Irski mehkodlaki pšenični terier [Irish Soft Coated Wheaten Terrier]

~BeLa~ · 117678

samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Čisto očitno, da ne znam več vstavljat slik  :-[
Moram malo potrenirat



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Je več možnosti. Ena je taka, da ustvariš spletni album (photobucket.com je enostaven za uporabo), naložiš tja slike in od tam pri želeni fotki klikneš IMG code oz. ta IMG code (ali URL slike) prilepiš v svoje sporočilo, klikneš predogled, da vidiš če ti je uspelo in voila videli bomo slikce.

mojalbum pa se je odločil malo zafrkavat in noče pokazat fotke >:(....naj bi sicer delovalo takole, da odpreš želeno fotko, klikneš z miško na fotko in izbereš kopiraj URL slike, ta link pa potem označiš in pritisneš ikono za slikco, v urejanju sporočila. če prilepiš link pa gre... ???

http://www.mojalbum.com/softcoated/braxton/foto/18900223



Lahko pa na forumu klikneš dodatne možnosti in poiščeš fotko na računalniku (največja velikost na sporočilo je 256KB in omejitev 4 fotk) pa bomo prav tako videli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano


 ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Punce, super ste! Hvala!
No na sliki so z leve Envy, 13 let, pa njena vnukinja, hčerka in "ta mal" Braxton



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
lepotci, čeprav imam najraje to mladičkasto dlako, ki pa je pri nas že skoraj čisto svetla :/ Mogoče bo pa bolje zgledal ko bo postrižen, za tisto bom pa še videla ali ga bom konec meseca ali pa naslednji mesec.
Še nekaj novejših slik:











lp,
Anja


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Kak srček je tale Ben, komaj čakam, da ga spoznam!  :)


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
Katarina hvala. Ben se pa že veseli da tebe spozna :D Js pa še bolj komi čakam, da se spet vidimo :D
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
na voljo je še 1 Benov bratec po imenu Bony (My Ruby Novo Mesto x Alex Wheaten Lakos), skoten 13. maja 2011. Po mojem ogledu mladičkov pri 6ih tednih lahko rečem, da je Bony energičen in je zato primeren za razne športe, ni pa nujno, da bi se pes v novem domu ukvarjal s kakšnim športom. Lahko rečem, da so dobro socializirani, saj se Ben ničesar ne ustraši, ko pa vidi psa ali človeka je pa to zanj največje veselje :)
Torej na voljo je Bony. Več informacij na telefonu: 051 410 502 (Peter) ali mailu: [email protected]
http://softcoated-ruby.webs.com/



Prosim če oglašujete naprej in pomagate najti psičku nove lastnike.
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
Bony je našel nov dom tako, da hvala tistim, ki so pomagali pri iskanju novega doma zanj.
Prilagam pa še nekaj slik Bena:









lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
Benu se je uho nastavilo nazaj na pravilno lego :) Zdaj pa nam bo zgleda še drugo nagajalo :-\
Kaže, da naju v Trbovlje ne bo :( Ker pa se bo Ben po vsej verjetnosti razstavljal v Celju, bi rabila vrvico, da se pripraviva z ring dreuso. Namen je bil nabavit jo v Trbovljah, ampak kot kaže to ne bo mogoče :( Ker pa ste tukaj že bolj izkušeni razstavljalci bi vas prosila, če mi pomagate kakšno vrvico nabavit za bena? in kje jo lahko nabavim?
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Želvak ma tudi razstavne povodce-ovratnice.
Dej pripopaj še kako, da se Saba bolši vidi.  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
Želvak ma tudi razstavne povodce-ovratnice.
Dej pripopaj še kako, da se Saba bolši vidi.  :P
jih ma tudi mr.pet pa mi niso všeč ker niso pravih barv, pa spet ne vem kakšno debelino nucam...
Saba pa ne spada v to temo ;)
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Kompliciraš :P Vzameš rdečo, belo, modro, zeleno...pač tako da se vidi da ni del psa :D , Debelino, dolžino pa primerno psu, čim tanjšo bi jaz vzela-psa zravn pobašeš in voila, n emoreš zgrešit. Lahko jo pa tudi na sami razstavi kupiš, imajo vedno izbiro razstavnih povodcev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
ne kompliciram, sam vrvica more bit podobne barve kot pes ;) Na razstavi da jo kupim mi ne korisiti, ker moram prej psa pripravit in naredit ring dresuro. Kako debelino vzet spet ne bom vedela, četudi psa zraven vzamem...
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Za barvo ti noben ne bo kompliciral, razen sebe.  :P  Navadno vzameš kontrastno barvo-bel pes, rdečo, zeleno, modro vrvico, črn pes-rdečo vrvico, belo, bež, rjav pes-rdečo, zeleno. Debelina-spet ni bav-bav, tako, da psu ustreza in tebi, ni nekih pravil glede tega.

Stojo že itak zdaj vadita, pa razstavni tek? Vrvico je že fajn prej met, da se je navadi, ampak trenirat lahko začneš že na navadni. Ne bi bila edina ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Hej
vrcvico je res dobro da prej nabaviš in vadiš na njej, saj veliko psov drugače reagira na navadni in na razstavni. Vzemi svetlo rjavo ali bež če dobiš, sicer bi jaz vzela belo ali črno, ampak bež je prva izbira :)
Navajaj pa postopoma, jaz bi probala za mladička vzet ploščato in malce širšo, recimo 1cm široko ploščato vrvico ali pa malce debelejšo, 5mm recimo okroglo vrvico.
Tukej jih imaš nekaj, ki se meni zdijo primerne:

http://dogmania.si/razstavna-vrvica-temno-rjava.html#

http://dogmania.si/razstavna-vrvica-zlato-rjava.html

če te zanima še kaj pa kar vprašaj :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
Anja: se boš mogla še malo pozanimat o razstavah ;) vrvica mora bit podobne barve kot je pes. In ja pes reagira drugače na vrvico kot na navaden povodec, ki ga tudi ne moreš pravilno nastavit ;)
*sara*: hvala za pomoč :-*
lp,
Anja


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Za barvo ti noben ne bo kompliciral, razen sebe.  :P  Navadno vzameš kontrastno barvo-bel pes, rdečo, zeleno, modro vrvico, črn pes-rdečo vrvico, belo, bež, rjav pes-rdečo, zeleno. Debelina-spet ni bav-bav, tako, da psu ustreza in tebi, ni nekih pravil glede tega.

Stojo že itak zdaj vadita, pa razstavni tek? Vrvico je že fajn prej met, da se je navadi, ampak trenirat lahko začneš že na navadni. Ne bi bila edina ;)

Čara, ne bo držalo. Razstavna vrvica naj ne bi bila kontrastne barve, temveč takšne, da se čim bolj ujema z barvo psa, ker drugače vizualno moti vratno linijo psa. Torej, bel pes, bela vrvica, črn pes, črna vrvica. Tudi debelino je treba upoštevat - na majhnega psa pač ne tlačiš debele in na velikega ne ravno najtanjše. To sicer niso uradna pravila, ampak če se že greš razstavljanje (ki je precej drag špas), je dobro upoštevat takšne stvari.

Te lahko vprašam, če si že tudi ti razstavljala, da daješ nasvete o tem?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Jaz nisem razstavljala, so pa drugi, ki so mi to povedali.  :P Potem oni delajo narobe ali kaj?  :-\Sicer ven iz teme pasme, ampak na slikah iz razstav sem na dalmatincih sem večkrat videla rdeče vrvice, pa na enem skoraj belem ZPju tudi, na maltežanu in samojedu, harlekin nemški dogi prav tako rdečo.   ??? zato sem tudi sklepala, da se ne komplicira glede barave toliko. A je kje dejansko napisano o tem na kako barva gre kaka vrvica? Kako to sodniki upoštevajo ocenjujejo? Kakšen vpliv je na oceno? ???

Glede debeline se strinjam, zato je fajn met psa zraven, da približno vidiš kaj mu paše gor. Razstavljala verjetno nikoli ne bom, ker mi niso zanimive razstave, razen če bo v pogodbi določeno določeno število razstav.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Hey,
Anja: te rdeče se dobijo v vsaki trgovini za male živali in so najcenej varianta ;) Drugače pa sodniki večkrat gledajo ne samo na psa, ampak tudi na urejenost razstavljalca in takšne malenkosti, ki po mojem mnenju sploh ne bi smeli gledati nanje :( Zdaj si pa predstavlaj mene brez strganih kavbojk :o
lp,
Anja


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
A je kje dejansko napisano o tem na kako barva gre kaka vrvica? Kako to sodniki upoštevajo ocenjujejo? Kakšen vpliv je na oceno? ???

To so nekako nenapisana pravila, ker pac lepse izgleda, kot vrvica v kontrastu  ;) :P Prav tako glede oblacenja. Ni zazeljeno, da prides ravno v kavbojkah, ceprav jaz nikoli nisem pretiravala, za razstave sem si celo prvic v lajfu nabavila dva "reklca", katere sem nosila na razstavah (notranjih, mrzlih) zraven kaksnih "malo lepsih" hlac (recimo zametnih). Poleti ne pretiravam, je enostavno prevroce. Kratki rokavi in hlace, to je to..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Ne samo, da lepše izgleda. Kot sem napisala, vrvica v kontrastni barvi vizualno moti tekočo linijo vratu. To so pač drobne finte. Oglasila sem se predvsem zato, ker je Čara napisala, da naj bo vrvica kontrastne barve. Čeprav ni nobenih napisanih pravil glede tega, izkušeni razstavjalci stremijo k temu, da je vrvica v čim bolj podobni barvi.

Še ena stvar - pomembna je tudi barva oblačil razstavljalca. Ta pa morajo biti kontrastna barvi psu, da se psa lepše vidi. Če imaš belega psa, ne prideš oblečen v belo, ker se psa ne bo videlo, ko boš ti ves bel stal za njim. Če imaš svetlega psa, se oblečeš v temno, če imaš temnega, v svetlo. Hkrati paziš, da tvoja oblačila psa ne preglasijo, da kroj oblačil ni širok in mahedrav itd. Cilj je čim bolje predstavit psa in temu primerno se je priporočljivo tudi obleči.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Jaz sem imela do sedaj le 1x na crnem psu belo cisto tanko razstavno vrvico in to zato, ker se mi je moja crna unicila, rezervno sem pa pozabila doma, in ker sem bila oblecena v belo, tam pa ni bilo nobene primerne crne vrvice, sem kupila belo (tanko, da je vseeno bila cim manj opazna). Jo se vedno imam (za vsak slucaj), a je uporabila nisem potem vec nobenkrat. Sedaj vecinoma uporabljam kar crni delovni retrieverski povodec (tak, kot za labradorje), da se ga ne vidi.

Ko imam zraven crnega psa crna oblacila je to le zato, ker sem narobe splanirala zadeve in sem ravno na razstavo ostala brez cistih svetlih oblacil. Pa se takrat poskusam zgoraj obleci kaj svetlejsega in potem zraven psa pocepnem (ce imam crne hlace) ali pa stojim pred njim (in pravokotno na sodnika, da vidi psa posebaj) oz. tecem pred njim - seveda, ce se da.

Zraven oranzne psicke je razstavni povodec "bez" barve, da se lepo zlije s psicko oz. da ni tako opazen kot rdec (tudi tak povodec imamo, a le zato, ker je bil edini "primerne" barve v trgovini ob nakupu pred prvo razstavo - so imeli le se modrega in zelenega, ki na rdecega oz. oranznega psa enostavno ne gre - sicer noben pes ni ne moder ne zelen, tako res ne vem, zakaj v takih barvah, pa ajd). Zraven so pa ponavadi zgoraj bolj oranzna oblacila (ali kaksna oranzna rutka), spodaj crna. Ta rdec povodec sem tudi ze uporabila na crni psicki, ker sem seveda crnega pozabila doma >:(

OK, ce nimas drugega povodca, gres pac s tistim, ki ga imas. Sem videla tudi ze fleksi v ringu...


mojca

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Pozdravljeni,
imam eno vprašanje. Zanima me ali mi lahko poveste kje bi zvedela za ceno  irskega mehkodlakega pšeničnega terierja.  :)



tjaša123

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Pozdravljena! Pri nas se cene gibljejo nekje med 500 in 800 evrov. Glede na moje izkušnje in informacije so psi iz češke neprimerljivo dražji od naših.

v bližnji prihodnosti naj bi leglo softyjev imela Janja iz psarne Novo mesto in je najbolj da za ceno in vse ostalo kontaktiraš njo. Psarna ima spletno stran it tam boš našla vse informacije in kontakt.

Lp



Nikka

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Don't be afraid to be different!
Hey, ime mi je Nika in sem nova na tem forumu...
Naslednje leto dobim mehkodlakega psenicnega terierja in me zanima kako gre z imenovanjem rodovniskih mladickov, slisala sem, da ce jim hoces spremeniti ime, mora biti na isto zacetnico kot je njegovo rodovnisko, je to res?? Mi lahko povete malo vec?? Hvala  :)

Peace out! 


samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Imena mladičkov se v določenem leglu začnejo na isto črko, kliče pa se ga lahko kakorkoli, neodvisno od rodovniškega imena.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Hey, ime mi je Nika in sem nova na tem forumu...
Naslednje leto dobim mehkodlakega psenicnega terierja in me zanima kako gre z imenovanjem rodovniskih mladickov, slisala sem, da ce jim hoces spremeniti ime, mora biti na isto zacetnico kot je njegovo rodovnisko, je to res?? Mi lahko povete malo vec?? Hvala  :)

Rodovniškega imena se ne more spreminjati. npr., če je rodovniško Koki Pridni :P (ime je seveda izmišljeno), potem mu je tako uradno  ime in tega ne moreš spreminjati, lahko ga pa kličeš kakor koli želiš (npr. Lump).






lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Lahko pa vzreditelja vprašaš, če mu lahko daš ti ime, seveda, na isto črko na katero je leglo. Vem, da to delajo in če boš imela res tako željo, ga lahko prosiš. Moraš pa to storit, ko je še v leglu, dokler vzreditelj ne izpolne obrazca in ga pošlje na KZS, ker potem, ko že ima neko uradno ime ga ne moreš spreminjati. (če se motim, me popravite ::))






lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Nikka

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Don't be afraid to be different!
Hvala za pojasnitev! Komaj cakam da ga dobim! :) Kje ste vi kupli softyja?? Jas ga dobim od enega znanca malo izven maribora, ko ima psicko, z njo hodi na razstave, pa jo bo zdaj enkrat peljal na parjenje v tujino.

Peace out! 