rottweilerji - nezaželjeni na vsakem koraku????

Maša and Jona · 18862

orfea

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 0
  • Cuba in Atena
Odgovori #30 : 25 December 2006, 23:29:26
No lep pozdrav!
Lahko povem da tudi lastniki labradorcev (še posebno takih bolj treniranih) doživimo neverjetne izpade.
Glede na to da sem iz obale doma, lahko takoj pripomnem da moje someščane bolj slabo prenašam, še
posebno glede na to, da imajo mojega psa za krvoločnega pittbula. No Cuba je prava športnica z razvitim oprsjem
in nasploh telesno konstitucijo, pa doživljam take. Vrvica naredi mene bolj sproščeno, ker vem kakšen reaktivc je moj pes (še
posebno ko so žogice v zraku).
Žal lastniki malih ščenetov se tega ne držijo. Največ težav ima z njimi moja svakinja in njena argentinska doga.
Zadnjič jo je napadel en mali odvezani šnavcer in je poslušala lastnico tega, da kakšnega krvoločnega psa ima. MA HAALLLOOO!!!
Kdo je pa koga napadel? Na sploh doživlja napade psov, ki so brez povodca. Ožigosana pa je ona ker ima potencialnega ubijalca.

Je pa še nekaj res. Telesno šibkejši ljudje slabo obvladajo takega psa.

Tako preprosto, da ne smem povedati nikomur ;)

http://coco-cuba.blogspot.com/

http://www.kd-obala.si/


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #31 : 26 December 2006, 08:07:54
Eh kaj češ - na obali so ljudje še za eno stopnjo bolj zaostali kot v ostalih delih Slovenije >:(
Zadnjič mi je ena gospa omenla da jaz mojega Bugza pa ne morem šolat ker on rabi trdo moško roko - pa lahko Orfea pove da pri Bugzu cukanje nič ne pomaga - v nasprotju z božanje pa smo ugotovili, da ga malo pobožam in je takoj miren :)

Da ne govorim da je zadnjič ena sosedova punčka prišla mimo in je pač malo pobožat prišla Bugza pa so v tem trenutku prišli mimo neki ljudje in se začeli dret naj gre stran od tega psa - da jo bo ugriznu pa bo pol vidla.

Aja zmeša se jim pa pri treh letih itak - Ko rečem da ni še nobenega ugriznu je pač obrazložitev da zato ker je še mlad :o

Eh kaj češ - ampak včasih pa še raje vidim da se me neumni ljudje na sprehodih izogibajo da mamo z Bugzom mir.

Aja morem pa povedat eno full prijetno stvar ki se mi je zgodila - le niso vsi ljudje isti. Z Bugzom sva bla v Zelenem parku ker sva nekaj čakala mamo ki je šla nekaj kupit. In sem sedela na klopci ko pride mimo cel vrtec tistih najmlajših. In se ustavijo - učiteljico je pa Bugz čisto očaral in je začela svojim otrokom nekaj razlagat o psih( da je treba skrbet za njih in tako)...in na koncu me je vprašala če bi lahko otroci pobožali Bugza - in jaz sem rekla da lahko samo da ga nebi kej cukali al kričali. No in potem so ga lepo pobožali vsak malo - nevem kdo je bolj užival - Jaz al Bugz  :)

No takih ljudi nam manjka!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #32 : 30 December 2006, 17:04:16
Bugz sem se zdele spomnla na mojo poletno prigodo  ;D Nimam sicer rotija ampak njufka ki pa je fajn velik, fajn črn pa saj veste popolno zobovje pa to  ;D Sva se dopoldne po GG sprehajala in srečala otroke iz vrtca na sprehodu Vzgojiteljico tako poznam in valda je prišlo do klepeta, Neon je bil ves priden in ležal zraven mene v senci. Na koncu vzgojiteljica poboža Neona in hočejo it dalje ampak otroci pa da bi oni tudi božali  ;D Nekega navdušenja s strani vzgojiteljev ni bilo (saj jih razumem - vsi psi imajo kosmata ušesa oni pa so za otroke odgovorni) ampak na koncu so vsi otroci (2-5 let) pobožali Neona, niti eden ga ni cukal za dlako. Mislim - odlično. Včasih se mi prav dozdeva, da so otroci bolj skulirani od nekaterih odraslih (če seveda niso popolnoma prestrašeni zaradi psov ker bi jim strah priučili). Navdušena sem bila tudi nad Neonom ki je z dostojanstveno dvignjeno glavo (še ušesa je naprej držal  :P) mirno ležal in se pustil crkljat  :-* Pred kratkim sem eno izmed vzgojiteljic spet srečala in verjeli ali ne - spomladi sva povabljena na obisk  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 30 December 2006, 17:24:35
Aho!
Si sploh ne predstavljam kakšne probleme imate z vašimi rottiji, mene pa najbolj jezi ko vsi rinejo v moja dva škotska ovčarja, lejga lesija. Pol ko jim pa omenim da na ju pustijo na miru so pa vsi takoj užaljeni. >:(
No v glavnem meni so rottiji pravi cukri, sam ko jaz v naši vasi omenim da si bom enkrat kupila rottija pa vsi tako paniko zganjajo da je joj, da bodo podpisovali peticijo če si bom jaz kupila tega psa, groza že sedaj mi težijo ko ga sploh nimam.

 :-* za vse vaše rottije
Lp
Ana


biserka55

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 06 Maj 2007, 22:41:42
jaz mam tudi rotija pa vam povem da je to super pes.Lastniki bi morali osveščati ljudi da to ni agresivna pasma.Najvažnejša je vzgoja.Naš je nežno vzgojen in ima karakter muce.Na hribu kjer se sprehajamo ga imajo vsi radi in nam čestitajo glede vzgoje.Fajn bi bilo da si lastniki dalimo nasvete.Naš pogosto bruha, kaj je vzrok?Ali je normalno da roti pogosto prdi?S čim ga hranite?Poskušajmo nekaj narediti za to pasmo



beno

  • Gost
Odgovori #35 : 07 Maj 2007, 14:06:58
Jaz bi pa v to temo dodal samo to, da se mi zdi neodgovorno in nezrelo če si rečeš jah drugi psi so spuščeni, bo pa moj tudi. Tako vedemje in mišlenje ni na nivoju pravega pesjanarja.

Maša and Jona mislim, da bi morali biti vi pametnejši od vseh tistih lastnikov odvezanih cuckov. Bodite drugačni ter bodite zgled drugim, ki jim je pravo obnašanje španska vas. In četudi menite, da imate najprijaznejšega psa, ki ima rad otroke in nikomur ne bi storil nič žalega.

Glede nagobčnika pa mislim, da ste lahko upravičeno jezna. Sam bi bil tudi.

In še to v kampih je obvezno imeti vse pse na vrvici. Tega pravila se moramo držati. Imamo pa pravico, do pritožbe na lastnika, ki teh pravil ne spoštuje.

Se povsem strinjam.



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #36 : 07 Maj 2007, 14:40:22
Jaz sem bila pa prejšni teden pri veterinarju (sicer z mačko, ampak nima veze) in ko sem čakala v čakalnici, pride ven ena mamca s čivavico, ki jo pusti, da prosto leta po čakalnici. Seveda čaka tam en rotti z lastnico in je vse v redu dokler mamca ne vpraša lastnice, če je to bernski planšar :o. Ko jo lastnica informira, da je rottweiler, pa takoj pograbi svojo čivavico in začne razlagat kako nevaren pes je to in da bi njeno čivavico pojedel itd., a pred tem mu je skakala mala pred nosom in ji ni nič hotel.

Smešno kako ljudje takoj vidijo nevarnost, ko omeniš pasmo, ki jo po medijih vlačijo kot nevarno, čeprav je pes čisto skuliran.

Lp


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #37 : 07 Maj 2007, 14:51:29
Mediji vse predstavnike neke domnevno nevarne pasme mečejo v en koš in tudi po tem kopitu so potem ratali vsi rottweilerji "nevarni", vsi pitbuli "nevarni", vsi mastifi "nevarni" itd itd....
Sama pa poznam od vseh zgoraj naštetih pasem več predstavnikov, ki so izredno prijazni in le redko kdaj slišim, da je kakšen predstavnik zgoraj naštetih pasem agresiven (govorim o našem koncu). Agresivni so lahko vsi psi in vsi psi so lahko prijazni in v večini tudi so. Nikakor pa ni pošteno do teh pasem in lastnikov pripadnikov teh pasem, da se jih vse meče v en koš.
In res je, da za take stvari, kot so označevanje določenih pasem kot nevarnih, so dosti krivi mediji, saj ko napade pitbul vsi na ves glas poročajo, da je pitbul napadel tega in tega... po mojem če bi napadel pa na primer kakšen zlati prinašalec ali berni, bi pa napisali pes napadel tega in taga... ::) ... če razumete kaj hočem povedati... :-[



beno

  • Gost
Odgovori #38 : 07 Maj 2007, 15:03:35
Mediji vse predstavnike neke domnevno nevarne pasme mečejo v en koš in tudi po tem kopitu so potem ratali vsi rottweilerji "nevarni", vsi pitbuli "nevarni", vsi mastifi "nevarni" itd itd....
Sama pa poznam od vseh zgoraj naštetih pasem več predstavnikov, ki so izredno prijazni in le redko kdaj slišim, da je kakšen predstavnik zgoraj naštetih pasem agresiven (govorim o našem koncu). Agresivni so lahko vsi psi in vsi psi so lahko prijazni in v večini tudi so. Nikakor pa ni pošteno do teh pasem in lastnikov pripadnikov teh pasem, da se jih vse meče v en koš.
In res je, da za take stvari, kot so označevanje določenih pasem kot nevarnih, so dosti krivi mediji, saj ko napade pitbul vsi na ves glas poročajo, da je pitbul napadel tega in tega... po mojem če bi napadel pa na primer kakšen zlati prinašalec ali berni, bi pa napisali pes napadel tega in taga... ::) ... če razumete kaj hočem povedati... :-[

Delaš isto, kot očitaš medijem. Posplošuješ. Aha, mediji so krivi za vse, jasno. Kdo pa drug?



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #39 : 07 Maj 2007, 18:07:11
Ja seveda, oni dajejo informacije širši javnosti, ki pa potem širi novice dalje, a ne ::) in tako pride do tega, da se vsi, ki se ne spoznajo preveč dobro na pse, bojijo kot hudič križa, ko vidijo, da proti njim hodi rottweiler, pa čeprav je prijazen in jih tudi pogleda ne! ;)
Vedno pa zelo poudarijo pasmo psa, sploh če je ena od po njihovo "nevarnih" pasem, saj to pritegne javnost....



beno

  • Gost
Odgovori #40 : 07 Maj 2007, 20:15:25
Informacije medijem daje policija.
A saj se strinjava, da so mediji krivi za pse. Seveda tudi za nasilje v šolah, za vojno v Iraku in za klimatske spremembe.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #41 : 07 Maj 2007, 20:40:47
Daj beno, ne bluzi. Mediji napihnejo stvari do take skrajnosti, da postane zadeva že čisto nekaj drugega kot je v resnici (zadnjič sem Tednik gledala pa je ena novinarka tako govorila, kot da smo sredi vojne  ::) ). Večina medijev ni tukaj zato, da nas informira (torej prikaže vse strani), ampak da se prodajajo. In šokantne stvari se prodajajo.

Pa ne rečem, da so vsi novinarji taki. Ne vem, zakaj vsi vzamete eno zadevo kot napad nase. Če si sam dober novinar, ni nujno, da so ostali tudi (pa smo spet pri posploševanju).


beno

  • Gost
Odgovori #42 : 07 Maj 2007, 21:09:55
Daj beno, ne bluzi. Mediji napihnejo stvari do take skrajnosti, da postane zadeva že čisto nekaj drugega kot je v resnici (zadnjič sem Tednik gledala pa je ena novinarka tako govorila, kot da smo sredi vojne  ::) ). Večina medijev ni tukaj zato, da nas informira (torej prikaže vse strani), ampak da se prodajajo. In šokantne stvari se prodajajo.


Saj, sem jaz kaj drugega rekla? Ja, mediji vse napihnejo, zato pa imamo vojne in terorizem.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #43 : 07 Maj 2007, 21:11:39
Saj, sem jaz kaj drugega rekla? Ja, mediji vse napihnejo, zato pa imamo vojne in terorizem.

Mah... Nima smisla.  ::) ::) ::)

Mediji so najboljši... Vsi po vrsti se trudijo, da bi predstavili dejansko sliko dogajanja. Noben ni podkupljen. Noben ni cenzuriran... Super ste...  ::)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #44 : 07 Maj 2007, 21:17:28
Informacije medijem daje policija.
A saj se strinjava, da so mediji krivi za pse. Seveda tudi za nasilje v šolah, za vojno v Iraku ..........

res je tako  8) mediji so tega krivi  >:D. Pa ne sami po sebi, ampak ker so v rokah kapitala,ki manevrira z javnim mnenjem.
Za vojno v Iraku-seveda , saj  skozi medije ZDA ustvarjajo namenoma doma histerijo med narodom in ta narod mirno "voli " lutko-predsednika,ki je na štrikcih naftnega lobija ravno zato ker so jih tako napeljali ti isti mediji. In vse v zvezi z Irakom se je začelo zaradi nafte na kateri sedijo....in laži o skritem orožju so verjeli tudi zaradi medijev in tako je mašinerija prišla s pomočjo medijev prišla do oblasti in denarja za to vojno.
Za nasilje v šolah- seveda so krivi , čez medije si mladinci ogledujejo vse oglaševane materialne "dobrine" in lažni holiwoodski stil življenja in hočejo to imet. Potem pa si še na izobraževalnih programih nasilnih filmov ogledjo ,kako se do tega pride in kako pravi "jack" rešuje medsebojne spore.... pa imaš nasilje za katerega so krivi (tudi ) mediji.
Da pa rumeni tisk kar množično znižuje IQ bralcev ( volilcev)  pa sploh ne bi izgubljali besed in vse to očasi najeda ves zdrav razum planeta.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 07 Maj 2007, 21:19:08
jaz mam tudi rotija pa vam povem da je to super pes.Lastniki bi morali osveščati ljudi da to ni agresivna pasma.Najvažnejša je vzgoja.Naš je nežno vzgojen in ima karakter muce.Na hribu kjer se sprehajamo ga imajo vsi radi in nam čestitajo glede vzgoje.Fajn bi bilo da si lastniki dalimo nasvete.Naš pogosto bruha, kaj je vzrok?Ali je normalno da roti pogosto prdi?S čim ga hranite?Poskušajmo nekaj narediti za to pasmo

Biserka, super, še ena ljubiteljica te pasme. Jaz sem med prvomajskimi ves čas poslušala kako skuliranega psa imam, da je popolnoma neproblematičen itd. Vse je odvisno od vzgoje.

Od kod prihaja tvoj kosmatinec?


beno

  • Gost
Odgovori #46 : 07 Maj 2007, 21:21:00
res je tako  8) mediji so tega krivi  >:D. Pa ne sami po sebi, ampak ker so v rokah kapitala,ki manevrira z javnim mnenjem.
Za vojno v Iraku-seveda , saj  skozi medije ZDA ustvarjajo namenoma doma histerijo med narodom in ta narod mirno "voli " lutko-predsednika,ki je na štrikcih naftnega lobija ravno zato ker so jih tako napeljali ti isti mediji. In vse v zvezi z Irakom se je začelo zaradi nafte na kateri sedijo....in laži o skritem orožju so verjeli tudi zaradi medijev in tako je mašinerija prišla s pomočjo medijev prišla do oblasti in denarja za to vojno.
Za nasilje v šolah- seveda so krivi , čez medije si mladinci ogledujejo vse oglaševane materialne "dobrine" in lažni holiwoodski stil življenja in hočejo to imet. Potem pa si še na izobraževalnih programih nasilnih filmov ogledjo ,kako se do tega pride in kako pravi "jack" rešuje medsebojne spore.... pa imaš nasilje za katerega so krivi (tudi ) mediji.
Da pa rumeni tisk kar množično zniuje IQ bralcev ( volilcev)  pa sploh ne bi izgubljali besed in vse to očasi najeda ves zdrav razum planeta.



Hehe, mislim, da si malo pomešala. Obstajajo pravi mediji in obstajajo trobila oblasti. Se pa strinjam, da je teh drugih pri nas vedno več. A ne po krivdi novinarjev.
To, kdo je bolj neumen, tisti, ki kupuje rumeni tisk, ali tisti, ki ga prodaja in si na ta način ustvarja dobiček, je pa že drugo vprašanje.  :)



beno

  • Gost
Odgovori #47 : 07 Maj 2007, 21:22:25
Mah... Nima smisla.  ::) ::) ::)

Mediji so najboljši... Vsi po vrsti se trudijo, da bi predstavili dejansko sliko dogajanja. Noben ni podkupljen. Noben ni cenzuriran... Super ste...  ::)

Če ti tako misliš, imaš pravico. Se pa seveda ne strinjam.  ;D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #48 : 07 Maj 2007, 22:01:34
Informacije medijem daje policija.
A saj se strinjava, da so mediji krivi za pse. Seveda tudi za nasilje v šolah, za vojno v Iraku in za klimatske spremembe.

Auuu... kam si pa ti zašla zdej.... :o



beno

  • Gost
Odgovori #49 : 08 Maj 2007, 09:55:46
Kam? Kako so krivi za vojno v Iraku, je že deteljica povedala, da so krivi za klimatske spremembe, je pa logično. Zaradi surovin za papir, na katerem izhajajo časopisi, krčimo gozdove, proizvodnja papirja in elektronskih novic povzroča izpuste toplogrednih plinov, o škodljivosti računalnikov je tudi že veliko znano, novinarji vsake toliko časa tudi kam gredo, če že ne drugega, v službo, vemo pa, da je promet eden glavnih povzročiteljev emisij. Lahko pa tudi nadaljujem.  :P
 Čisto izven teme - povzročitelj



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #50 : 08 Maj 2007, 15:05:22
Obstajajo pravi mediji in obstajajo trobila oblasti. Se pa strinjam, da je teh drugih pri nas vedno več. A ne po krivdi novinarjev.
To, kdo je bolj neumen, tisti, ki kupuje rumeni tisk, ali tisti, ki ga prodaja in si na ta način ustvarja dobiček, je pa že drugo vprašanje.  :)

končno se o nečem v zvezi z mediji strnjava  ;)

mogoče celo z večino  :o

npr vse začne s tem, da so mediji predvsem trobila- oblasti in kapitala oz samo kapitala, ker ta določa tudi oblast  ::) in ker za večino novinarjev (seveda tudi ostalih) velja, da hodijo v službo po denar in ne narod prosvetljevat se s svojo vlogo tudi strinjajo
in potem lahko zaključimo z znano resnico, da ima narod tako Vlado ,kot si jo zasuži in jo apliciramo še na medije :
narod ima take medije , kot si jih zasluži  :P
pa je začarani krog sklenjen  >:(.
Prekinemo ga lahko samo, če prekinemo demokracijo in "človekove pravice", s čimer pa se Beno najbrž ne bo strinjal :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


beno

  • Gost
Odgovori #51 : 08 Maj 2007, 17:31:12
končno se o nečem v zvezi z mediji strnjava  ;)

mogoče celo z večino  :o

npr vse začne s tem, da so mediji predvsem trobila- oblasti in kapitala oz samo kapitala, ker ta določa tudi oblast  ::) in ker za večino novinarjev (seveda tudi ostalih) velja, da hodijo v službo po denar in ne narod prosvetljevat se s svojo vlogo tudi strinjajo

In spet posplošujemo ... Zase lahko povem, da me zaradi mene lahko označiš kakorkoli hočeš, ampak da bi bila pa trobilo oblasti, to pa ne. Verjetno imam tudi zato še vedno začetniško plačo. In pa zato, ker sem preveč aktivna v sindikatu, hehe.



alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #52 : 22 Junij 2007, 09:25:19
Veliko ljudi se boji te pasme in seveda tudi drugih o katerih slišijo, da je nek pes te pasme napadel ali celo ubil nekoga...vendar pa niso vsi psi te pasme napadalni...ne morejo ljudje ocenjevati psa po drugemu psu iste pasme...halooo!!!  >:(