Kako prepričati starše/različne osebe za psa

jenny3 · 150998

barbie8

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 03 Avgust 2013, 16:34:03
no pa mi je le uspelo in je k nam končno prišel Mambo (višavček) :)
prilagam še slikice http://24.media.tumblr.com/0140d6086b0d3d97a334b9b31f1ba66a/tumblr_mqylp6FRnl1r5l3peo1_500.jpg

 Lep pozdrav !



Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #421 : 30 Avgust 2013, 11:52:03
no, pri nas je bilo pa tako: kot majhna punčka sem v eni reviji videla maltežana. in sem takoj pomislila, kaj če bi pa tudi jaz imela psa. nič nisem razmišljala, kako bom skrbela zanj, koliko obveznosti je to... samo želela sem si majhno kepico :) potem sem začela prepričevati starše-oba sta rekla ne. in tako je minilo dolgi 2 leti prepričevanja. enkrat na sredini smo se zmenili, da si lahko jaz in sestrica izbereva eno žival, ki ne bo pes. in tako smo dobili hrčka in kanarčka. vendar sem po enem mesecu spet začela težiti za psa. vmes smo ''prešaltali'' na zlatega prinašalca. no, pravzaprav je bilo vseeno. bile si tudi ideje, da bi psa imele pri stricu na kmetiji, ampak sem bila proti. nato sta 2 moji sošolki dobili maltežančka. in na enem šolskem pikniku sta jih pripeljali s sabo. jaz sem si enega mal ''sposodila'' in se z njim ves čas sprehajala okoli atija. rekla sem mu, naj me slika ::) in me je (pomojem je takrat videl, kako kar žarim ob psu). takrat je bilo ravno konec šolskega leta in, ko sva obe s sestrico domov prinesli odlična spričevala, sem začela jokati, da psa si pa res želim, da sem dovolj odgovorna, da ga bom jaz peljala  v pasjo šolo itd... v zagonu sem privolila tudi na to, da bo kuža bival v pesjaku :'( tisti večer sta starša KONČNO rekla ja.  :D
začele so se počitnice in z njimi tudi mrzlično pripravljanje na psa. zmenili smo se, da ne bo ne maltežan, ne zlati prinašalec, ampak BEAGLE - zelo primerna pasma za 11letnico, ki še nikoli ni imela psa :P!!! in začela sem iskati legla. najprej smo hoteli nerodovniškega samčka. ko sem klicarila vzreditelje, sem se zmenila, da bomo šli gledat na 3 različne konce slovenije v enem dnevu :-[ to ravno ni šlo. nato smo, neko čudovito poletno soboto šli gledat leglo rodovniških beaglov. zaljubili smo se v samičko Dino in jo rezervirali.  potem je minilo nekaj dooolgih tednov, preden smo jo šli iskat. bila je najnajnajnajčudovitejši mladiček in končno je bila moja <3 šli sva v malo šolo, uspešno opravili osnono šolo in izpit bbh- zelo ponosna ;D! ko sem delala z njo, mi ni bilo nikoli težko vstati pred šolo in vaditi, iti na sprehod... naučila sem jo tudi veliko trikcev... vsa ta 3 leta, odkar jo imamo, pa imam še eno željo- da bi bila moja žverca v hiši. obljubila sem že vse, čisto vse, pa mi tega še vedno ne dovolita... saj, počasi se premikamo naprej, ampak res zelooo počasi. sploh trd oreh je mami, ki je ljubiteljica čistoče :( tako, da vsak predlog zelooo dobrodošel ::) in ne, nikoli se ne bom sprijaznila. prosim, ne me obsojati, ampak mi pomagajte. vem, da sem naredila veliiikoo napako, ampak jo skušam popraviti :-[ lep pozdrav


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #422 : 30 Avgust 2013, 11:53:02
aja, še to... pozimi psičko imamo notri, samo jaz bi rada, da je o ves čas :'(


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #423 : 30 Avgust 2013, 12:03:06
Uh, poznano ;) meni ni uspelo. Ampak! Ko sem se odselila sem imela svojega psa v svojem stanovanju, in tudi ko sem potem prisla na obisk k mojim je imel dovoljenje prit za kratek cas v stanovanje, in so ga kdaj cuvali...
In potem, ko so si vzeli novo psicko pred par leti, je pristala tudi ona v hisi 8) ker so videli, kako cisto drugacen odnos vzpostavis s psom, ce zivi s tabo.

A pa prav nima vstopa v hiso, niti v en sam prostor za kratek cas, pa da bi lezala na svojem leziscu?

battito animale


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #424 : 30 Avgust 2013, 12:19:17
Ja včeraj sta privolila, da spi noter- pred mojo sobo in zdaj bom probala to vsak dan- ati je rekel, da ga nič ne moti :)
ampak sem jokala cel dan včeraj, tako da imam zdaj čisto rdeče oči.
pa ja, včasih ''uide'' gor, sploh če ni nikogar doma- če pa je, jo moram pa po hitrem postopku odnesti ven. sta pa na te ''pobege'' navajena :)


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #425 : 30 Avgust 2013, 13:53:56
Bravo, čestitak k delu s psom in uspehom, beagle res ni bil najboljša izbira, ampak ti je uspelo!
Ti bom poslusila dati kak nasvet glede čistoče, ker imamo tudi beagla in sem pri nas v hiši jaz tista oseb, ki mora čistiti.
Torej:
naš kuža spi v svojem boksu v predprostoru pred našimi spalnicami, čez dan je v dnevni sobi (tudi, ko je sam doma). Pri nas je v dnevni sobi na kavču, kar ni bila preveč dobra ideja (sicer ne moja), ker moram vsako jutro skrtačit dlake s kavča. Tako da ti ne priporočam, da mu dovolite na kavč. Sicer pa v dnevnem delu najmanj vsako drugo jutro pomijem tla s krpo. Pri nas nimamo nobenih preprog,  ker je eden od družinskih članov alergičen na pršice in je čiščenje zato lažje. Ko pridemo noter, mu obrišemo tace (kadar dežuje), kadar je pa umazan tudi po "podvozju", pa pozimi, ga vsakič postavimo v tuš ali kopalno kad in stuširamo umazanijo in sol. Vsake toliko ga okopamo, ampak moram reči, da nima nekega vonja, da bi bilo to moteče.
Najboljše, kar ti lahko svetujem, je da pri čiščenju čimbolj pomagaš mami, ki ima že brez čičenja za psom veliko drugega dela. Skratka, pokaži staršem, da si za to, da je pes notri, pripravljena pomagati. Čez čas si tudi oni ne bodo mogli več predstavljati, da bi bila tvoja psička zunaj. Beagle je tako ali tako notranji pes.
Upam, da sem ti malo pomagala.
Lp



Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #426 : 30 Avgust 2013, 14:09:32
Hvala za tele nasvete, bom vse čimbolj izkoristila.
Zdaj sem postala extra pridna :o- sesam, pomivam tla, kuham kosilo, se strinjam (skoraj) z vsem, čim manj se kregam.... Upam da bo pomagalo. Sem pa koj postala boljše volje ker mi svetujete oz. me ne obsojate. Me je kar malo skrbelo :-[
Hvala za čestitke- meni se beagle sicer sploh ne zdi toook zahtevna pasma. OK, ne morš ga takoj na sprehodu spusttit, pa mal več je treba delat na poslušnosti, drugače so pa fuuuul pametni pa dobro zmotivirani ful hitro skapirajo kaj hočeš od njih. Ampak dobro, to spada že v drugo temo ::)
Lp, Natalija & Dina


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #427 : 30 Avgust 2013, 14:33:26
Po mojem, ce bos redno cistila za njo, in bo mama videla, da ne ostane nic dlak za njo, si lahko pocasi izprosis vec in vec casa, ko je lahko z vami v hisi. Ce je problem samo v cistoci, potem bi ti skoraj moralo uspet :)

battito animale


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #428 : 30 Avgust 2013, 14:56:39
Ja saj večinski problem je ta. Bom probala vsak dan čistit tako kot bi, če bi bila noter. Pa otem počasi podaljševat čas, ko je notri. Počasi, počasi gre tole naprej :-\


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #429 : 30 Avgust 2013, 19:32:28
Uff poznam kako je ,če starši ne dovolija psa v stanovanju/hiši...
Upam ,da uspe...  ;) Prido  čistit in ne obupat :)
Čeprav (ok. tole je malce izven teme pogovora ampak se navezuje na naslov teme) jaz popolnoma razumem starše ,ki otroku (7,8,9,.. let) ne dovolijo psa.
Edino pod pogojem ,da bodo starši skrbeli zanj ,ker v nasprotnem primeru se otrok psa naveliča ali pa ga ni sposoben vzgajati itd.
Povem iz lastnih izkušenj...

Bom pa čez 2 leti dobila psa in zato (čeprav ste dali že veliko nasvetov) so dobrodošli nasveti ,kako prepričati očeta za psa v hiši?
Mamo imam že na svoji strani ampak oče... Časa imam veliko tako ,da to ni problem :)

LP



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #430 : 30 Avgust 2013, 22:36:10
Ja saj večinski problem je ta. Bom probala vsak dan čistit tako kot bi, če bi bila noter. Pa otem počasi podaljševat čas, ko je notri. Počasi, počasi gre tole naprej :-\

Ej jaz sem morala cakat sluzbo in svoje stanovanje ;) v primerjavi s tem ti gre super ;)

battito animale


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 30 Avgust 2013, 23:34:21
V bistvu je razlika med psom v hiši ali zunaj samo v tem, da sem prej sesala štirikrat, sedaj pa petkrat na dan.
Sama sem morala čakati na svojo hišo, da smo si lahko omislili psa. Tam, kjer smo bili prej je bil sicer dovoljen ketnar, zunaj, pa smo raje počakali. Sedaj je naš pes notri, kljub temu da ima več kot dve kili in 10 cm plečne.

Smo pa imeli v mali šoli pasjega sošolca. Destletni dečko je izprosil NO-ja. Največja budalost, ki jo starši lahko storijo. Pes je imel na koncu povodca utež, ki jo je z lahkoto vlačil okoli. Otrok je bil popolnoma nemočen. Starši pa niso bili sposobni drugega kot "Saj sem ti rekel kaj bo" >:( Ko bi imeli starši pamet in bi otroku kupili psa, ki bi bil odrasel lažji kot vodnik. Tako pa je dečka najbrž minila vsa volja do psov. Svojega krotiti ne more, staršem bo pa rit odpadla, če jo bodo enkrat dvignili iz kavča in peljali psa na sprehod.

Tudi tako si lahko zagreniš življenje, ko staršem obljubiš vse živo,ker bi rad imel kužka kot ga imajo sosedovi. Včasih so starši zmaji, najbolj kruti na svetu. Pa je lahko bolje tako.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #432 : 31 Avgust 2013, 09:49:24
Je tudi pri nas bilo isto, komaj komaj sem si izprosila psa, samo v hiši pa ne bo! Sicer se je čisto dalo živet, ker sem itak ves prosti čas preživela zunaj, ampak ponoči je pa falilo nekaj. Prednost je bila, da so imele prost vhod v hišo mačke in sem počasi na to napeljevala češ od sestre maček lahk, moj pes pa ne, kok ste lahk taki  :P Tako da prvo je ratal, da je psička lahko spala v kurilnici, kasneje sem pa pogruntala da "se neviht boji in jo je strah", tako da je ob nevihtah že do moje sobe prišla. Potem je lahko če je bila kaj bolana, ob sterilizaciji da si ni šivov potrgala in počasi so se pač navadli da je nerodovniška in skoz neki bolana, nevihte so tud bile stalno in so starši klonli  :) Sicer je dobila na cajte prepoved, recimo ko je skozlala poln želodec kravjega gnoja sred dnevne sobe, sam to e hitro pozabi  >:D Zdaj žvad kraljuje v vseh možnih prostorih bajte, psička od staršev je pa kot princeska na zrnu graha. Treba je bit vztrajen in sčasoma bo ziher uspelo, sploh ker tolerirajo da ti kdaj psička v hišo pobegne. Takrat na hitro par trikcev z njo povadi in razloži staršem, da jih generalizirata češ da uboga samo zunaj in zdaj mora še notri.



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #433 : 31 Avgust 2013, 14:18:26
No, jaz sem pa vesela, da nisem dobila psa, takrat ko sem si ga zaželela. Takrat sem bila ravno nekje zadnji razred OŠ in je potem prišlo toliko sprememb v mojem življenju, da se mi ne sanja, kako bi zgledlo to s psom (ok, imamo zelo radi živali - tudi starša - tako da ne bi pristal v zavetišču, na ketni ali karkoli podobnega..). V tem času sem zamenjala 3 najljubše pasme  ::) vsaka karakterno zeloo drugačna, ker so se mi tudi želje, kaj hočem s psom delat, spreminjale. Sedaj je minilo kakšnih 8, 9 let, sem na svojem, pa se mi zdi, da še vedno ni pravi čas za psa. Ampak enkrat bo in ni mi (več) težko čakat  ;)

Tako...sem hotla delit še malo drugačen pogled (in razplet) na to čakanje in prepričevanje.  :) Tisti, ki vam starši ne pustijo imet psa v hiši, vprašajte najprej zakaj. Ker je razlika, ali nekdo ne pusti živali v hišo zaradi čistoče, ali zato, ker misli, da je žival bolj srečna zunaj, na ''svobodi'' in svežem zraku... Moja mama npr. si želi psa, ko bo v pokoju in bo imela čas zanj, pravi, da bo lahko šel v hišo, ampak ''boks pa rabi, ker sam pa res ne more bit v hiši, kadar nje ne bo doma''  ::) V takšnih primerih verjetno pomaga tudi kakšna dobro napisana knjiga/članek o pasjih potrebah  ;)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Natalchy

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • Natalija & Dina <3
Odgovori #434 : 31 Avgust 2013, 14:39:54
Ej jaz sem morala cakat sluzbo in svoje stanovanje ;) v primerjavi s tem ti gre super ;)
hvala :)
 
nika in kamI pa tudi hvala za nasvete- bomo se pogovorili zakaj nočeta, da je Dina v hiši. Majhna prednost je tudi ta, da prihaja jesen- ohladitev pa da jaz ne poznam beagla, ki bi zunaj v pesjaku :-\


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #435 : 01 September 2013, 11:47:26
No, jaz sem pa vesela, da nisem dobila psa, takrat ko sem si ga zaželela. Takrat sem bila ravno nekje zadnji razred OŠ in je potem prišlo toliko sprememb v mojem življenju, da se mi ne sanja, kako bi zgledlo to s psom

Viš, mene je pa glih pes pokonc držal, da mi ni v srednji šoli še bolj dogajalo kot mi ga je  :P Pasja šola, agility, sprehodi, izleti s psom, tekme.. maš neki zarad česa moraš bit odgovoren, čeprav bi mogoče raje šel lumpat. In sem vedno imela v glavi prvo pes, potem pa vse ostalo



AnjaDona

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 01 September 2013, 12:07:09
Tole z psom v hiši sem tudi jaz slišala od svojih staršev že.. :P

Mi smo pa našo dobili, kos mo bili še v bloku - stanovanje. In zunaj ni morala biti lol  :D
Potem pa smo se preselili v hišo (nedolgo nazaj) in še nimamo zunaj ograje, dosti še je za naredit zunaj in je sigurno morala biti v hiši:)
Starši - predvsem ati je še nekaj pravil da bo poleti zunaj itd. ampak jaz sem sigurno vedela, da nebo:p
Zdaj pa sploh več ne pomislita, da bi bila zunaj. Sploh pa mami ful komplicira za Dono, da jo zebe in podobno  ;D

Tak da ja včasih se še skregamo, če slučajno dva dni ne posesam ampak se da preživet:)
Je pa vsepovsod po hiši, čeprav je bilo ob selitvi rečeno da bo samo v predsobi ampak kdo pa posluša to?  :D :D


Tasica4ever

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 04 Oktober 2013, 22:15:37
HEY!

Sem stara 12 let in doma imam dva psa. Imeli smo dva Yorkija pa ju je avto povozil.In zdaj si želim še enega psa pasme:Shih-tzu ali Pomeranca pa si nekako ne upam uprašati očeta če ga lahko kupimo.Mojega očeta ni lahko prepričati,ker je on ''glava'' družine ,ker je najbolj strog,ker ima glavo polno dela pa je SKOOS ŽIVČEN,ampak z njem se lahko pohecaš.Vse stvari mam za psa(od prejšnjega).Moja mama se strinja samo noče več prepričevati očeta,brata se strinjata samo mlajši brat ga noče več uprašati,ker ga je on prvi uprašal in mu je odgovoril z ''NE'' kot vedno.Napisala sem mu na Gmailu pa  mi je odgovoril le z '':P'' in to je to.Potem sem mu spet poslala pa ni hotelo poslati. Kaj naj naredim?? Kako naj izberem pravi trenutek,da ga lahko vprašam?? Vprašala sem prijateljice,pa mi niso mogle nič svetovati. Kako GA PREPRIČATI???  :-\

Lp.
Tasica4ever!



nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #438 : 31 Oktober 2013, 19:24:35
Da povem še svojo izkušnjo s prepričevanjem. Stara sem 25let in odkar vem zase sem si želela psa a nikoli tega niso dovolili doma.  Starša nista pustila, ker smo po njunem doma preveč blizu zelo prometne ceste, stara starša pa nista prenesla živali, no predvsem ata. On je že tako vedno preganjal pse po vasi, metal kamenje vanje, dejansko bi bil zmožen doma psu kaj narediti, tako, da ... starega človeka ne moreš spremeniti. Kljub vsemu sem vedno prepričevala starša, da bom imela psa, ker sem motoristka sem govorila, da celo motor prodam, če imam lahko psa, da se bom izselila, če ne bom smela imeti psa..no lahko povem, da tudi s takšnim izsiljevanjem nisem ničesar dosegla, mami je vedno rekla kar izseli se.

Potem so se stvari začele obračati, stara starša sta zbolela, s fantom sva si pri nas začela urejati stanovanje...življenje se je spremenilo. Kakšen mesec nazaj pridem k atiju na obisk na vikend in on pokaže kako je natreniral sosedovega psa, vidim, da ga ima rad, itak je vedno imel rad živali. Mami, vedno proti, celo rekla je, da ima alergijo na pse.

S fantom se dogovoriva, da pes bo, on je imel že prej nemško ovčarko. Pes bo pri nama, drugih ne bo motil, skrbela bova sama zanj. Neko soboto greva po najino Mišo, ko je bila mami v službi ati pa na vikendu. Mišo naseliva v garažo do prihoda mami, ko pride ji rečem, da mora nekaj videti, mami vsa navdušena, da sva bila v gozdu in nabrala gobe, rečem, da ni to in jo peljem v garažo. Kar stala je med vrati in gledala, sem ji povedala glej kako lušna je, nič ne laja, samo joka, mami pa nazaj, zdaj še ne kaj šele bo. Potem vem, da je telefonirala sestri, hitro še jaz, da izvem kaj je mami povedala in je menda rekla, da je brez besed.

Tisti dan ni bila kaj preveč zgovorna,čez dva dni pa sva morala Mišo pustiti samo za 2 uri in je jokala. Pridem domov, Miša spi pri mami v kuhinji, jo odnesem nazaj k nama, Miša gas nazaj k mami, mami jo prime in stisne k sebi svojo ljubico :) Nekaj dni kasneje pride še ati domov, nihče mu še ničesar ni rekel, najprej nobene reakcije, naslednji dan pa kako je lepa in kdaj jo bo lahko kaj naučil. Miša je večinoma časa pri nama, ko uide k staršema grem hitro ponjo, da ne bi kaj ušpičila, potem pa rečeta, da je lahko tudi kaj pri njima  :) Reakcija njegovih sorodnikov: zdaj bi moral biti dojenček ne pa pes. Brigajte se zase.

Vsa ta leta tako nasprotovanje psu potem pa takšno navdušenje, kdo bi si mislil. Nikomur ne priporočam, da kar pripelje psa, ker ga lahko zavrnejo in bo potem še huje zanj. Meni se je ponudila priložnost in sem jo izkoristila, ves čas sem se zavedala, da bo pes le najina skrb in je zanj treba imeti tudi finance, nikoli ne veš kaj se zgodi ali zboli in karkoli, kaj pa potem, nekoga drugega obremenjevati s tem, se obesiti na starše, ne tako ne gre.


Kakor sem sama težko čakala na psa vseeno mislim, da marsikdaj starši ne smejo popustiti otrokom. Peljem ob desetih zvečer Mišo na sprehod in srečam 10letno punčko, ki sprehaja kužka, halo?! Kakšni starši, da to dovolijo, da dovolijo otroku ob taki uri samemu ven, samega s psom..Potem otroci, ki sami sprehajajo pse večjih pasem, če pes štarta nimajo niti majhne možnosti ga zadržati, še odrasel ga težko kaj šele otrok. Doživela sem že, ko je ovčar štartal in vlekel za seboj punčko po kolenih.

Vsem, ki ste še odvisni od staršev polagam na srce, prišla bo možnost za psa, ne pa na vsak način do njega, pes je le živo bitje, ki si zasluži primerno skrb.



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #439 : 31 Oktober 2013, 20:31:01
Pa še moja izkušnja!!! Že od malih nog siem si želela kužka. Živeli smo še v Ljubljani (sedaj živimo na Krasu). Vsak dam ko sva šli z mamo v park mi je ta morala metati palčko in jast sem tekala za njo. Jo prinašala, in spet tekala za njo in tako se je nadaljevalo...  :-[Celi celi čas sem mamo in očeta prepričevala. a mi ni in ni vspelo. >:(

Pred 2 letoma pa sem zbolela za avtoimuno boleznijo :(. Takrat sta se starša omehčala, saj sta zeres videla za kaj živim. Prebrala sem veliko knjig o psih, sledila temu forumu na internetu...

Odločili smo se za kraškota in smo prepričani da pasme nismo sfalili. Samo še govoriti bi morala znati naša psička. Ja za to pasmo res velja pravilo, da ko ga enkrat imaš ne moreš imeti več drugega psa!!!

Lp



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #440 : 12 November 2013, 00:28:26
tisti ki ste v najemu... ste najemodajalcu povedali za psa, kakšen je bil njegov odziv? v kratkem me čaka selitev v stanovanje, za enega psa menda ni problem, me skrbi kako bo najemodajalec prenesel 2 psa.... je pa stanovanje v hiši v spodnjem nadstropju, on živi zgoraj.
verjetno sem čudna ker sprašujem tako, nekateri bi verjetno rekli da imate dva psa mene pa vse skrbi...; kaj če...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #441 : 12 November 2013, 09:23:10
Seveda mu moras povedat za 2 psa... kaj bos pa naredila, ce se vselis, on vidi, da imas 2 psa in te vrze ven ???

battito animale


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #442 : 12 November 2013, 11:53:00
ma midva sva rekla samo za papillonko ker je že tako problem s psom it v stanovanje. potem pa je on rekel da ni panike ker je že prejšnji najemnik imel bokserja... za ovčarja imam že začasni dom, tam naj bi šel tudi tibetanc ampak sta s tamalo nekako preveč navezana da bi ju ločila, stalno spita skupaj itd...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #443 : 12 November 2013, 11:58:58
Ma se vedno ne razumem, zakaj si povedala za 1 psa, ce imas 2 - posebej, ce zivi v isti hisi - mislis, da ne bo ugotovil, da sta 2 ???

Jaz imam tudi 2 pa sem vedno povedala, da sta pac 2... Ok traja mogoce malo dlje, da najdes pravo namestitev, ampak rajsi to, kot pa da imas pol probleme...

battito animale


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #444 : 12 November 2013, 12:07:14
verjamem da bo ugotovil, sej mu imam namen povedat dokler ne preseliva vsega, bo trajalo kak teden, me bo razumel hehe, je težko it v stanovanje že z enim psom kaj šele z večimi.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #445 : 12 November 2013, 17:33:38
A ovčar bo pa cel ta čas, ko boš živela v novem stanovanju, v začasnem varstvu?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #446 : 12 November 2013, 20:13:26
Ja ker sva s fantom imela zmenjeno za eno hišo pa jo je potem oni oddal prvemu k je prišel na ogled, tukaj v stanovanju mam pa lahko samo majhne pse... ovčarju v varstvu ne bo nič hudega tko ad ni panike, ga mislim obiskovat vsaj enkrat mesečno če ne še več :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #447 : 13 November 2013, 07:42:02
Če še iščeta hišo in je lahko kjerkoli v Sloveniji, vem za eno ki se oddaja v eni vasi. Najemnina mislim da je celo 200 al 250€



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #448 : 13 November 2013, 12:49:54
kje pa se nahaja ta hiša? skor mora bit iz okolice NM ker ima fant službo na Otočcu.