ustne bradavice

bolha · 22795

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 30 Junij 2008, 18:17:45
Moja Luna je imela prav veliko v gobcu, pa so ji jo odstranili, ker je ob igranju in podobnem zacela krvavet.

Sam zdele nimam slike pri sebi.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #31 : 11 Oktober 2008, 11:23:53
kaj bi kdo vedel kaj je to,pri vetu smo dobili OPAZOVANJE ta bulica seje po 3 danih odprla,kot dva mozoljčkain ješel gnoj ven,zdej gre sicer nabolje,sam vseeno,odčesabi to lahko bilo






zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 18 Oktober 2008, 19:04:52
Mika-nelly, ne vem kaj bi to bilo ??? Ginny je imela bradavico, ampak ni izgledala tako. Sploh pa je najprej kakšen mesec rastla, potem pa je počasi začela zginjati in na koncu je sama od sebe popolnoma izginila.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #33 : 18 Oktober 2008, 20:16:42
Wi ima pa en sam papilom:


Smo ga podvezali in je že skoraj izginil. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #34 : 19 Oktober 2008, 09:49:35
nevem kaj bi to bilo pri nama, no je že izginilo. mislim pa da se je na trsko napiknila, pa se je pol zagnojilo, pol se je pa posušilo, zdej je že pigment nazaj, tak da je vse ok.

so pa nadležne tele ustne zadeve  ::)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #35 : 26 Februar 2009, 09:43:38
A kdo mogoče ve, kako je s parjenjem, če je psica papillomavirus imela in je pred gonitvijo nekaj mesecev prej izginil. Jaz sem po eni varianti slišala, da virus slabi imunski sistem in tako v času, ko ga psica ima, ne priporočajo paritve. Ta naj ne bi bila problem, ko virusa ni več oz. ko virus izgine in psica postane nanj imuna, največkrat se to zgodi, ko žival popolnoma odraste (po drugem letu starosti). Po drugi strani so tukaj tudi zgodbice, da je psica, ki je kadarkoli imela virus, večna prenašalka in zato lahko okuži samca pri parjenju, mladički pa morda umrejo kmalu po kotitvi?!  :'(   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 30 November 2009, 21:49:25
Sej najbrž ne pišem v pravo temo, ker Flujeva stvar, karkoli že je, ne zgleda ravno kot bradavica, je bolj kot mozolj pri človeku, le da veliko večja, ima pa to na ustnici. Ima že par dni, na začetku čist mala bla zdej je pa kar zraslo in je rdeče barve, drugače pa psa niti malo ne moti. Mogoče ve kdo kaj bi to bilo in če je potrebno k veterinarju? ??? ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #37 : 01 December 2009, 11:36:27
Casper to vprašanje je za veterinarje. Mislim pa da sem tudi jaz slišala da je prenašalka in potemtakem se ne sme parit-no najbrž bi res lahko, a meni moja vest tega ne bi dopustila.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 01 December 2009, 12:05:33
bradavic in mozoljev in kar je še take nadloge je kolikor hočeš. Če psa ne moti in če se ne bo bohotila in množila, lahko počakaš kakšen teden, mogoče bo izginila sama od sebe. Če ne bo izginila., jo ob priložnosti pokaži veterinarju, mogoče jo bo treba požgati.
Zares zoprna zadeva postane šele takrat, če se bradavice kar množijo in jih komaj sproti odstranjuješ.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 02 December 2009, 17:34:35
Evo, tudi Starju sem včeraj našla eno takšno bradavico. Sicer je bolj majhna in na takšnem mestu, da ga ne moti, ampak vseeno.. Samo upam, da bo ostalo pri eni ali pa dveh, da se ne bodo namnožile.  :'(  :'(  Pa upam, da čimprej izgine, da se bova lahko spet dobivala s pesjani.