati (žal), ko boš na svojem boš pa počela in imela to, kar boš sama želela.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #59 : 05 Junij 2007, 21:44:20
Biti na svojem in delati ter se odločati po svoje je ena velika prednost, ko greš na svoje. Je pa potem tudi vsa skrb, vsi stroški in odgovornost na tebi.