Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 354557

ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #720 : 27 Maj 2010, 15:39:25



VSI lastniki in ljubitelji psičkov Coton de Tulear
ste vabljeni zdaj že na tradicionalno 3. srečanje
z našimi bombažnimi kepicami, prav tako ste vabljeni tudi vsi tisti,

ki si cotončka želite, pa bi jih radi pobližje spoznali

Kraj: KD Naklo


11.00 do 12.00 se bomo zbrali na vadišču KD Naklo
13.00 Spekli nekaj na žaru

Vmes pa si bomo lahko izmenjali izkušnje in doživetja z našimi bombažki...

Na pikniku bomo tokrat gostili:
  PASJEGA FRIZERJA Gorazda, ki bo za nas prišel z Dunaja
Gorazd nam bo na razpolago z nasveti o negi cotončkov… se pravi o pravilni negi njihove dlake, o primerni kozmetiki za njih ter še marsikaj.
Prav tako ga bomo lahko prosili za osnovno nego naših bombažkov, kot je striženje krempeljcev, dlake med blazinicami in vse tisto kar morda pri vašem cotončku ne uspete urediti doma :).
Skratka z vsem kar se tiče nege naši puhkov se boste lahko na pikniku obrnili na Gorazda ter tako pridobili koristne informacije za pravilno nego vašega bombažka ali pa ga polepšate kar na pikniku.

ter

Spletno trgovino PasjeMesto.com
Na njihovi spletni strani si lahko pogledate njihovo ponudbo in po želji vam stvari dostavijo tudi na piknik.
.............................
.......................... http://www.pasjemesto.com

Imeli bomo tudi SREČELOV

Prispevek: 8 € na osebo (samo odrasli)
V ceni je všteta hrana z žara s prilogami, ter pijača.
Prispevek plačate ob prihodu.

Komur ni odveč lahko doma tudi kaj speče. Tako bomo imeli tudi sladico :). Ali pa prispevate kakšno drugo svojo "specialiteto", ki paše na piknik.

Tokrat kakšen piknik stol ne bo odveč, če ga boste vzeli sabo :).

Ne pozabite: Za svojimi cotončki pospravljamo iztrebke, da bomo imeli čist prostor za piknik in tudi smeti odlagamo v temu primerne koše/vreče!!! Prav tako pazimo in odgovarjamo vsak za svojega psa. V primeru da pes povzroči kakršno koli škodo je zanjo odgovoren lastnik psa.


Prijave za srečanje pošljite do 1.6.2010 na e-mail: [email protected]
V prijavo napišite ime in priimek udeležencev in kraj, ter tudi ime cotončka, pa kontaktni telefon (da vam lahko sporočimo kakšne spremembe). Prijave bodo sproti objavljene na forumu namenjenem cotončkom, po imenu cotončka.

V primeru zelo slabega vremena (par dni dežja zapored) piknik odpade, v spremenljivem vremenu pa se izvede.


Hvala vsem, ki bodo s svojo podporo omogočili izvedbo srečelova

Pasji frizer Gorazd,
   

...

Prispevke (darila) za srečelov še vedno zbiramo, zato je vsak prispevek, tako s pasjo tematiko kot tudi ne, zelo dobrodošel :)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #721 : 12 November 2010, 16:42:45
Joj, da ne bo tema tako zamrla vam pripopam eno slikco z Barjanske razstave. ;)


No pa še eno novičko imam, sošolkina psička, v kratkem pričakuje mladičke. ;)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #722 : 13 November 2010, 16:06:00
No pa še eno novičko imam, sošolkina psička, v kratkem pričakuje mladičke. ;)

Kakšno je pa rodovniško ime samičke in samčka?


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #723 : 13 November 2010, 16:49:47
Samička: Orobianco Lili Marlen

Samček: Rifelin Moetica Griotte




kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #724 : 13 November 2010, 17:22:11
Aha, luštno. Upam pa, da punca ve v kaj se spušča in kaj je vzreja  :)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #725 : 13 November 2010, 17:31:05
Enako... :/



Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #726 : 15 November 2010, 11:12:32
Kaj vas je pa pri tem parčku zmotilo? Razen zelo slabe kondicije dlake? Ok, lahko posledično, če mogoče prehitro sklepamo, postavimo vprašanje, kako bo lastnica skrbela za kondicijo breje/doječe samičke in mladičkov, če je njena samička že sedaj v tako slabi kondiciji? Kar se pa tiče ostalega...rodovnika ne vidimo, da bi se lahko tukaj kaj vprašali, vzrejne ocene tudi ni, sklepam pa da ni manj kot pravdobra, če ne celo odlična..



rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #727 : 15 November 2010, 11:20:21
ma daj  :'( škoda vsake besede, KATASTROFA!!!
jaz mojega plemenjaka nebi nikoli dal za tako paritev, SRAMOTA za tako čudovito pasmo  :-X


Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #728 : 15 November 2010, 17:58:14
to je pa vprašanje za lastnike plemenjakov..ne pa če ona ve v kaj se spušča in kaj vzreja. Vzreja definitivno cotone, vprašanje je bolj kako... sm pa sigurna, da je psička nekoč zgledala lepa, zato mi je tudi malo neumno, da je objavljena taka slika, ki napeljuje samo na negativne komentarje..

pri vzreji, pa noben komentar ni "škoda vsake besede" ker nas pri tem samo izkušnje lahko kaj naučijo...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #729 : 15 November 2010, 20:48:36
Slikce na žalost nimam nobene boljše in ni bila gor z namenom da bi se psičko javno grajalo.
Pa tudi dlako ma res ves čas tako, tako da jaz nimam nič pri tem.
Glede tega kako se spušča v vzrejo. Sicer naj bi kao njena mama in babica "skrbeli" za leglo, ampak vseeno. Drugače pa ona sama nima kaj dosti pojma o vzreji...
Stara je drugače ene 4 leta. Pa ima že odkar jo poznam tako dlako....
Huh mene tudi zanima, kako je zdajle in kako bo skrbela za mladičke...
*Stari sva U bistvu enako, pa jaz zase vem, da pri 13ih letih nebi morala skrbeti za leglo, pa tudi če gre za majhno pasmo, pa imam po svoji oceni veliko več kinološkega znanja kot ona.
Ne vem, zakaj se mora skoraj vsak, delati nekekga vzreditelja.... :/ Če ji je ta pasma tako zelo pri srcu, potem naj raje bolj izkušenim prepusti, da se ukvarjajo z vzrejo. Res je, da je enkrat pač treba nekje začeti, samo se vam ne zdi pri 13ih malo prezgodaj?
No pustimo se presenetiti, kako bo ravnala s psičko, čeprav se mi zdi nekako neumno,da psičke še na ultrazvok niso peljali, mladičke pa pričakujejo ta teden. No evo priznam, da nevem kako to gre, ampak jaz bi svojo psičko pač peljala na ultrazvok, če ne že zaradi drugega, da bi vsaj videla kako se mladički razvijajo, koliko jih je približno itd.
No evo sem se "potrudila" in izbrskala še eno sliko:



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #730 : 15 November 2010, 21:06:39
hej

Mene pa zanima koliko je kaj pri Cotonih popularna nerodovniska vzreja? Pri sosedih imajo namrec psicko, ki je kupljena oz. posvojena ne vem od kje, ampak je zelo zelo podobna Cotonu.. Ce nebi boljse vedela, bi si mislila, da je celo rodovniska  :)

Hvala za odgovor in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #731 : 16 November 2010, 11:16:23
Na žalost se tudi pri cotonih pojavljajo nerodovniška legla. Se bojim da jih je vedno več in če bo šlo tako naprej, je samo še vprašanje časa kdaj bo pasmo doletela enaka usoda kot marsikatero drugo pasmo.  :( Pasma je v zadnjih letih pač pridobila na popularnosti in to potegne za sabo marsikaj.


COTTONLY

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #732 : 20 December 2010, 17:37:16
Lepe praznike in srečno 2011 vsem ljubiteljem Cotončkov  :) ;D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #733 : 29 December 2010, 20:51:42
Danes sem bila na obisku pri malih hudičkih. :)
*Res super so.
Če je kdo zainteresiran za mladička več info. najde tukaj: https://sites.google.com/site/cotondetulearmladicki/home
Skotilo se jih je 6, a sta 2 na žalost poginila. Tako da so zdaj 4. Ena psička ima že zagotovljen dom. Novega pa iščeta še 2psički in en psiček. [psiček, je meni najbolj prirasel k srcu... :]
Cena je pa 1.200€.

Pa še nekaj slik:












Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #734 : 05 Januar 2011, 20:02:17
Na spletni strani so pa ful lepe slikce te psičke, tako da spet res ne vem zakaj se je bilo potrebno spotaknit ob prvo slikco te cotončice..
Mladički so tudi pravi bombažki :) upam da najdejo lep in prijeten domek :)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #735 : 05 Januar 2011, 20:59:33
Kaj je tako padlo povpraševanje po pasmi, pred časom je bilo že pred kotitvijo dosti kandidatov :-\
Tudi jaz želim vsem malčkom dobre domove   :)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #736 : 12 Januar 2011, 19:01:09
Naty80, se opravičujem ker pač nisem imela druge slike na računalniku takrat, spletno so pa naredili pred kakšnim mesecem....



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #737 : 02 April 2011, 23:26:14
No, da tale tema ne bo čisto pozabljena, vam prilagam slikce male Lili (to psičko so obdržali)

Pa še mamica Lady:



Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #738 : 08 Julij 2011, 18:38:50
Tudi pri nas imamo mladičke: 3 samčke, ki so dobili imena Kaos, Knockout in Kasper ter 1 samičko z imenom Kasia, vsi pa imajo priimek Soleilcoton!
Ponosni očka je Orobianco Saphir, ki sliši na ime Žak, mamica pa Orobianco Teuta oziroma gospodična Emmy.

Oba starša imata veljavno vzrejno dovoljenje in opravljene zahtevane zdravniške preglede oči PRA test clear in luxation patella 0/0. Poleg tega sta starša testirana tudi za Bandarasov sindrom z DNK certificaton clear, Žak pa ima tudi DNK certifikat za CMR2 clear.

Naš hobi je razstavni svet in lahko se pohvalimo z lepimi rezultati. Emmy je mednarodna šampionka, pampionka Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter mlada šampionka Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine. Zaključujemo pa tudi šampionat Italije in Avstrije. Žak je pri svoji osemnajstih mesecih šampion Hrvaške ter mladi šampion Slovenije, Hrvaške in Avstrije. Razstavni vset je za Žaka šele na začetku njegove zelo uspešne poti!

Pri Soleilcoton družini iščemo nove lastnike za naše tri korenjake. Mladički že zelo lepo napredujejo in če bomo nadaljevali v takšnem tempu, bodo lahko v novi dom zakorakali konec meseca avgusta. Imeli bodo mikročip, rodovnik in prvo kombinirano cepljenje. Veterinar jih bo pred odhodom v novi dom pregledal, mi bomo pa poskrbeli za odpravljenje notranjih parazitov. Kot pri prvem leglu Soleilcoton mladičkov, bomo tudi tokrat primaknili presenečenje za popotnico!

Vabimo vas na obisk, saj so bombažki najlepši v živo! Tukaj pa nekaj fotografij staršev in prva družinska slika Soleilcoton legla K.



Starša


in njun naraščaj...




Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #739 : 25 Avgust 2011, 15:06:12
Sporočam, da so naši sončki uspešno našli super lastnike in počasi ohajajo v novi dom, tako da oglas, da naši trije korenjaki iščejo nove lastnike ni več aktualen.
Hvala vsem, ki ste na kakršenkoli način pomagali, posredovali naše podatke...



Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #740 : 08 Maj 2012, 22:26:27
4. aprila smo v družini Soleilcoton dočakali 3 punčke in 2 fantka malih bomabažnih kepi pasme Coton de Tulear, ki prav vse ljubitelje živali očarajo s svojo ljubkostjo in izjemnim karakterjem. Ljubkovalno smo jih poimenovali M&M's saj imajo imena na M (Midnight, Melody, Muffin, Marmalade, Moonlight), novi dom pa išče le še nadvse navihana in razigrana Midnight.



Starša sta psička Orobianco Teuta (ljubkovalno Emmy) in samček Orobianco Saphir (ljubkovalno Žak). Oba starša imata veljavno vzrejno dovoljenje z oceno odlično (Odl. I) in za seboj že kar nekaj razstavnih uspehov.

Mamica Emmy je mednarodna šampionka v lepoti, šampionka Slovenije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter mlada šampionka Slovenije, Hrvaške in Bosne in Hercegovine. Zaključiti moramo pa še šampionat Italije in Avstrije. Ponosni očka Žak je pri starosti dveh let že šampion Slovenije, Hrvaške in Madžarske, mladi šampion Slovenije, Hrvaške in Avstrije. Zaključiti mora še šampionat Italije in Avstrije, zabeležil je pa tudi odlično oceno in tretje mesto na Evropski razstavi v Celju 2010 ter drugi razstavni uspeh v IX. FCI skupini v letu 2011 - TOP TOY 2011.

Mladički bodo vpisani v slovensko rodovno knjigo, cepljeni po programu veterinarja in čipirani, imeli bodo potni list, rodovnik ter pregledani s strani veterinarja. V začetku meseca junija bodo lahko svoje vragolije delili že z novimi lastniki.
 
Za informacije o pasmi, starših mladičkov in leglu me lahko pokličete na 041 796 437 ali pišete na [email protected] z veseljem Vam bom odgovorila na vsa vprašanja.
 
Poleg tega vas vabimo, da nas obiščete in se prepričate, da so cotoni pravi kraljevi psi iz Madagaskarja!
 
Lep pozdrav,
 Nataša, Emmy&Žak ter njun naraščaj M&M's
 
Obiščite našo spletno stran http://www.soleilcoton.com ali pa nas poiščite na Facebooku http://facebook.com/natasapenko in si oglejte galerijo slik naših sončkov!



Isa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #741 : 10 Maj 2012, 15:04:08
Zanima me če ima kdo izkušnje s psarnami cotonočkov v tujini, po ugodnejših cenah?
Denar sicer na splošno ni velik problem, toda cene nad 1000€ se mi zdijo pretirane.


Lp






sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #742 : 13 Junij 2012, 10:56:57
V psarni Magic Edition smo 19. maja 2012 dočakali leglo bombažkov, ki bodo na odhod v nove domove pripravljeni v drugi polovici meseca julija. Na voljo sta še samček in samička.

Starša mladičkov sta Cotonbrie Bacieabbracci (Bači) in Orobianco Saphir (Žak)
Oba starša sta uspešna razstavna psa, z odlično vzrejno oceno in opravljenimi zdravstvenimi testi. Sta tipična predstavnika pasme s super karakterjem.

Mladički bodo pred oddajo veterinarsko pregledani, večkrat razglisteni, cepljeni in čipirani, poskrbeli bomo tudi za ustrezno socializacijo. V nove domove bodo odšli s pogodbo in vsemi potrebnimi dokumenti, ter paketkom za popotnico.

Za več informacij o leglu, starših maldičkov in o pasmi, me kontaktirajte na [email protected].

Vabljeni tudi na našo spletno stran: http://magicedition.webs.com/



Lizzy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Otek piškotek :))
Odgovori #743 : 21 Julij 2012, 00:37:13
Lep pozdravček!
Pridružuje se vam še ena, zaenkrat še bodoča, lastnica cotončka. ;D
Čez dva tedna se nam bo v naši družini pridružila mala bela kepica in med branjem foruma sem slučajno ugotovila, da je sunset tista, pri kateri bomo našega bombažka dobili.. :)

Upam, da me sprejmete medse..  :-[

Lp, Maja



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #744 : 21 Julij 2012, 10:38:50
O, pozdravljena! In dobrodošla med cotonarji  ;D


Lizzy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Otek piškotek :))
Odgovori #745 : 03 Avgust 2012, 21:34:09
Da se spet malo javim, čeprav vidim, da forum kar malo sameva..  :(
Danes smo dobili našo malo bombažno kepico, poimenovali smo ga Oto.  :) Vsi smo popolnoma navdušeni nad njim, otroka smo komaj spravili v posteljo.  ::)
Kakšna slikica pa sledi, ko ga uspem ujeti v objektiv..  :D



TeaS

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #746 : 07 September 2012, 17:32:51
hei hoi :)

zasledila sem to pasmo in se na prvi pogled zaljubila :D marsikaj sm že prebrala in zadnje dva dni porabla za branje celotnega foruma :) vendar ker je bilo večinoma podatkov objavljenih nekaj čas nazaj mislim da se je od tax kej spremenilo :) doma imamo že enega kosmatinčka - hovawarta, res da si pasmi nista podobni ampak vem da je skrb imet štirinožnega člana doma :)
Ker nisem oseba ki bi kepico vozila na razstave vendar useeno hočem psa z rodovnikom, da vem da je zdrav :) me zanima kje priporočate za nakup, oz da si jih prvo ogledam, ker useeno jih v živo se nisem vidla in je drugače kot pa na slikah in seveda koliko približno stanejo, da vidim kolikoo morem prišparat in koliko morem delat  :D
žau si ga ne morme še privoščit načrtujem pa da v letu, dveh bo že prišeu h meni :D

LP :)



nayaa17

  • Gost
Odgovori #747 : 09 Oktober 2013, 20:47:20
živijo
lepo prosim da se mi kakšen lastnik cotona javi na zs :-D



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #748 : 09 Oktober 2013, 21:47:09
Nayaa, imam 2 cotona, če me potrebuješ, mi pošlji zs.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #749 : 10 November 2013, 09:48:28
V psarni MonCoton smo dobili mladičke pasme Coton de Tulear, iz kombinacije Multi Ch Valesco de la Vanille Bourbon X Ch Moetica First lady.
Oba starša sta šampiona, tipsko in karakterno tipična ter zdrava - opravljene imata naslednje zdravstvene preglede: zdravi kolki (HD-A), komolci (ED-0), oči in pogačice (0/0). Valesco ima opravljene tudi DNK teste. Pred oddajo bodo mladiči dobro socializirani, cepljeni, razglisteni in veterinarsko pregledani.
 
Več o očetu: http://vanillebourbon.free.fr/anglais/home.htm

Več o nas lahko izveste na spletni strani http://moncoton.com/
Kontakt: Tadeja in Matjaž Antončič
Maribor, Slovenija
[email protected]
00386 (0)41/ 200 - 911
facebook: https://www.facebook.com/moncoton

Fotografije mladičkov si lahko ogledate tukaj: https://www.facebook.com/moncoton?skip_nax_wizard=true#!/media/set/?set=a.702174069801812.1073741834.670284436324109&type=1

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)