Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 356129

ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #240 : 22 November 2007, 11:07:43
V Zooticu imajo spet take plaščke kot ga ima Loti, res da je rdeč, samo je res fajn. Je tak nepremočljiv in kuža ima vse štiri tačke not, tako da ko ga sleče je moker samo po spodnjem delu tačk in malo po trebuščku.
Ta plašček izgkleda takole:

V plaščku je cotonček Gi od Bomažke s sosednjega foruma. Sama nimam nobene slikce kje bi bila Loti v plaščku.
Imajo pa tudi trenirkice za kužke tudi take na 4 tačke, samo so pa bombažne oz premočljive.

...
Drugače pa,ne vem kako ga nej pripravim do tega,da se nebi tako zelo zelo bal fena,ful se ga boji,ma probavala sem že vse živo,od tega da sem se z izklopljenim igrala z njim,da bi videl da ni tak bav bav,da sem ga od daleč pihala itd..in kr znori če ga začnem pihat s fenom  :(.Pa še to a vaše cotonke so med igro tiho,al tudi kaj tko grulijo oz renčijo,tko nekak,men je ful smešen  :)


Nimaš kaj dosti za nardit, slej ko prej se bo pač navadil na fen. Mogoče pa pusti fen na tleh (prižgan) in Dony naj sam pride pogledat kaj je to, pa če bo prišel blizu mu daj pribolšek recimo (ne vem ideja pa, razmišljam naglas :)).

Ja moja Loti tudi renči med igro, tako da včasih tudi mi kar nazaj renčimo, nas je že čit not potegnila v to svojo divjo igro z renčanjem  ;D Včasi prav "krvoločno" izgleda, si sploh ne predstavljam kako bi taka igra na kakšnem velikem psu izgledala, verjetno nam ne bi bilo tako smešno :)
Pa kaj dela z igračkami, otepa z glavo ko jih ima v gobčku da je kar noro, pa bolj ko igračka miga bolše je. No po drugi strani pa je tako nežna da so še vse dokaj kvalitetne igrače cele. Pliškoti s tačkami so najbolj fajn, da tiste okončine opletajo okrog ko jih ona premetava :)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #241 : 22 November 2007, 14:45:56
No Loti je kar težko ujet v kakšni pametni pozi, saj bi vedno najraje prevohala tisto stvari ki bi jo rada slikala ;D
Jaz pa ravno takrat ko lahko slikam Easy najbol uživam, čeprav nakoncu od 300 slik nastanejo samo 3, ki so mi res všeč.

Joj, jaz pa razen moje Bači nikoli nobenega ne srečam :(. No razen na razstavi. Pa bi blo zanimivo kdaj kakšnega cotončka srečat izven razstav.
Enako  :'( Niti to se mi še ni zgodilo, da bi kdo prepoznal pasmo.


Čeprav se mi prvo ko sem videla tale plašček zdelo popolnoma brez veze imeti kaj takšnega, sem posmislila kake probleme imam ko pridema z Easy od vzunaj in se ji vse sorte na trebušček in tačke prilepi in ni za nikamor drugam kot za v bano in potem je še ful dela ko jo je treba še počesat in posušit. Mogoče bomo pa tudi mi v kratkem kakšen takle plašček nabavli, čeprav zgleda hecno  ;D

ps: luštne slikice vaših bombažkotov :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #242 : 22 November 2007, 15:20:37
Sunset a iz Domžal si, potem bi se pa lahko me kdaj dobile, recimo v Tivoliju, pa seveda še kakšna lastnica s cotončkom. Če si za seveda.

Jst sem takoj za!

Tistega cotončka, ki naj bi bil nekje v Domžalah pa res še nisem videla. Mogoče zato ker ne živim čisto v Domžalah ampak malo ven. Mi je pa kolegica enkrat omenila, da je vidla enega cotončka ko je šla tečt.

Drugače pa,ne vem kako ga nej pripravim do tega,da se nebi tako zelo zelo bal fena,ful se ga boji,ma probavala sem že vse živo,od tega da sem se z izklopljenim igrala z njim,da bi videl da ni tak bav bav,da sem ga od daleč pihala itd..in kr znori če ga začnem pihat s fenom  :(.Pa še to a vaše cotonke so med igro tiho,al tudi kaj tko grulijo oz renčijo,tko nekak,men je ful smešen  :)

Jaz sem tudi mislila da bo problem s fenanjem. Je tudi najprej izgledalo da se ful boji, pa se je izkazalo da samo rabi malo časa na začetku da se znori. Midve z Bači se zapreva v kopalnico in ko vklopim fen, ona nekaj časa nori in dirka po kopalnici (fen poskušam imet usmerjen vanjo), potem pa se umiri in se sama nastavlja fenu, tako da jo lahko zraven češem. Mogoče tudi Dony rabi čas za norenje. In ja tudi Bači renči med igranjem, in včasih tudi laja.

Enako  :'( Niti to se mi še ni zgodilo, da bi kdo prepoznal pasmo.


Čeprav se mi prvo ko sem videla tale plašček zdelo popolnoma brez veze imeti kaj takšnega, sem posmislila kake probleme imam ko pridema z Easy od vzunaj in se ji vse sorte na trebušček in tačke prilepi in ni za nikamor drugam kot za v bano in potem je še ful dela ko jo je treba še počesat in posušit. Mogoče bomo pa tudi mi v kratkem kakšen takle plašček nabavli, čeprav zgleda hecno  ;D

Meni se je že zgodilo da so prepoznali pasmo. Je pa veliko takih, ki vprašajo po pasmi in potem tisto:"ja, ja, sej poznam", čeprav verjetno prvič sliši.

Ja jaz sem imela tudi precej pomislekov glede oblačenja psa. Se mi je vedno zdelo, da pes pač ne rabi oblačil. Ampak vedno bolj ugotavljam, da so ta oblačila precej praktična. Še posebej po tem ko sem v nedeljo gledala kako Bači motijo kepice snega na tačkah. Se je kar ulegla in jih začela grist. Imajo pa zelo malo takih plaščkov na štiri tačke se mi zdi.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #243 : 22 November 2007, 15:31:35
Ja itak, oblačenje za frajeranje je za moje pojme brez veze. Tale plašček je čisto iz praktičnih razlogov, za nas lastnike in tudi same kužke.
In res na vse štiri tačke skoraj nimajo plaškčov, imajo vse možne, podložene tako in drugače in ne vem kaj še, samo naši psi tega ne rabijo, rabijo samo neko zaščito ki prekrije večino telesa in ta ne rabi bit podložena. Ta plašček je edini ki sem ga jaz najdla v pet trgovinah, no in zdaj imejo še trenirkice ki so tudi na 4 tačke, morda za suhe dni ko je ful listja, za mokro pa niti ne pride v poštev, ta plašček pa samo splahneš in se kmalu posuši.

No Sunset ti sporočim ko se kej s kolegicami zmenimo za kak sprehod z našimi cotončki.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #244 : 22 November 2007, 15:36:04
Jaz sem tudi mislila da bo problem s fenanjem. Je tudi najprej izgledalo da se ful boji, pa se je izkazalo da samo rabi malo časa na začetku da se znori. Midve z Bači se zapreva v kopalnico in ko vklopim fen, ona nekaj časa nori in dirka po kopalnici (fen poskušam imet usmerjen vanjo), potem pa se umiri in se sama nastavlja fenu, tako da jo lahko zraven češem. Mogoče tudi Dony rabi čas za norenje. In ja tudi Bači renči med igranjem, in včasih tudi laja.
Easy se fena tako boji, da se kar tresti začne ko ga prižgem, že ko ga imam samo v roki in še ni priklučen kar beži, hecno ker grmenja in podobnih stvari pa še opazi ne. Pa česanja tudi ne mara preveč, še posebej kadar ji hočem razčesat tačke, posledica so pa vozli na tačkah  :'(




sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #245 : 22 November 2007, 15:51:01
Pa kdaj se začnejo ti vozli? Sej ne da bi jih rada, samo tako sprašujem. Bači bo konec meseca stara 6 mesecev, pa nisva imeli še niti enega vozla :P. S tem da je včasih kakšen dan niti ne skrtačim. Bi blo fajn če bi tako ostalo, ampak itak ne bo.

Ppetra ti kar sporoči ko se boste kaj zmenle. Komaj čakam da malo poklepetamo!


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 22 November 2007, 20:34:28
O Bači je pol par dni starejša od Donya :) kak teden al pa dva :)...naš mali je že mel vozle pr ušeskih in sem se kr matrala da sm jih spravla narazen,pa pr ritki se mu tut naredijo včasih,samo to je bol zvozlano mal.Drugač se mu pa zaenkrat še ne vozla neki ful,je pa res da ga ne počešem vsak dan  :-[,vem pa da bo treba počas začet.

Kathy pri nas je isto s fenom.

Zdele sma bla z Donyem na obisku pri prjatlčku čivavi,ki je sicer stara že 13let in pol vidiš Donya ko bi se igral in je čist nor skakal okrog njega on pa tak stari gospod,ga gledal ko da je mal nor  ;D



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #247 : 23 November 2007, 00:19:57
Vozlički se začnejo z menjavo dlake to naj bi bilo okrog enega leta, oz tudi že pri sedmih mesecih, ali pa kasneje. Lotki so se začeli vozlički pri 9 mesecih in potem se je samo stopnjevalo. Da se je malo umirilo lahko rečem šele zdaj, ko bo stara skoraj dve leti. No pa še zdaj se dlaka kar rada zvozlja, samo se mi zdi da se jo da hitreje razčesat.
Mislim punce, da še ne veste kaj vaš čaka, pa ne da vas strašim, samo se spomnim sebe ko sem si mislila, ah sej Loti se pa ne bo tako grozno vozljala dlaka, no pa ni blo čista tako. Niti si nisem znala predstavljat kako grozno to zna bit, no upam, da se vašim cotonkam in cotončkom ne bo tako vozljala dlaka, čeprav ... no boste povedale. Drugače pa moram reč da je bila včasih tako noro zvozlana, da sem se po par ur mučila z njo, zato bodite res pozorne na to da se vaši cotončki navadijo na česanje, ker bo to neizogibno, če jih boste hotele imet v polni dlaki.
Pa redno česanje je tudi pomembno, sploh za tiste ki boste imele svoje cotončke za razstave. Sama sem bila večkrat površna in sem pustila da je bila Loti po cel teden zvozlana potem sem to razčesavala in ji s tem tudi uničila dlako, saj so bili vozli veliki in zelo zvozlani. No zdaj se dlaka že popravlja, samo se vseeno vidi, da nisem bila ravno najbolj vestna pri vzdrževanju njene dlake in kaj je najhuje, da se tega zaveš šele po tistem ko že narediš škodo.

S fenom bodite pač potrpežljive, saj se bodo že navadili.

...
Zdele sma bla z Donyem na obisku pri prjatlčku čivavi,ki je sicer stara že 13let in pol vidiš Donya ko bi se igral in je čist nor skakal okrog njega on pa tak stari gospod,ga gledal ko da je mal nor  ;D

O, moja Loti ima drugo taktiko nasprotnika ruka s smrčkom. No to se je navadila doma od zajčka, ki se noče z njo igrat njej je pa ful ušeč ko se premika in da ga k temu spodbudi ga malo s smrčkom rukne :)
Moram pa reč da se dostikrat tudi Loti obnaša kot ena fina dama in se noče igrat z drugimi kužki, se mi zdi da so jo gonitve zresnile, z vsako je bolj resna. No razen Lone in Bane se pa ful razveseli.


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 23 November 2007, 11:48:55
Petra mislim da vemo kaj nas čaka,se pa še ne zavedamo kak  >:D bo  :-\ ...je pa res da bo treba mal bol se zagnat,da res ne bo
preveč krize kar na enkrat.Vem da to ni izgovor,samo včasih pridem iz službe čist zj...,pa se mi sploh ne da drugega,kot čohat ga,vem pa da bom mogla mal bol se potrudit ;).Sploh pa sem naročila zdele balzam,pa glavnike take kot se reče in pol nema izgovorov ;) :).Vem pa v kaj sem se spustila,ko sem si omislila Donya :)-velik dela s psom,ne samo za čohanje kot je pri kratkodlakih pesotih :).



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #249 : 24 November 2007, 20:04:51
Setrofil z abstinenčno krizo po kotonih



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #250 : 24 November 2007, 20:13:37
hehe luštni slikici  :D ;)
a imaš zdaj kakšno fotko easy v razstavni drži?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #251 : 24 November 2007, 20:40:06
a imaš zdaj kakšno fotko easy v razstavni drži?
Ne, nič še. Nekaj malega slik imam iz razstave, v mojem albumu, sam ni nič kej lepega  ::)


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #252 : 24 November 2007, 21:48:26
Evo Easy v razstavni drži, ni še čist profi, ampak je pa na dobri poti ;) :)



Aha, cotončki imajo repek dol ko takole stojijo. Med hojo pa morajo imet repek lepo gor nošen.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #253 : 24 November 2007, 22:11:14
Aha, cotončki imajo repek dol ko takole stojijo. Med hojo pa morajo imet repek lepo gor nošen.
:-[ Ja, sej vem, da sem js narobe naredla, ko sem ji ga na razstavi gor tišala. Bom za drugič vedela  :)
Samo to mi pa še zdaj ni jasno kakšen rep je pravilen, da je zavit in nošen na hrbtu ali da je repek dol? Izi ga nekako čudno drži ne gor in ne dol.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #254 : 24 November 2007, 22:52:45
Seveda trema vedno naredi svoje :), sicer je bila pa tole itak vajina prva razstava in vaja dela mojstra tako da pogumno naprej ;)

Glede repka, da je zavit ni ravno najbolše, je pa prav da ga coton med hojo nosi gor... več o tem sem ti poslala na ZS.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #255 : 25 November 2007, 16:35:26
Da se tudi tukaj malo "pohvalim"  ;D. Danes sva z Lotty opravljale izpit BBh in ga tudi uspešno naredile :)
To je bila najina tretja stopnja šolanja (preskočile sva izpit A) in zdaj mislim, da sva s šolo za nekaj časa zaključile. Bova pa doma še vseeno kdaj pa kdaj kaj povadile :)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #256 : 25 November 2007, 16:41:02
čestitke!!! :D ;D ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #257 : 25 November 2007, 16:52:28
Petra in Loti čestitke!!  8)


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3

sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #259 : 25 November 2007, 18:18:06
Petra čestitke tudi iz moje strani! ;D


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 26 November 2007, 22:18:23
Čestitke  tudi od naju  :)



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #261 : 26 November 2007, 22:30:24
Hvala  :)

Sue, bosta z Donyjem še kaj nadaljevala šolanje?
Kaj pa ostale, boste šle s svjimi cotonkami kaj v pasjo šolo drugo leto (saj ne vem, morda ste to že povedale)?


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 27 November 2007, 15:32:40
Ja itak da boma šla,nismo nič delali izpita letos,ker vreme ni več dopuščalo,da bi se še dobivali.Tko da drugo leto nadaljujema,nujno :)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #263 : 27 November 2007, 15:50:21
Kaj pa ostale, boste šle s svjimi cotonkami kaj v pasjo šolo drugo leto (saj ne vem, morda ste to že povedale)?

Midve z Easy sva že bile v mali šoli, spomladi pa grema vrjetno najprej narediti A izpit kasneje pa še bbh  :)

Tukaj pa lahko preberete predstavitev od Izike in ostale moje bande  :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #264 : 27 November 2007, 21:05:08
Jaz nisem še dokončno odločena ali greva v šolo :-\. Vsekakor pa se mi zdi lepo če je kuža vzgojen oziroma ubogljiv, ne glede na njegovo velikost. Petra vidve z Lotty sta bile na izpitu verjetno v manjšini a ne (glede na velikost psov)?. Se mi zdi da se za to odločajo bolj lastniki velikih psov.

Tukaj pa lahko preberete predstavitev od Izike in ostale moje bande  :)
Kathy, ful lepa predstavitev!


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #265 : 28 November 2007, 13:28:42
No res da je bila Loti najmanjša, samo sva hodile v pasjo šolo Švrk (na Lj Barju) kjer imajo večinoma samo majhne družne kužke, predvsem tibetanske pasme (če se ti da vozit tja, ti to šolo toplo priporočam, imajo res posluh za tele naše navihančke male). Izpit pa nas je tako za predstavo delalo 6, trije TTjčki, en kuža mešanček iz zavetišča, berenski planšarski pes (od enega od inštruktorjev), ter moja Loti. Ni pa to pri njih nič nenavadnega, da majhni kužki delajo BBh, tudi že par shih-tzujev ga je že naredilo. Je bil pa sodnik vesel, da se tudi s tako majhnimi kužki odločamo za ta izpit in tudi zelo razumevajoč je bil do njih.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #266 : 28 November 2007, 13:32:03
Luuuškani slikci kathy! :-* Čestitke ppetra! :)



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #267 : 29 November 2007, 11:50:47
Bači ima danes 6 mesecev!

Takole pa ona pozira.



Petra, je že kaj novega glede omenjenega srečanja cotončic?


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #268 : 29 November 2007, 11:58:26
Oooo, kok smo lepi  ;D
Bači pa vse naj naj za prvega pol leta.

Čakam na kakšno vredu vremensko napoved, pa še zdi semi, da smo (so) punce zadnje čase kar pre zaposlene in se ne uskladimo. Jih bom malo povprašala če imajoč ez vikend čas.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #269 : 29 November 2007, 12:10:52
Oooo, kok smo lepi  ;D
Bači pa vse naj naj za prvega pol leta.


Bači se zahvaljuje za lepe želje.