Katero hrano izbrati?

Nika · 44293

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
: 11 Julij 2006, 12:44:04
Kateri briketi so primerni za vse velikosti psa? Namrec na vseh zakljih se vrstijo large, medium, small, nikjer se pa ne zasledi, da bi bila primerna za vse velikosti. Pa recimo, da so psi neproblematicni pri prehrani in jim "lezijo" vse vrste.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1 : 11 Julij 2006, 12:55:15
mislim, da techni-cal nima razdeljenih briketov, pa niti canidae. zakaj pa to potrebuješ? meni se zdi dosti boljše, če obstajajo različne vrste istih briketov za različne velikosti psov.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 11 Julij 2006, 12:56:35
Ja,lahko potrdim da ima tehni-cal enako velike brikete za vse velikosti psov... :)

papa


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 11 Julij 2006, 13:16:37
canidae tudi.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 11 Julij 2006, 13:49:46
Sammy, nekaterim se pac ne da dopovedati, da large hrana ni primerni za small kuzke ;)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #5 : 11 Julij 2006, 14:04:15
Sammy, nekaterim se pac ne da dopovedati, da large hrana ni primerni za small kuzke ;)

to mi zdaj sicer kaj dosti ne pove, pa vseeno upam, da sem kaj pomagala. pa pokaži jim v slovarju, kaj pomenita izraza "large" in "small" ...  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 11 Julij 2006, 15:09:54
Pa zakaj kompliciras? Zakaj pa tvoj pes ni bil v hisi ali pa zakaj ni smel hoditi po travi?

Jazlahko starsem samo sugestiram, kaj bodo psi jedli. In ker jim na pamet ne bo padlo, da bi za dva psa kupovali dve vrsti hrane, sem pac odprla to temo.

Upam, da je zdaj razumljivo.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #7 : 11 Julij 2006, 16:00:40
Nika? ammm, mislim, da si vse skupaj krepko napačno razumela ... tisto glede slovarja pa je bila le šala.

to mi zdaj sicer kaj dosti ne pove, pa vseeno upam, da sem kaj pomagala.
s tem pa niti približno nisem mislila, da mi moraš kaj dodatno razlagati, sem pač iskreno povedala, da mi stvari niso jasne ...

glede mojega psa pa, ne vem sicer, zakaj ga vmešavaš, ampak saj veš, ko trava raste, se po njej ne sme hoditi. ;) in zdaj po nekaj letih (in vsakodnevnem zalivanju poleti ::)) je takšna. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 12 Julij 2006, 13:32:48
Offtopic: ko smo pri nas doma na novo nasejali travo po 1 delu, tudi Astor ni smel hoditi tam. V bistvu nihče ni smel.  :P Mora pač travica najprej pognati.  ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #9 : 13 Julij 2006, 21:03:42
zakaj pa to potrebuješ? meni se zdi dosti boljše, če obstajajo različne vrste istih briketov za različne velikosti psov.

Ne gre zgolj za velikost briketov, temveč tudi za sestavo hrane. Ponavadi ima large breed prehrana (large breed puppy/junior, large breed adult - za vecje pse in velike pasme) drugačno sestavo, saj imajo večji psi npr. probleme s sklepi itd. in potrebujejo manj beljakovin in maščob, zato pa več glukozamina in kondroitina za zdravo rast sklepov.

Srednje veliki in mali psi običajno tovrstnih problemov nimajo, pojedo pa povečini manj, zato lje prehrana bolj bogata z beljakovinami, briketki pa nekoliko manjši, da jih lažje mlaskajo.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #10 : 13 Julij 2006, 23:04:14
Puppa, vem. Mi je vse to znano ;). No, mogoče bo pa komu drugemu prišlo prav.

Meni se zdi dosti boljše, če obstajajo različne vrste istih znamk briketov za različne velikosti psov.
Bi bilo tako boljše (krepki tisk)? Mogoče pa je napaka v podčrtanem tisku: normalno, da imajo večji psi drugačne potrebe od manjših, ampak briketi pa se le delijo (po nazivih) na small, medium in large (pa dobro, ponekod so še giant).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #11 : 14 Julij 2006, 20:49:57
Puppa, vem. Mi je vse to znano ;). No, mogoče bo pa komu drugemu prišlo prav.

Ja, saj zato sem bolj temeljito pojasnla.  ;) :)

Res pa je, da pri večini produktov za široko potrošnjo sprememijo pakiranje, pa je vse ostalo prodajna finta. 
Da bi se prepričali, da temu ni tako pri pasji hrani, ki ste si jo izbrali, poglejte sestavine, poskusite vzorčke.  :)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #12 : 01 April 2007, 17:32:58
To, da je vsak pes osebek zase in da vsakemu ustreza druga vrsta briketov vsi vemo. Tudi to vemo, da je možnost, da bo neke brikete določen pes sprejel in mu bodo ustrezali, večja, če so le-ti kvalitetni oz. splošno znani kot kvalitetni. Pri kvaliteti se namreč krešejo iskre in si nismo enotni glede tega, kaj je in kaj ni kvalitetno, večinoma pač vsak zagovarja tisto, kar ustreza njegovemu psu. 

Tako, da tistemu, katerega pes je izbirčen in/ali mu marsikaj ne ustreza, ne preostane drugega, kot da nabavi najprej tester in če ga pes poje, kupi še vsaj 3 kg ter ga hrani izključno s temi briketi in opazuje reakcije ter posledice (morebitno praskanje, driska, neprijeten zadah, obarvanje dlake...). Če je vse ok, psu očitno ti briketi ustrezajo.

Kaj pa v primeru, da pes prav vse prenaša, da ni izbirčen, vse poje in nima negativnih reakcij po nobeni vrsti briketov (če izvzamemo pasji "Mc Donald's" kot je Pedigree, Chappy ipd.) ? Kako se odločiti potem? Na podlagi izkušenj drugih (kako, če pa je vsak pes osebek zase?), internetnih lestvic (vprašanje, če so realne), branjem tabel, deklaracij (kar je precej zahtevno) ali kako?

Pravijo, da je najbolje čim manj komplicirati, ampak kako, če pa obstaja toliko vrst briketov in hočeš psu najboljše?

+1

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 01 April 2007, 17:58:51
V tem primeru izbereš brikete, ki jih lahko kupiš v specializirani trgovini za živali, so srednjega ali višjega cenovnega razreda, odvisno od tvojih finančnih možnosti. Pri nas je na tržišču poplava razne pasje in mačje hrane, vsi hvalijo svojo znamko. Cene pa so kar različne. Pri nas ni navada, da bi hrano menjavali, jaz ostanem na Boschu ali Chicopeeju, naše pse že leta hranimo s to hrano. Psi so zelo zdravi, v polni kondiciji, dlako imajo krasno, zakaj bi potem menjali? Cena je ugodna, tako da smo vsi zadovoljni. Dobrodošle so izkušnje drugih pesjanarjev.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 01 April 2007, 18:00:41
Še nekaj sem pozabila: še nikoli nisem ničesar dodajala (razni vitamini, dopolnila, čisto nič), le pozimi dajem Active, poleti Adult, morda pa bom počasi prešla na Senior.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 02 April 2007, 13:15:08
Karmen se strinjam, čeprav bi ta hrana po uni fansi klasifikaciji dobila eno samo samcato zvezdico (joj prejoj, na prvem mestu je napisana koruza). Več od tega, da so psi, ki celo življenje žrejo neko hrano ves čas zdravi in polni energije in so  zdravi  še  pri 15+ letih bi od neke hrane že težko pričakovala.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 02 April 2007, 13:32:13
Karmen se strinjam, čeprav bi ta hrana po uni fansi klasifikaciji dobila eno samo samcato zvezdico (joj prejoj, na prvem mestu je napisana koruza). Več od tega, da so psi, ki celo življenje žrejo neko hrano ves čas zdravi in polni energije in so  zdravi  še  pri 15+ letih bi od neke hrane že težko pričakovala.
jaz tudi pogosto hranim Bosh  :). Me ne moti ,da je notri koruza- saj če polento psu kuhaš je tud koruza , a ne?
Sploh pa ,kaj je narobe s koruzo, razen , če jo pes ne prenaša npr. Za riž vsi govorijo kolk je super,a ene raziskave trdijo,da povzroča sladkorno- kdo bi vedel?
Meni je všeč ,da je Evrposke proizvodnje, da so sestvine Evropske in ni imel niti kakšnih posebnih afer.Pravzaprav se mi zdi ,da je znamka nemška- nemci pa ::) ,če drugega ne imam zaupanje ,da je v žaklju res to,kar piše na etiketi  ;).
Tudi vzbuja zaupanje,da se sploh ne oglašuje  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 02 April 2007, 13:43:27
Brikete sem izbrala na podlagi predlogov drugih, ki se bolj spoznajo na sestavo hrane in bolj kot jaz vedo katera hrana je kakovostna. Če je več vrst briketov približno enake kakovosti, potem logično izberem cenejšo in bolj dostopno. Mora pa seveda ustrezati tudi psu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 02 April 2007, 13:48:48
Sammy če mu ustreza katerakoli hrana potem je pač odločitev samo na tebi.
1. koliko denarja si pripravljena dat za hrano
2. Z kako visoko kvalitetno hrano si pripravljena psa hranit.

In to je vse. Če ti je kvaliteta vseeno na prvem mestu in denar ni pomemben ga boš pač hranila z vrhunsko, če pa si ne moreš privoščiti finančno neke vrhunske hrane pač kupiš neko srednjo (glede na lestvice, ocene, rzadelitve, sestavo itd. itd.), ki še vseeno zadovolji tvoja pričakovanja, kot recimo Bosch pri Lanabeli, Deteljici in Karmen, in pač hraniš s tistim. Če pes nima težav s prehodi nekateri kupijo vsakič drugo hrano,in sploh ne komplicirajo.

Lp nina




galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 02 April 2007, 13:54:40
Končno se govori tudi o neproblematičnih psih :) ker ko včasih berem teme o briketih, se prav zamislim, koliko psov je očitno alergičnih na določeno hrano/sestavino.
Moja je različne znamke, ponavadi jih še malo zmešam skupaj. Trenutno belcando, tista mix varianta, in AG losos; nato pa jo čaka en žakelj almo nature. Poje vse, problemov nima, dlaka je lepa, prebava ok.
ne kompliciram :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 02 April 2007, 13:58:40
Končno se govori tudi o neproblematičnih psih :) ker ko včasih berem teme o briketih, se prav zamislim, koliko psov je očitno alergičnih na določeno hrano/sestavino.
Moja je različne znamke, ponavadi jih še malo zmešam skupaj. ..... Poje vse, problemov nima, dlaka je lepa, prebava ok.
ne kompliciram :)

Enako- moji kot pravi vaški cucki požrejo vse in so kot rožice  v polnem cvetu :-*
če ne paziš požrejo še embalažo-še dobro da je %  ni veliko  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #21 : 02 April 2007, 16:16:10
Sammy če mu ustreza katerakoli hrana potem je pač odločitev samo na tebi.
1. koliko denarja si pripravljena dat za hrano
2. Z kako visoko kvalitetno hrano si pripravljena psa hranit.

In to je vse. Če ti je kvaliteta vseeno na prvem mestu in denar ni pomemben ga boš pač hranila z vrhunsko.
Kako pa prepoznaš vrhunsko hrano? ??? ;)

Če pes nima težav s prehodi nekateri kupijo vsakič drugo hrano,in sploh ne komplicirajo.
Do približno enega leta je bil na RC-ju, pozneje so prišli Techni-Cal, Pro Plan, Nutro..., tudi nekaj žakljev Eukanube je zmazal (od katere sem se poslovila predvsem zaradi negativnih kritik, potem ko so jo en čas ful hvalili), zadnje pol leta je na AG-ju, zanima me tudi Canidae.

Kaj pa če je stvar ravno v tem, da ni izbirčen in da mu nič ne škodi, ker je že toliko vsega poskusil? Nekateri pravijo, da ni dobro menjavat, če psu neka hrana ustreza, ker potem ni od nje nobenega učinka - ampak kako naj jaz psu izberem eno vrsto briketov, če mu ustreza takorekoč vse?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 02 April 2007, 16:32:27
En pokazatelj kvalitete je lahko že cena... saj veš "več dnarja več muske ;)". Drugače pa velja enako kot za ne vem komu smo pisali... najprej se nauči čim več o pasji prehrani, razišči kako se bere tabele s sestavinami, predvsem preden hrano kupiš preštudiraj kaj vsebuje in glede na prej osvojeno znanje pač razmisli ali to tvoj pes v prehrani potrebuje, potem glej dodatke, antioksidante, vitamine, glukozamin, itd.itd.  ... Poišči podatke o proizvajalcu, če je kje navedeno kakšne kakovosti so sestavine v tej prehrani, preberi različne odzive na različne hrane, ki te zanimajo, tudi mnenja tistih, ki so hrano sprobali na svojih psih so lahko koristna. Mogoče tudi informacija zakaj so se oni odločili za neko hrano, kako dolgo z njo hranijo, s čim so hranili prej, kakšna je sprememba, ...

Vsak se mora sam odločit za svojega psa s čim bo hranil, sploh če nima nobenih problemov imaš izbire uf 8) Se je najbrž res še težje odločit kot pri bolj problematičnih psih ;D Samo ne kompliciraj pač hrani s tistim, kar se tebi zdi dovolj kvalitetno za tvojega psa.

Lp nina






Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #23 : 02 April 2007, 20:46:24
najprej se nauči čim več o pasji prehrani, razišči kako se bere tabele s sestavinami, predvsem preden hrano kupiš preštudiraj kaj vsebuje in glede na prej osvojeno znanje pač razmisli ali to tvoj pes v prehrani potrebuje, potem glej dodatke, antioksidante, vitamine, glukozamin, itd.itd.  ... Poišči podatke o proizvajalcu, če je kje navedeno kakšne kakovosti so sestavine v tej prehrani, preberi različne odzive na različne hrane, ki te zanimajo, tudi mnenja tistih, ki so hrano sprobali na svojih psih so lahko koristna. Mogoče tudi informacija zakaj so se oni odločili za neko hrano, kako dolgo z njo hranijo, s čim so hranili prej, kakšna je sprememba, ...

Sem napisala že v prvem postu, da ta možnost zahteva veliko časa, poglabljanja, živcev... V glavnem je precej zahtevno. Na koncu pa se lahko zgodi, da se ti več nič ne zdi ok. Vedno več veš, vedno več zahtevaš. Kaj pa pol? :P ;)
Za poletje imam torej zaposlitev. 8) ::)

Se je najbrž res še težje odločit kot pri bolj problematičnih psih ;D
Ja saj ...  :-\ ::)

Samo ne kompliciraj pač hrani s tistim, kar se tebi zdi dovolj kvalitetno za tvojega psa.
Če bom vse preštudirala, bom definitivno komplicirala.  :P

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 02 Oktober 2007, 14:36:29
Ob tako veliki ponudbi se je res težko odločiti katera hrana je res najbolj ustrezna in najbolj kvalitetna za psa. Kako izbrati pravo hrano?

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #25 : 02 Oktober 2007, 14:47:36
Kvalitetne hrane ponavadi srečuješ na razstavah ali pa kakšni tekmi. To so naprimer: Eukanuba, Royal canin, Bewi dog, Hills, . . . Je kar veliko kvalitetne ponudbe in na tržišča (slovensko predvsem) prihajajo vedno nove firme. Od začetka kopuj hrano, ki je pakirana v malih vrečah, pa boš videla katera hrana psu najbolj usteza. Paziti moraš tudi, da ne kupiš takšne hrane, ki dlako barva (ponavadi lasniki belih psov, ker se jim začne dlaka barvati na rumeno). Sedaj pa imajo tako in tako vse kvalitetne hrane razdeljene kategrije. Imaš od najmlajših do najstarejših in za različne pasme psov.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 02 Oktober 2007, 15:20:32
Najbolj kvalitetna hrana trenutno v Sloveniji je Canidae, obstaja še ena kvalitetnejša a je ne poznam. Midve sva zelo zadovoljni s Canidae, ker je imela prej Royal Cannin in Hill's pa ji nista pasala, pa sem šla na canidae. Najbolje, da si prebereš čiveč v rubriki hrana in se odločiš, saj je tam zelo veliko tem oraznih briketih, predvsem si preberi tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=407.0

       Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #27 : 02 Oktober 2007, 16:36:44
Najbolj kvalitetna hrana trenutno v Sloveniji je Canidae, obstaja še ena kvalitetnejša a je ne poznam.

Mogoče je za tebe najbolj kvalitetna, ne moreš pa vedeti ali je to za vse!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 02 Oktober 2007, 19:50:30
Trenutno sta v vrhu po kvaliteti Canidae in Natures Variety.

Če se hočeš v hrane poglobit potem te čaka malo več branja recimo...
Kam spada vaša hrana

Kaj je resnično v pasji hrani
....

Izberi pa tako, ki bo ustrezala tvojemu psu, mu ne bo povzročala problemov z kožo in dlako, prebavo, tako ki bo ustrezala njegovi velikosti, starosti in aktivnosti.
Če veš da mu kaj povzroča težave se pač tega izogibaj, če si za kakšno hrano misliš da ni dovolj dobre kvalitete je pač psu ne dajaj. Večina poudarek na večina, ker osebno mislim da vseeno niso vse ok, hran ki jih najdeš v specializiranih trgovinah za živali je zadovoljive kvalitete ;)

Težko pa se bo kdo od forumašev odločil katero hrano izbrati namesto tebo ;)

Lp nina






rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 02 Oktober 2007, 21:58:53
Izberi pa tako, ki bo ustrezala tvojemu psu, mu ne bo povzročala problemov z kožo in dlako, prebavo, tako ki bo ustrezala njegovi velikosti, starosti in aktivnosti.
Če veš da mu kaj povzroča težave se pač tega izogibaj, če si za kakšno hrano misliš da ni dovolj dobre kvalitete je pač psu ne dajaj. Večina poudarek na večina, ker osebno mislim da vseeno niso vse ok, hran ki jih najdeš v specializiranih trgovinah za živali je zadovoljive kvalitete ;)

Težko pa se bo kdo od forumašev odločil katero hrano izbrati namesto tebo ;)

Lp nina


Se popolnoma strinjam!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."