Katero hrano izbrati?

Nika · 44294

**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 14 Julij 2009, 11:56:33
In...hm..če si pogledaš tabele z ocenami hrane so samo trije proizvodi Acane med hrano s petimi zvezdicami, velika večina njihovih produktov pa je med hrano s štirimi zvezdicami, podobno kot AG. (Orijena pa nisem našla.) Razlika med Acano in AG je predvsem v množini zelenjave. Uh...  ??? :-\



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 14 Julij 2009, 11:57:45
Trapa. Našla Orijen...  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #62 : 14 Julij 2009, 12:50:51
Kakor vem AG nima human grade sestavin.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #63 : 14 Julij 2009, 12:53:45
**Abby** jaz ti lahko napisem mojo izkusnjo, namrec imela sva Arden Grange, Orijen in Acano. Sicer cez vse hrane nimam pritozb, z vsemi je bil mali (vec ali manj) zadovoljen. Arden Grange sva imela skoraj 2 leti, preiskusila sva okus losos in jagnje, oboje mu je teknilo, kakci so bili super, trdi, kompaktni, uglavnem brez pripomb. Potem sva imela eno vreco Orijena (6 fish), kakci pol manjsi kot prej na AGju, lepi, trdni, z veseljem jo je jedel. Potem sem mu za probo vzela eno vreco Acane (adult large breed - okus kokos), ki pa, jedel jo je, od zacetka z veseljem, potem cezdalje manj, zacel je puscat brikete v skledi, kakci niso bili tapravi, bili bolj mehki, kolicinsko jih je bilo vec (skoraj enkrat vec kot na Orijenu), vmes sva se borila celo z drisko (ceprav to verjetno ni bilo od briketov). In kljub tabletom kakec nikakor ni hotel bit vec nazaj normalno trd, tako da sem od 18kg vrece porabila samo 7kg, potem sem mu pa prejsnji teden ravno zaradi teh neprestanih prebavnih motenj skocila v Celje po Orijen (6 fish). No, v 10ih dneh se je kakec popravil, spet je lep, trd, malo ga je, pa se z veseljem je hrano (prav zazene se h posodi). Ne vem zakaj mu Acana ni sedla, moznost je tudi da zaradi kure, ker je imel prej skoz hrane z ribo ali jagenjckom.  :-[

To so moje izkusnje, pa upam, da ti bojo kaj pomagale..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 14 Julij 2009, 13:25:42
Mene pa bolj kot izbira zmedejo različni podatki. Nekje je za mladička starega 7 mesecev (ND) priporočljiva puppy hrana, na neki ameriški strani najdem, da ND sploh naj ne bi dajali puppy hrane, ampak kar direkt hrano za odrasle pse. Potem berem, da ni priporočljivo več kot 24% B in 12-14% maščob. Če gledam puppy hrane imajo po večini večji delež. Še bolj sem pa presenečena, ko vidim npr. pro plan adult LB, ki ima cca. 28% B in 17% maščob. Skratka, meni tudi ni nič več nič jasno pri tej hrani.  ??? ??? ???

Torej, kaj dati veliki pasmi - več beljakovin ali manj??



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #65 : 14 Julij 2009, 13:55:21
Maruša moj vzreditelj mi je povedal in svetoval, da je za velike pasme priporocljiv cimprejsnji prehod iz puppy/junior hrane na adult (meni je svetoval naj to storim pri 6ih mesecih). Ravno zato, ker so hrane za mladice ful bolj "mocne" kot hrana za odrasle, in pri prehitri rasti mladica lahko pride do kaksnega vnetja pokostnice, okruskov, itd. Zato sem jaz mojemu res pri pol leta naredila prehod na adult, in nikoli nisva imela nobenih problemov. Je pa tudi kot puppy hrana priporocljiva tista za velike pasme, ker je ravno zaradi tega zasnovana tako, da kuza naj nebi prehitro zrasel (ce se ne motim ima large breed hrana manj beljakovin kot recimo navadna)..

To so moje izkusnje..

Mimogrede, na kateri hrani pa sta?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #66 : 14 Julij 2009, 14:09:26
Maruša moj vzreditelj mi je povedal in svetoval, da je za velike pasme priporocljiv cimprejsnji prehod iz puppy/junior hrane na adult (meni je svetoval naj to storim pri 6ih mesecih). Ravno zato, ker so hrane za mladice ful bolj "mocne" kot hrana za odrasle, in pri prehitri rasti mladica lahko pride do kaksnega vnetja pokostnice, okruskov, itd.

meni je moj vzreditelj (in tudi nekaj drugih iz tujine) svetoval, naj poslušam veterinarje in proizvajalca hrane. Kar pomeni, da je prehod iz puppy na adult pri 18 mesecih. nikoli ni bilo nobenih problemov.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 14 Julij 2009, 15:31:29
Ovčka, tudi meni je vzreditelj svetoval, naj začneva z hrano za odrasle pse že sedaj pri 6-7 mesecih. In se s tem čisto strinjam. Tudi na netu sem našla isto trditev ("Most knowledgeable Dane owners will agree, feeding Great Danes a premium dog food with protein levels no greater than 24%, and fat levels between 12% to 14%, is key to proper development.")

Potem pa sem malo gledala različne hrane in ugotovila, da imajo ful različne deleže. Npr.:
Pro plan giant adult:      B: 27%, M: 17%
Cibau large adult:         B: 23%, M: 13%
orijen adult:                 B: 42%, M: 16%
acana large adult:         B: 34%, M: 14%
bosch adult:                  B: 21%, M: 10%

Naj mi sedaj nekdo razloži katera hrana je boljša za mojo ND (7 mesecev). Tista z več beljakovinami in maščobami ali tista z manj?






kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 14 Julij 2009, 15:36:42
Menjava hrane s puppy na adult je časovno odvisna od pasme/velikosti/razvoja psa. Pri shih tzujih se menja pri pol leta, ker sta takrat glavni razvoj/rast zaključena. Poslušati je treba nasvet vzreditelja.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #69 : 14 Julij 2009, 15:55:23
Poslušati je treba nasvet vzreditelja.
fino. in potem je folk prepričan, da je eukanuba zakon, ali pa bosch ali pa pedigree, ker jim je vzreditelj to svetoval.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #70 : 14 Julij 2009, 16:06:21
Ej, ne zezi!

Ne poznam nobenega vzreditelja, ki svetuje pedigre. Osnovni pogoj je, da kupiš psa pri dobrem vzreditelju, to pa je domača naloga vsakega posameznika. In dober vzreditelj ti bo znal dobro svetovati. Če pa kupuješ pri slabem vzreditelju, pa ne moreš pričakovati ne vem kake znanosti. V tem primeru si si sam kriv.

A ti je treba provocirat?



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 14 Julij 2009, 16:13:09
Predvsem se mi zdi zanimivo vprašanje, ki ga je postavila Mruša_Star. Namreč...koliko beljakovin. V množini beljakovin se namreč vrhunske hrane res razlikujejo med seboj in od tega je potem odvisno ali imajo na lestvici kakšno zvezdico več ali manj. Več kot je beljakovin oz. mesnega deleža več je zvezdic, ampak vprašanje je, če je to res tako dobro ali ni, ker je precej tudi takih, ki s tako beljakovinsko bogato hrano nimajo pozitivnih izkušenj.
Kakor vem AG nima human grade sestavin.


To ne bo držalo. AG briketi naj bi bili užitni tudi za ljudi, torej bi morale biti sestavine human grade. Ali sem kaj pomešala? Skratka...ljudje so AG že poskušali, pa baje da ima dokaj dober okus.  :o ;D





Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 14 Julij 2009, 16:22:51
Točno tako. Jaz sem sicer predvidevala, da je boljše, da je beljakovin okoli 30-35%, ampak na tej strani piše drugače. :-\  Kako  >:D naj potem vem kaj je boljše? Tudi če npr. gledamo canidea ali taste of the wild, ki so za vsa življenska obdobja - ena ima 32% beljakovin, ena pa 24% (govorim približno, ker točno se ne spomnim). Katera je potem boljša? ???



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #73 : 14 Julij 2009, 20:48:49
fino. in potem je folk prepričan, da je eukanuba zakon, ali pa bosch ali pa pedigree, ker jim je vzreditelj to svetoval.

A bosch pol ni kvalitetna hrana? ??? Sem namreč mnenja da se ga ne da primerjati z pedigreejem ali pač?

:)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 14 Julij 2009, 21:37:21
Itak, da se ga ne da primerjat s pedigrejem. Bosch je nekje (po mojem mnenju) srednji nižji razred hrane.

Tudi mi smo sprobali Bosch - drugače lahko rečem, da je bil ok, le iztrebek je bil premehak in preveč smrdeč.



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 14 Julij 2009, 21:43:33
Hmmmm...torej...hrane o katerih sem jaz spraševala v tej temi (AG, Acana in Orijen) so v mednarodni raziskavi vrhunsko kvalitetnih hran uvrščene na lestvici, ki jo je v enem od linkov podal Črt in vse so uvrščene dokaj visoko. Od 6 zvezdic jih ima AG 3 oz. 4., Acana 4 oz. 5, Orijen pa 6. Boscha pa nisem našla. In niti ga ne poznam... mene dejansko zgolj zanima resnica okoli odstotka beljakovin...  :-\ In katere vitamine naj bi resnično zaužil pes? Velja pravilo, ki sem ga prebrala v nekem članku ''12 vitaminov in 12 mineralov''?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #76 : 14 Julij 2009, 21:51:25
Na slo. tržišču se dobi od 6 zvezdic še taste of the wild, s 5 zvezdic pa Canidae.

Maruša jaz sem se s tem vprašanjem obadala 2 leti nazaj, ko se nam ja pridružila Brihta. Pa sem malo spraševala okoli vzreditelje in ugotovila, da 90% vzreditejev svetuje za našo pasmo (cane corso) hiter prehod na hrano za odrasle z dodajanjem Ester C-ja (vit. C) ali kar uporabo all life stages formul. Tako smo bili tudi mi do cca. 5-ega meseca na Puppy formuli (nič posebaj prilagojeni za velike pasme) in nadaljevali z all life stages formulo. Ni videti, da bi tak prehod na hrano psici kakorkoli škodil.  ;)


 




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #77 : 14 Julij 2009, 21:56:28
Aja Abby temu ne boš prišla do dna, ker so si mnenja pač nasprotujoča. Imaš BARF-arje, ki zagovarjajo izključno surovo prehrano, pa "briketarje" pa.... Se boš morala sama odločit, pa tudi tele zvezdice ne bodo veliko v pomoč. So sicer dobra osnova, ampak če psu hrana s 6 zvezdicami ne ustraza, ustreza mu pa tista s 4-imi ga pač hraniš s tisto. Nekateri zagovarjajo tudi to, da se hrano menja, da ni pes stalno samo na eni hrani itd. Mogoče je pa to varianta zate ;) Probaš vse pa boš videla.




**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 14 Julij 2009, 21:58:56
Ja ninci hvala... mene so te ''zvezdice'' kar malo prestrašile... že znotraj ene ocene imaš potem bolj ali manj stroge kritike.  :-\ Kaj pa kaj vaši jedo? To me res zanima...kaj se je najbolj obneslo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 14 Julij 2009, 22:00:41
Večina bolj ali manj poznanih znamk hrane ima na forumu odprte svoje teme, preberi jih, ker so notri tudi odzivi uporabnikov. Mogoče se boš lažje odločila  ;)



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 14 Julij 2009, 22:06:18
UUUh...ja. Saj...najprej sem jih brala za AG. So bili dobri rezultati, pa sem bila vseeno preveč radovedna in ''žnarava'' sem hotela še kaj več in več in več...in končala s kupom vzorčkov hran in se ne morem in ne morem niti o tem odločiti, katero naj ji najprej dam za poskusit.  ;D ::) Grozna sem ja...  ;)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 14 Julij 2009, 22:09:12
Samo Abby, vzorček ti bo pomagal samo toliko, da boš videla, če ti pes rad je tisto hrano. Nekih sprememb po samem testerju neboš videla. Razen če bodo drastične.
Moj Tai se je na primer po testerčku Eukanube pobarval na rdeče po vrhu hrbta zaradi vsebnosti karotena. Zato moram biti zdaj, ko menjujem hrano, pozorna, da ta ne vsebuje korenja ali karotena.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 14 Julij 2009, 22:15:24
Vem...vem ja.  :-\ Saj ravno zato še pa ni dobila nič. Bi ji rada dala za poskusit samo tisto, kar bom presodila, da je dovolj dobro zanjo. ČE bom kdaj presodila o tem.  ???



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #83 : 14 Julij 2009, 22:40:09
Ja kaj pa je sedaj? Upam, da nima posta dokler ne pogruntaš zadeve hihi ;D

Vsak ima svoje kriterije glede izbire hrane. Meni je, preden dam hrano psu za probat, pomembno to, da ima hrana kakovostne sestavine, da je večino časa na voljo (da se ne zgodi, da dobavitelj hrane pol leta ne bo imel), da je lahko dostopna (naročanje po spletu ali trgovina v Ljubljani s parkiriščem) in da so briketi ustrezne velikosti. Če ima več vrst hran vse te lasnostni potem se odločim za cenejšo. Ko hrano kupim pa gledam, če psu ustreza. Mora ji biti všeč, mora imeti lepo dlako, lepe iztrebke pa mogoče še kaj.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #84 : 15 Julij 2009, 00:22:26
To ne bo držalo. AG briketi naj bi bili užitni tudi za ljudi, torej bi morale biti sestavine human grade. Ali sem kaj pomešala? Skratka...ljudje so AG že poskušali, pa baje da ima dokaj dober okus.  :o ;D
Human grade je za posamezne sestavine - briketi drugače niso namenjeni ljudem  ::) Recimo na Orijen in Acani piše da je vse meso human grade - to je da tisti kos piščanca, ki ga potem predelajo lahko tudi ti poješ ali pa dobiš na krožnik v restavraciji (ne dajejo pač noter odpadnega mesa ampak kose, ki jih nucajo tudi v človeški industriji). Na izi - tovornjak pelje enake surovine enkrat v tovarno briketov in enkrat v lokalno mesnico z nedeljskimi piščanci. Human grade torej ne pomeni da ti med svojo porcijo makaronov malo briketov namešaš  :P
LP



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 15 Julij 2009, 09:11:57
Zdaj je Hills. Ni nobenih problemov...vse je sicer okej, ampak bi rada menjala zaradi (ne)kvalitete hrane.  :)

Sicer pa ja... se strinjam s kriteriji, ki jih je navedla zoe. Najbolj niham med AG in Acano, najbrž bo prevladala tista hrana, ki bo Abby bolj všeč...  ;)

Human grade je za posamezne sestavine - briketi drugače niso namenjeni ljudem  ::) Recimo na Orijen in Acani piše da je vse meso human grade - to je da tisti kos piščanca, ki ga potem predelajo lahko tudi ti poješ ali pa dobiš na krožnik v restavraciji (ne dajejo pač noter odpadnega mesa ampak kose, ki jih nucajo tudi v človeški industriji). Na izi - tovornjak pelje enake surovine enkrat v tovarno briketov in enkrat v lokalno mesnico z nedeljskimi piščanci. Human grade torej ne pomeni da ti med svojo porcijo makaronov malo briketov namešaš  :P

Tole me je pa prav nasmejalo.  ;D ;D A ti res misliš, da sem mislila, da so briketi NAMENJENI temu, da jih bi ljudje jedli? Hotela sem samo povedati, da v AGju SO sestavine human grade, torej take, ki so primerne za prehrano ljudi, seveda zdolj POSAMEZNE, ne zmešane v PASJE brikete.  :D ;D
So pa to nekateri preverjali... poskusili briketek, pa ugotavljali, če se jim zdi užiten.  ;)

Lp



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 15 Julij 2009, 09:13:10
Ups....kar vse je prijelo pod kopirano.  :-[

''Tole me je pa prav nasmejalo.    A ti res misliš, da sem mislila, da so briketi NAMENJENI temu, da jih bi ljudje jedli? Hotela sem samo povedati, da v AGju SO sestavine human grade, torej take, ki so primerne za prehrano ljudi, seveda zdolj POSAMEZNE, ne zmešane v PASJE brikete.   
So pa to nekateri preverjali... poskusili briketek, pa ugotavljali, če se jim zdi užiten. ''

To je bil moj odgovor.  ;) 



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 15 Julij 2009, 09:19:59
Abby, če psički Hills-i ustrezajo, ne vidim razgloga, da bi morala pod nujno menjati. Res je, da niso več kar so včasih bili, pa vendar so še vedno dovolj kvalitetni.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 15 Julij 2009, 09:32:57
Mene resnično preseneča to, da eni proizvajalci zagovarjajo, da morajo mladički velike pasme jesti cca. 32% B, ostali pa zagovarjajo, da največ 24%.

Meni to ni logično. ???

ninci, drugače se pa strinjam s tabo glede prehoda na adult hrano. Kar se pa tiče all life stages hrane je pa spet tako, da ima ena cca. 24% B, druga pa 32%. Pa bodi pameten..  :-\



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 15 Julij 2009, 10:09:37
Abby, če psički Hills-i ustrezajo, ne vidim razgloga, da bi morala pod nujno menjati. Res je, da niso več kar so včasih bili, pa vendar so še vedno dovolj kvalitetni.


Uh...sem ravno dovolj prebrala o prehrani, potrebnih sestavinah itd., da vem, da lahko za svojo kužiko dobim tudi kaj dosti boljšega. Hill's ima ogromno žit, tudi pšenice, koruze, soje, dodajajo se umetni konzervansi, mesa je veliko manj, pri maščobah se navede zgolj ''maščobe živalskega izvora,'' ki pa so lahko tudi goveje ali svinjske ali iz najslabšega mesa itd. Poleg tega sestavine niso human grade. Celo veterinarka, ki  v svoji trgovini na veterinarski postaji prodaja Hill's mi je iskreno povedala, da je AG veliko boljši. Za razliko od Hill'sa je npr. hipoalergen, vse sestavine so biološko pridelane in so human grade. Acana podobno, samo da je v njej še več vitaminov in več svežega mesa namesto mesne moke. (npr. sveži piščanec namesto piščančje moke), čeprav so pri obeh hranah uporabljene samo sestavine visoke kakovosti.
Zato rajši kaj drugega kot Hill's.

Mene resnično preseneča to, da eni proizvajalci zagovarjajo, da morajo mladički velike pasme jesti cca. 32% B, ostali pa zagovarjajo, da največ 24%.

Meni to ni logično. ???

ninci, drugače se pa strinjam s tabo glede prehoda na adult hrano. Kar se pa tiče all life stages hrane je pa spet tako, da ima ena cca. 24% B, druga pa 32%. Pa bodi pameten..  :-\

Huh...ja saj...Acana small breed ima 33%, AG Adult Dog rich in Lamb and Rice pa 25% beljakovin. In kaj potem daš svojemu kužku? To je namreč kar 8% razlika v beljakovinah... kaj je torej bolj prav?

Hmmm...imam še eno vprašanje... je zelo narobe, če bi psiči mešala hrano? Npr. pol AG in pol Acane? Vem, da nekateri mešajo, me pa zanima, če je to okej, v primeru da pes dobro prenaša obe vrsti hrane?