Argentinski Pes [Dogo Argentino]

sarci · 355584

denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #960 : 24 Januar 2014, 12:10:44
Ja do enega leta bo vsak dan večji, potem se pa malo ustavi zadeva  :D
Torej smo zmenjeni, samo da se moj bolnik še pozdravi, ker je imel operirano pogačico :(

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #961 : 24 Januar 2014, 12:21:39
Sem brala ja. Ko bosta, se komot oglasiš na ZS ali na mail pa se dogovorimo ;)



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #962 : 24 Januar 2014, 12:41:03
Dogovorjeno, do takrat pa naj pridno in pogumno še naprej raste vaša  zverinica  :) :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #963 : 30 Januar 2014, 10:26:15
Pozdravljeni vsi Lastniki Argentincov  :)
Imam vprašanje, ki pa se glasi: S čim hranite svoje kužate in katera hrana jim najbolj ugaja ? Ali jim dajete tudi kaj drugega, surovo meso ali kaj podobnega ?

Drugo vprašanje: Argentinska doga  dobi madeže če hrana ni pravilna oziroma mu ne ugaja, ali ne ? A ti madeži kdaj izginejo ? ker jih je moj Togo dobil, pa nemorem ugotovit od česa.. Prva hrana je bila Belcando, potem Taste of the wild in nazadnje  Bosch.. Koliko časa pa ga moraš hraniti z eno hrano, da se opazijo razlike ?

Moj je samo surovo hrano. Na začetku smo ga hranili z Boschem, vendar mi pes ni zgledal ok (alergije, nikakor ga nismo mogli porediti). O kakšnih madežih je govora? Vem da lahko dobijo rumeno dlako, če hrana vsebuje preveč beta karotena (korenje).



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #964 : 30 Januar 2014, 13:48:57
Moj je samo surovo hrano. Na začetku smo ga hranili z Boschem, vendar mi pes ni zgledal ok (alergije, nikakor ga nismo mogli porediti). O kakšnih madežih je govora? Vem da lahko dobijo rumeno dlako, če hrana vsebuje preveč beta karotena (korenje).
Kaj pa glede tega, da naj bi kuža postal ''divji oz krvoločen'' zaradi surove hrane ? Moj ni ravno navdušen nad surovo hrano, ampak mu v vsak obrok ali pa vas drugi včasih dam zraven meso, včasih surovo (kake kosti z mesom, to mu še gre), če ne pa kaj malo prekuhanega, ali pa popečenega mesa, jajca, organe...
Tudi moj je bolj pri suhljatih in se noče porediti, je pa res da je šele star leto in en mesec ;)
Madeži so pa umazano bele barve (skoraj malo rumenkasta rjavkasta barva) in je po hrbtišču cel tak, nižje po telesu (proti nogam)  pa ponehuje in so samo še pikice.. Teh madežov se ne vidi od daleč, če ga pa dobro na svetlobi pogledaš se pa kar vidi. Zanima me če to kdaj izgine in od česa je to ? Naj bi bila nekakovostna hrana, samo jaz mislim da je to kar si ti rekel, da ga katera vrsta hrane pač obarva..

Imam pa še eno vprašanje (sicer mogoče ne sodi ravno sem, ampak vseeno) ali ima kdo argentinca ki ima zadnje noge preveč stegnjene ? Ortoped mi je rekel da ni to tak preveč resen problem, je pa res da si je moj togo mogoče ravno zaradi preveč stegnjenih nog spahnil pogačico... Če ima kdo tak primer in če bi mi povedal ali ima kuža kake probleme ali kaj podobnega ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #965 : 30 Januar 2014, 14:08:18
Kaj pa glede tega, da naj bi kuža postal ''divji oz krvoločen'' zaradi surove hrane ?

A ti to resno???  >:(



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #966 : 30 Januar 2014, 14:39:12
Kaj pa glede tega, da naj bi kuža postal ''divji oz krvoločen'' zaradi surove hrane ?

Eh  ::)

Imam pa še eno vprašanje (sicer mogoče ne sodi ravno sem, ampak vseeno) ali ima kdo argentinca ki ima zadnje noge preveč stegnjene ? Ortoped mi je rekel da ni to tak preveč resen problem, je pa res da si je moj togo mogoče ravno zaradi preveč stegnjenih nog spahnil pogačico... Če ima kdo tak primer in če bi mi povedal ali ima kuža kake probleme ali kaj podobnega ?

Kako stegnjene? Mislis slabo okotenost?



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #967 : 30 Januar 2014, 15:10:50
A ti to resno???  >:(
Dobro, ni ti treba zdaj tukaj z viška gledat k da si ti pa enciklopedijo al pa tri pojedla pa vse veš  >:( pač nisem nikoli psa hranil s surovim in me zanima ker ljudje govorijo svačiga i svašta, si pa sam pri sebi mislim, da to ni vzrok za podivjanost nekaterih psov..



Kako stegnjene? Mislis slabo okotenost?

Ko stoji, nima nog pri kolenu skrčenih ampak jih ima precej stegnjene. A je to velika napaka ? kolke ima drugače popolnoma zdrave le stegnenice ima malo zavite in stoji malo na O..

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #968 : 22 Februar 2014, 12:36:13
Ravnokar videla na FB... upam, da dobi nov, dober dom, še prej pa polula čim več ameriške trave  >:(




DOM IŠČE NEGRO!!! Prosim DELITE!!!

Name se je obrnil kolega in me prosil, da pomagam pri oddaji.

NEGRO je čistokrvna rodovniška Argentinska doga, star je 7 mesecov,tehta 50kg, do ljudi in zivali je prijazen,dobrodušen, zelo razigran, socijaliziran in tudi je redno cepljen, razgliščen, čipiran.

Razlog oddaje je, ker se je par preselil v čisto novo zgrajeno hišo z urejeno okolico in jima dela »škumpe«. Primer: lula po ameriški travi, kopa lukne, na novo posajene ciprese je popipal ven,…

Ta pasma je primerna predvsem za poznavalce psov. Pravtako je pogoj veliko ograjeno dvorišče, da bo lahko divjal kolko mu bo volja...

Ker je velik, potrebuje izkušenega »vodnika« s srcem na pravem mestu.

Prosim, če delite to povezavo. Hvala

Kontakta oseba sem jaz, 040 337 483

Dragana


Še povezava https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200967364900984&set=a.2186125067299.85000.1672208034&type=1&theater

Spare me the propaganda.


denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #969 : 22 Februar 2014, 16:15:59
Facebook-ova povezava ne dela oziroma saj meni je ne odpre..

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #970 : 22 Februar 2014, 16:30:15
Pa kaj je stem folkom? A je f/$njen al kaj? Pes lula po travi in ruva ciprese in se ga je treba kar znebit kot ene stare cunje al kaj? Poiščejo naj si pomoč, da se psa nauči kaj in kako če ga sami ne znajo naučit. Banda pokvarjena razvajena. Jest bi kužka jest bi mucka jest bi to pa ono. Ko pa pride do problemov pa ven z njim >:( >:(
Se oproščam za hude besede sam me tok razp!"%i ko vidim take oglase  >:(



Matilda

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 22 Februar 2014, 16:52:11
Facebook-ova povezava ne dela oziroma saj meni je ne odpre..

Prej je delalo, očitno je omejila dostop

Spare me the propaganda.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #972 : 22 Februar 2014, 17:33:30
Scar, a tebe tud? Predvsem me pa zmotijo dejstva pri takih oddajah:
-pogoji bivanja, ki jih zahtevajo (wtf drugim pogoje postavljat, če sami ne zadovoljujejo pasjih potreb)
-pogoji novega lastnika (wtf poznavalci pa čist je prijazn blabla...če sami ne izpolnjujejo niti osnove)
-čakajo na oddajo do pubertete (wtf a prej pa ni scal)

Glede na sliko in njihovo slabo/škart postavljeno ograjo (meni osebno prenizko in prešvoh za takega psa- sploh glede na njihove pogoje novega lastništva) se en mal preveč sekirajo za tisto angleško travico (sicer pa mogoče res zdevaš use za travco pa premal za živo bitje).
Ampak, ja, pozdravljam take odločitve. NE met psa. Čim prej ga oddat, pa nikol (tko nikol) več pomislat, da bi za koga sprejemal odgovornost. In se te svoje nove odločitve trdno držat.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #973 : 22 Februar 2014, 17:45:40
Revež :( Mu privoščim boljše lastnike. + ta pogoj vrt je meni totalno sfaljen, psa na štrik in ven! Mi smo v bloku in imamo isto pasmo, pa se vseeno da.



Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #974 : 22 Februar 2014, 20:03:57
Ja Lunette me razp!"%i, ker ne pomislijo kaj pes prinese, v dom. Obveznosti in tako naprej. A otroka bodo tud kar oddal ko se bo usral u hlače al kaj? Jaz mam stafforda pa živiva na 39 kvadratih pa je 9 ur sam vsak dan ko sem jaz v službi pa mi ni še nič uniču. Je pa vsak dan kvalitetno sprehojen, trening itd. Tle pa zahtevajo ne vem kaj. U rit bi sunu tega lastnika pa njega zaprl v ogrado za kakšen mesec pa sam vodo pa kruh pa brez sprehodov pa bo pol vidu kako je kreten edn. Bogi pes.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #975 : 22 Februar 2014, 20:58:31
Jaz pa nisem nič razpi***n zaradi takih ljudi ki podarjajo psa, ker so se ga naveličali ali kar koli že, v bistvu sem celo vesel, ker bo pes ziher šel  v 100% boljše roke v katerih je pa bil ;) Privoščim novemu lastniku kot pa tudi psu, a le da ne bo pes šel v roke preprodajalca.. Tudi sam sem kupil Argentinca od lastnika ki ni imel ne pojma o psu niti kanček srca da bi mu kupil malo boljšo hrano ali pa ga peljal na sprehod... Res da sem ga jaz kupil (ker je frajer težki ''švercer'' in mora nekaj zaslužit) ampak mi ni žal ker je kuža sedaj v neopisljivo boljših rokah ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #976 : 23 Februar 2014, 00:00:05
Mene pa še bolj razp!"%i, ko se ob oddaji psa začnejo pisat stavki ''... a otroka boste tudi oddali...''  ::)

Drugače se strinjam, da so razlogi za oddajo enostavno za bruhat. Je skoraj za pričakovati, da bo pes lulal po travi in da bo kaj uničil v času odraščanja. Res ne vem kaj razmišlajo, ko si omislijo aktivno pasmo in pričakujejo, da bo psu dovolj poležavanje ob vhodnih vratih. Po možnosti brez lulanja in kakanja  ???

Naj lepotec najde dobre lastnike!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #977 : 29 Marec 2014, 10:37:19
V Gmajnicah psica podobna argetinki-"Čera" pod številko 14010083.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #978 : 14 April 2014, 21:35:24
Am zanima me če ima kdo za CAC Koroška za posoditi DA za JH? Nisem še ziher če bi šla.
Večina mi je rekla, da naj nebi bilo fajn iti z takšnim psom na JH, pa me zanima vaše mnenje. ( stara sem pa 17, letos bom 18)

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #979 : 15 Avgust 2014, 22:08:17
Oj.
Mene pa zanima, če je tukaj kakšen lastnik oz kdo, ki pozna koga, ki bi imel rodovniskega psa manjše rasti. Ker psov, ki imajo 50kg je veliko tistih, ki jih imajo pa 45 ali manj pa trenutno še nisem uspela odkrit :-) iščem pa samca za parit svojo psičko seveda. Seveda bi bila vesela tistih, ki imajo poleg obveznega slikanja kolkov tudi še kakšne dodatne preglede opravljene, ker želim, da.bi bili potomci čimbolj zdravi. Lp



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #980 : 16 Avgust 2014, 08:39:45
Od tega samca sem spoznala oba starša. Sploh Saviola me je navdušil (oče), ki je bil med najnižjimi predstavniki pasme kar sem jih kdaj videla. :)

http://www.slo-vzreditelji.net/?post_type=studdog&p=1216

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #981 : 19 Avgust 2014, 11:43:52
Tega samca že poznamo. Je edini do sedaj, ki mi je bil všeč. Velik je namreč ravno toliko kot moja psica :-). Pa tudi po izgledu mi ugaja. Sej načeloma sem se že odločila zanj samo malo firbcam, če ne drugega pa potem za naslednjič. Pa ful je lepo vzgojen pes res vsa čast lastniku



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #982 : 22 Februar 2016, 11:10:30
Brišem prah s vprašanjem. Je Guri De Alfa Fiera od Desobendincia lepi Guri al je to kak drug?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #983 : 01 Marec 2016, 11:05:30
To je en drug Guri.