Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 356128

Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #510 : 05 Marec 2008, 22:50:05
Ojla Tonka!

Ja ne vem kaj nej rečem  :-\ Jst sm bla kr zadovoljna z vsem. Z vzrediteljico sem redno kontaktirala, prevzela sem jo v Senti, mladička pa sem si izbrala sama. Jaz sem jo rezervirala še preden so mladički prišli na svet. In takoj, ko so se skotili me je poklicala kot je bilo dogovorjeno, slike mi je pošiljala na vsake dva tedna..... Potni list sm pa tudi jaz dobila kr en. Toda takoj, ko sem Pino prvič peljala h veterinarju sm ga zamenjala v evropskega. Jaz sem za njo dala 800 €. Ne vem zakaj ima take razlike v ceni??? 100 € sm dala že prej kot rezervacijo, ob prevzemu pa še 700 €. V kontaktu sva bile celo nekaj časa po tem, ko sem imela psičko že pri sebi. Za kakršnakoli vprašanja, ki sem jih imela sm jo lahko poklicala oz. mail poslala kadarkoli. Ob prevzemu mi je pripravila poleg potnega lista in rodovnika tudi, ene par listov, kjer je pač pisalo o tem, ko psiček pride prvič v hišo, kako ga naučiti na sobno čistočo, kaj mu dajati za jest, kaj naj uporabljam proti bolham, splošna nega cotonov......

No v glavnem ne glede na vse, sm z Pino zelo zadovoljna in sm zelo vesela da jo imam. Zelo je živahna in me vedno znova in znova spravlja v smeh in dobro voljo.  ;) Stara sm 20 let in živim v Kamniku.

Jst bi bla zelo vesela, če bi se Pina in Casper spoznala. Od kod si pa ti? Koliko si pa ti stara?

Lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #511 : 06 Marec 2008, 12:12:46
O balzama razredčenega v vodi je veliko boljši valiteten sprej za razčesavanje. Ponavadi je dobro vzeti sprej istega proizvajalca, kot imate šampon in balzam. Dlaka se ne kodra, vozli se lažje razčešejo, dober sprej pa tudi pomaga preprečevati nastajanje novih vozlov.



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 06 Marec 2008, 15:59:44
Živjo Jelenka,

Živim na Rečici ob Savinji, če pa ne veš kje je to sem doma zelo blizu Mozirja  :) Tut js bi bla vesela če bi se bratec in sestrica srečala  :)
Kaaaaj za svojo psičko si dala samo 800 evrov????  :o Potem je tu nekej čudnega če smo mi plačali 1000 evrov no pa ne samo to, v bistvu smo plačali 1150 evrov ker smo tudi mi morali plačati za rezervacijo 150 evrov. Tako da zdej res ne vem kako je s tem ?? No pa saj nima veze. Nekej me zanima: A si ti šla svojo psičko iskati naravnost v Sento al kaj?? No mi smo morali it pa kot sm že povedala s psarno nismo ravno navdušeni.  :-\

Ko boš imela čas se lahko zmenimo in se kje srečamo, in seveda tudi Pina in Casper  :)



amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #513 : 06 Marec 2008, 16:41:36
Se bom malo vštulila tule zraven, čeprav ne pašem ravno med kotončke;)
Nič ni čudnega, da se cene mladičkov tudi v istem leglu razlikujejo, celo nasprotno, to je pri resnemu vzreditelju zelo pogosto;) Recimo mladiček, ki je po mnenju vzreditelja razstavno in vzrejno perspektiven je lahko tudi do enkrat (ali pa še več) dražji od mladička, ki je po mnenju vzreditelja zgolj pet kvaliteta ;)
Sicer o omenjeni psarni ne vem nič, tako da ne bom sodila, je pa kar se razlikovanja cen tiče to čisto normalno, če razlika v ceni seveda temelji na razliki v ˝kvaliteti˝in ne na čem drugem



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 07 Marec 2008, 21:04:07
Aja to pa nism vedla



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #515 : 07 Marec 2008, 21:31:29
Nič ni čudnega, da se cene mladičkov tudi v istem leglu razlikujejo, celo nasprotno, to je pri resnemu vzreditelju zelo pogosto;) Recimo mladiček, ki je po mnenju vzreditelja razstavno in vzrejno perspektiven je lahko tudi do enkrat (ali pa še več) dražji od mladička, ki je po mnenju vzreditelja zgolj pet kvaliteta ;)
:o A tudi tako velike razlike v ceni so? Tudi v psarni iz katere prihaja moja Bači, se cena za show in pet kvaliteto razlikuje, ampak razlika je dvesto evrou. Nisem vedla, da so ponekod tudi tako velike razlike kot pišeš. Mora pa sigurno v tem primeru bit vzreditelj izkušen in poznat pasmo, da lahko na tak način določi ceno.

O balzama razredčenega v vodi je veliko boljši valiteten sprej za razčesavanje. Ponavadi je dobro vzeti sprej istega proizvajalca, kot imate šampon in balzam. Dlaka se ne kodra, vozli se lažje razčešejo, dober sprej pa tudi pomaga preprečevati nastajanje novih vozlov.
Zdaj bom pa res probala s kakšnim sprejem. Do zdaj nisem, ker nekateri pravijo, da ti spreji niti nimajo nevemkakšnega učinka, ampak za probat je. Kalsang, lahko kakšnega priporočiš prosim?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #516 : 07 Marec 2008, 21:44:34
Sicer ti lahko povem, kaj se dobro obnese pri meni, ampak ne vem, če se bo tudi pri cotonih, ker je dlaka drugačna.

Od tega, kar se dobi pri nas v trgovinah, je OK Biogroomov sprej za razčesavanje. Nekaj časa sem uporabljala ISB Essensuals balzam sprej, vendar mislim, da ga v Tukanu na policah ni (preveri), jaz sem ga dobila direktno v salonu ISB zraven Tukana v BTC. Drugače zdaj naročam kozmetiko prek interneta. Zelo sem zadovoljna z Vellusom. Od te firme uporabljam Anti-static Spray. Ne oteži dlake, fino se češe, hitro posuši. Ne vem, kaj uporabljaš. Mislim, da nekateri lastniki cotonov uspešno uporabljajo Jean Peau kozmetiko. Preveri, če je tudi od tega proizvajalca sprej za razčesavanje.

Zelo koristen in zanesljiv link za spletne nakupe:

http://www.hubint.co.uk/

Tu lahko kupiš večino znamk, med drugim tudi Vellus. Od te kozmetike se dobi škatla s testerji, da stvar preizkusiš.

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #517 : 07 Marec 2008, 21:51:49
Moj nasvet, branje te teme kjer je kar nekaj napisanega o negi in težavah ki so jih imele lastnice cotonov in ni toliko strani kot na sosednjem forumu, ter obisk kakšne pasje razstave da bo videla kakšni sploh so cotoni ter povprašala lastnike cotonov o vsem kar jo zanima. Pa še na splošno, z nego ni malo dela, najhuje pa je ob menjavi dlake okrog prvega leta. Česanje na splošno, pa mora bit na sporedu večkrat tedensko.
Vzrediteljev je v Slo kar nekaj prav tako smo na to temo že pisale v tej temi o cotončkih. No tudi kar nekaj legel se obeta v kratkem.
Hvala, ji je bilo vse to prenešeno :).To ji že sama sem omenila in upam, da si bo vse prebrala :)

lp


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 15 Marec 2008, 10:20:09
o tem kaj se je dogajalo z rodovniki psov iz zagrebške psarne. Čeprav ona nima s tem nič, pa ve v čem je bil problem.
In kaj je zdaj s tem? Po mojih zadnjih informacijah psi sploh ne bodo dobili rodovnikov. Zato me zanima, če se je slučajno kaj spremenilo.



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #519 : 15 Marec 2008, 10:33:41
In kaj je zdaj s tem? Po mojih zadnjih informacijah psi sploh ne bodo dobili rodovnikov. Zato me zanima, če se je slučajno kaj spremenilo.
Po pravici povedano ne vem kaj je s temi rodovniki, ker me to niti ni preveč zanimalo, čeprav me vedno bolj firbec matra. Mislim pa da je Ppetra omenila, da se stvari urejajo in da dobijo rodovnike. Ampak ne me za besedo držat. Če te ful zanima, ti bo po mojem Ppetra razložila, če jo kontaktiraš na mail. ;)


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #520 : 15 Marec 2008, 10:51:07
Rodovniki v omenjeni psarni? Zgodbo lahko spremljate na hrvaškem forumu ljubimci. Kakor je pa meni znano, se 'za nazaj' stvari urejati ne morejo. Upam pa, da se bo oglasil kdo in nam s prve roke povedal, kako je celotna odisejada potekala. Lp Neža

Los je car.


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 15 Marec 2008, 12:35:54
Hvala, Sunset, vendar jo (najbrž) ne bom kontaktirala. 8) Prvi razlog je ta, da poznam zgodbo (zato tudi sprašujem, če je kaj novega, ker jim je po mojih zadnjih informacijah komisija zavrnila prošnje za izdajo rodovnikov), drugi pa... se vam ne zdi malo neresno, da krožijo govorice o tem, vsi so nekaj slišali, vsi čakajo, da nekdo nekaj pove, vendar so vsi tiho. Ne zdi se mi fer do potencialnih kupcev (če niso v kinoloških krogih, najbrž ne bodo slišali, da so težave z izdajo rodovnikov za nekatera legla, ker sploh niso bila prijavljena, mladički pa so prodani kot rodovniški) in tudi do vzrediteljice (če so te zgodbice neresnične).

Zato se strinjam z Agnes, da bi bilo dobro, če bi še nekdo iz prve roke povedal kaj se dogaja. Jaz bi z veseljem slišala zgodbo še kakšnega lastnika, ki ni dobil rodovnika za svojega psa. Predvsem me zanima kaj jim je vzrediteljica povedala oz. kako je obrazložila zakaj so še brez rodovnikov.



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #522 : 15 Marec 2008, 16:56:35
No saj pravim da nimam kaj dosti pojma o tem. Sem samo povedala da Ppetra pač ve o tem več. Zakaj se pa o tem govori samo nekaj napol pa ne vem. Se pa strinjam s tabo, da bi kakšne informacije znale pridet prav potencialnim kupcem, ker marsikdo ko kupuje psa res ne preverja, če je bilo leglo prijavljeno.
Vsi vpleteni verjetno že imajo kakšen razlog za to, da o tem ne govorijo, kakršenkoli že je.
Mogoče pa je vseeno že čas da se zadeve razjasnijo.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 15 Marec 2008, 17:02:29
Moja sošolka ima tut psičko te pasme. Je ful prijazna pa taka pogumna :P



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #524 : 15 Marec 2008, 17:39:22
Punce, če vas tako zanima, telefon v roke pa poklicat hrvaško kinološko zvezo! Tako boste res dobile informacije iz prve roke!



denstr

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 26 Marec 2008, 15:43:54
Živjo!
Mam eno vprašanje, a je kdo od vas prijavil svoje cottone na rastavo v celju ki bo 19.4.2008.
Lepo vas prosim da napišete kje in kako ste se prijavili. hvala



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #526 : 26 Marec 2008, 20:03:38
Jaz sem Bači prijavla za 19.4..
Tukaj najdeš prijavnico in vse ostale podatke: www.celje.slo-dogs.com
Jaz sem tokrat prijavnico skupaj s potrdilom o plačilu poslala po pošti. Prejšnjič, ko sem jo prijavljala na Ljubljansko razstavo pa sem poslala po e-pošti, pa so bile komplikacije, ker niso dobili (ne vem zakaj) in sem potem pošiljala še enkrat. Če boš pošiljal po mailu, po parih dneh preveri, če so dobili, če ti prej ne sporočijo.


denstr

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 26 Marec 2008, 23:36:26
čao sunset!
A maš mogoče kej pametnih in pomembnih nasvetov za rastavo, midva greva prvič, in moja LiLi je stara 7 mesecev. Dej povej mi kaj kej potrebujem in kaj je pomembno za rastavo. Koliko je ponavadi cottonov?
lp



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #528 : 27 Marec 2008, 10:22:36
Uf, mislim da jaz nisem ravno najboljši naslov za deljenje nasvetov. To bo komaj najina druga razstava. Najbolje, da gledaš kaj drugi delajo v ringu in poslušaš sodnika, mogoče koga kaj vprašaš in to je to. Na razstavah nekateri potrebujejo svašta in pol, drugi pa vse skupaj nič. Glavno da imaš vse pripomočke, ki jih potrebuješ da psičko urediš, kakšen priboljšek (jaz sem na ta del pozabla in je bila kriza :-[), razstavno vrvico, kakšen stol, mizo na kateri urediš psičko (nekateri si kar deko pogrnejo na tla, ampak je najbrž nevarno da te pohodijo če je gužva). U glavnem tako nekako kot bi šel kampirat ali pa na piknik. Po mojih skromnih izkušnjah je to tisto kar je fajn imet. Jaz niti ne vem kje bom do takrat našla kakšno primerno mizo, ker sem se prejšnjič šlepala pri Ppetri in ostalih, tokrat pa ne vem kdo vse bo tam. Aja pa kakšno posodo za vodo je fajn imet za kužke. Pa vrečke za iztrebke. Čeprav so Cotončki majhni kužki, pa na koncu vidiš, da imaš ravno toliko prtljage s sabo kot "ta veliki pesjanarji" (ali pa še več).
Mislim da je to vse. Če ne bom pa vesela, če me bo kakšen bolj izkušen razstavljalec popravil oziroma dopolnil. Upam da sem kljub svojim skromnim izkušnjam kaj pomagala, lahko pa še malo pobrskaš po forumu, se marsikaj koristnega najde. ;)
Število Cotonov na raztavah, pa semi zdi da zadnje čase narašča. Vedno več jih je. V Ljubljani (sobota) je bilo prijavljenih 12, kar je že kar lepa številka. Se pa včasih zgodi da so samo kakšni trijr ali štirje.


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 27 Marec 2008, 12:17:34
Hej!

Sem lastnica 6-mesečnega terierskega mešančka z imenom Lan (revček je danes preživel kastracijo), čez eno leto pa se mi bo pridružila še psička pasme Coton de Tulear. ;D O tej pasmi sem prebrala že vse mogoče, še zmeraj pa me bega prehrana. Vzrediteljica, pri kateri bom vzela mladička, hrani z eukanubo in njena psička je popolnoma bela, kljub veliki vsebnosti beta karotena v tej hrani (psičko sem videla pred tremi tedni). Meni osebno se zdi boljša hrana Forza 10, veliko pozitivnega pa sem slišala tudi o briketih Canidae. Katere brikete mi svetujete vi, ki ste lastniki cotonov?

Lep pozdrav in počohajte vaše bombažke še v mojem imenu. ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #530 : 27 Marec 2008, 22:38:53
Ja o hrani bi se dalo debatirat. Po mojem more vsak sam ugotovit katera hrana psu paše. Jaz trenutno prisegam na Forzo, smo pa nekaj časa uporabljali tudi Almo nature (tudi nimam nobenih pripomb). Meni je vzrediteljica rekla, da njihove cotone hranijo s Forza10, ker naj bi imeli potem tudi okrog gobčka manj obarvano, ker je hrana ribja. Koliko je to res, pa ne vem. Pri njih imajo itak vsi psi dlako na gobčku zavito v papirčke, da je ne namakajo v hrano in vodo.


KELY

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 31 Marec 2008, 13:45:01
No pa je končno tudi nama uspelo se registrirati in se prikazati tu gor.
Naj predstavim mojo psičko.
Moja princeska je stara 4,5 mesece ter ji je ime Kely.
Prihaja od čudovite vzrediteljice iz Trbovelj.
Vesela sem, da obstaja ta forum, kjer lahko iz prve roke dobiva prenekateri dober nasvet.

Da vidim, če znam vstaviti še sliko....ne ne znam, bom do drugič probala pogruntat...

Lepo bodite vsi Cotoni in Cotonke ter seveda vaši lastniki  :)



KELY

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #532 : 01 April 2008, 11:11:00
Denstr - tudi midve greva na rastavo - 19.04.08.
Naj povem, da še nikoli nisem bila na rastavi psov in da je to za naju povsem novo  :-\.
Tudi jaz bom vesela prav vsakega nasveta.



dogy.11

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • i love my dog :)
Odgovori #533 : 01 April 2008, 16:21:35
čau vsem !!!!!
sem Tamara in prihajam iz Ljublane zelo mi je všeč pasma coton de tulear zato jo nameravam tudi kupiti  ker  imate že vsi izkušnje me zanima  kako je živeti s to bombažno kepico :)



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #534 : 01 April 2008, 19:29:45
Vidim da nas bo v Celju kar nekaj. ;D

čau vsem !!!!!
sem Tamara in prihajam iz Ljublane zelo mi je všeč pasma coton de tulear zato jo nameravam tudi kupiti  ker  imate že vsi izkušnje me zanima  kako je živeti s to bombažno kepico :)
Če mene vprašaš odlično. Tale cotonski karakter je itak nekaj posebnega. Moram pa te opozorit, da potem ne greš več na sprehod ne da bi te vmes ljudje ustavljali. Zraven treniramo še komunikacijske sposobnosti. ::)


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 01 April 2008, 20:13:47
Pozdravljeni novi in bodoči lastniki cotončkov :).



dogy.11

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • i love my dog :)
Odgovori #536 : 03 April 2008, 18:06:07
Hvala sunset za odgovor  :) in opombo



Tibor

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #537 : 07 April 2008, 20:47:16
Pozdravlejni vsi :),

Tudi jaz se zanimam za ta beli puhek :o. Zasledila sem da je to ena najboljših pasem za ljudi z alergijami. Zanima me v kolikšni meri to drži. Sama imam namreč alergijo.

Hvala za vse odgovor.

jst sm en velik dogi...


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #538 : 08 April 2008, 10:01:38
Hm, ja piše v raznih opisih pasme, da ob cotonu alergiki naj ne bi imeli težav. Ampak koliko pa to v resnici drži pa ne vem. Po mojem je najbolje, da se povabiš h kakšnemu lastniku cotona ali celo vzreditelju in stvar preveriš na lastni koži. Edino tako boš res vedela kako je s tem.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #539 : 08 April 2008, 13:59:28
Zasledila sem da je to ena najboljših pasem za ljudi z alergijami. Zanima me v kolikšni meri to drži. Sama imam namreč alergijo.

Danes sem čisto slučajno tukaj zasledila tole:

Regarding allergies, many websites are stating that cotons are non-shedding and hypo-allergenic dogs, but this is not true in every meaning. They do shed, just like all other furry animals on this planet, but of course not as much as a retriever or a sheepdog.   
If you have allergy to all kind of doghair, including the silky, hair-like fur of the yorkshire terrier and maltese, you will have problems with the cotons, too. But many people are only having allergy for short and medium size doghair (retrievers, rottweilers, spaniels...etc), and have no problem with the silky, hair-like coated dogs (yorkie, maltese, shihtzu, bichon...etc), in this case the coton can be a good choice.