Tibetanski mastif [Do Khyi, Tibetan Mastiff]

_lily_ · 113442

McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #150 : 30 Maj 2011, 21:57:30


Mislim da bo tako boljše  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #151 : 30 Maj 2011, 22:07:21
Še nekaj mojih slikic (ste bili v istem ringu kakor mi):






"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #152 : 31 Maj 2011, 10:00:10
McKruster, kako lep izkorak ima fant!  :-*

Sta drugi dve slikici izbor BOB? Kdo je zlat mastif?



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #153 : 31 Maj 2011, 10:47:05
Kalsang, to je bilo za BOB ja. Ta zlat je pa AKIM KHYI TARA DHATU, upam da sem prav napisala, v razredu odprtih je bil.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #154 : 31 Maj 2011, 11:23:57
Hvala! Sem ga že našla ... ;)



ELČ

  • Gost
Odgovori #155 : 04 Junij 2011, 18:36:37
Tibetanci so res hudi psi-na oba načina!!!! :D



rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 08 Februar 2012, 23:47:33
Zdravo,

že nekaj časa me zanimajo TM-ji, imam pa eno vprašanje, na katerega še nisem našel odgovora. Sicer, zanima me kako izgleda sprehajanje TM brez povodca, ali je to sploh izvedljivo in kakšne so možnosti da pes kar "pobegne". Se pravi če bi se z njim sprehajal po gozdu, bi mi sledil, oziroma se gibal okrog mene v določenem radiju, ali bi "izginil"?  ???



Anastazija

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 04 April 2012, 19:07:22
Zdravo!

Rok sprašuješ kako je kaj sprehajanje TM brez povodca. Jaz imam TM fanta že nekaj let. Že majhnega sem ga navajala da sva se sprehajala tudi brez povodca. Do danes nisem imela nobenih težav, niti ko so se v soseščini "ženila deklata". Res je da sledi v svoji hitrosti ( to pomeni da ga je treba počakati, ker se mu pač ne ljubi v hrib), ampak res, še nikoli se ni "izgubil". Vsak dan na sprehodu je spuščen, razen kadar greva po cesti. Ljudje in druge živali niso problem ( jih sicer gre veslo pozdravit), so pa pri naju problem avtomobili. In to zato, ker še ni "pogruntal" da se jim je treba umakniti. On bi kar veselo po sredini ceste hodil.... :)
Sicer ti težko rečem, kako so drugi, vendar je tako sprehajanje izvedljivo. Samo veliko potrpljenja in ponavljanja v času ko odrašča. Pa motivacije in nagrad.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #158 : 07 April 2012, 22:02:03
Pri našem se sprehajanje brez povodca ni dobro obneslo. Imel je premočan osnovni nagon pasme, ki je čuvanje velikega področja. Poleg tega je znal biti izredno hiter, kadar se mu je zdelo vredno (beri, ko je nekaj pritegnilo njegovo pozornost). Živimo na vasi, sprehodi so bili večinoma v naravi.



Anastazija

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 08 April 2012, 10:30:43
Kalsang verjamem! Ker po moje imajo tudi psi različno "pamet".  :P Kot ljudje pač. Tudi jaz živim na vasi, "spuščeni" sprehodi so tudi pri nama v naravi. Imam pa drug problem.... vaške pse, katerih lastniki ne razumejo, da njihovi ljubljenčki niso ravno prijazni. Ravno včeraj sem imela skoraj katastrofo, ker me je na sprehodu- ta svojga psa sem imela privezanega napadel mešanec s  pitbulom. Kar od nekje je "priletel". Še dobro, da je bil z mano moj fant, da je preprečil najhujše. Ta našega sem držala jaz, oni pes je pa norel kot da bi bil stekel. Pa misliš, da se je lastnica kaj sekirala?  >:( Misli si.... Še opravičila se ni, pa je bilo to sedaj že tretjič.
Isto je bilo zadnjič na Veliki planini. Vsepovsod table, da naj bodo psi na vrvici.... privezan je bil pa samo moj  :'(. Od nekje je priletel nemški ovčar in mi ga kar grdo  pogrizel po hrbtu. Jah je rekla njegova lastnica, se zgodi ?!!!Niti pomisliti ne sme, da bi ta mojga prijela kakšna želja po tem, da bi napad vrnil....
Zdi se mi skrajno nepošteno, da se naju marskido boji, samo zato, ker je velik. Pa čeprav nič noče. Za ostalo je pa očino normalno, da je kot je. Je pa res, da imam jaz zdaj pred sprehodi večjo tremo, kot pa pes. In to ni dobro.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #160 : 08 April 2012, 11:19:59
Naš je bil tudi tarča raznih nevzgojenih, pobesnelih cuckov. Mogoče jih ob pamet spravi ponosna, dominantna drža mastifov... No, naš se je po navadi odzval tako, da jih je začel vabiti na igro, če je bil spuščen je v velikih krogih veselo tekel, pobesnela zverina pa seveda za njim. Po navadi jih je tako zmedel, da so prenehali napadati in so se umaknili. Tudi jaz ne bi rada videla TM v polni akciji, po mojem bi se za nasprotnika zelo slabo končalo. TM znajo biti tako presneto hitri, da ne govorim o njihovi moči in zobeh, ki so že skoraj medvedji, ne več pasji...

Sicer imamo pa itak na vasi probleme z vaškimi cucki. Našega mastifa ni več, imamo pa dve šicujki in mešanko srednje velikosti. Po parih letih smo končno dosegli, da imajo sosedje pse za ograjo in pod kontrolo. Smo bili sitni kot sam satan, zdaj nas bolj po strani gledajo, ampak se s psom vsaj kulturno da po cesti mimo bajt it na sprehod.

Si mogoče pomislila, da bi na sprehodu s sabo v žepu imela kakšen sprej? Res ni dobro, da si živčna, kdaj bo kakšen pes priletel, tako bi imela vsaj eno "orožje" na zalogi. ;)



Anastazija

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 08 April 2012, 13:18:47
A veš, da na kaj takega pa sploh še nisem pomislila   :-[ .... dobra ideja. Saj po moje se da te spreje dobiti v kakšni zoo-trgovini. Bi bilo pa dobro... Res.
Blagor tebi, da ste imeli na vasi "toliko razumevanja". Pri nas smo po moje še svetlobna leta zadaj. Pri nas te čudno gledajo že, če se s psom pogovarjaš in mu dajaš jesti brikete. Ker da pes lahko živi od ostankov in kosti. Jamsko razmišljanje pač. Žal. Moj "medved" je pa član družine. Za njega skrbim skoraj  bolje kot zase in za fanta.  :) In ni mi žal. Verjemi, da je s tako miselnostjo težko sklepati kakršnekoli kompromise. Vsi vedo več kot jaz....
Je pa lepo dobiti še koga, ki pozna TM-je. da se ne počutim vedno kot da bi bila z drugega planeta....



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #162 : 08 April 2012, 14:14:53
Sprej sem jaz pred kratkim dobila v trgovini za male živali, tako da malo poglej. Drugače je pa menda odličen tudi navaden lak za lase (pač majhna pločevinka, da lahko s sabo nosiš).

Hehehe, saj si z drugega planeta - ker imaš psa z drugega planeta. :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #163 : 08 April 2012, 19:02:21
Tudi v lovskih trgovinah se dobi  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lonchy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 10 April 2012, 10:30:53
Zdravo.

Mene pa zanima, kakšne so v Sloveniji cene za mladiče tibetanskega mastifa? Za enkrat se sicer ne bom odločila za psa (nimam še pogojev, za tako veliko pasmo), ampak me res zanima informativna cena, saj so ti psi prekrasni!

Lp



Anastazija

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 10 April 2012, 12:01:46
Lonchy živijo.
Mislim, da so cene tibetanskih mastifov v Sloveniji tam okrog 1000 evrov ali pa več.  Vsaj takrat je bilo tako, ko sem jaz kupovala svojega. Trenutnih cen žal ne vem, je pa res, da imamo v Sloveniji malo vzrediteljev te pasme. Psi se mi zdijo pa super. Tako da cena odtehta nakup. Včasih se je kljub temu dobro ozreti tudi malo čez mejo. Vzhodnjaki imajo kar nekaj dobrih linij... nekatere so še dražje, kot pri nas. Se pa da dobiti tudi lepega psa, za malo ugodnejšo ceno.
Čisto odvisno, za kaj bi ti takega "medveda" imela. In pa... previdnost ni nilkoli odveč.... da ne bo mastif samo na papirju, zrasel bo pa v "čivavo".  :P



Lonchy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 10 April 2012, 12:31:45
Super, hvala! Sem že mislila, da so dražji, glede na to, da sem opazila članek, da je ta pasma najdražja!  :)

Saj pravim za enkrat niti ne morem imeti talega "medvedka", ker ga ne bi hotela strpat v neko tesno stanovanje...je pa lepo sanjat a ne!  :P  :P
Vsekakor pa, če bi se že odločila za TM, ga ne bi imela za razstave, niti ne za vzrejo, tako da niti ne bi iskala nekaj vrhunskega (bi pa želela čistokrvnega + rodovnik, če ne bi šlo drugače). Ker imamo že doma rodovniškega psa in ga imamo res samo za družinskega člana in je nikoli nismo vozili na razstave, pa tudi sterilizirali smo jo, saj nismo želeli mladičev.  :)
(bi bil pa hud šok, če bi kupila TMja, ki bi zrasel v čivavo, hehehe :) )



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #167 : 10 April 2012, 12:57:11
Pri nas je res malo vzrediteljev, je pa vzreja zato solidna. Ne samo, da so psi vizualno lepi, so tudi pregledani (kolki, oči). Če se boš odločila za nakup v tujini, moraš paziti, da imajo starši pregledane kolke, saj povsod to ni predpisano in vzreditelji tega povsod ne počnejo.

Glede tega, da je ta pasma najdražja: ni res. Sicer ne vem, kakšna je cena mladičev pri nas (našega smo kupili pred kar nekaj leti, od slovenske vzrediteljice), ampak niso najdražji. Ta fama se je verjetno razširila zaradi Kitajcev, ki vzrejajo svoje hibride, ki niso prav nič več podobni tibetanskim mastifom: ogromne, izjemno odlakane pse s povešeno kožo (kar je navzkriž s pasemskim standardom), za nameček jih pa še temno rdeče pobarvajo (ker je ta barva kao ekstra, pa budistična) in takšne pse potem dobesedno za milijone prodajajo butastim zahodnjakom. Toda čeprav te pse razglašajo za tibetanske mastife, je vsakemu laiku jasno, da to niso tibetanski mastifi. Se pa žal zaradi tega kitajskega početja že dela škoda pasmi, saj je na Zahodu že kar nekaj takšnih uvoženih hibridov, ki se jih uporablja v vzreji, za nameček se pa še pasjim sodnikom all-rounderjem zdijo strašno lepi. En takšen zelo znan sodnik, ki sodi na vsaki razstavi mi je nekoč celo rekel, da so mu tile "ta pravi" tibetanski mastifi bolj všeč kot zahodni. Ko sem mu odvrnila, če misli hibride, ki jih ustvarjajo Kitajci (ne Tibetanci), je v zadregi nekaj zamomljal, češ, ja, saj je res, ampak kaj, če so tako impozantnejši. Toliko o strokovnosti in poznavanju pasme...  ::)

Se opravičujem za tale monolog... me je malo zaneslo  ;D



Lonchy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 10 April 2012, 13:09:55
Ja saj imaš prav, dejansko se je govorilo o TMjih kot o statusnem simbolu na Kitajskem. In tudi na fotkah iz Kitajske so bili psi drugačni, kot tile, ki jih gledam na tem forumu.
Zato pa raj tule vprašam, ker predvidevam, da vsaj nekaj veste o pasmah in ne prepisujete samo iz tujih člankov (kot nekateri naši novinarji ;) ).

Torej še enkrat hvala za odgovore! :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #169 : 10 April 2012, 13:43:02
Tudi jaz še vedno nisem dovolj "velika" za tm, me pa zanima, ker govorite o vzrediteljih (množina), če je poleg Bučnovaške še kakšna psarna oz. vzreditelj?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #170 : 10 April 2012, 13:48:52
Je. Kabita ;)



Anastazija

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 10 April 2012, 21:22:52
Kalsang- ti kar imej monologe.... saj so čisto upravičeni!
Jaz imam razstavnega psa....no midva hodiva na razstave zato ker nama je luštno.... Brez obveznosti.... pa naju na vsaki razstavi "nese" neko debelo "one", ki naj bi bil tibetanski mastif. spoh če prihaja z drugih držav. Ne vem, zakaj hudiča promovirajo debele posameznike. Meni žal debel pes ni lep. Pa tudi tibetanski mastif tam v Tibetu ni tak. saj ne rečem, da niso močni psi, ne pa špehasti. in kaj  naj? Jaz svojega psa kar ne mislim porediti do neprepoznavnosti. Imam rada prijatelja, ki bo lahko šel z mano tudi  na sprehod. Ne pa da bo loviil sapo že po 10 metrih.  >:( samo zato da bo všeč nekemu sodniku.... da ne omenjam, kakšno znanost delajo iz barve dlake. Na zadnji razstavi mi je bilo celo rečeno, da ni prave črne barve???? A???? Standar dovoljuje vse, razen tigrastih. In kaj naj? Ga prebarvam?  :P tako da sodniške odločitve.... so poglavje zase. Pa še o rdečih mastifih. Ki naj bi bili uvau. Znanka ima rjavega mastifa. Srčkan. Ga je pa peljala samo enkrat na razstavo, pa so ji rekli, da ne bo daleč prišla, ker da rjavi mastifi nikoli ne morejo zmagati  :-\.
ja znaje in poznavanje pasme.... to je višja matematika. :P



rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 17 April 2012, 00:32:05
Ola!

Hvala za odgovore :) Se mi pa zdi, da so na vsaki vasi enaki problemi glede odvezanih psov. Tudi pri nas se jih kar nekaj najde, vendar na srečno niso agresivni.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 13 Junij 2012, 14:31:29
Kje se lahko kupijo takšni?  ::) ::) :o :o







kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 13 Junij 2012, 18:44:28
Na Kitajskem, kjer ti bodo za takšnega mešanca s pobarvano čupo računali par sto tisoč dolarjev. ;)




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #176 : 13 Junij 2012, 20:36:05
Ja, če jim verjameš  :P



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #177 : 13 Junij 2012, 20:40:53
Mišljeni so pounds, kar je potem 90 in 100 kg :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 13 Junij 2012, 21:52:43
Vohlec: Hudo je natupiran :o
Nekateri frizerji (tam iz 80ih, 90ih) bi se lahko kaj naučili 8)

No, v vsakem primeru, ne glede na pravo težo, je konkreten pes :)


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 13 Junij 2012, 22:43:53
Ja in večina od teh mešancev je tako ubogih in v takšnih bolečinah, da se niti premikati ne morejo, ker se gre kitajcem samo za to, da bo pes čim večji in čim mogočnejši, nikogar pa ne zanima za kakšno ceno. Kar se tiče vzrejnih dovoljenj, ni to niti približno tako strogo kot pri nas in se lahko med seboj pari kar vse poprek.