Zanimivosti

kanchy · 909

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
: 21 Julij 2006, 15:02:32



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 25 Julij 2006, 15:27:38
REŠENI, KER SE JE PES UPRL

Peljali smo se z avtom, počivali na počivališču in hoteli po počitku nadaljevati vožnjo. Psa nikakor nismo mogli prepričati, da bi šel v avto. Tako smo se vsaj dve, tri minute zamudili. Po dveh kilometrih vožnje je prišlo pred nami do verižnega trčenja. Brez psa bi v nesreči verjetno tudi mi, tako kot mnogo drugi, izgubili življenje.

ZA MRTVIM GOSPODARJEM

Doma smo imeli jazbečarja. Moj oče je zbolel in moral v bolnišnico, približno 13 km daleč. Odkar ga ni bilo doma, je pes ležal samo še pod njegovo posteljo ali pod njegovo pisalno mizo. Zadnjo noč sem bedel ob očetu. Zjutraj ob šestih je umrl. Telefoniral sem materi; rekla je, da že ve. Do minute točno, ko je moj oče umrl, je začel pes zavijati tako presunljivo, da so sosedje prišli pogledat, kaj je. Po očetovi smrti je pes ležal samo še na očetovem prostoru in se ni več pritaknil hrane. Vse smo poizkusili, po treh tednih je bil tako slaboten, da ni več mogel stati na nogah - morali smo ga dati uspavati.

TERIER Z BUDILKO

Imamo triletnega terierja, ki je zelo senzibilen. Kadar se peljemo v avtomobilu, je pes miren ali pa spi. Malo preden pridemo na cilj, pa naenkrat postane nemiren, začne lajati in hoče iz avtomobila, kot da bi slutil, da je potovanja konec. To se zgodi ne glede na to, kako dolga je vožnja: lahko traja ure ali pa le krajši čas.

http://www.skrivnosti-sveta.com/telo-um/sesti_cut_pri_zivalih.html