Gordon seter [Gordon Setter]

Azu · 179328

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #90 : 17 December 2007, 18:42:06
Škoda da v Sloveniji skoraj ni legel te krasne pasme... :-\ Imate kaj novih fotk vaših gordonov?



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #91 : 18 December 2007, 17:35:19
čaw yonna..
a kar v berlin si šla po njega?? ja super...kollko je star katera psarna?
misliš narediti vzrejnega...
lahko pišeš tudi na zasebnem...

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 18 December 2007, 20:48:36
eto nekaj (ne ravno najnovejših) slik



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #93 : 18 December 2007, 21:15:31
Oooo kakšnega pozerja maš ti doma. 8) :-* Koliko pa je star/a? :-[



yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 20 December 2007, 18:12:10
Re: Alya
januraja bo gospodična stara 2 leti.



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #95 : 20 December 2007, 21:09:01
samo eno vprašanje. ker vidim da si iz kranja: kje je bil ta sprehod, ki je slikan? ker imam občutek, da je vse ful znano :P

je pa fuuuul fletna psička. jaz sem bila par mesecev nazaj čisto zaljubljena v vse možne setre, ampak se mi pa karakter žal ne dopade :/ mislim, vrjetno je težje šolati takšnega psa? ampak nič ni nemogoče.

lp


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 28 December 2007, 11:33:34
Ni jih teško šolati, če jih znaš ;D
Slikano je pa v okolici Vogelj.



mia

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • bolj ko spoznavam ljudi raje imam živali
Odgovori #97 : 28 December 2007, 15:34:03
Najprej naj vsem setrašem(in ostalim) voščim lepe praznike in veselo novim zmagam naproti v letu 2008.
Yonna ti očitno si pa že stari lovski maček v šolanju psov,ker zelo veliko veš o tem.
Mia



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #98 : 30 December 2007, 09:49:01

sodim samo na podlagi ostalih ki so mi to povedali in ki so imeli slabe izkušnje z slovenskimi psi
dejstvo je da kakovostnih gordonov v sloveniji ni (po mojih merilih) pa tudi nobeden se ne ukvarja z njimi...kdaj si nazadnje videla slovenskega gordona na razstavi.... ni zanimanja za to pasmo in posledično tudi nobene dobre linije....se ti ne zdi?



Ti nekaj povem? S tem se ne strinjam.Dokaz: naš prejšnji gordon je bil iz SLOVENIJE. Pa veš kaj? Na lovu je bil izjemen, poiskal in prinesel je v momentu. Tudi na razstavah je bil vedno prvak (dokler je sploh hodil na razstave). Še vedno imam njegovo mapo z vsemi tistimi priznanji in ne-vem-čem-še-vse. Kaj pa boš rekel zdaj?
In naš sedanji gordon je njegov SORODNIK.
Je pa res, da na lov ne hodi (lastnica vegetarijanka, pes pa lovec?), na razstavo pa še bo šel (ŠE ni bil).

LP
  Mia

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #99 : 30 December 2007, 10:59:25
Ti nekaj povem? S tem se ne strinjam.Dokaz: naš prejšnji gordon je bil iz SLOVENIJE. Pa veš kaj? Na lovu je bil izjemen, poiskal in prinesel je v momentu. Tudi na razstavah je bil vedno prvak (dokler je sploh hodil na razstave). Še vedno imam njegovo mapo z vsemi tistimi priznanji in ne-vem-čem-še-vse. Kaj pa boš rekel zdaj?
In naš sedanji gordon je njegov SORODNIK.
Je pa res, da na lov ne hodi (lastnica vegetarijanka, pes pa lovec?), na razstavo pa še bo šel (ŠE ni bil).

LP
  Mia
Pomiri se. Mislim da je hotel povedati da je v tujiuni veliko več uspešnih in kvalitetnih gordonov kot v SLO, in ne da jih v SLO ni. Super da je bil vaš pes izjemen v lovu in prvak na razstavah. Pa daj nam kako sliko tvojega gordona privošči. :)

Lp



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #100 : 30 December 2007, 12:39:52
čaw

hvala alya...natanko to sem mislil....pa saj se tudi napisal "po mojih merilih"...vsak ma svoja merila 8)

hja jst sm tut vesel da je bil vaš pes izjemen v lovu...tega mi nisi prej povedala..
seveda pa jaz govorim zdaj v tem momentu...in akkor si sama omenila je bilo to že davno tega ko je bil vas pes uspešen....sedaj jih pa na žalost ni veliko...
hja no super ti kar pojdi na razstavo... nevem kaj čakaš...čim prej tem bolše;)

drugače pa ja....kakšnna slikca bi bla dobrodošla...

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 31 December 2007, 01:18:18
Re: Mia
nisem nikakršen strokovnjak za vzgojo: smo pač imeli konflikte pri vzgoji in smo se doma mogli "lstniki" spremeniti, da imamo psa, kot ga imamo sedaj.
Drugače je pa tudi meni škoda, da je ta pasma tako skromno zastopana pri nas.
Pri nas je bilo tako, da "Kar se Zoja nauči, to Zoja zna." Vmes pa tekme, kdo je večja trma (trenitno jaz vodim ;D )



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #102 : 01 Januar 2008, 09:12:18
Zgornjo sporočilo bi naj prikazovalo sliko, pa je ni zato ga spreglejte (prosim).  :-[

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #103 : 01 Januar 2008, 09:37:40
No, drugače ne vem.  :-[
Če hočete videti slikice kliknite http://mia-zar.moj-album.com/album/10528446/

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #104 : 01 Januar 2008, 15:08:25
2 gordona imate? Zeloo sta luškana! :-*  Gregecc: tvoje slike pogrešam. ;) :P



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #105 : 02 Januar 2008, 09:14:56
Ne, nimamo dveh gordonov. :P Na tisti sliki je naš Zar skupaj s svojim bratom. Je pa dobra slika, a ne?  :)

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #106 : 02 Januar 2008, 09:16:14
Aja, na sliki 'Kdo si ti?' pa je Zar s svojo sestro Zono.  :)

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Aslan

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Moja Ruby je moja princeska
Odgovori #107 : 02 Januar 2008, 15:18:37
...Je pa res, da na lov ne hodi (lastnica vegetarijanka, pes pa lovec?)...

Ista kombinacija sva midve z Irsko setrico Ruby. ;D
In imam težave kako narest "lovski izpit" ali tisto neki v to smer, kar rabim, za vzrejno dovoljenje....
Nočem, da prenaša kakega ptiča v gobcu. :-\

Aslan

Aslan & Ruby


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #108 : 02 Januar 2008, 16:00:53
Ista kombinacija sva midve z Irsko setrico Ruby. ;D
In imam težave kako narest "lovski izpit" ali tisto neki v to smer, kar rabim, za vzrejno dovoljenje....
Nočem, da prenaša kakega ptiča v gobcu. :-\

Aslan

Aslan, da te kar takoj pomirim. Setri niso bili vzrejeni za aportiranje. Za vzrejno dovoljenje bo spomladi potrebno narest PZP, ki pa ne vključuje aportiranja.  ;)  Se pa splača spomladi malo bolj potrudit in narest PZP, kajti ko je pes starejši moraš delat PPA, kar je malo zahtevnejše.

Več o preizkušnjah najdeš tu: http://pticarji.net/download.php?lng=si

Kristinca & Florinca


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 02 Januar 2008, 16:31:25
ha, ha, jst sm tud vegetarijanka, pa mam gordona ;D



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #110 : 02 Januar 2008, 16:51:48
Jaz sem tudi vegeterjanka pa imam prinašalca...pa delava (če le lahko) z jelenjimi nogami, ptiči in zajci. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #111 : 02 Januar 2008, 17:27:15
Mia in zar, lepo, da si se potrudila za opis gordona, vendar te bom morala malo dopolniti:

1. Vsi psi so grajeni tako, da lahko galopirajo.
2. Gordon seter sam po sebi ni neposlušen, neposlušnega ga naredimo vodniki. Je pa res, da je med setri najbolj trden, najbolj oster in morda najbolj samosvoj. Otožen po naravi? No ja, to je bolj pridobljena lastnost, ki jo lahko pripišemo posameznemu psu in ni pasemska karakteristika.
3. Nimam podatkov, da bi gordon živel kaj dlje od ostalih setrov.
4. Ljubi vodo ali ne ljubi vode. Načeloma je to tudi bolj stvar posameznika. Ljubezen do vode se da tudi lepo privzgojiti ali pa vodo priskutiti.
5. Kar se tiče otrok, je treba biti pri teh setrskih norcih previden. So navdušeni, veliki in nerodni. In v tej furjavosti lahko malega otroka prevrnejo, saj so veliki, težki in nerodni.
6. Gordonova dlaka se ravno tako sprijema in vozlja kot pri drugih setrih. Omenila si trimanje glave, da dlaka ne sili v notranje uho: za to je posebej potrebno striči ušesa predvsem po notranji strani. Dlaka se tam dlje suši, saj je pokrita z uhljem in zato pride do vnetja.
7. Veliko bolj, kot velikost prostora, je pomembna kvaliteta sprehoda. Saj ne potrebuješ prostora do Zagreba, da se gordon zlaufa. Veliko bolj ga izmučiš s kakšno aktivnostjo, iskanjem žog, prinašanjem, ponavljanjem poslušnosti ...
8. Glede tega, da je gordon na ravni petletnega otroka, to bo držalo za vse pse. So trmasti, ampak samo toliko, kot jim vodnik to dovoli. Veliko bolj, kot dobre živce, potrebujemo doslednost. Učimo ga že s pozitivno motivacijo, priboljški, a ko že vse zna, pa nas hoče za nos vozit, je treba pa tudi ostro nastopit. Če ima vodnik pospravljeno podstreho in ve, kaj želi doseči in psa pohvali za isto reč in graja za isto reč, ne bo pes nič bolj depresiven ali otožen, če bo kregan za nekaj, kar je NE.

Aslan: hehe, preberi, kaj mora znati za vzrejno britanski ptičar, kaj pa kontinentalec. Kontinentalci morajo aportirati divjad, britancem pa tega ni treba, znajo pa tudi zelo dobro prinašati, če jih usmerjamo v to.

Toliko zaenkrat. Lp Neža

+1

Los je car.


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #112 : 03 Januar 2008, 16:10:49
Neža, hvala za popravke,ampak iz napak se učimo, saj veš. :)

No, tudi meni se je zdelo tisto o galopiranju nekoliko čudno  ??? . Tisto o vodi pa je potrjeno iz veliko virov, čeprav so res tudi taki, ki vode ne marajo.
Samo, sem se pa res potrudila. Mogoče je malo slabše, ker sem verjetno mlajša od večine tukaj (poglej na koledar(januar)).  :-[

                                                Lp
                                                    Mia

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #113 : 03 Januar 2008, 16:41:45
čaw

najprej srečnega pa zdravga vsem seterašem in ostalim ljubiteljem psov;)

sem si malo prebral poste za nazaj k me že dolgo ni blo gor:)

mia...zlo lepe slikce gordonov;) komaj čakam da moj koštrun zraste v takega lepotca..hehe :P

drugače pa jaz nimam nekih posebnih težav z mesom;) ker nisem vegetarijanec,,,tako da me ne moti aportiranje divjadi in podobno....
sicer pa če srte že ve vegetarijanke še ne pomeni da mora biti pes ane? hehe :P

no drugače pa smo že prišli do prvih problemčkov z našim falotom;)
je že mal svojeglav mi je že ene 2 krat skoraj pobegnil....še dobro da sem hitrejši od njega:)
drugače se pa kar hitro uči...pri svojih 3 mescih zna že sedi, prostor, glas, lupčka:) celo odložljiv je že tudi če se skrijem me počaka na mestu, glede odpoklica pa tudi je že dokaj zanesljiv razewn tistih 2 spodrsljajev
ampak grist ga pa nemorem odvadit..kaj naj naredim?pa tudi zlo skače po ljudeh, pultu...nič ne pomaga...kakšen nasvet?

alya...slikce pridejo kmalu....
lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #114 : 03 Januar 2008, 16:47:28
Oooo, vi ste pa pridni gregecc! :o :) Komaj čaka mslike. :-*



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #115 : 03 Januar 2008, 16:56:53
ja pridni smo ja;)
btw...ravnokar je spolnoi občeval s plišasto želvo hehe;) tko da ti je jasno kaj se z njim dogaja ane? haha :D ;D :-[

am še eno vprašanje...
glede sprehodov...kolko časa priporočate da ga sprehajam na dan....vi seteraši bi to mogli vedet...
glede tega sem zelo skeptičen in nevem kolko je dost...
zaradi kolkov in tega...npr. moj oče gre z njim na 1 in pol urni sprehod...men se to zdi preveč pa vam?

če pa negremo z njim neki veliko ven nam pa noter norišnico naredi...svetujte prosim...;)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #116 : 03 Januar 2008, 16:59:25
Hehe, puberteta ga daje!? :P

Glede sprehodov ne bi vedela kako je s setri. Več krajših na dan, ali kako je to? ???



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #117 : 03 Januar 2008, 18:55:19
Mia, res si se potrudila, lepa predstavitev je in čudovite slike. Čestitam. Dopolnitve niso mišljene kot kritika tvojega dela, ampak res kot dopolnitve. Zato ne bodi huda, ampak jih sprejmi kot dobronamerne, kot so bile tudi mišljene.

Greecc, pri sprehodih je takole: setri do enega leta intenzivno rastejo, tako da je do takrat treba paziti predvsem na naslednje: čim manj hoje oziroma tekanja po klancih navzgor in navzdol ter čim manj hitrih štartov in bremzanj, saj vse to obremenjuje sklepe. Pazi tudi na igro z večjimi in težjimi psi, da ne bi kaj hacali po njem. Če bi poslušali setre, bi nam ti rekli, da je dovolj sprehodov 25 ur na dan. Sama sem pri svojih do enega leta upoštevala naslednje pravilo, da smo v samem začetku hodili na več krajših sprehodov (cca 20 min), potem smo pa popoldanskega podaljševali, da je bil pri enem letu nekje eno uro. Po letu in pol smo pa začeli neomejeno bezljati. Če misliš kaj s kolesom preanjati svojo živalco, to tudi počni, ko se intenzivna rast zaključi.

Lp Neža

Los je car.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #118 : 03 Januar 2008, 19:25:15
čaw

hvala agnes...torej sem imel prav da je 1 in pol urni sprehod preveč za mojega kosmatinca....;)
še enkrat hvala..

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #119 : 04 Januar 2008, 13:58:55
Setri niso bili vzrejeni za aportiranje. Za vzrejno dovoljenje bo spomladi potrebno narest PZP, ki pa ne vključuje aportiranja.  ;)  Se pa splača spomladi malo bolj potrudit in narest PZP, kajti ko je pes starejši moraš delat PPA, kar je malo zahtevnejše.

Več o preizkušnjah najdeš tu: http://pticarji.net/download.php?lng=si

Ja res je niso niso bili vzrejeni za aportiranje, če pa zna - Pravilno aportirat!  Ni pa čisto nič narobe.( ne uno kr neki mal sem in tja vlačit in ne dat v roko, po možnosti še " raztrajbat "- to ni aportiranje).

PZP in PPA je problem naredit edino če pes ne zna ali noče delat. Drugače je pa za moje pojme to cicibanova urica- proti JZP ali ŠPP- kar morajo delat kontinentalci.
 To kar pa deajo setri jim je pa že v naravi- PZP, pri PPA more pa malo bolj ubogati.... to je pa tudi vse. :).....

no drugače pa smo že prišli do prvih problemčkov z našim falotom;)
je že mal svojeglav mi je že ene 2 krat skoraj pobegnil....še dobro da sem hitrejši od njega:)

lp grega

Uživaj v momentalnem zadovoljstvu da si  za enkrat hitrejši, ker ne boš več dolgo! :)

ampak grist ga pa nemorem odvadit..kaj naj naredim?pa tudi zlo skače po ljudeh, pultu...nič ne pomaga...kakšen nasvet?


lp grega

Skakanje po ljudeh je zelo neprijetna razvada ( poglej med vzgojo kako se to reši) ....pri mladiču je dovolj če ga  zgolj z nogo malo bolj odrineš in z ukazom fuj ne skakat ali kar koli ti je bližje. Težje je pri odraslem psu.... ampak če  mu boš  že v rani mladosti dal  pravo lekcijo , se bo v bodoče avtomatsko odmaknil in prenehal takoj, ko bo kdo premaknil nogo ;)) kar jo ponavadi v večini  folk že podzavestno ko se odmikajo od psa ............odpravi  pa že sedaj ko je še majhen.

Kar se pa grizenja tiče.   Damču je bilo prepovedano gristi preprosto z roko- focko po šnufli in "fuj     ne grist" !
Samo je pa naskrivaj potem demoliral.... in seznam vsega zdemoliranega je kar precej dolg od mobitelov, do igračk, košov za smeti, copat...... Toliko kot je ta pes naredil škode... jao ::).... dobr da nimam več mladiča :P

ja nehal je pa tam pri cca 2 letih -  masovno demolirat...( pa še sedaj ,če bi našu kaj kar je lepše od njega ne dam roke v ogenj, da ne bi zdemoliral)
Pri našemu psu je sploh splošno pravilo " vzemi vse kar ti življenje ponuja" ..... pa naj bo to iz mize, pulta, hladilnika,koša za perilo.... in....  boljše da ne naštevam-  niti ne vem kje dobi idejo? ???...... ni pa to splošno pravilo za vse gordone.... naš pač krade ko sraka in se ga ne da odvadit- na noben način . Tak je. Že od samega začetka -  (zato  ima nick name    Gujo- Suljo, Suljadinac   >:D )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.