Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 355761

Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #480 : 02 Marec 2008, 10:48:50
Ppetra, samo dve stvari:

1. Ni pomembno, kako se informiras, pomembno je, da se informiras prav. Ne mores me pa prepricati, da si ti to storila, glede na to, da ti je Kalsang post festum razlozila foro progesterona.

2. Psico si zato, ker se nisi dovolj natančno informirala, izpostavljala stresu. Popolnoma po nepotrebnem.

Lp Neža

Los je car.


kanja

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #481 : 02 Marec 2008, 10:58:45
ppetra,
zasledila sem, da gres oziroma si ze sla parit v Zagreb. Srcno upam, da ni v igri tisti del Zagreba, kjer se nahaja vzrediteljica, ki ima trenutno velik problem zaradi svoje nerodovniske  vzreje.



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #482 : 02 Marec 2008, 11:01:03
Jaz sem vedela, da se progesteron načeloma dela večkrat samo v mojem primeru je bilo tako, da so mi zatrjevbali da je po njihovem mnenju vse mimo in mi niso rekli naj delam še en test, meni pa tudi ni bilo do tega saj nisem bila zadovoljna z jemanjem krvi. Nato sem zamenjala veterinarja. Poslušala pa sem tudi nasvete vzrediteljice cotonov in lastnice samca ki pa ima sigurno veliko izkušenj.
Zdaj pa z moje strani res dost o tem, ker se mi zdi neumno, da se tukaj nekaj zagovarjam kot da sem ne vem kaj naredila.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #483 : 02 Marec 2008, 11:05:45
Ppetra, saj se ni treba zagovarjati pred nami, zagovarjaj se sama pred seboj in pred svojim psom. Glede veterinarjev in svojega znanja o paritvi si s temle sporočilom povedala čisto vse. Očitno ti je pa tudi izkušena vzrediteljica odlično svetovala. Pa srečno. Lp Neža

Los je car.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #484 : 02 Marec 2008, 11:11:52
Dajte no mir. Ppetra je pač zaupala veterinarjem, ki naj bi ji dali tudi največ informacij in naredila napako. Zdaj je kar je, ni fajn da je psica zbolela, ni fajn da se jo je cel teden matralo, ampak popravit tega zdaj ne more. Lahko pa zanjo do kotitve čim bolje skrbi in upa, da ne bo šlo nič narobe.






Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #485 : 02 Marec 2008, 11:40:15
Dajte no mir. Ppetra je pač zaupala veterinarjem, ki naj bi ji dali tudi največ informacij in naredila napako. Zdaj je kar je, ni fajn da je psica zbolela, ni fajn da se jo je cel teden matralo, ampak popravit tega zdaj ne more. Lahko pa zanjo do kotitve čim bolje skrbi in upa, da ne bo šlo nič narobe. 

Vsaj jaz sem povedala svoje, upam le, da bodo ppetra in njej podobni kaj odnesli od tega. Lp Neža

Los je car.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #486 : 02 Marec 2008, 11:41:40
Ninci jaz se popolnoma strinjam s tabo. Mislim, da se je Petra dovolj informirala, samo ljudje, ki bi ji morali dat prave informacije so jo zavedli. Kako pa naj bi vedela, da veterinarji in dolgoletna vzrediteljica nimajo prav? Vsi pravite, da je treba vprašat izkušene vzreditelje. Pa saj to je naredila, ne.
Petra jaz sem ti hvaležna, da si napisala svojo izkušnjo, saj bom verjetno tudi jaz enkrat parila svojo psičko in si mi mogoče prišparala kakšno nevšečnost.
Eni znanki so še posebno ti psi všeč in bi ga rada enkrat imela. Zanima me kakšna je nega dlake. Domnevam, da kar zahtevna. Kolikokrat jih češete ? Zanima me še katere vzreditelje priporočate?..Hvala...lp
Če mene vprašaš se mi ne zdi tako zelo zahtevna dlaka. Vem pa da imajo nekateri lastniki cotonov ful težav z vozlanjem. Jaz jih nimam. Razen par vozljev, ki sem jih uspešno razčesala, nič posebnega. Je pa res treba redno česat. Jaz tudi če kakšen dan izpustim česanje, ni krize. Je pa res, da je psička še mlada. Poleg tega pa so si tudi predstavniki iste pasme med sabo različni. Tako da če imaš srečo, nimaš problemov z dlako. Če nimaš te sreče, pa te verjetno čaka malo več dela. Glede vzrediteljev pa je bilo veliko že napisanega v tej temi.


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #487 : 02 Marec 2008, 12:36:22
Ne vem Petra, tudi jaz sem videla ceno 1200 evrov samo ko smo mi klicali to gospo nam je rekla da stanejo kužki 1500 evrov . ??? Tako da tudi jaz ne vem točno koliko naj bi stali ti kužki.



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 02 Marec 2008, 12:45:34
Mene pa zanima ali so cotoni primerni za agility in če so pri koliko mesecih ali letih se lahko začnejo s tem ukvarjat?
Zanima me tudi kolikokrat na mesec kopate svoje cotone?



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #489 : 02 Marec 2008, 12:54:45



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #490 : 02 Marec 2008, 13:17:38
Ne bom se mešala v debato o paritvi, vendar lahko povem samo to da ne dam prav Petri, ampak Agnes, Kanji in Kalsang.

Tonka, me veseli, da razmišlaš o agility-ju. Kotoni so primirni za agility, čeprav vrjetno ne čisto vsak, oz. je odvisno od posameznika. Mislim, da v sloveniji še noben koton ne trenira agility-ja, žal ( popravite me, če se motim ). Sama sem imela in še imam namen z izi trenirat agility, vendar še ne vem če že letos.
Najbolše je da pes agility začne trenirati po dopoljenem enem letu starosti, ob tej starosti ni več nevaronosti, da bi od preskakovanja ovir prišlo do okvare kolkov.
Jaz izi skopam ponavadi 1x na 14 dni, ali na 3 tedne, mislim pa, da je debata o tem že potekala.
Tonka, tvoje zadnje poslane slike ne prikaže.

Lp


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #491 : 02 Marec 2008, 13:35:00



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 02 Marec 2008, 17:59:04
Hehe je kr pestro tule zadnje čase :)

Btw Kathy lepa slikca :)...a že maš nov fotič :)?



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 02 Marec 2008, 18:06:51
Sue, lahko pokličeš Tatjano Urek (040523739), je predsednica strokovne komisije v Klubu za pritlikave pasme in dela vzrejne preglede. Najdeš jo tudi skoraj na vsaki razstavi kjer jo lahko povprašaš o zobku ali ji celo pokažeš Donyja (če bo imela čas).

Hvala Petra  :P in tudi Kalsang za obrazložitev. :)

Tonka jaz imam z Donijevo dlako kr probleme,če se ne češema redno,menjava dlako in se mu ful vozlja,tk da imama kr dost dela in
dost živcev gre za dlako.Da ne govorim ko gremo na sprehod in je treba vse tiste vejce,listke in ne vem kaj vse ven spravit.Samo pač,to
smo dobili v paketu  :P



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #494 : 02 Marec 2008, 19:10:03
Ja vejice in listki so ful zoprni. Mi jih pobiramo iz dlake že med sprehodom, ker naša gospodična sploh noče hodit, če ima kaj zapleteno v dlako. Ponavadi se kar usede ali uleže in takrat pobere še več listja. >:(

A gre kdo od cotončkov na celjsko razstavo aprila? Sem se spomnila, ker sem ravno te dni dobila potrditev prijave.


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #495 : 02 Marec 2008, 20:35:51
Ppetra odločaš se za mladiče a že z paritvijo narediš takšen kiks... Kako ne veš kdaj je pravi dan? Tudi sama imam zelo razvajeno psičko z zelo čudno gonitvijo, ki je vsakič popolnoma drugačna... a sem mnenja da od enega brisa oz progesteron testa in še to bog pomagaj obakrat pri drugem veterinarju nisi mogla dobiti zanesljive informacije zato ne moreš govorit da so to popolnoma nezanesljive stvari, oz. da so jih opravljali butlji. Sama sem za svojo psičko delala bris + 3x progesteronski test - ja žal bris me je prišel 30 eu + 3x 40 za progesteron - ja je drago, ja res je ... a preden se spuščamo v nekaj to vzamemo v zakup in skušamo psa čim manj obremenjavat, še posebej pa ne tolikokrat brez veze izpostavljat na daljše poti in delat dodaten stres za psičko.
To je le začetni strošek... veliko več jih še sledi, ko psički pridejo na svet!

In še nekaj nihče ne pričakuje od tebe da boš vedela vse, a bi resnično lahko povprašala o teh zadevah še preden je prišlo do tega...

In če bi jaz bila v tej situaciji in tako zaupala veterinarju, da je goden čas moje psičke že mimo, se definitivno nebi po nepotrebnem 3x ali kolikokrat že vozila na test izlete v Zagreb.

Vsekakor vidim da vas je veliko coton lastnikov, ki pa se tudi za osnovne stvari svojih psov ne pobrigate kaj preveč....
Kot so tudi rodovniki, ki bi morali prispet a ne prispejo... kužki (nekateri) se  razstavljajo brez SLR vpisa... in tako naprej....

Vsekakor vam želim veliko sreče in predvsem veliko veselja z vašimi prečudovitimi belimi kepicami!
A sama bi ob takšnih situacijah bila kar zaskrbljena.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #496 : 02 Marec 2008, 21:07:07
Kar se tiče agilityja je primerno, da se pes navaja na ovire dokaj zgodaj....se malo šetka in ni čist nič narobe, če naredi kakšen mostiček, gre skozi tunelček in takšne popolnoma enostavne zadeve, ki ne obremenjujejo preveč gibalnega aparata (pa tudi kakšna manjša fizično zahtevna naloga mu ne bo škodila, saj je vendar pes) in tudi preskoči paličico, ki leži na tleh in malo nad tlemi in je med ovirami vedno prisotno doooooooooossssssttttiiiiiiii ii igre in pohval ter spodbujanja. To tudi krepi pasji značaj in mu vliva samozavest, ko si s tvojo spodbudo nekaj upa. Psa je treba navajat na dejavnost že kot mladiča, ker je več poškodb prisotnih pri odraslih osebkih, ki se jih je šparalo celo mladost, potem pa hop v šport. To tako ne gre. Seveda pa se ovire naj delajo pod vodstvom nekoga, ki se spozna kako psu predstaviti ovire, da se mu vse skupaj ne priskuti.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 02 Marec 2008, 22:04:06
 :) lol...evo pa smo spet tam.



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #498 : 04 Marec 2008, 16:15:46
Petra se je odločila, da se zaradi vseh napadov in pripomb glede paritve njene psičke, ne bo več javljala na forum. Za vse zainteresirane kupce pa je dosegljiva na mailu in bo razložila vse, kar jih zanima. Tudi o samcu s katerim je parila in o tem kaj se je dogajalo z rodovniki psov iz zagrebške psarne. Čeprav ona nima s tem nič, pa ve v čem je bil problem.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #499 : 04 Marec 2008, 18:38:07
Tipično. Žal. Pa naj se ima lepo in upam, da ji bo od zdaj naprej vse štimalo. Lp Neza

Los je car.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #500 : 05 Marec 2008, 08:42:27
Jaz se precej redko oglašam na forum, ampak tokrat pa bom naredila izjemo.
Spremljam kotonsko temo, ker mi je pasma strašno všeč, pa tudi temo je bilo prijetno spremljati, ker ni bilo neki trenj ali krega.
Sploh zadnje čase so me zanimale Petrine izkušnje glede paritve, ker imam tudi sama v planu v kratkem iti "v tak podvig". In bila sem vesela, da se najde nekdo, ki si vzame čas in voljo in želi deliti svoje izkušnje z ostalimi. To se mi zdi res veliko vredno!
Eno so teoretične izkušnje iz knjig, različnih linkov na spletu. Čisto nekaj drugega pa je, če nekdo, ki gre prvič v takšno zadevo na svoj način opiše dileme, izkušnje, probleme.
In ne morem verjeti, kako ste določena dekleta lahko napadla Petro. Zakaj??? Ne razumem s kakšnimi kompetencami jo okarate kot enega malega otroka, kot popolnoma neodgovornega lastnika. :'( Češ kako grozno je matrala svojo psico. Nekako sem dobila občutek ali brala med vrsticami (lahko da se tudi motim :-\) da kaj se nekdo, ki "pojma nima" gre tako resno stvar, kot je paritev.

Ne vem no... Menim da se nihče ni rodil že z vso pametjo tega sveta. In za vsakega vzreditelja je bilo enkrat prvič! In prepričana sem, da je vsak vzreditelj tudi delal napake!!
Ampak žal tu teorija in pazljivost ni dovolj. Praktične izkušnje in kilometrina te naredijo maherja. Pa še takrat se lahko kaj zalomi; ni tako???! 
Prepričana sem, da se je Petra lotila tega "projekta" z vso odgovornostjo. In meni osebno so njene izkušnje zlata vredne. Žal pa na račun  napadov raznih pametnjakovičev  izgubi  voljo kaj napisati še tista peščica lastnikov, ki bi bila sicer pripravljena deliti izkušnje.
Sama se bom tudi trudila informirati o paritvi, brejosti, kotitvi  (in skrbi za leglo) po najboljših močeh. Pa vendar sem prepričana, da bom delala napake. Ampak.... vsaka izkušnja nekaj stane!

Skratka - malo več strpnosti in empatije ne bi nikomur škodilo!
Konec koncev - naj prvi vrže kamen, ki ni grešil....





Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #501 : 05 Marec 2008, 15:01:53
JennyK, zelo se strinjam s teboj, da se nihče ni rodil pameten in da nihče ne ve vsega. Ravno zato se MORA informirati o podobnih podvigih, kot je paritev. Če pozorno prebereš Petrine izkušnje, ki jih je tako nesebično delila z vesoljnim forumom, lahko ugotoviš, da ji marsikaj (žal) ni bilo jasno. Recimo: zaupala je veterinarju, ki ji je rekel, da so 'ugodni dnevi' ze mimo, pa je parila. Progesteron je delala le enkrat. Le kako je potem ugotovila, ali vrednosti narascajo ali padajo?

Ja, nekaj je teorija, nekaj pa praksa. In glede na to, da se je Petra precej oglasala tako na mojpes.net-u kot tu, bi clovek pricakoval, da bo prej vprasala za izkusnje izkusenejsih. Taksnega pocetja zal ne bom razumela. Eno dejstvo je, da je psico ocitno izpostavljala stresu, saj je sama napisala, da je zbolela.

Kaksne kompetence imam, da ji lahko povem, kar si mislim? Ah, prav nobenih, razen skoraj 20 letnega pasjega staža, nešteto prebranih strani in izmenjanih izkusenj. In ja, tudi veliko pogovorov o paritvah, plodnih dnevih, brejosti, kotitvi ... Tako da si popolnoma brez slabe vesti upam trditi, da nekaj pojma o tem imam.

Zelo zal mi je, da za konstruktivno debato oznacite samo tisti del, ko vsi tulimo v isti rog in hvalimo drug drugega. Ce pa kdo izrazi svoje nestrinjanje s kom, je pa to ze napad in prepir. Pozivas k strpnosti in empatiji tisto stran, ki se s Petro ne strinja. Ja, tudi drugi strani ne bi škodovala.

Naj mečemo kamne, kdor misli, da je brez greha? Vsaj pri psih lahko mirno rečem, da zaradi mojih lastnih želja noben od mojih stirih psov ni bil izpostavljan stresu in ni zbolel za to.

Sicer sem ze napisala, a bom ponovila: Petro sem v zivljenju videla le nekajkrat, naredila mi ni nic slabega, popolnoma verjamem, da za psicko skrbi po svojih najboljsih moceh. A zal ga je pa tu krepko pobiksala, o cemer se lahko prepricamo iz njenih sporocil. In za tem stojim in nihce me ne more prepricati v nasprotno. Upam, da se je iz tega kaj naucila. Zelim ji veliko uspeha s psicko in pri leglu, Neza

Los je car.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #502 : 05 Marec 2008, 15:58:32
Paritev, brejost, kotitev ...

No, tkole recimo bi bila videti osnova. Lp Neza

Los je car.


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 05 Marec 2008, 18:29:42
Se opravičujem če se vmešavam ampak res ste skoraj vse napadle Petro zato se popolnoma strinjam s JennyK. Vsak lahko naredi napako kot jo je tudi Petra in nobena na forumu se ne bi dobro počutila če bi jo vse napadle in jo okarale kot da nima pojma o cotonih. Po mojem mnenju Petra veliko ve o cotonih in ima izkušnje, sam zdej s to paritvijo k je pač parila prvič ni točno vedela kaj je dobro za njeno psičko, vem pa da te napake ne bo ponovila. Vseeno pa jo cenim ker mi je že dala veliko nasvetov za mojega Casperja.



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #504 : 05 Marec 2008, 18:47:31
Tonka, ce tako v nebo kujes Petro, potem ne pogrevaj te teme v nedogled. Ze nekajkrat sem poskusala zakljuciti temo o Lotijini paritvi, ki ocitno res ne vodi nikamor, ampak ve pa kar znova in znova pogrevate isto temo. Svoje mnenje sem povedala, za njim stojim in me nihce ne more prepricati v nasprotno, ce pa ste ve se vedno sveto prepricane v nasprotno, pa izvolite. Zdaj pa lepo prosim prepustite temo cotonom. Petra pa ima na voljo temo, ki sem jo odprla, da deli z nami svoje izkusnje glede paritve, brejosti in mladicev, ce bo to zelela seveda. Kakor tudi ve. Lp Neza

Los je car.


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 05 Marec 2008, 18:51:42
No js sm tut sam povedla svoje mnenje ker me zdej dolgo ni blo na forumu ker sm bla bolna in v bistvu sploh nism vedla kaj se je dogajalo



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 05 Marec 2008, 19:45:35
Agnes glede na to da si stara že 30,bi se lahko malo drugače obnašala.



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #507 : 05 Marec 2008, 20:07:39
Ne bom več pogrevala teme, ker se mi zdi brez zveze. Morem pa povedat, da se mi tema, ki jo je Agnes odprla zdi fajn. Samo upam, da bo kdo od tistih izkušenih tudi kaj koristnega napisal.

A ima kdo kakšen recept za manj naelektreno dlako. Malo balzama v vodi sem že probala, pa mi gre na živce, ker se ji potem dlaka malo nakodra. Zato bi rabla kakšen drug recept.


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 05 Marec 2008, 22:12:21
A ima kdo kakšen recept za manj naelektreno dlako. Malo balzama v vodi sem že probala, pa mi gre na živce, ker se ji potem dlaka malo nakodra. Zato bi rabla kakšen drug recept.

To pa tut mene zanima,pa sem zmeri čist pozabla vprašat.



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #509 : 05 Marec 2008, 22:35:54
Agnes, glede na to, da si stara že 30,bi se lahko malo drugače obnašala.

Mislim, da tole sploh nima popolnoma nobene povezave s temo o kotonih, niti s Petro niti z ničemer. Ampak vseeno: v svojih sporočilih nisem bila nesramna in žaljiva. Se pa nisem strinjala s Petro, to je pa res. To je FORUM, namenjen DEBATAM, ki vključujejo tudi argumentirano dokazovanje nasprotnega mnenja. Kar sem jaz, po svojem skromnem mnenju, tudi počela. Poleg tega, v celem prepiru in napadanju, kot vi to tako radi imenujete, sem samo jaz odprla dve z vroco tematiko povezani temi v zelji, da bi vsem (tudi Petri, ki naj bi jo tako neclovesko mrcvarila, karala, napadala in ne vem kaj se) pomagala in jim odprla mogoce drugacen pogled na temo. Vse ve, ki jo tako besno branite, tega niste uspele storiti. Žal. In me iskreno zanima, kdo je želel Petri bolj pomagati pri celi stvari? Ve, ki jo branite in zmerjate vse, ki jo opozorimo na napake, ali morda ravno mi, ki smo jo opozorili na napako in ji ponudili možnost izmenjave izkušenj? Verjamem, da se Petra pocuti uzaljeno, prizadeto in ne vem kaj se vse, verjamem, da ste ve z njo v prijateljskih odnosih in se v tem imenu postavite na njeno stran, ampak vseeno. Morda nam lahko le priznate, da nasa izvajanja niso bila zlonamerna in da imamo morda v čem tudi prav.

Zdaj pa vas resnično lepo prosim, da nehate s tem in se pogovarjate naprej o kotonih.

Lp Neža 


Los je car.