Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 353148

ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #60 : 07 Avgust 2007, 13:17:21
Petra, kako pa napreduje iskanje ženina za tvojo psičko?

No načeloma se mi nikamor ne mudi, ker jo mislim parit šele drugo leto. Bom pa prišla tudi jaz v Trbovlje ravno zaradi tega, da gospo iz Zagreba popvpraša če ima kakšnega cotončka za mojo damico :) V mislih, pa imam ravno cotona, ki naj bi ga imela gospa sabo, tako da ga bom tudi videla, čeprav sem ga že lani, samo se ne spomnim dobro kako izgleda, bomo pa videli, kaj bo gospa Gordana rekla na moje želje.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #61 : 08 Avgust 2007, 22:24:06
Z linijskim parjenjem ni nič narobe če vzreditelj ve kaj dela. V to se ne bom spuščala (še) ne poznam ne vem kako dobro.

Kar se mene tiče so bolj "kritične" kombinacije ala brat /sestra, oče/hčerka in obratno, bratranca, pol brat/pol sestra... Nekaterim se zdijo to normalne kombinacije ampak v veliko primerih so upsi kjer so znana imena pač dobila rodovnike tudi za takšno leglo. Nekaterim se to ne zdi nič takšnega, jaz sem pa skoraj dol padla ko sem odkrila do zdaj precej prikriti rodovnik mojega pesjana - njegova babica je potomka brata in sestre. Mnenje precej znane SLO kinologinje (ne bom o imenih): saj to se pojavlja, ne bit šokirana. Jaz pa bolj iščem linije in pse in brskam o njih vidim, da je večina zdravstvenih težav mojega cuceta iz te kombinacije.

kathy tebi pa samo: bravo, sem vedela da se boš prav odločila  :-* (saj sva govorile ane?)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 09 Avgust 2007, 09:33:17
Pozdravček Kathy!
Eno vprašanje imam zate! Dej mi prosim povej ali mogoče tvoja Easy pušča kaj dlake po stanovanju? Zadnjič sem srečala nekega gospoda, ki je imel cotončka in sva se malo pogovarjala, pa je pravil da kljub temu da pravijo da cotonček dlake ne pušča, jo pri njemu pušča. ??? 



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 09 Avgust 2007, 09:43:13
Easy se vsem lepo zahvaljuje za vse pohvale  :-*
Jelenka, za cotone je značilno, da ne puščajo dlake oz. odmrlo dlako odstraniš samo s krtačenjem in točno tako je pri Easy. Sicer mislim, da trenutno še nima taprave cotonske dlake ampak vseeno ne pušča niti malo dlake, tudi ob krtačenju gre zelo zelo malo dlake stran. Je pa vseeno potrebno dnevno krtačenje.


L.p


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 09 Avgust 2007, 10:02:53
A še jaz dodam svoje mnenje.
Ne moram reč, da ni nobene dlake po stanovanju ker je. Dlaka se nabere v kotih in se ujame skupaj z mojimi lasmi (imam dolge) in nekako toliko izpada kot ljudem lasje, se pravi v stanovanju najdeš dlako, ni pa to tako kot pri kakšnih kratkodlakih kužkih kjer je res ogromno dlake, pa bi si mislil da kratka dlaka pa ne izpada toliko oz se je ne opazi.
Je pa res da je z rednim česanjem te dlake malo oz skoraj nič, pa tudi pri mladih cotončkih to ni tako izrazito, jaz sem to izpadanje (z malo manj česanja) začela opažat ko se je dlaka začela menjat v odraslo dlako, to je bilo pa nekje po 7, 8  mesecu ter tam do enega leta, drugače pa tudi zdaj še vedno najdem kakšno dlako v stanovanju.

Jelenka, morda veš kako je ime cotončku, ki ga ima ta gospod, s katerim si se pogovarjala?
In še to, imaš že kaj več informacij o srbski vzrediteljici cotonov?


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 09 Avgust 2007, 10:23:25
Kathy, hvala za tako hiter odgovor. Če dlake ne pušča je to res super. Sej če je malo pušča se mi zdi to normalno. Glede vzrediteljice iz Srbije pa ne vem še nič novega. Cotončki se še niso skotili. Takoj, ko se skotijo bom še 1x poklicala na Kinološko zvezo Srbije in preverila, če je nove mladičke prijavila in uredila vso potrebno dokumentacijo. Samo tako bom lahko 100%. Vem, da moram biti previdna, ampak ne vem na kakšen način naj še preverim. Ima kera še kakšno idejo?? Da pa bi šla tam samo zato, da grem mladičke samo malo pogledat se mi pa ne izplača, ker samo potni stroški bodo prišli približno 200€. Zaenkrat z vzrediteljico kontaktiram samo preko mailov in deloma po telefonu, tako kot Kathy, ko je kupovala svojega cotončka.



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 09 Avgust 2007, 12:01:09
Če kotaktiraš z vzrediteljico jo povprašaj po rodovniških imenih njenih cotonov oz starših mladičkov, ki jih pričakuje. Že po tem boš vedela s kje prihajajo cotoni, saj se v imenih sktiva tudi ime psarne (če kuža prihaja iz psarne).
Če boš šla na razstavo v Trbovlje, pa lahko za mnenje o tej vzrediteljici povprašaš tudi hrvaško vzrediteljico cotonov (obstaja tudi možnost, da ima gospa iz Srbije cotone iz njene vzreje).

Vsakemu ki kupije cotona (ali pa katerokoli drugo pasmo) toplo priporočam obisk razstave, ker tam lahko marsikaj izveš in tudi vidiš (lepe) predstavnike pasme.


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 09 Avgust 2007, 12:39:33
Pperta bom upoštevala tvoj nasvet. Hvala. Verjetno pa se bom udeležila tudi razstave v Trbovlju. Khaty ti bi nujno morala peljati svojo Easy na razstavo ker je prečuovita.  :D



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 09 Avgust 2007, 13:18:50
Citiraj
Kathy ti bi nujno morala peljati svojo Easy na razstavo ker je prečuovita.
Saj jo bom vozla na razstave. Še kar nevem če jo naj prijavim v Trbovlje ali ne. Vsekakor pa boma tam.
Če zgleda lepa in čudovita še ne pomeni, da je primerna za razstave sicer v mojem primiru je ampak vseeno  :)


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 09 Avgust 2007, 13:54:59
Jst bi jo na tvojem mestu prijavila.  ;) Bolš je da se čim prej navadi na razstave.



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 09 Avgust 2007, 14:13:34
Jst bi jo na tvojem mestu prijavila.  ;) Bolš je da se čim prej navadi na razstave.
Saj bi jo prijavla ampak jaz se tudi morem navadit razstav. Sicer si je petra vzela čas in mi vse lepo razložla mene pa je še vedno strah, da se na razstavi ne bom znašla. Bom še malo premislala in se potem odločla. Meni je vse skupaj še čisto novo :-[.

L.p


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #71 : 09 Avgust 2007, 14:25:49
Citiraj
Vsakemu ki kupije cotona (ali pa katerokoli drugo pasmo) toplo priporočam obisk razstave, ker tam lahko marsikaj izveš in tudi vidiš (lepe) predstavnike pasme.

še boljše pa je, če imaš možnost, obiskati vzreditelje doma, ali srečati par predstavnikov izbrane pasme na kakšnem sprehodu. kjer so psi v "domačem" okolju in se tako dosti bolje vidi karakter psa, dlaka v vsakdanjem življenju,...

moje mnenje....  :)

Kathy, kar pogumno. sama sem pred prvo razstavo skoraj umrla, pa potem le ni bilo tako hudo. sodnik je upošteval, da sva obe začetnici in ni bilo nič hudega.  :)


_anja_

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 09 Avgust 2007, 15:47:55
Tudi mene je bilo prvič zelo strah! Da ne bom vedela kaj sodnik zahteva ali da ne bom znala naredit kakšnega lika, ampak potem ko si enkrat na razstavi te strah mine in te še samo bolj vleče na naslednje razstave. :o Je pa fajn, če greš na prvo razstavo, ki je na prostem, saj je bolj sproščeno in še ne doni tako kot v hali. :)

LP Anja


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 09 Avgust 2007, 21:47:59
Meni se tudi fajn zdi za prvo razstavo, da je na prostem, ker so veliko bolj prijetne, tako da če se Kathy ne odloči za Trbovlje je letos še Mariboska razstava ki je tudi na prostem in čisto primerna da z njo začne, v Trbovlje pa pride kot obiskovalka in vidi kako razstava sploh izgleda, ter dobi še kak nasvet od razstavljalcev cotonov.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #74 : 11 Avgust 2007, 23:20:20
Easy je imela danes 4 mesece  :o
Končno mi je uspelo naložit slike v album: http://rina-easy.moj-album.com/

če se Kathy ne odloči za Trbovlje je letos še Mariboska razstava ki je tudi na prostem in čisto primerna da z njo začne, v Trbovlje pa pride kot obiskovalka in vidi kako razstava sploh izgleda, ter dobi še kak nasvet od razstavljalcev cotonov.
Sem se odločla, da je tako res najbolše  :)

L.p


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #75 : 13 Avgust 2007, 18:51:43
ppetra
 iz katere slovenske psarne prihaja tvoja loti?

lp in en  :-* vašim kotonom

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #76 : 13 Avgust 2007, 22:53:18
Moja psička ni iz psarne, ker ta "vzrediteljica" nima registrirane psarne. Sta pa oba starša od moje psičke iz Zagreba, oz psička (mama) je iz njene vzreje (se pravi iz psarne Orobianco), očeta pa ima gospa samo v lasti in ni ona njegova vzrediteljica (je pa oče zelo uspešen razstavni kuža in se pojavlja v rodovniku mnogih cotončkov, ki prihajajo iz te psarne Orobianco, nekateri so tudi zelo uspešnih na razstavah).


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 14 Avgust 2007, 13:47:51

Ojla,

Tudi meni so cottončki zelo všeč in jih zaenkrat občudujem predvsem na razstavah. Ful so luštkane vaše kepice.

Sunset je spraševala o kvalitetnih vzrediteljih cottončkov. Poleg zagrebške in italijanske psarne dodajam še nekaj linkov.

Psarna "Woodland Cottage" ki je začela z vzrejo v Belgiji pred 27 leti in iz nje izhajajo tudi mnogi cottončki drugih znanih evropskih psarn. Vzredili so veliko prvakov, sedaj pa živijo v Španiji in vzrejajo z ameriškimi partnerji. Njihov moto je kvaliteta in ne kvantiteta. Psički imajo pregledane oči, srce, kolke, komolce. parijo le z zdravimi starši. Več o tem:
http://www.woodlandcottagecotons.com/

Psarna "Jespersen" http://www.pet.no/jespersen/e_index.asp iz Danske prav tako vzreja zelo kvalitetne cottončke in veliko pozornosti namenja zdravju, zato svoje psičke tudi redno testira. Kužki živijo v hiši z vrtom in so pravi družinski člani. Tudi vzrediteljica je zelo prijazna gospa, ki z veseljem odgovori na vsa vprašanja.

Potem pa je tu še belgijska psarna "of the Swift Cotton", ki ima prav tako zelo lepe cottončke.
http://www.swiftcotton.be/

V Sloveniji konec leta 2007 načrtujejo leglo cottončkov v psarni "Moetica" http://www.moetica.com/, tako da lahko tudi tam kaj povprašaš.

Na Češkem je pa dobra psarna tudi Ráj Karpat, ki že 11 let vzreja cottone. Ena njihovih psičk je bila letos PRM in BOB na razstavi v Hrušici v kar močni konkurenci. Pridejo pa tudi na razstavo v Trbovlje prihodnji vikend.
http://www.coton.dog.sk

Počohajte vaše bombažke in lepo se imejte vsi skupaj!

Nati



Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 14 Avgust 2007, 13:55:03
Pozdravček!
Moja Cotonka se je v soboto ponoči skotila. Čisto bela je!!! Bombažna kepica pa pride k meni oz. jo grem iskat v začetku oktobra.  :o



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 14 Avgust 2007, 14:02:04

Jelenka,

To je pa super novička!  Čestitke ob rojstvu male bele bombažne kepice! :)

Lp,
Nati



Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 14 Avgust 2007, 14:04:37
Hvala Nati!  :D



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #81 : 14 Avgust 2007, 14:05:44
Se z vsem napisanim strinjam z Nati. Tudi moja Loti ima v rodovniku cotončke iz psarne Woodland Cottage. Ostale psarne ki jih omenjaš sem pa tudi sama že zasledila na internetu in imajo lepe cotončke (z nekaterimi sem tudi kontaktirala).

Le to bi dodala, da psička iz psarne Ráj Karpat kolikor je meni jasno ni iz njihove vzreje, je pa v njihovi lasti in je res lepa psička.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #82 : 14 Avgust 2007, 14:26:49
Nati, kako pa to da toliko veš o psarnah, se tudi zanimaš za nakup ali to samo tako spremljaš in veš za te psarne?


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #83 : 14 Avgust 2007, 20:13:54
Od Easy ata tudi prihaja iz psarne Woodland Cottage.
Jelena, še 1x čestitke ob rojstvu tvoje cotonke.

Ppetra, zanima me, če so vsi cotončki tako požrešni. Easy golta ko nora nič ne pregrize hrane in je čisto prehitro. Ampak sem ravno danes na sosednjem forumu brala da od cotončkov ni edina  ::)
Ogromnokrat se ji tut kolca ali pa kej podobnega.

Torej je na Češkem najbolša psarna Raj Karpat?


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #84 : 14 Avgust 2007, 22:06:51
To goltanje je bolj značilnost vseh majhnih pasem, ker jim dajemo majhe briketke in jim jih ni potrebno grist amapk jih samo pogoltajo, potem se jim pa kolca, spahuje in podobno. Jaz sem nekaj časa razmišljala da bi za Loti kupila malo večjo verzijo briketkov, samo pri meni je bila že pri tem težava, da ji itak nobeni niso preveč dišali :)

Še to, vsi ki se zanimate za nakup cotončka, priporočam obisk razstave v Trbovljah, ker bo zgleda kar veliko cotončkov za videt ;)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #85 : 15 Avgust 2007, 09:09:50
kakšno pa imate vi mnenje o tej češki psarni http://www.coton.dog.sk/hrabencinraj/news_e.php ?
Tale njihov Zoro (CARTOONLAND AROZINA DREAM) je zelo zelo uspešen na razstavah
aja pa drugo leto pridejo v LJ na razstavo

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #86 : 15 Avgust 2007, 11:02:39
Jaz bi tako rekla, ta kuža prihaja iz psarne Cartoonland, kar pomeni da imajo v tej psarni uspešne kužke. Kako ga bodo parili naprej in kakšne mladilče bo dal ta uspešni kuža, se bo pa še videlo.  Psarne pa sama ne bom komentirala, ker bi billo vse samo moje mnenje na podlagi ogleda internetne strani.
No očitno so se v tej češki psarni odločili da s tem kužkom osvojijo Slo. šampionat. So ga pa ravno po lanski raztavi v Ljubljani meni ponujali za parjenje, menda so čehi zelo podjetni kar se tega tiče :)

Vidim, da se obeta na prihajajočih razstavah v Slo. kar veliko št cotončkov. Zanimivo in prijetno za pogledat :)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #87 : 15 Avgust 2007, 12:27:50
kaj pa menite o slovenskih psarnah? če se ne motim so registrerane samo 3
Radovna http://freeweb.siol.net/jaurevc/
Slo Coton http://freeweb.siol.net/avolaj/zacetna.html
Moteica http://www.moetica.com/

Ppetra je tvoja Loti že imela leglo?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #88 : 15 Avgust 2007, 14:27:18
Ja v Sloveniji so zaenkrat samo tri psarne oz dve, pri enih pa nimajo registrirane psarne ampak samo vzrejajo cotone, pomoje so vse tri kar kvalitetne. Psičke iz psarne Radovna in od gospe iz Trbovelj sta iz Zagreba, v psarni Moteica pa imajo psičko iz Finske. Vse tri psičke so, kolikor so se pojavljale na razstavah, bile kar oz zelo uspešne oz ena se še razstavlja.
No morda še kdo drug kaj pokomentira te psarne. Jaz imam z vsako od njih različne izkušnje, tako da ne bi kar na splošno nekaj komentirala :)

Aja Ursa sprašuješ če je Loti že imela leglo, ne, ni ga še imela, ker je še mlada, ga pa planiram za drugo leto spomladi oz odvisno od gonitve kdaj bo, no do takrat moram pa še najt ustreznega samčka :) in se pokazat še na kakšni razstavi, saj ko bodo mladički bomo nekaj časa imeli pavzo, razen če ne kupimo še kakšnega cotončka  ;D


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #89 : 15 Avgust 2007, 14:53:08
ppetra kako pogosto kopaš svojo Lotty?
Ali se cene cotonov v Franciji kaj razlikujejo od cen cotonov v Sloveniji? Ali se cene v Sloveniji kaj razlikujejo če je kuža kupljen pri registrerani psarni ali pa pri nekem človeku (seveda pri človeku, ki je imel rodovniško leglo, da ne bo pomote), ki je imel leglo in nima registrerane psarne?

lp urša

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]