BULICA NA TREBUHU

niki23 · 5035

niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
: 19 Julij 2006, 08:54:35
Živjo ,

že pod temo nemški bokser sem napisala, da imajo bokserji razne bulice po celem telesu. No včeraj sem bila pri veterinarju, ker ima moj Hor na trebuhu bulico roza barve, ki je zelo trda ( na otip je podobno bradavici ) in zelo hitro raste. Najprej so mi dali kremo, ki se imenuje Diprogenta, sedaj pa grema na operacijo. Čeprav nihče ne ve kaj bi bil vzrok te bulice jo bodo odrezali.

Če je imel kdo podobne probleme, naj mi prosim pove. Moja veterinarka mi deluje nekam skrivnostna in mislim, da me ne želi strašiti, kljub temu da želim vedeti kaj je narobe z mojim psom.
Ker ko jo je prvič otipavala in gledala, me je pogledala in rekla: sej ne more bit, pes je star komaj 5 mesecev.
In potem mi tega ni želela razložiti, samo rekla je da je verjetno posledica kakšnega pika oz. da je notri ostal kakšen tujek.

Prosim za kakršnokoli informacijo,

Lp Niki



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1 : 19 Julij 2006, 10:24:43
Niki23 pojdi po drugo mnenje k drugemu veterinarju! Mogoče bodo tam bolj razumevajoči in ti bodo stvar razložili.Ne vem sicer pri komu si sedaj, imaš pa na voljo tukaj kar nekaj priporočenih: Veterinarska klinika v Mestnem logu, dr. Matko v Topolšici, dr. Zlata Čop, pa še kdo ti bo kakega lahko priporočil ki mu zaupajo. Držimo pesti in tačke da bo s Horom vse vredu :)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 19 Julij 2006, 12:12:48
A je možno da bi imel pruh?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 19 Julij 2006, 12:14:08
Tako ali drugače je itak treba vsako stvar, ki hitro raste in se v kakšnem tednu ne ustavi in začne izginjati izrezati. Bolje prej kot pozneje.


niki23

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 24 Julij 2006, 10:32:29
Živjo,

operacija je uspela in do včeraj sem mislila da bo vse o.k., ampak žel temu ni tako. Horu so se začele delati bradavicam podobne bulice po celem telesu ( cca. 6 v enem dnevu ). Danes grema zopet k veterinarju in če zopet ne bo nobene normalne razlage grema k Matkotu. Po telefonu mi je sicer veterinarka rekla, da naj bi bilo to virusno obolenje, ki se ga lahko dobi od krav. Hor pa še zdaleč ni bil v bližini nobene krave.

Vam javim, ko dobim kaj več informacij. Srčno pa upam, da bo vse okej.

Držite pesti,

Lp Niki



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 24 Julij 2006, 10:38:24
Pri 6 v enem dnevu je meni najbolj logično da gre za alergijo. Kaj pa je z to bulico, ki so jo odstranili? So jo poslali na testiranje kaj sploh je? Ali so diagnozo določali kar na slepo? Ne vem sicer kje si bila zdaj ampak obrni se na koga, ki je specializiran za kožne zadeve.


Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 24 Julij 2006, 12:14:14
Od alergije se ponavadi ne delajo bradavice. Če so res bradavice je to  virus, ponavadi zadeva sama od sebe mine v par tednih. Če so na zoprnih mestih jih je včasih treba zmrzniti ali izžgati, sicer pa jih pustiš pri miru. Pri mladih bokserjih so posebej pogoste.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 24 Julij 2006, 20:28:12
Od alergije se ponavadi ne delajo bradavice. Če so res bradavice je to  virus, ponavadi zadeva sama od sebe mine v par tednih. Če so na zoprnih mestih jih je včasih treba zmrzniti ali izžgati, sicer pa jih pustiš pri miru. Pri mladih bokserjih so posebej pogoste.

Saj piše bradavicam podobne bulice, lahko je karkoli. In če so bradavice ne vem zakaj je veterinarka ob pregledu zagnala paniko v smislu "saj ne more biti", ker bradavica ni neka taka huda stvar, da se je ne bi dalo dopravit.

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 25 Julij 2006, 10:23:55
No ja meni se ni zdelo ravno podobno bradavici, ampak kvečjemu kot majhna bulica. Bradavice so drugačne.

Po mojem bi bilo vseeno pametno vprašat še kakega drugega veterinarja.
Lahko se zgodi da bi bila tudi kakšna kožna reakcija na kaj, samo ne vem zakaj bi potem rasle.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 25 Julij 2006, 12:37:39
Že nekajkrat sem videla pse z majhnimi bulicami - veliiiko majhnih bulic po vsem telesu. Kot kakšni majhni lipomčki so zgledali, vsi enake oblike in velikosti. Razen tega, da je kratkodlake pse zelo kazilo ni bilo videti, da bi jih kaj motilo. Žal pa pojma nimam kaj bi to bilo, ker lastnikov nisem spraševala.


Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 07 November 2006, 15:22:09
Hey!
Tudi nas pes(shar-pei) ima tako bulico samo da jo ima na vratu :-\ Je zelo velika in po opisu taka kot od niki23. Enkrat je ze pocila in se je na istem mestu naredila druga. :-\

LP
Neja