Argentinski Pes [Dogo Argentino]

sarci · 357257

Scobert

  • *
    • Prispevkov: 294
    • Točke: 0
  • SCOBERT
Odgovori #90 : 12 Junij 2007, 23:59:21
Luna De Indios Latinos










Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #91 : 24 Junij 2007, 22:54:13

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


griseus

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 1
Odgovori #92 : 13 Avgust 2007, 14:23:17
za zaychy

Deso tole si zelo dobro napisala.
Vsak novi lastnik DA bi moral res dobro razmisliti preden se odloči zanj.
Evo samo nekaj mojih opažanj, ki se tičejo DA-samca, ki pa niso poznavalska, da ne bo pomote. Tudi midva s fantom sva se na podoben način odločala za pasmo, obiskovala sva različne pse, jih sprehajala z lastniki, nabirala inf preko neta, forumov, brala knjige ipd. Tudi moj fant prej še ni imel psa jaz pa dva in sicer ovčarja in dalmatinca. DA je totalno druga zgodba - medtem ko lahko kakšno drugo pasmo spustiš, da se zleta in te nima kaj skrbet, če pride kakšen drug pes mimo, moraš biti z DA odgovoren, ga imeti pod kontrolo, ker se lahko zgodi nepredvideno! V bistvu se moraš z DA veliko ukvarjat predvsem glede dominance, seveda to velja za vsakega psa, vendar je pri 55kg, cca 70cm in velikem gobcu, to zelo pomembno. Pesjan je oportunist in čaka, da bo lahko on vladal, predvsem meni, ker sem druga v vrsti za gospodarjem (samo v DA svetu:). Tudi midva sva v času vzgoje nevede naredila nekaj napak, ki sva jih kasneje težko popravljala in jih še poskušava, zato je pomembno, da se resno zanimaš za vzgojo ves čas. Verjetno je tako pri vsakem prvem lastniku DA.
Sicer najin pes živi med tednom v stanovanju z balkonom, čez vikende pa leta okoli bajte, po hribih, travnikih ali kamor že gremo in  glede tega res ni problemov, ful pa je boljše če ima vrt z ograjo ves čas seveda. Največ je sam doma 6-7ur in takrat spi in tudi če ga kdo poznan pride vmes pogledat se ne zmeni zanj. Ne laja, zato ga imajo sosedje radi. Navadi se na en red, zjutraj ven, spanje, popoldne daljši sprehod in potem spanje, zvečer kakšna igra s psicami, žal psov razen enega ne prenese za igro :( in spanje. V bistvu je zelo umirjen pes samo, kot je Deso napisala, da je človek nekje v bližini in da ima dosti aktivnosti, torej ni tečen skakajoč pes. K sreči živiva na obrobju mesta in je zajcev za njegov lovski nagon na pretek - še nikoli pa ni nobenega ujel, ker je preveč štorast in prepočasen, da ne bo pomote.

Alergije so obvladljive, če pogruntaš kaj je problem, tako kot pri drugih pasmah, samo da se na belem psu pač alergija bolj vidi.

Kar se tiče vzreditelja, so kot vidiš tudi v Sloveniji vzreditelji, ki vzorno skrbijo za kvaliteto legla, cepljenja, teste za displazijo in slušne teste - ker je zelo pomembno, da te DA sliši in tako lahko tudi uboga. Midva sva DA pripeljala iz Danske ( ravno takrat v SLO ni bilo primernega legla), kjer sva nekaj dni preživela v pravi psarni med 15 DA, ki jih obvladuje mala gajstna ženskica in njen mož, sicer izredna ljubitelja pasme in tudi vzgaja pse za življenje v družini, čeprav poudarja, da je DA najmanj primeren pes za mestno življenje, veliko rajši vidi če ga dobi lovec, reševalec ipd, ki vzpodbuja naravne lovske sposobnosti psa. Dober vzreditelj te bo najprej dodobra preveril in ugotovil ali si sploh primeren za takšno pasmo, ker je idiotov preveč.  Potem boš pa morala seveda kontinuirano poročati o napredku psa... Vzreditelje npr. iz Italije ti osebno ne priporočam, ker sva midva imela slabe izkušnje.
Kar se tiče poti sva ga midva pripeljala z Adrio, v torbi za psa saj do 8kg težek pes, lahko gre v kabino do letališča pa naju je peljala vzrediteljica. S transportom sicer ni panike, jaz ga pa v cargo nebi dala, se mi preveč smilijo, sploh mladički, saj je že itak šok za mladička ko gre stran od mame in legla.

Če bosta ob priložnosti želela na sprehod z odraslim DA, se javi, sicer pa veliko sreče pri izbiri tvojega novega pasjega prijatelja.

+1



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 15 Avgust 2007, 11:52:00
Danes ob 20:00 bo na National Geographic oddaja o lovu z Dogo Argentino (snemano v Texasu), kot so zagotovili bodo pokazali tudi njihovo "dvojno naravo", od brezkompromisnega lovca do doma z otroci neizmerno potrpežljivega in cukrastega psa.

Če koga zanima. Skrbi me samo ker je to ob osmih zvečer v ZDA, v sporedu pa ne najdem nič.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #94 : 16 Avgust 2007, 08:41:57
Desobedienca, kako pa kaj mladički? Vsi že v dobrih rokah? Kako kaj rastejo? Kaka slikica?


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #95 : 28 Avgust 2007, 09:08:13
Slike iz razstave v Trbovlju:











Lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #96 : 31 Avgust 2007, 16:02:05
v Trbovljah  ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #97 : 03 September 2007, 09:22:16
Guaimi na morju




Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Avonija

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 16 September 2007, 20:55:06
Živjo!
Moja želja,da bi imela psa je vedno večja in sicer me je prevzel DA. Že nekaj časa prebiram forume in brskam o njih po internetu,najbolj sem navdušena nad njegovim videzom. Je zelo lep pes.
Ker sama še nikoli nisem imela psa, ta pasma najbrž ni primerna zame. Vendar o nakupu drugega sploh ne razmišljam.
Med tednom sama živim v garsonjeri, med vikendi pa hodim domov in tudi tam imamo stanovanje. Hodim v službo. Preostali čas peživim sama in tako sem si omislila pasjo družbo. Vendar sem v dvomih, da bi sama sploh lahko skrbela za takšnega psa, da ne bi bilo takšno življenje za njega prej mučenje kot lepo življenje. Popolnoma sam bi bil 8 ur na dan, zaprt v garsonjeri. Hiše in pesjaka po vsej verjetnosti nikoli ne bom imela, a želja po psu je vedno večja. Vsaj 2x tedensko bi se peljala domov in on z mano. Ne vem kako radi imajo vožnjo. In zanima me kako je z mladički? Naj bi ga vsaki 2 uri peljala ven lulat in kakat, samo kako, če sem v službi? Ker pes bi bil v celoti odvisen od mene. Sploh obstaja kakšna možnost, da ga bi kdaj imela pri takšnh pogojih?

Lep pozdrav!



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #99 : 16 September 2007, 21:07:16
Seveda, če mu le daš možnost da se zleta v naravi. Kar se vožnje tiče, je pa čisto odvisno od psa do psa :)
Z mladički je pa tako da veliko spijo, nasplošno vsak pes večino časa ko je sam doma prespi. Tvoja naloga je, da ga predno greš v službo pelješ na en oreng sprehod, doma mu pustiš kako igračko ali kostko za žvečenje in to je to, samo navadit se more. Do takrat te pa doma utegne pričakati kakšno presenečenje :D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Avonija

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 16 September 2007, 23:05:55
 :) Najbrž bi bila polna presenečenj.
Kaj pa praviš na to, da do zdaj še nisem imela psa? Bi bila lahko primeren lastnik? No, ko sem živela s fantom(pol leta), je on imel dobermanko. Tako, da sem približno spoznala kakšno je pasje življenje. Ampak, ko sem jo spoznala, je bila že vzgojena. Tudi, ko sem jo sama peljala na sprehod, mi ni delala težav. In spustila sem jo le, če res ni bilo nobenega psa v bližini. Drugače sem pa zares uživala z njo. In mislim, da tudi ona z mano:) Bojim se, da sama ne bi znala dobro vzgojiti psa. In ker je argentinski najmočnejši, me skrbi, da ne bi na sprehodu jaz po zraku letela za njim. Pravijo, da je treba veliko delati na poslušnosti. In odločila bi se za psico.



whitedog

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 17 September 2007, 11:17:26
Avonija,čav
Vsak je sposoben dobro vzgojiti psa le veliko volje je potrebno ter prostega časa.Če še premišljuješ med psam ali psico ti svetujem slednjo saj je manj problematična.Na poslušnosti moraš delati čim hitreje,ter pojdi v pasjo šolo,malo boljšo,kajti niso vse dobre,nekateri "vlečejo le denar in ne dajo znanja".Sam sem vložil kar dosti truda a imam zelo ukrotljivo zverco po imenu Enigma.Če želiš lahko tudi pokličeš in ti kaj dosti povem.
lp



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #102 : 17 September 2007, 13:10:15
Guaimi na morju

Tole lepočičko pa poznam  :o Sem jo srečala tukaj pri nas in jo že ornk premučkala  :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #103 : 17 September 2007, 20:49:06
Žal ni samo volja potrebna da bi bil "vsak" sposoben vzgojiti vsakega psa, je tudi karakter lastnika. Eni so premehki pa konc, pravijo da jim je psa še močneje cuknit nazaj preveč "bad", če jih ko kretene vleče na povodcu. Se pa strinjam da ti je šola obvezna. Imeti moraš razčiščene pojme, saj argentinci niso tak bavbav, so pa ena fizično in psihično najmočnejših pasem. Zato pa so šole predvsem za začetnike fajn, ker inštruktor opazuje tvoje delo s psom in te po potrebi popravlja in pove, kako doma delati z njim. Kar se fizične moči tiče naj te ne skrbi, ko imaš psa pri sebi od malega, se z njegovo rastjo navajaš na moč.

Jaz mislim da ima tega psa lahko začetnik ki se je s pasmo dobro spoznal, ve kako vzgajati psa in ga je, še bolje, pripravljen peljati v šolo, nikakor pa ne nekdo ki so mu pač samo lepi pa bi imel enega.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #104 : 17 September 2007, 20:49:58
Tole lepočičko pa poznam  :o Sem jo srečala tukaj pri nas in jo že ornk premučkala  :)
Je s hudičem, ane ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #105 : 18 September 2007, 10:01:35
O ja  :) taprava je :o

Pa fajna lastnika ima, sta zelo ponosna na njo :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #106 : 18 September 2007, 10:08:13
Še malo novih slik naše mularije, Guasca, Guaimi in Khan



















Opice:)




Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #107 : 19 September 2007, 11:52:45
Desobediencia zelo lepe fotke  ;D ;D. Dogice so pa tako ali tako krasne  :o ;D.

LP! Gaby




Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #108 : 26 September 2007, 18:33:26
Guasca in Lucha včeraj












Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #109 : 30 September 2007, 12:11:04
Mami, hči



in sestrici


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #110 : 30 September 2007, 12:13:58
Joj kako ste luštni!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #111 : 08 Oktober 2007, 17:10:19
Par današnjih slik









Rite



Na tej sliki se ne vidi, ampak Guasca (itak ::) ) visi Luchi za vratom:)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #112 : 08 Oktober 2007, 19:01:27
 :D :D Deso a v tvojem leglu so bili tudi bullterierčki ;) :D



Ušesa so zakon. Full so dobri vsi.

Lp nina



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #113 : 08 Oktober 2007, 19:26:20
Po naročilu, dostavimo tudi na dom ;D Možnost plačila na več obrokov.

En dan se bom spravila prilepit slike podmladka v tujini, ves čas sam te slovenčke limam :P

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #114 : 10 Oktober 2007, 16:35:15
ena je doma ostala?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #115 : 10 Oktober 2007, 16:39:31
Mislim da je u Radencih tud en argentinec. :) :-*

Lp Alja



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #116 : 10 Oktober 2007, 16:49:15
ena je doma ostala?
Ne, je še na voljo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #117 : 13 Oktober 2007, 19:09:30
Pa še par današnjih






Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #118 : 14 Oktober 2007, 19:24:57
Guaimi danes na CAC Maribor odlično in 3. mesto v BIS puppy:)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #119 : 15 Oktober 2007, 12:29:42
Čestitam!!!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P