Razpokane blazinice

T.M.T · 22386

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 21 Avgust 2005, 11:31:22
Mene pa zanima s čim naj Ronu namažem blazinice,ker ima nekoliko razpokane.Ima kdo kakšen predlog.Ali lahko z Ognjičevim mazilom?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 21 Avgust 2005, 11:41:50
Lahko ognjičevo, lahko vazelin, lahko pa mazilo za konje, ki ga omenja irenchy v temi o otiščancih. To mazilo je najbrž tudi tebi poznano. Tako, da kar z tistim namaži.

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 21 Avgust 2005, 11:48:45
Ok.Saj sme že mislila pa nisem bila "zih"...bolje preveriti :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 21 Avgust 2005, 23:25:14
Lahko ognjičevo, lahko vazelin, lahko pa mazilo za konje, ki ga omenja irenchy v temi o otiščancih. To mazilo je najbrž tudi tebi poznano. Tako, da kar z tistim namaži.
ja ta krema kot sem že v temi za otišance omenila je super. prejšni teden sem bila v Eqousu v Murglah in ga niso imeli in so mi rekli, da bo konec tega meseca. :( zdaj, če ga dobiš moraš imeti res veliko srečo, ker so pošiljke mejhne in takoj gre.  :-\tako, da če kdo kaj zahaja v konjske trgovine in to vidi/zagleda..naj sporoči, da gremo v lov! :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 22 Avgust 2005, 08:30:15
Jaz bom kar z Ognjičevim mazilom ker sem bla zadnjič v Clarku...pa imam samo za razpokane kopita (kar pa za pse definitivno ni).

Sedaj moram počakati še na bolj suhe dni...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 22 Avgust 2005, 09:12:56
T.M.T ni treba čakat na bolj suhe dni. Mi, da se potem vazelin ne pozna po parketu, nataknemo gor nogavičke ;) Tako, da Rona daj nekam na suho, namežeš in za pol ure daš gor nogavičke, pa je problem rešen ;)

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 22 Avgust 2005, 09:24:46
Jah...bom poskusila...ompak on sedajle veselo taca po dežju in lužah ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 22 Avgust 2005, 21:21:22
No midva z Ronom sva že vse lepo napravila.Vzela vazelin,4 nogavičke in šla v akcijo.Je bil fuuuuuuuul priden,tako da mu pošiljam en veliiiik :-*.Namazala,ntaknila nogavičke...in niti poskušal jih ni sneti.Ati se je sicer režal kot pečen maček,Ron pa je racal po dvorišču...

Pa hvala za pomoč :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 22 Avgust 2005, 21:27:37
 ;D ;D A si ga slikala mogoče? ::) Da se še mi malo nasmejimo njufiji v nogavicah ;D ;D

Je pa praktično ja. Pa pri nas je Smart celo toliko, da si jih vleče gor namesto dol, ne vem mogoči bi rad imel dokolenke ::) ;D

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 22 Avgust 2005, 21:28:43
Nisem,ker sme brez digitalca...weeeeeeeeeeeee.Se m si ga pa takoooo želela slikai...pa kako je gledal.Hahahaha

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 22 Avgust 2005, 21:53:41
jaz ne dobim zedana....rondek dondek ima pa razpokane blazince zato bomo naredili tako kot je rekla ninci...MI PA BOMO SLIKALI ;D ;D ;D ;D ;D ;D in se smejali ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 18 November 2005, 23:08:37
no pri nas se je že začelo...danes, ko smo se rihtali ;D sem pote blazinice kar z vazelinom namazala in so se res hitro omehčale....samo kaj ko sem mogla vse štiri tace stran od gobca držat...no ne dobesedno...samo vsakič, ko sem stran pogledala je že lizal nekaj..kekec! Mi bomo šli po ognjičevo kremo in mazali. kot veste zedana v slo. ni več :-\ :-\ :-\..na žalost, ker je bil res odličen!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #12 : 19 November 2005, 10:13:01
ja ta krema kot sem že v temi za otišance omenila je super. prejšni teden sem bila v Eqousu v Murglah in ga niso imeli in so mi rekli, da bo konec tega meseca. :( zdaj, če ga dobiš moraš imeti res veliko srečo, ker so pošiljke mejhne in takoj gre.  :-\tako, da če kdo kaj zahaja v konjske trgovine in to vidi/zagleda..naj sporoči, da gremo v lov! :)

lp

glih zadnjič sem si kupovala jahalno opremo..pa sem spregledala to temo...ko bom šla drugič tja sporočim če jo imalo...drugače se pa lahko tudi sami pozanimate v trgovini cler

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 19 November 2005, 10:14:55
kot veste zedana v slo. ni več :-\ :-\ :-\..na žalost, ker je bil res odličen!

Ursa če ga v slo. ni več težko verjamem, da ga boš kje dobila ;)

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #14 : 19 November 2005, 10:16:13
spregledala sem tale post...ja pol bo treba pa v tujino ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 28 November 2005, 22:39:03
Obstaja se ena kremica za tacke, in sicer Elastopad.

Kaj o proizvodu zal ne morem povedat, ker sem jo nasla oz. odkrila na internetu. Tako da vam dajem ta podatek pac kot eno malo bolj slabo informacijo, ampak nekaj je. ;)

http://www.mojveterinar.com/arhiv/ostalo/iris%20ZDRAVILA/elastopad/e_l_a_s_t_o_p_a_d.htm

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Vivanda

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 13 December 2005, 11:12:39
Živjo!

Mi uporabljamo Veyxoderm Pfotenbalsam. Smo zelo zadovoljni.

LP



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #17 : 13 December 2005, 20:06:20
MiDva-ozirama samo Deep,uporabljava Sv. San Bernard=>ubistvu je to nekakšn zelen gel(ki poveča dlaki volumen),vendar ga lahko uporabljaš tudi kot zaščito=>proti soli in proti razpokanim blazinicam.
Kupila pa sem to "žavbo" v Tukanu.



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 14 December 2005, 12:19:36

Mi uporabljamo Veyxoderm Pfotenbalsam. Smo zelo zadovoljni.


Tudi jaz imam trenutno doma ta balzam, ki sem ga dobila pri veterinarju (je zelene barve) in moram reci da je super zadeva. Pa se tak zeliscni vonj ima. ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 10 Januar 2007, 12:54:28
Imam eno vprašanje. A vi to mažete z navadnim vazelinom (za ustnice) pa potem nogavičke gor ali je kakšna krema, ki se imenuje vazelin ??  ;D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #20 : 10 Januar 2007, 17:40:55
Jaz kar z navadnim za ustnice :).---labello clasic :)...se pa tega za vse 4 tečake ful porabi ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 10 Januar 2007, 17:46:38
Jaz kar z navadnim za ustnice :).---labello clasic :)...se pa tega za vse 4 tečake ful porabi ;).

Ali pa kupiš v lekarni čisti vazelin ;) Glede na količino je ceneje kot labello ;)

Lp nina



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 17 Avgust 2007, 10:44:47
Pozdravljeni !

Ne vem če je prava tema ampak se bom kar tukaj pridružil z mojim vprašanjem.
Če ni vredu prosim moderatorje, da to prestavijo kamor sodi.

V sredo smo se potikali po hribih in po skalah. Luna je norela kot zmešana in uživala.
Naslednje jutro pa sem opazil, da rahlo šepa po prednjih tacah.
Po pregledu sem ugotovil, da ima blazinice oluščene. Na obeh taveliki blazinici in na eni tački še tamanjšo.
Ne porezane in ne globoko. Ampak tako kot, da bi eno plast dol zluščila. Šepa samo zjutraj ko vstane.
Ni oluščeno do krvi ampak je samo malo bolj svetle barve.
Ker sem to opazil prvič ne vem kako ravnati. Ali je s tem treba k veterinarju ?
Je treba kaj mazati ali povijati ali se bo to samo zacelilo ?!?!
Ona si to pridno liže.

Verjetno sem jaz bolj zaskrbljen kot ona ;)

Hvala za vaše predloge.

Blond


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #23 : 17 Avgust 2007, 12:44:15
Jaz pa imam podoben problem in sicer že odkar imam Paxxa opažam pri njemu-ne vem kako naj povem...grobe blazinice. Gaja ima čisto gladke in mehke.
V bistvu je tko:ko greš s prstom po njih dol,so čisto gladke,ko pa greš v nasprotni smeri pa se vse zatika in pika(kot da bi bila koža natrgana in suha). Niso poškodovane,ni nič krvi,tudi hodi čisto normalno in nima problemov.
Me pa moti,ko me kdaj s tačko po koži zelo popraska zaradi tega. Mažem mu jih z vazelinom že dobre tri tedne in ni nobenega izboljšanja. Ko ga namažem,gre vazelin tudi med tiste špranjice,kjer je razpokano-bolje pa ni nič. :-\
Mogoče kdo ve kaj narest?



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #24 : 17 Avgust 2007, 12:54:13
Za take razpokane se priporoča Elastopad krema al pa ognjičeva krema. Mi mamo tudi pozimi take blazinice in nam Elastopad pomaga.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #25 : 17 Avgust 2007, 13:01:04
Blond, mi smo to imeli po mojem podobno. Poglej pod ureznine.  :-\ Nam je rekel mazati z Bepanthenom in zaščititi, da se ne bo lizala, na sprehodih pa prav tako zaščititi, da ne pride noter kakšen tujek ali da se še bolj poškoduje. Zdravila se je pri nas blazinica kakšne tri tedne. Midve sva si kupili (v bistvu sva dobili) copatke za zaščito, ker je po mojem tista koža bolj ranljiva od normalne blazinice in lažje pride do kakšne hujše poškodbe, če stopi na kaj ostrejšega. Itak je bilo njej čisto vseeno, kje divja, ko jo je enkrat nehalo boleti.  ::)


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 17 Avgust 2007, 13:58:24
Torej nič hudega....
bomo malo pazili in opazovali.

Zgleda, da je bil izlet v hribe preveč za blazinice. Bomo mogli večkrat it v skale, da se malo utrdi.

Blond


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 17 Avgust 2007, 15:29:43
Js sm imela lani poleti pri Tari ful probleme s temi blazinicami.So se ji prov po kosih trgale do krvi.Smo hodle skori celo poletje okoli s povitimi tačkami.Najprej na zadnji taci,pa čez dva tedna na sprednjh...jojj  Meni je rekla ena prodajlka v zooticu da je najboljše vazelin,meni ni pomagal kaj dosti.Pol sm kupla v tukanu eno kremo prov za tačke s čebeljim voskom,pa je kar pomagala.Samo sem ji res zjutraj in zvečer vsak dan najprej umila tace z vodo in na suhe namazala  kremo.   
Zgleda,da bom mogla spet začet tako mazat,ker ma ful take grde,hrapave...ampak samo na sprednjih tacah,na zadnjih so lepe.boo


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 17 Avgust 2007, 15:31:39
Jaz pa imam podoben problem in sicer že odkar imam Paxxa opažam pri njemu-ne vem kako naj povem...grobe blazinice. Gaja ima čisto gladke in mehke.
V bistvu je tko:ko greš s prstom po njih dol,so čisto gladke,ko pa greš v nasprotni smeri pa se vse zatika in pika(kot da bi bila koža natrgana in suha). Niso poškodovane,ni nič krvi,tudi hodi čisto normalno in nima problemov.
Me pa moti,ko me kdaj s tačko po koži zelo popraska zaradi tega. Mažem mu jih z vazelinom že dobre tri tedne in ni nobenega izboljšanja. Ko ga namažem,gre vazelin tudi med tiste špranjice,kjer je razpokano-bolje pa ni nič. :-\
Mogoče kdo ve kaj narest?

Ginny ima tudi take blazinice. Pomojem je to normalno, vsaj jaz se ne sekiram zaradi tega.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #29 : 17 Avgust 2007, 22:05:05
hrapave blazinice so povsem normalen pojav, sploh pri psih, ki hodijo po trdi podlagi (beton & co.).

Blond - psici prepreci lizanje in namazi tace z bepantenom, ful fajn za take stvari je tudi ena krema od Medexa (mislim, d aje Proapin). Pa dokler se ne poceli (mimogrede, take tace bolijo zelo) malo glej kam jo vodis na sprehod. Pa pri hoji v hribe s psom je treba upostevat, da psi, ki niso vajeni takih tur, tudi nimajo (dovolj) utrjenih blazinic, zato je treba tezavnost terena stopnjevat postopoma.

Ena od moznosti za zascito pasjih sap pri hoji po takem terenu so pa Ruff Wearovi pasji cevlji o katerih je bilo govora v temu o urezninah.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --