Kupiranje ušes in repov

*LuNa* · 185092

Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #60 : 17 Januar 2007, 14:24:34
Tudi v Sloveniji je prepovedano rezanje in kupiranje. Pa kaj ? Nekateri "znani" vzreditelji nemških dog imajo skoraj vse mladičke kupirane, pa jih veselo razstavljajo in "nikome ništa".

Nobena župa se ne poje tako vroča, kot se skuha.

Žal obstajajo osebki, ki potrebujejo "senzacionalnosti" okrog sebe, če ne niso zdravi  ::)
To tude mene žalosti in prav razkuri, ko vidim kupirane kužke na razstavah!  >:(

Jaz sem 100% proti kupiranju. Po pravici povedano so mi nekupirani kužki veliko bolj všeč, izgledajo veliko bolj prijazni.
Meni so sicer ljubše pasme, katerih kužkov se ne kupira, zato imam mogoče takšno mnenje.

Za vse tiste (saj vas ni veliko), ki pa še vedno mislite, da so ušeska in rep zelo neestetska, če niso porezana, eno vprašanje. A so si vaši kiužki potem, ko so pokupirani tudi bolj všeč sami sebi? Če vam ni všeč vaš nos, si ga operiraš (logično) in se zato sam odločiš. Vaš kuža pa nima čisto nobene besede pri tem. Videla sem veliko mladičkov, ki so imeli še povita ušeska. Namesto, da bi tekali in se igrali z drugimi kužki, kot vsi mladički, so vsi nesrečni čepeli ob svojih lastnikih, ker se zaradi bolečih ušesk pač niso mogli igrati.

lp, miša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #61 : 17 Januar 2007, 14:40:05
Ko sva s fantom kupovala njegovo nemško dogo, to je bilo približno dve leti nazaj, je vzreditelj od dogice rekel, da če hočemo se lahko vrnemo čez dva tedna, ko pride veterinar s hrvaške in jim bo skupiral ušesa... midva sva se odločila, da ne bova dala kupirati ušes. In ni nama žal je Boj prav lep s tistimi ušeski, ki skačejo gor in dol, ko veselo teka naokrog... :-* :)
Čeprav pa moram priznati, da so mi doge s kupiranimi ušesi tudi zelo všeč - so bolj elegantne in zgledajo še višje... :)

Lp,
Tina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #62 : 17 Januar 2007, 14:59:49
je vzreditelj od dogice rekel, da če hočemo se lahko vrnemo čez dva tedna, ko pride veterinar s hrvaške in jim bo skupiral ušesa...

Jaz bi takšnemu rejcu prepovedala rediti pse, ga dala pod kazenske sankcije, če je v kakšnem klubu in mu za dve leti prepovedala razstavljati na domačem terenu, pa še prijavila bi ga na FCI.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #63 : 17 Januar 2007, 15:03:12
Jaz bi takšnemu rejcu prepovedala rediti pse, ga dala pod kazenske sankcije, če je v kakšnem klubu in mu za dve leti prepovedala razstavljati na domačem terenu, pa še prijavila bi ga na FCI.

Missa

go girl!  8)



sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 17 Januar 2007, 21:59:51
Eh, zanimivo, "pozabili" so pa na njihove: Cane Corso in Mastino Napoletano.  :-X



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #65 : 17 Januar 2007, 22:16:43
Sparks: Mišine mastinčice niso kupirane.
lp
T.

8)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 17 Januar 2007, 22:21:05
Sparks: Mišine mastinčice niso kupirane.
lp
T.

Nismo se razumeli. Nisem misilila na nikogaršnje mastine posebej, ampak na Italijanske pse in njihov novi zakon, kjer so izpustili ven njihove pasme (CC, MN).



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #67 : 17 Januar 2007, 22:46:06
 8), saj sem vedela, da ima ta novi zakon luknje  :(

Sparks, kje pa si to zasledila, da piše, da so izpustili CC in MN.  In ali kje piše, da se kupirani ne bodo smeli razstavljati v I ?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 17 Januar 2007, 22:52:37
Ups, se opravičujem, sem malo zamešala, očitno  :-\ . Brala sem prepovedane pasme na tistem spisku in videla, da ni CC-ov in Mastinov...in ne vem po kakšni logiki, sem temu pripisala še kupiranje. Malo zmede sem naredila :-[.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #69 : 17 Januar 2007, 23:07:33
Ja, pa res !

Namreč makaronarji že nebi dali CC in MN na spisek nevarnih pasem. Zakon o prepovedi rezanja in kupiranja je pa popolnoma nekaj drugega. Kar je tudi prav. Sicer pa, kako pa bi izgledalo, da bi prepovedali svojo avtohtono pasmo - kot, da bi si človek pljunil v lastno skledo.

Kar pa se samega zakone tiče - tisti, ki bo želel kupiranje na psu, si bo poskrbel zdravniško potrdilo, šel v drugo državo, kupil psa iz države, kjer to ni prepovedano...pa našel mali milijon drugih opravičil, da bo pse še naprej kupiral in rezal.

Žal, je prakda pokazala, da se tega nihče ne drži. Razen redkih izjem.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #70 : 18 Januar 2007, 09:34:51
Meni so pa mastini in mastinčice veliko lepše z nekupiranimi ušesi, kupirana ušesa so definitivno premajhna za tisti njihov naguban in luškan ogromen obrazek... ne vem - meni osebno so veliko lepši nekupirani! :)

Lp,
Tina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #71 : 18 Januar 2007, 09:44:07
Saj tule ne gre za prepoved teh pasem (vsem dobro znani BSL) ampak samo za omejitev kaj se z takim psom lahko počne. Če je meni kaj znano se CC-jev, neapeljcev, in drugih molosov tudi pri nas ne sme uporabljati v namen šolanja obrambe.... Samo da so oni pač določili točno katere pasme,... Zakon pa bi se striktno upošteval samo če bi uvedli dodatek, da so kupirani psi na razstavah prepovedni. V tem primeru so potem vsi, postavljeni pred dejstvo ;)

Lp nina



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #72 : 18 Januar 2007, 12:57:35
Zakon pa bi se striktno upošteval samo če bi uvedli dodatek, da so kupirani psi na razstavah prepovedni. V tem primeru so potem vsi, postavljeni pred dejstvo ;)

Lp nina
vsi ne, ampak bi pa ta ukrep bistveno spremenil razmerja in počasi bi se vsi (no skoraj vsi  ;)) navadili na nekupirane in jih sprejeli.
Kaj so ekstremisti vam pove izjava enega mojega sicer kolega, ki ima vedno dobermane:
" Moj bo imel vedno kupirana ušesa, pa tudi če bo samo za doma in če mu jih bom moral sam odgriznit !"  :P
Ampak taki so res izjeme :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #73 : 18 Januar 2007, 14:18:46
z 15.1. je v Italiji prepovedano kupiranje v smislu da veterinarji tega vec ne smejo opravljat. Gre za ordinanco ki ima veljavo 1 leta torej do 15.1.2008 po tem pa lahko bodisi izgubi veljavo, bodisi postane zakon.

lp



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #74 : 19 Januar 2007, 17:09:58
No ker ravno berem knjigo Govorite po pasje? bi rada povedala da so rep in ušesa tudi zelo pomemben del pasjega sporazumevanja. Predvsem sporazumevanje med dvemi psi je lahko kupiranim psom dosti težje saj drugi psi ne morejo razbrati signalov, ki jih drugače pes daje z ušesi in repom.
Izvedli so celo raziskavo - primerjali so kolikokrat so kateri psi napadeni in ugotovili da so kupirani psi dostikrat več bili napadeni ker drugi psi niso mogli razbrat njihovih signalov.
Tako da jaz mislim da psi nimajo repov in ušesov kar tako in da to verjetno nečemur služi - sem proti kupiranju čeprav sem lastnica 2 kupiranih psov - bo zato naslednji pes ( če nebo iz zavetišča in bo že kupiran od prej sigurno nekupiran)

So pa tudi meni nekatere pasme bolj všeč kupirane ampak ko sem prebrala to o oteženem sporazumevanju sem ugotovila da izgled sigurno ni najpomembnejši.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #75 : 19 Maj 2008, 12:08:52
Se opravicujem za nevednost, ampak me zanima, ce je kupiranje dovoljeno ali prepovedano v Sloveniji. Kolega ima eno leta starega PRT, ki ima kupiran rep, in pravi da vreditelj je to naredil tudi za letosnjo leglo. Opazila sem, da na Ceskem kupirani psi se ne smejo udeleziti tekem tam (v konkretnem primeru gre za tekmo pri dogfrisbee-ju).

Torej pozor, tudi ce je (se) dovoljeno v Sloveniji, lahko nastanejo problemi v tujini, ker pes ne sme na tekmo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #76 : 19 Maj 2008, 12:16:03
Se opravicujem za nevednost, ampak me zanima, ce je kupiranje dovoljeno ali prepovedano v Sloveniji. Kolega ima eno leta starega PRT, ki ima kupiran rep, in pravi da vreditelj je to naredil tudi za letosnjo leglo. Opazila sem, da na Ceskem kupirani psi se ne smejo udeleziti tekem tam (v konkretnem primeru gre za tekmo pri dogfrisbee-ju).

Torej pozor, tudi ce je (se) dovoljeno v Sloveniji, lahko nastanejo problemi v tujini, ker pes ne sme na tekmo.

Repe se v slo. še lahko kupira, ušes pa že nekaj let ne več.

Lp, nina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #77 : 19 Maj 2008, 12:20:06
ninci, hvala za info. Ali se kaj spreminajo glede kupiranja repov? A mislis, da bo kar naprej dovoljeno?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #78 : 19 Maj 2008, 12:33:51
Jaz sem proti kupranju ušes in repov, razen, ko gre za lovske pse v lovskih rokah.  Še vedno je manj boleče kupiranje repa pri 2 ali 3 dni starem mladiču kot krvav in zlomljen rep po vsakem lovu.  ;)

Kristinca & Florinca


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #79 : 19 Februar 2009, 11:05:57
Čeprav je tale tema malo zaspala, bom vseeno postavila nekaj vprašanj.

Kako je možno, da se oglašujejo pri nas skotena legla dobermanov s kupiranimi ušesi, če pa je zakonsko prepovedano:
http://www.mojpes.net/modules/legla/article.php?storyid=505

A se ta zadeva ne bi dala rešit s kakšnimi vzrejnimi prepovedmi?

Prav tako velja za razstave. Dokler bodo brez težav zmagovali psi z zrezanimi uhlji, bodo ljudje to počeli še naprej. Pred kratkim mi je prišel v roke Kinolog, star eno leto. Na naslovnici bokser s kupiranim repom in ušesi. Pa kako lahko KZS tako fotko sploh da na naslovnico? Pa v eni od zadnjih številk predstavitev specialke za dobermane. Od prb. 30ih psov sta imela ravno dva nekupirana ušesa.

Kot da bi se vsi skupaj malo norca delali iz zakonov, pravil itd.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 19 Februar 2009, 11:37:30
Meni se zdi, da je pri dobermanih še vedno tako, da ljudje nočejo nekupiranih. In posledično potem vzreditelji ne morejo prodati legla, če nimajo kupiranih mladičev.
In res je, dokler bodo zmagovali kupirani psi, se bodo kupirali  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 19 Februar 2009, 11:50:56
Jaz sem psa pred skoraj 2 leti kupila v Italiji in mi je vzreditelj kar hitro povedal,da leglo ne bo imelo kupiranih repov (ptičarji) in tudi na klubski strani piše,da so psi ,koteni po januarju 2007, s kupiranim repom, avtomatično diskvalificirani.

Mi smo še daleč...........meni pa vsi naši sodniki razlagajo,da škoda da ima rep  >:(



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #82 : 19 Februar 2009, 12:27:27
Meni se zdi, da je pri dobermanih še vedno tako, da ljudje nočejo nekupiranih. In posledično potem vzreditelji ne morejo prodati legla, če nimajo kupiranih mladičev.

Sicer popolnoma trapast razlog, ampak žal je verjetno res tako. So pa to po mojem mnenju daleč od pravih ljubiteljev, ampak se jim gre očitno le za biznis. Če bi imeli pasmo radi, bi se sprijaznili s spremembami, jih spoštovali in sprejeli. Prodaja mladičev tukaj nima nobene veze. Če hočeš kšeftat, prodajaj popularne pasme, ki gredo bolj v promet ali pa se preusmeri v rabljene avtomobile. Zdaj sem pa že žleht. >:D

Vprašanje kljub temu ostaja: Zakaj tak pes lahko pri nas dobi rodovnik, se razstavlja, pari itd...? Če bi take primerke metali iz ringov na razstavah in ne dajali vzrejnih dovoljenj, bi se zadeva čez noč zaključila. A KZS kar miži. Na obe očesi. ::)

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #83 : 19 Februar 2009, 12:29:53
Roy2: a sodniki pravijo, da škoda, ker ima rep? Svašta...  ???  :'(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 19 Februar 2009, 12:41:13
Roy2: a sodniki pravijo, da škoda, ker ima rep? Svašta...  ???  :'(

Ja, naš rep ni bil nikoli prav dobro sprejet.
Jaz mojega ne razstavljam skoraj nič, ni prav nek velik potencial.
Razumem,če mi sodnik opljuva hrbtno linijo, glavo,držo, dlako, ipd...........ne razumem kaj ima z oceno veze dolžina repa (dolžina ne nošenje repa).
V Italiji teh problemov ni,ker so zadnje dve leti vsi psi nekupirani, pri nas jih po novem tudi videvamo na CACIB razstavah in to vsi psi iz tujine.
Na slovenskih lovskih preizkušnjah in razstavah pa to še vedno ni najbolj zaželjeno.

Zgleda,da pri nas še nismo zreli za to. Niti kupiranja ušes ne moremo ustaviti, pa je vse skupaj zelo preprosto.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 19 Februar 2009, 13:39:54
Pred kratkim mi je prišel v roke Kinolog, star eno leto. Na naslovnici bokser s kupiranim repom in ušesi. Pa kako lahko KZS tako fotko sploh da na naslovnico? Pa v eni od zadnjih številk predstavitev specialke za dobermane. Od prb. 30ih psov sta imela ravno dva nekupirana ušesa.

Kot da bi se vsi skupaj malo norca delali iz zakonov, pravil itd.

Casper, poglej si še Zidarjev uvodnik od februarskega Kinologa (2009) pa ti bo vse jasno ;)

Lp

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #86 : 19 Februar 2009, 14:02:32
Casper s tem se moramo tisti, ki imamo nekupirane pse kar nekako sprijaznit. Pri nas na Lj. razstavi je dala pripravnica (torej tetka, ki nekoč bo sodnica) izjavo, da je psica krasna ampak če bi bila kupirana bi bilo pa to to ??? Pa saj jo konec koncev razstavljam v slo. kjer kupiranje ušes ni več dovoljeno, a ne  ??? To je pač še eden izmed zakonov, ki ga imamo kar tako malo za okras ::) Pomeni pa itak nič ne.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #87 : 09 Oktober 2009, 21:47:41
Glede na informacije, ki sva jih danes dobila od novega lastnika naše Betke, ki je šla v Srbijo naj bi bilo v Srbiji tudi kupiranje že uradno prepovedano z junijem. Prav tako pa tudi RAZSTAVLJANJE kupiranih psov kotenih po tem datumu.

pa pravimo, da so Srbi Balkanci, mi pa v Evropi. Pfff ::)

Seveda se pa pri njih še vedno precej masovno kupira ne glede na vse - ker se kupirani bolje prodajajo.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #88 : 09 Oktober 2009, 22:52:58
Še balkan nas bo prehitel....mi bomo pa gledali preko keša in me prav zanima koliko kupiranih psov bo drugo leto zmagalo na evropski.....

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #89 : 10 Oktober 2009, 05:28:15
Resno se je za vprašat kje dejansko je Balkan.  :-\ >:(

Ne vem kako ostalih držav ne skrbi to koliko psov bo prijavljenih na evropsko, svetovno in na domače razstave. Tisti, ki bodo želeli razstavljati se bodo pač držali pravil. ::) Dejansko zdaj s tega konca ostane z možnostjo kupiranja še MAdžarska in Romunija. Saj ima tudi Hrvaška prepoved kupiranja  ušes in Italija prav tako SPET prepoved v celoti - tako repov kot ušes (pri njih je vprašanje za koliko časa ampak ok ::)).