ustne bradavice

bolha · 22771

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
: 16 Julij 2006, 21:56:12
Našemu Katu je uspelo stakniti ustne bradavice oz. papillomatosis, ki so virusnega izvora, zato sem stvar malo raziskala.

Ko je pes izpostavljen virusu lahko pretečejo meseci preden se pokažejo simptomi, ponavadi takrat, ko mu pade imunski sistem, v našem primeru po cepljenju proti steklini. Bradavica se redko pojavi ena sama, temveč se razrastejo po celi usti votlini, dlesnih, ustnicah in tudi požiralniku, kar vodi v neješčnost in splošno nelagodje. Če so bradavice številčne in preveč boleče, se psu dajo tudi tablete proti bolečinam. Bradavice se ponavadi pustijo, da izginejo same, kar lahko traja od 3-6 tednov. Če bradavice ne izginejo po večih mesecih, je priporočljivo, da se jih odstrani kirurško pod narkozo. Bradavice se izžgejo, če pa je potrebno, se ena zdrobi, da pride virus v kri, kjer se tvoriji protitelesca, da postane pes odporen na virus. Ta vrsta bradavic je pogosta pri mladih psih in zelo nalezljiva, zato se odsvetuje kakeršen koli kontakt z ostalimi psi, saj se virus prenese skozi slino med grizenjem oz. igranjem, prav tako preko igračk in pitjem vode iz iste sklede.

Lp

+1


ula

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 08 September 2006, 08:31:15
Moji Uli so se pred parimi meseci pojavile bradavicam podobne bulice na ustnici in sicer ena na levi, ena na desni in pa spredaj ena zgoraj in ena spodaj na gobčku.
Ali mogoče kdo ve kaj bi to bilo?
Psička je stara 8 let.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 08 September 2006, 08:57:30
Najbrž bodo res kar bradavice

Klik

Lp nina



ula

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 08 September 2006, 09:18:16



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 09 September 2006, 13:14:21
Ali pa kašne lojnice. Ne zdi se mi kaj hudega, ampak ob priložnosti jih vseeno pokaži veterinarju.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 09 November 2006, 09:31:03
No tudi Grin je postal svinja bradavicarka :)
Ima sicer eno samo velikansko bradavico na ustnici...

Torej ce sem prav razumela, ne bom sla k veterinarju, ker naj bi sama izginila - ce pa ne bo, se gremo pokazat? In igre z drugimi psi naj ne dovolim?

battito animale


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #6 : 09 November 2006, 10:15:05

   Ojla!

  Bradavice se prenasajo na druge pse, zato je fino ( ce je mozno) da je nekaj casa v "karanteni". Je pa res, da jih vsi psi ne dobijo. Pri nas jih je imela prvic samo Lisa, pa jih ni staknil noben drug. Drugo rundo sta jih pa pri nas imela 2 , nekaj pri Špeli in nekaj pri Eriki ( ker so psi veliko skupaj)
  Bradavice same izginejo, lahko pa traja tudi cel mesec.

   Cao-Slavi



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #7 : 09 November 2006, 11:30:12
Kmalu bo imel polna usta bradavic, ponavadi ne ostane samo pri eni. Nič bat, bodo same izginile, pa ne se ustrašit, če mogoče kakšen dan ne bo hotel jesti, ker ga bo preveč motilo ali pa celo bolelo. Odvisno kje vse se bojo bradavice razširile. Dobro bi bilo, da se ne igra z ostalimi kužki, ker se prenaša preko sline, pa tudi ne pustiti, da pijejo vodo iz iste sklede. Kakšna karantena ala kužni kašelj, pa ni potrebna.
Lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 24 November 2006, 19:29:56
Danes smo se sli cepit in spotoma pokazali bradavico... veterinarka pravi, da se ni slisala, da bi se prenasale od psa do psa ??? in da naceloma ne izginejo same ???

Imamo pa se vedno eno samo, gromozansko veliko (je precej zrasla), tik pod cekanom (dobro da si je ne odgrizne ;D), ze ene 4 tedne.

battito animale


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #9 : 24 November 2006, 19:50:38
Ok, to je malo čudno, da veterinarka še ni slišala o tem, možno pa je, da je kakšna druga vrsta bradavice, še posebej, če je samo ena. Kaj ti je pa predlagala, da naredite z njo?
Lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 24 November 2006, 20:11:40
V bistvu nic konkretnega, je rekla, da ce bo postala moteca, jo bo izrezala.

Sem jo pa vprasala, kako jo je pa potem dobil, ce ne od drugega psa, pa mi ni povedala, tako da pravzaprav ne vem... je tudi res, da ne vem, da bi se Grin igral s kaksnim psom, ki ima bradavice, ampak sem sklepala, ce lahko pes zboli sele cez nekaj casa, da je bil mogoce kdo samo prenasalec...

Aja, sodelavki je razlagala, da je to papilloma virus, tako da sem zdaj malo pogooglala in na tistih straneh pise tako, kot si ti napisala v prvem postu...

Mah, bomo videli, kaj bo :)

battito animale


erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #11 : 25 November 2006, 15:37:17

Lilit,

tudi pri nas so imele naše punce bradavice.
Ena jih je imela po celi polovici žnabljev na notranji strani-resnično jih je bilo veliko in nič kaj lepo za pogledat. Po kakšnih 2 mesecih so vse izginile brez kakršnihkoli zdravil.
To so tako imenovane virusne bradavice, ke se prenašajo s psa na psa. Po navadi jih dobijo mladi psi v dobi pubertete, so pa tudi izjeme. Moja Candy je dobila eno v velikosti večjega fižola ko je bila stara 2 leti in to na spodnjem delu žnablja ni bila ne v ustih pa tudi zunaj ni bila(bradavica mislim). Tudi ta je izginila sama od sebe ampak je trajalo kar 3 mesece.

Po mojem je najbolje da počakaš, da mine. Sem pa slišala, da jih tudi izžgejo ali kirurško odstranijo če so moteče.

lp erika


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 26 November 2006, 10:27:27
če izginejo same, raje počakaj...naša žaba jo je imela na tački, pa sem informativno klicala, koliko bi prišla odstranite. Baje, da pod 20.000 sit ne prideš skozi. Pa bolj ali manj so to bolj estetsko moteče kot zdravstveno.
Če pa je problem z zdravstvenega vidika, potem pa raje povprašaj na veterini.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 November 2006, 12:12:51
naša žaba jo je imela na tački, pa sem informativno klicala, koliko bi prišla odstranite. Baje, da pod 20.000 sit ne prideš skozi. Pa bolj ali manj so to bolj estetsko moteče kot zdravstveno.

Kakšno bradavico je imela? Ker Layla ima tudi 2 na tački (eno pri prstih, drugo na komolcu) in ti dve se večata. Ko sem jo dobila, je sicer imela polno malih bradavic tudi drugje, ampak tiste so izginile. Meni so rekli, da jih lahko odstranijo, da si jih ne bi zatrgala ali poškodovala, samo me je strah zaradi uporabe pomirjeval ali anestetikov, ker ima tudi sicer polno težav...


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 26 November 2006, 14:17:18
šana ima tako bradavico na "podlahti" sprednje tačke, na notranji strani. nekaj časa se je večala in rastla, zdaj pa ji počasi izginja. ampak to je res trajalo dolgo, da je začela izginjati.
Sem vprašala veterinarja, pa je rekel, da je zadeva bolj ali manj moteča le z estetskega vidika in je torej škoda psa dat na pomirjevala samo zaradi odstranitve le-te. Zrastla pa je do velikosti manjšega grahovega zrna (torej kar velika). Zdaj je vidna le še kot brazgotina in upam, da se ne pojavi več.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 03 Januar 2007, 09:33:33
Nase bradavice ni vec :o sicer me je nekaj casa skrbelo, ker mu je odpadala "po kosckih", ko sva se cukala s spago ali zogo, si je odtrgal delcek bradavice in potem mu je precej tekla kri... ampak zdaj je uredu.

Se je pa igral z dvemi psi, ki se ocitno nista nicesar nalezla, vsaj zaenkrat ne.

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 03 Januar 2007, 12:35:36
Berry še ni napredovala po činu ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 03 Januar 2007, 19:37:25
no, tudi naše ni več (sem na to čisto pozabila) :P začela se je zmanjševati in je enostavno izginila



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #18 : 03 Januar 2007, 20:52:42
Moj jih je tudi staknil, ko je bil majhen. Z drugimi kužki so se zunaj vsak dan igrali, tako da so jih imeli vsi, se je kar po naselju razširilo.
Kolikor imam jaz v spominu so trajale kakšna 2 meseca in ga niso nič bolele (ni kazal zakov bolečin, če sem nanje pritisnila).
Tudi njemu so se luščile po koščkih in pri tem je tekla kri.
Je pa res prav neugledno zgledalo!


lp, miša



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #19 : 21 November 2007, 23:01:41
A je tole na fotki ustna bradavica?? Danes sem sele opazila to cudo, ker je skrito notri med znabli, in me skrbi kaj je, pa ce bo potrebno do veta?

Klik za fotko

Hvala za odgovore!

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #20 : 22 November 2007, 13:55:52
Noben ne ve???  ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 22 November 2007, 14:33:12
če ti nihče ne bo odgovoril, lahko sliko pošlješ na e-mail, kakšne veterinarske klinike in prosiš za nasvet (ko sem jih prosila jaz so mi odgovorili in svetovali)



           Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #22 : 22 November 2007, 15:19:14
Mi je zal, ampak iz te slike jaz nic ne vidim :-\ lahko ti pa povem, da je pri nas bradavica zgledala cisto tako kot cloveska.

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 22 November 2007, 17:05:52
Evo se ene slikce, kjer je tisti sumljiv del obkrozen.. Izgleda pa tako, kot da bi bil kaksen kos mesa, ki strli stran.. Poskodba pa mislim da ni, ker je prav izrastek..

Slikca

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 22 November 2007, 17:14:02
Ja, to je bradavica. Glede na to, da je na takem mestu, da jo je lahko poškodovati (ugriz, hranjenje), bi se na tvojem mestu posvetovala z veterinarjem.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #25 : 22 November 2007, 17:26:53
Yo hvala za pomoc! Se bova oglasila do veterinarja..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #26 : 29 Junij 2008, 17:54:15
Ginny je tudi zrasla bradavica. Upam, da bo hitro izginila, ker je res grda ::)

En teden nazaj je bila taka kot na sliki v priponki, sedaj je pa enkrat večja :o

K sreči je na takem mestu, da je ne moti :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 30 Junij 2008, 08:53:43
Tudi pri nas je bradavica, za katero so rekli, naj kar pustimo, v zelo kratkem času grdo zrasla...  :-\ :'(


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #28 : 30 Junij 2008, 10:41:35
Napisal ste da se to prenaša s slino. Zanima me a tud na ljudi  ??? :-\ Hvala


Ps:sej to še ne piše ne  ?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #29 : 30 Junij 2008, 17:23:59
Ne, ker je papiloma virus vrstno specificen.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --