Gordon seter [Gordon Setter]

Azu · 179378

Woodlands

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 20 November 2009, 20:47:21
Pozdrav!
Dugo vas čitam na forumu, ali se tek sad uključujem jer ne pišem slovenski, ali većinu razumijem.
Neke od vas već poznam pa vas i ovdje pozdravljam!
Vlasnica sam dvije gordon seterice, Iceflower From The Noble Friends (Fleur) i Kimberley Lyn From Fire'sons Garden (Kimi).
Moja Fleur trenutno ima leglo, 11 beba, 3 ženke i 8 mužjaka.
Evo nekoliko fotki:







gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #331 : 20 November 2009, 23:55:36
woodlands...čestitke za vaše prvo leglo! :o 11 je puuuuuno :)
nadam se da svi budu ok! ;) pa i da se vidimo sljedeče godine u zagrebu kod tebe.... ;D da malo pomazim ove prekrasne male gordone 8) ::)

čujemo se...bok :)

Gregor& Loverboy

A dog is for life, not just for Christmas!


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 16 April 2010, 10:06:41
Huh, pa ženekaj časa ni bilo življenja tu gor.

Vglavnem, glede na to, da je sezona (vsaj pri nas) menjavanja (predvsem pa IZPADANJA  >:( ) dlake, me zanima, kako ostali izčesujete odmrlo dlako? Navaden glavnik pri nas ne naredi nič, mogoče samo raazrahlja dlako in  lahko kvečjemu  privežem metlo na rep, da pometa za sabo.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #333 : 27 April 2010, 18:15:38
Mašinca malo večji nastavek in gas ;D...tako je pri nas. Ful lepo uno tapuhasto pobere ... ;)
Itak pa ne hodi na raztave... ( tud če je mal zafušan... se ne obremenjujem kaj preveč... zraste nazaj)
Na začetku sem z tistim frizerskim glavničkom... zgleda kot trimer... samo je bolj blažev žegen , naš pes pa prav dolgo ne more bit na miru dlake ima pa tolk.....  O0.
Vozle tud kar škarje in odstrižem....
Kar se pa izpadanja tiče...  če bi jo zbirala, jo lahko za volno začnem prodajat :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 30 April 2010, 10:37:35
Zares že dolgo nič na našem področju, kot da je vse izumrlo. kar se dlake tiče, imamo isti problem. Moj namen pa je danes nekaj popolnoma drugega. Prejšnji teden sem v salomoncu zasledila, da se je g. Matoša (znani preprodajalec psov, ki mu nihče ne stopi na prste) zdaj "vrgel" še na grdone in prodaja gordon setre vrhunske vzgoje  z rodovnikom. Baje je možen tudi ogled.  :(
Sramota, toliko ljudi je že na::::::::::::::, zdaj pa je tržno nišo našel še v teh psih. Ugotovil je namreč, da je povpraševanje po njih, zdaj pa bo naredil bog ve kaj in če sploh so čistrokrvni!!!! :( Mislim, da bi moralo društvo ljubiteljev ptičarjev kaj narediti v zvezi s tem ali pa se vsaj pozanimati o poreklu teh psov. Žalostno!1

Kaj menite???  ??? ???



yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 30 April 2010, 11:02:54
Ne to pa ne bo šlo >:( Delavnih (lovskih) psov pa res ne smejo štepariji prodajat! Se bojim, da bo prodal pse nepreverjenemu kupcu, ki psu ne bo kos. Lovci in zavetišča bodo imeli pa dodatno delo...

Ceno ima pa sploh super http://www.salomon.si/oglas.aspx/25/01/01?id=1975.KD.0309

Aja, kar se dlake tiče, pri nas smo si omislili furminator oziroma 50% cenejšo repliko in sem kar zadovoljna, veliko dlake ven pobere tako, da je potem samo 1 smetišnica dlake na dan namesto dveh ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #336 : 30 April 2010, 11:47:04
Sem prebrala tale njegov oglas......Vrhunske vzgoje...pri 10ih tednih.... kva to pomeni.... da imajo že vse izpite narejene... al kaj? :o
Mislim ::) ker "busanc" je pa ta model  :-X ...podn... res ???

Je pa drugače pred leti že prodajal.... pa ne vem točno katere pse... neke lovske..tudi že z opravljenimi preizkušnjami.

Me pa nekaj drugega zanima ... kje jih je dobil? >:(

tega modela bi bilo treba v arest strpat... 
Prijavljat punce na vse možno...( mene v bližnji prihodnosti ni... peljem našega Damčka mal na morje.... že cel dan v prtlažniku dežura, da ga ne bomo slučajno pozabili ::))


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #337 : 30 April 2010, 11:53:34
aja mi je prebil... verjetno je z tisto vzgojo mislil " vzrejo" :o
 :D :D :D ....ker jolbe  :-9....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #338 : 04 Maj 2010, 12:39:11
ta gospod je imel že veliko problemov s svojo "prodajo" >:( enkrat so se o njem razpisali tudi v našem lokalnem časopisu, ko je prodal a la maltežana, rodovnik da bo kasneje, pa je pes prerasel celo beagla in od rodovnika seveda nič. Baje da jih ima nekje pod skednjem vse pomešane in zanemarjene. Zares se sprašujem kje je tukaj Kinološka zveza, VURS in podobni, da mu kljub tolikim opozorilo še pustijo prodajati in nategovati ljudi. Ko gre za znanega človeka problem internacionalizirajo, tukaj pa ni noben odgovoren. Tudi dlp bi moral odreagirati, vsaj s širšim obveščanjem tudi na svojih spletnih straneh. Tukaj imajo ogromno obiskovalcev pa ni vrag, da se bo v Sloveniji takšna prodaja končala.  ???
Tisti, ki ste več časa na različnih forumih pa kar pišite. Mogoče pa koga ozavestimo.



Gretim

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #339 : 08 Julij 2010, 17:45:45
Ve kdo, če je zdaj v Sloveniji leglo gordnov, zanimamo se za psičko in je ne bi vozili na razstave.

Lp



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #340 : 09 Julij 2010, 12:54:39
Naslov , kjer boš dobila informacijo je kinološka zveza slovenije.

lahko vprašaš tudi na DLP
http://www.pticarji.net/vsebina/legla/legla_brit.htm

Ali obrneš na Gospo Alenko " M'Eudail " psarna( imaš kontakt v njenem oglasu za irčke . Ona ti bo tudi znala svetovati kam se obrni( če boš iskala gordone v tujini ali pri nas( kdaj so predvidena legla).  ;) )

p.s. Pa z "glavo " v nakup mladička... nič važno ali boste hodili po raztavah ali ne... nerodovniških ni! ( pa upam da jih nikoli ne bo)
p.s.s. Pa ,če je to prvi pes, si prosim , še malo preberi kaj Gordon setter je :)

LP K.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Gretim

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 11 Julij 2010, 15:18:23
Ni to prvi pes, smo imeli gordon seterko in je žal poginila. Se bom pozanimala, najlepša hvala.

Lp



gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #342 : 16 Julij 2010, 21:49:46
oJLA .

jA , ZDAJ IMAMO sicer leglo gordonov v Letušu. Baje so 4, točno pa ne vem razmerja. So pa precej dragi, mislim, da predragi. Pokličete lahko na 031 848976. Marjetka.



Artemida

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 25 December 2010, 17:13:58

V psarni BLACK SILK 1. februarja 2011 pričakujemo mladiče Gordon seter.

Mati: ARTEMIDA JOY OF ROB ROY (Öreghegyi Kóborló Anka – Atilla Crni Biser) odlično, PPA-64t II.n.r., HD-A, ChJ-SLO, CAC, CACIB, BOB

Oče: GODRIC GRIFONDORO (Capirosca Dei Riri – Sassenach Keeper of The Castle) odlično, IPO-11t, HD-A, Ch-Int, Ch-HR, Ch-SLO, v letu 2011 zaključuje še avstrijski in nemški championat.


Mati izhaja iz kombinacije vrhunskih  madžarskih, angleških in hrvaških linij, oče pa izhaja iz kombinacije vrhunskih angleških, kanadskih in ameriških linij. Sta zelo inteligentna, umirjena tako v naravi kot v urbanem okolju. Pri delu ju odlikuje močna koncentracija in volja do lova.
Verjamemo, da bodo mladiči iz legla podedovali zdravje, lepoto in voljo do dela, kot jo imata starša.

Mati:




Oče:




Za nadaljne informacije se obrnite na e-mail naslov: [email protected]



Woodlands

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 12 Marec 2011, 11:46:58
Isprike što ne pišem na slovenskom, no željala bih staviti obavijest da se već može naručiti kit za DNA testiranje PRA kod gordona.
Vjerojatno je već svima poznato da je otkriven gen za progresivnu retinalnu atrofiju kod gordon setera. Do nedavno se smatralo (ili samo šutilo) da gordoni nisu pogođeni PRA-om.

Nažalost, neki od poznatih i popularnih uzgojnih pasa su "carrieri" ili čak "affected". Među njima su:
Shannas Family Fortune
Kewstoke Kiss me Kate
Northinch Briar at Keepersgate
Wickenberry Philosopher at Liric
Laurelhach Country Affair
Carek Dark Command

Mnogi gordoni u Europi imaju neke od ovih pasa u svom pedigreeu, a ima ih još mnogo više jer nisu svi psi testirani i objavljeni.
Više možete pročitati ovdje: http://www.gordonsetterassociation.co.uk/ pod Breed council

Svi uzgajivači i vlasnici koji planiraju koristiti svoje pse u uzgoju bi trebali napraviti DNA test koji se može naručiti ovdje: http://www.ahtdnatesting.co.uk/



mustlovedogs

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 10 Junij 2011, 17:09:00
Woodland tvoji nisu okuženi?



Woodlands

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 12 Junij 2011, 17:46:20
mustlovedogs, nažalost neki jesu  :(
Moja Fleur je "affected", a parena je prije nego što su stigli rezultati testa i bojala sam se rezultata mužjaka s kojim je parena. To su mi bili najgori dani dok sam čekala njegove rezultate. Srećom, on je "clear" i naši štenci neće razviti PRA  :) Pretpostavljam da je to razlog tvog pitanja.



Tashy+Gina

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #347 : 15 November 2011, 18:06:42
Pozdravljeni!  Sva novi na tej strani.
Imam psičko Gino, ki sicer sliši ali pa včasih tudi ne na to ime. Je prava družinska scrkljanka.
Stara je tri leta in pol, skotila se je 01.01.2008 v Zagrebu. Kupili smo jo v psarni Crni biser.
Bila je sicer najmanjša med vsemi, a se je "prigrebla" do nas in pri nas tudi ostala. Strup je v majhnih flaškah!
Veliko smo o tej pasmi že vedeli in prebrali, a nas življenje z njo vsak dan nauči veliko novega.
Je čisto posebne sorte kuža. Pametna, včasih preveč, vendar prijazna do ljudi in drugih živali - izjema so mačke, pa ne vse in ptiči. Ko se odpravjamo  na dopust ali kam, kjer potrebujemo potovalke, jih moramo "skriti", saj reva kar zboli,čeprav gre   vedno z nami.Pa naj še kdo reče, da "cucki" nimajo pojma o tem, kar delamo ljudje.
Če si slabe volje, ji je jasno to brez ene besede!
Potrebuje VELIKO gibanja in norenja naokoli, potem pa z njo ni nobenih težav. Pa tudi dosledna "komanda" ni odveč.
Ko se naučim "limati" slikce, bom pa eno prilimala.

Tashy+ Gina




Nats

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 12 Marec 2012, 15:36:49
en lep pozdravček vsem ljubiteljem gordonov...

Moja gordonka je sedaj stara eno leto in še vedno imamo hude težave na sprehodih.
Čim vidi kakšnega drugega psa prične vleč, da jo komaj zadržim.

Problem je, ker se hoče z vsemi po vrsti igrat - pa ni važno al je pes velik al majhen... glavno da je pes.

Poskusila sem že vse živo. Z ustavljanjem, z obračanjem,s priboljški, s pohvalami... Skratka nič ne pomaga. 
Ovratnico imam navadno, ker zatezne se mi zdijo grozne...

Poskušala sem tudi jo fanj zdivjat preden smo šle na sprehod med ljudmi... enak učinek. ne vem sploh kje najde tolko energije...

 ??? ima kdo kakšno idejo kaj bi še lahko poskusila?
lep Gordonski pozdrav..

uuwwuu, uwwuuu




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #349 : 12 Marec 2012, 16:09:38
Halti? Look at that dog! igra po knjigi Control Unleashed.
Pa je kot mladiček (od 2h mesecev dalje) spoznala veliko psov, ki so bili nezainteresirani in so jo tudi narenčali, prepodili? Ali samo pse, s katerimi se je neumorno igrala?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nats

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 12 Marec 2012, 20:17:18
tudi halti proban... ne pomaga...

nima slabih izkušenj z ostalimi psi oz. ni imela slabih izkušenj... Mogoče je glih to težava? Ima kr nekaj pasjih prijateljčkov s katerimi se lepo igra.

Vsi psi, ki se približujejo so zelo zelo zanimivi... ne glede na velikost. Ne morem je ustavit, niti pritegnit pozornosti. :(






Tashy+Gina

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 14 Marec 2012, 19:13:58
Olja, sem prav vesela, da so se gordoni mal prebudili!

Naša Gina je stara že štiri leta in je še vedno otročja kot mali mladiček. Trapa in divja, nori okoli...
Se je pa v drugem in tretjem letu naučila krasno hoditi tudi po pločniku in ob cesti. Le "treninga" je bilo potrebno kar veliko. Pa ne da bi bila tako "zabita"! Ne, treba je bilo vmes povohati vse , ki so prišli nasproti - pse sploh vse, ne glede na velikost in pasmo. Še danes bi se igrala s čisto vsakim cuckom, ki ga sreča, vendar je sedaj  nekoliko bolj previdna (je bil že skrajni čas - zaradi naših živcev, ko z njo nisi mogel it kulturno na cesto!)  in malo počaka, da ugotovi ali je"nasprotni" pes pri volji za igro. In če je...gremo noret!
Na cseti je HALTI ZELO pomagal. Ni bilo dovolj samo enkrat. Mi smo ga najprej uporabljali pozimi, ker je gospodična na lepem potegnila ko zmešana in si bil v življenjski nevarnosti! Preveri, če si ga res pravilno zapela. Če ga zapneš napačno, je čisto nič ne bo zadrževalo in bo skakala in norela tudi če ga ima.
Tile seterčki so živi hudički, ampak nam je naša zlezla pod kožo in je ne bi dali za noben denar. Ko si vsega sit, te sama od sebe pogrunta in naredi točno to, kar bi si ti želel od nje!!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #352 : 15 Marec 2012, 17:09:48
To, da odrasel pes mladiča narenči, prepodi ni slaba izkušnja (če mladič ni strahopeten) ampak je vzgoja, učenje pasjega bontona, ki ga mi kot lastniki veeeeliko težje priučimo. Če je pasji mladič oz. mlad pes 4 mesece strašansko tečen do drugih psov, je dobrodošlo, da ga kakšen tudi uščipne (ne do krvi seveda) oz. mu da klofuto.

Obstaja tudi oprsnica proti vlečenju in obstaja šolanje, delo, trening. Kup dela vglavnem. Preberi si malo teme o tem, se je na forumu veliko razpredalo o tem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nats

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 19 Marec 2012, 08:48:54
Najlepša hvala za odgovore.

V šolo sve hodle... ampak vse se je lepo naučila, bila pridna... ko pa je bilo potrebno hodit poleg smo odpovedale...  :-\   Sedaj greve naprej...

Mogoče bo pa tudi naša čez eno leto bolj resna :) in je ne bodo psi več tolko zanimali.

En gordonski pozdrav

uwwua, uwwaaa



ripca_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 07 Maj 2012, 22:32:03
Živjo...tudi nova na forumu :) hmm...imam 24 mescov staro gordonko Tosco, ki je prava mala pojava :) pametna, inteligentna, zabavna, pogumna, pa tudi extremno učljiva...sm vidla, da imaš isti problem, kot sem ga imela js na sprehodih in spoznavanju drugih psov po cesti...kar ti lahko svetujem je to, da bodi vztrajna in bolj trmasta od psa...en dober nasvet je tudi to, da ko se hoče igrat z drugimi kužki, naj nekaj zate naredi...s tem sva se midve s Tosco odvadle dejanskega lezenja za psi in metanja po tleh in divjanja okrog in okrog. je pa res, da se vsak dan ukvarjam vsaj pol ure z njo in bo zdej delala bbh izpit. ampak nama bo kmal postal dolgčas, ker tako absorbira informacije, da ne vem več, kaj nej jo naučim :) delava pa po principu...če narediš prav in tako kot ti rečem, dobiš igro, nagrado in veselje...drugače pač nič...je pa pravo veselje...
ps: upam da mi bo ratalo naložit fotke :)

lp vsem skupaj :)



ripca_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 08 Maj 2012, 09:20:06
popravek...14 mesecev :) in je iz psarne Black Silk :) super kuža uglavnem:)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #356 : 08 Maj 2012, 09:32:52
popravek...14 mesecev :)

He he ... tud na polovici še nista :P...  taglavno še pride.
nats;
Mene so tolažili do 18 meseca... potem so podaljšali  do treh let... poitem na 5 let... dejansko  malo umiril se je pri 7ih... sedaj je 9... pa če primerjaš z drugimi 9 letniki... ni ravno "resen" ..

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ripca_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #357 : 08 Maj 2012, 09:55:48
meni je pa pr Tosci lih to všeč...ker je tko polhna energije pa vragolij...prvič mam to pasmo psa in sm si hiperaktivca tud želela.prejšni psi so bli nemški ovčarji in kraška ovčarka. ampak noben ni mel take volje do igre pa heca kukr jo ma Tosca. tko da sm res vesela, da jo mam. je pa res, da rabi ogromno časa, sprehodov, igre...ampak to sm vedla, predn sm jo kupila...tko da nimam ene negativne stvari povedat, čez to pasmo...ker je vsak dan tako veselje, da ga ne moreš opisat... :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #358 : 08 Maj 2012, 10:12:25
Tud jaz nimam čez pasmo nič negativnega za povedat.
Imam pa  čez sebe veliko negativnega ... sploh v prvih dveh letih šolanja in vzgoje... ki se odraža še sedaj... pa čeprav so mi očitali , da sem preveč dosledna za "gordona"
Je pa res da psičke so vseeno  mehkejši oreh kot samci  ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ripca_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 08 Maj 2012, 12:50:16
kako to misliš preveč dosledna?