Gordon seter [Gordon Setter]

Azu · 179951

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #210 : 16 September 2008, 11:52:19
Ne vem zakaj te jezi..... če pa psarn ni. Pri nas so samo legla posameznikov. Psarne, ki bi se pa ponašala na uspehe svojih legel pa ni. Dejstvo ... žal tako je.

Ker enostavno pri nas ni takih ki bi s svojimi gordoni kaj delali-> torej nekoga ki bi se lahko ponašal z delovnim uspehom ni. ( vključno z mano)
kar se pa razstavnih tiče pa ....... glede na to da jih je malo ... to ni neko merilo.

hipotetično..... če en sam ( ali dva primerka )prideta na razstavo.... a je potem to pravo merilo za uspeh???? Ni!
 uspeh ali kvaliteta ( zrnje od plev) se ugotavlja takrat ko jih izmed množice dobiš par ;)

zagovarja tuja.... mogoče zato ker jih je več in dejansko lahko vidiš razliko.

Tudi ko sem jaz kupovala gordona sem morala čez mejo........ žal je še vedno po nekaj letih situacija taka.
In ko bo k naši bajti pribrcal naslednji gordon....... ko bom iskala psa z delovnimi uspehi pri prednikih... dvomim, da ga bom našla  pri nas.
gordon je delaven pes...... žal grejo pa linije  vse bolj v smer home-pet- kavč-pegl varianto. ;) :)

Če ga želiš za na kavč....potem ok si zadovoljen. Če pa iščeš kaj več...potem ima pa gregec prav. ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #211 : 16 September 2008, 12:35:13
Ne vem zakaj te jezi..... če pa psarn ni. Pri nas so samo legla posameznikov. Psarne, ki bi se pa ponašala na uspehe svojih legel pa ni.


Če v Sloveniji želiš imeti rodovniško leglo, je pogoj psarna (vsaj pri ptičarjih je tako).  ;)  :P 

Moti me samo, da se vedno znova piše, da psarn v Sloveniji ni, čeprav to ne drži. Sem pač natančna in ne maram nedoslednosti in laži - na to sem še posebej občutljiva. Sem mnenja, da se naj vsak sam odloči, kje bo vzel mladiča, ampak daj človeku vsaj možnost, da se odloči. Morda pa Aisha Teya ne želi vurhunskega psa, ampak samo družabnika.  ;) 

Me pa prav zanima, kaj bo grega naredil iz svojega gordona.  ;)  Cilji so visoki......  Pes je še mlad, dajmo času čas, pa bomo videli. Se je pa najbolj enostavno na psarno zgovarjat, če iz psa ne narediš nič.  :P 

Kristinca & Florinca


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #212 : 16 September 2008, 13:41:05
hjaooo men je že počasi metanja peska v oči...

stvari stojijo takole....
reku sem da psarn ni.....ne pa legel....

in ja vsa legla gordonov v sloveniji so tako znana....objavljena vsepovsod kajne >:(
nikjer ničesar ne zaslediš!!!!!! nobenih kontaktnih številk nobene spletne strani nobenih podatkov ali  česarkoli o vzrediteljih ali psu,...ni jih na tazstavah, na srečanjih NIKJER!!!! kako naj človek ve da to v sloveniji sploh obstaja >:( >:(

enkrat na 2 leti se pa leglo pojavi pa še to objavljeno na bolhi.... drugače o njem ne duha ne sluha..... da dobiš številko vzreditelja se je treba najmanj pretegent in to me jezi!!! >:(
zakaj jih potem, če so tako dobri in kvalitetni in dobro znani, ne objavijio skoraj nikjer ???

in tudi sam sem  AishaTeyo vprašal v akkšne namene bi imela psa..če bi bil to kavč potato potem bi ji definitivno predlagal slovenijo!! zakaj bi hotela v tujino po psa ki ji bo ležal doma ???

vzela bi ga tu v sloveniji, po nižji ceni,...kvaliteta pa je vprašljiva.... lahko dobi bolehnega psa,...lahko pa super pssa,...s katerim bi lahko hodila tudi na razstave....hvalabogu....pa saj vsi slovenski psi niso kripli..imamo tudi nekaj kvalitetnega....v tujini je pa isto,...tudi tam je nekaj obupnih primerkov...

in ja če bi hotel psa visoke kvalitete ga ne bi iskal v sloveniji to je dejstvo.....
je pa tudi linija vsepovsod malo drugačna....če je meni všeč linija nemcev nizozemcev in angležev, ne bom po psa hodil na hrvaško ali madžarsko oziroma ga bom vzel če so psi npr. na madžarskem uvoženi iz linij ki so mi všeč....upam da razumete kaj sem hotu powedat

in ja jt mislim iz svojega psa naredit kar se da.....če mi bo čas dopuščal,..ker volja je....če pa pes ne bo primeren za določeno stvar,..potem to opustiš in preideš na druge zadeve, ki jih lhko s svojim psom počneš...nikoli nisem rekel da je moj pes oh in sploh ali pa popoln(sicer v mojih očeh je in ga nebi zamenjal ampak to tako ali tako vsak lastnik misli za svojega psa)
če pač nebo za razstave...zakaj bi se silil..če pa bo hvalabogu ker mi je to v užitek
in če je treba premoč tudo priznam..že 100x sem videl psa ki sem mu reku....waaaa popoln gordon seter je.....moj boj je pač tak ko je in me sploh ne briga

damayanti hvala da me razumeš :P

ti forinca pa namesto da bi se tukaj jezila name raje napiši kaj o gordon setrih ko si tolko poučena o njih,...tudi o odnosu do drugih psov lahko poveš kakšni so gordon setri, ker sm z podobnostjo v karakterju mislil prijaznost do drugih psov in ne ostale karaktern značilnosti....

sicer smo pa na tem forumu zato da ljudem kot je Aishateya pomagamo, z najrazličnejšimi podatki, nasveti in podobnimi zadevami ne pa da si tu mečemo polena pod noge >:(

z najlepšimi pozdravi grega

p.s. florinca dokaži mi da je psarna gordonov v sloveniji!! pokaži mi spletno stran..ne moreš ker je ni!! mogoče mi poznavalci vemo za legla,..nekdo pa ki prvič kupuje psa zagotovo NE!!!

A dog is for life, not just for Christmas!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #213 : 16 September 2008, 14:03:15
Če v Sloveniji želiš imeti rodovniško leglo, je pogoj psarna (vsaj pri ptičarjih je tako).  ;)  :P 

Moti me samo, da se vedno znova piše, da psarn v Sloveniji ni, čeprav to ne drži. Sem pač natančna in ne maram nedoslednosti in laži - na to sem še posebej občutljiva.

ja po novem zakonu .....ki je v veljavi.....od kdaj že ::) ( prej je bila pa samo ena psarna registrirana.... a ne  ;) od Urške..... zadnje leglo je imela pa kar nekaj let nazaj. Ona je imela kvalitetne gordone.........kje so pa ostale psarne???)

Če ne maraš nedoslednosti....potem se  moraš pa res najprej prepričati koliko psarn  gordonov je pri nas ;)

Nihče ne prepričuje novih lastnikov v nekaj........ zgolj pove kot je. ;)


sicer smo pa na tem forumu zato da ljudem kot je Aishateya pomagamo, z najrazličnejšimi podatki, nasveti in podobnimi zadevami ne pa da si tu mečemo polena pod noge >:(



 Se strinjam.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #214 : 16 September 2008, 14:05:30
aha pa mogoče še to za nameček....

AishaTeja omenila si da si si šla ogledat leglo in so bili vsi tako prekrasni...seveda so bil....saj so vsi mladički...
ko pa čez eno leto dobi hudo displazijo in odštevaš kupe denarja za veterinarja ti pa ni nič vč krasno....

seveda da ne bo spet kake pomote, Florinca,...to je lahko kjer koli..ponavljam kjer koli ne samo v sloveniji!!!!!

in zato je bistveno da imaš nek vpogled v podatke, kakšni so potomci, kakšni so HD rezultati, kakšni so njihovi dosežki bodisi razstavni ali delovni,..... in to ima veliko tujih vzrediteljev na svojih spletnih straneh zelo lepo opisano in prikazano,.... IN TO je tisto kar moraš pogledat in preštudirat preden vzameš psa iz določene vzreje...kot pa sem že prej omenil spletnih strani v sloveniji ni....kaj smo tako primitivni ali kaj ???

najbolše da grem na vrat na nos do vsakih vrat in jih sprašujem kakšen je njihov pes, kakšne ima kolke in podobno >:(, da bom imel vsaj približno predstavo ali ima ta samica dobre potomce ali ne.... v nasprotju pa imajo v tujini, sicer ne vsepovsod obvezno slikanje kolkov po 1 letu, kar čaka tudi mene...zato da tudi oni vejo ali je vzreja dobra ali ne, ali še parit ali ne,...pa sploh ni pomembno ali je pes super šampijon ali pa samo kauč potato.....

no toliko za enkrat

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


AishaTeya

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 17 September 2008, 16:08:49
No da malo razjasnim...en post mi je zbrisalo in tam je jasno pisalo, da jaz psa za na kavč že imam in ravno zato se odločam za Gordona, da bom z njim ˝delala˝. Definitivno šolanje, agillity, ostalo pa še ne vem....bomo vidli...kakšna lepotna tekomovanja se ne mislim it, ker mi je bolj pomembno, da pokažeš kaj sta se s psom naučila.

Drugače pa...ta gospa ma registrirano psarno (mislim, da je Joy of Rob Roy), tako da najmanj ena psarna Gordonov je v Sloveniji.
Za tujino bi se tudi jaz odločila, vendar pa nikoli ne veš, kje te nategnejo in sem vprašala zato, če kdo pozna ˝bodoče˝starše iz kkšnih razstav, tekomovanj, ker se je potem veliko lažje odločiti.
Je pa res, da jih ni veliko v Sloveniji...ampak zame so najlepši psi (poleg črnih kokerčkov...pač pristranskost nimaš kej :P :D :-[)

Must love dogs :)


Pikica06

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 17 September 2008, 16:09:47
OK v Sloveniji je res bolj malo vzrediteljev Gordonov. Na žalost je mladiče setrov (katerihkoli) pač težko prodati in ljudje se ne odločajo za vzrejo. Legla so nekako na 2-3 leta. Trenutno sta 2 psici z vzrejnim dovoljenjem. Ena je imela leglo letos, za drugo pa če sem dobro razumela razmišljajo, da bi jo parili to zimo. Sprejmite pa tudi dejstvo, da vsi ljudje pač nimajo internet dostopa in spletne strani. Vse potrebne podatke o leglih se lahko dobi na strani DLP ali pri vzrejni komisiji.

Kar pa se tiče uspehov je pač tako, da moraš mladiče oddati v roke ljudi, ki bodo z njimi delali. Na žalost je takih pri nas bolj malo in zato ni o čem poročati. Se pa spomnim edinega legla Uršine Daisy - Ludstar Marbelle (na žalost jo je izgubila v nesreči kmalu po leglu). Večina mladičev je šla v tujino (Italija, Avstrija, Nizozemska, Estonija, Litva, Rusija, Madžarska) in mislim, da jih je 6 ali 7 postalo šampionov. Imeli so tudi odlične delovne rezultate. Še zdaj mi kdo od sodnikov omeni kako dobro je delal Kid - Free Minds Cupid na PPA. Mislim, da je imel 74 točk. No in naprimer Patri - Free Minds Cleopatra je na svetovni razstavi v Poznanu dobila RCACIB, njeni sin pa letos v Stockholmu RCACIB. Pa še je bilo v leglu uspehov vrednih omembe. Npr v Poznanu v razredu prvakov so bile kar 3 psičke iz tega legla in so imele 1. in 4. mesto med drugim.

Alenka



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #217 : 18 September 2008, 11:38:06
alenka....popolnoma se strinjam s tabo ;)

pa da malo prešaltamo temo....prideš mogoče v soboto v maribor??

AishaTeya....poznam nekaj bodočih staršev,...tudi nekaj internetnih povezav....lahko me kontaktiraš na zasebnem

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


AishaTeya

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 19 September 2008, 12:47:39
Iz kje pa ste kej drgač?

Must love dogs :)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #219 : 21 September 2008, 20:02:14
ewo smo se vrnili z razstave v mariboru ::) ::)
sva dobila PRM in BOB in sva premagala konkurenco :P :P
jupiii zlo sem vesel :D

ampak mi je pa taku delal na razstavi da sem mislo da bom znoreu >:( >:(
bil je pravi vrag >:D, na koncu dneva sem imel roke do tal, strgal mi je tazstavni povodec grozaaaaa >:(
še danes me roke bolijo... morem pa rečt da smo na defile čakali hm..naj pomislim skoraj 5 ur!!!!! ne moreš verjet... tudi to se dogaja >:(

kako je pa kaj ostalim seterašom šlo ???

hja Aisha Teya...smo iz vsepovsod :P zakaj te to zanima ??? jaz sem drugače iz Kočevja :P

lp grega in Boy

A dog is for life, not just for Christmas!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #220 : 21 September 2008, 21:26:41
AishaTeya-če želiš z gordnom delat agility ali kak drug šport, potem vzemi takega, ki že v leglu pokaže velik interes za žogico, igrače in vsaj malo interesa za delo s tabo. Ker dvomim, da bo "pravi" gordon delal agi tako kot se šika, brez lastnih vohljavih vložkov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #221 : 21 September 2008, 21:32:30
hehe čara glede tega se strinjam....kr zdle sm se spomnu...kako mu včasih vržem kako palico ali kaj podobnega...on teče proti njej kr naenkrat pa kot da bi kdo odsekal...nos k tlom in šiba on nekam v grmade---- hehe...pri teh gordonih res vse doživiš :P

A dog is for life, not just for Christmas!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 22 September 2008, 10:47:50
No ja, vsaj nekaj časa teče zanjo, večina jih samo butasto pogleda, v stilu "ti misliš da bom jaz letal za neko palico?Zakaj že?" ;D  Je že res, da so jim vonjave bolj zanimive, kot katerakoli igrača-razen izjemam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #223 : 22 September 2008, 21:20:38
evo nekaj slikc gregorja in boja ter njegove konkurence iz mariborske razstave :)








in še slikca konkurence, ki jo je boj gladko premagal ;)



lp



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #224 : 23 September 2008, 12:05:22
Iz moje strani VSE ČESTITKE Gregorju in Boyu :)... SUPER! :o  Le tako naprej :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #225 : 25 September 2008, 16:08:20
hvala mateja za objavo fotk in tebi damayanti za čestitke :P

zdaj pa še ena vesela novička

spomladi se planira leglo na hrvaškem  in sicer moja kolegica Vlatka bo imela leglo malih gordončkov :P ;D

mati je Ice flower from the Nobel Friends, lepa samička z zelo dobrimi lovskimi rezultati

oče Laurelhach Illustrious World Junior Champion, Austrian and Hungarian Junior Champion, Hungarian Grand Champion,..zlo lep samček tko da... :P :P

psarna ima tudi svojo spletno stran  www.woodlandhoppers.com

za vse informacije pojdite na spletno stran in kontaktirajte Vlatko
če so kakšne nejasnosti pa lahko tudi mene na zasebnem ;)

zdaj na navalite hehe ;D ;D ;D ;D

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #226 : 26 September 2008, 19:19:49
Ohh kako smo utrujeni

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #227 : 29 September 2008, 13:23:32
živjo ;D

ewo danes ima moj Loverboy 1 leto ;D ;D ;D
jupiiiiiiii :P madona je hitro minilo 8)
želim mu vse naj naj, pa da bi predvsem svoje mravljince v riti malo umiril pa malo več poslušal hehe >:D :P :P

VSE NAJBOLJŠE! :-*

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #228 : 30 September 2008, 16:20:46
Vse najboljše Boy ;D... res je hitro minilo :D

Ti pa kar naprej še utopično pričakuj ,da sedaj bo mravljince  v riti umiril. :P

Men so rekli ,da naj bi jih tja do tretjega leta( ker baje bolj "počasi" odraščajo ;) :D)..... ko je bil star tri leta in še vedno ves blesav... so mi rekli do petega leta ..... me zanima do kdaj bodo sedaj podaljšali :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 30 September 2008, 18:32:56
[
zdravo vsi, ki se tako vestno ukvarjate z legli gordonov v Sloveniji in veste povedati (še posebej damayanti) kako v Slo nič ne naredimo za to pasmo. Hvala Alenki, da je le malo osvetlila zadevo kar se tiče gordonov, predvsem realno! ker imam občutek, da so nekateri razočarani nad to pasmo verjetno iz razloga, ker iz psa niso naredili nič ali pa niso mogli narediti nič. Tudi ni res, da internetnih strani vzreditelljev ni, pa tudi oglasi niso samo na bolhi. Sem tista druga vzrediteljica goedonov in moja psička ena tistih, ki imajo vzrejno dovoljenje v naši državi. Po razstavah sva nehali hoditi, ker se ona prav dobro počuti brez njih. Sicer pa smo dosegli z njo vse, kar smo hoteli. Moti me, da pavšalno govorite o stvareh za katere ne morete biti prepričani da so takšne. Moje leglo pred dvema letoma in pol je bilo prav tako kvalitetno, vsi vzreditelji ptičarjev pa vemo, kako je priti do popolnega vzrejnega dovoljenja, do psarne in še do vidnejših rezultatov. Zato gregec, damayanti in ostali, če hoečete vedeti o predvidenih leglih in o psih in psicah gordonov  v Sloveniji to ni prava pot. Imamo društvo ljubiteljev ptičarjev in vzrejno referentko Alenko, ki ima vse podatke o slovenskih psih in mislim da je za resne ljudi ona pravi naslov. Forumi pa samo za neko pavšaliziranje in nesmiselne kritike ter odvračanje potencialnih lastnikov od nakupa psa v Sloveniji. Toliko.  Grega tebi pa želim veliko uspehov na razstavah in ni vse tako črno kot se zdi.



quote author=gregecc link=topic=2083.msg287174#msg287174 date=1221565265]
hjaooo men je že počasi metanja peska v oči...

stvari stojijo takole....
reku sem da psarn ni.....ne pa legel....

in ja vsa legla gordonov v sloveniji so tako znana....objavljena vsepovsod kajne >:(
nikjer ničesar ne zaslediš!!!!!! nobenih kontaktnih številk nobene spletne strani nobenih podatkov ali  česarkoli o vzrediteljih ali psu,...ni jih na tazstavah, na srečanjih NIKJER!!!! kako naj človek ve da to v sloveniji sploh obstaja >:( >:(

enkrat na 2 leti se pa leglo pojavi pa še to objavljeno na bolhi.... drugače o njem ne duha ne sluha..... da dobiš številko vzreditelja se je treba najmanj pretegent in to me jezi!!! >:(
zakaj jih potem, če so tako dobri in kvalitetni in dobro znani, ne objavijio skoraj nikjer ???

in tudi sam sem  AishaTeyo vprašal v akkšne namene bi imela psa..če bi bil to kavč potato potem bi ji definitivno predlagal slovenijo!! zakaj bi hotela v tujino po psa ki ji bo ležal doma ???

vzela bi ga tu v sloveniji, po nižji ceni,...kvaliteta pa je vprašljiva.... lahko dobi bolehnega psa,...lahko pa super pssa,...s katerim bi lahko hodila tudi na razstave....hvalabogu....pa saj vsi slovenski psi niso kripli..imamo tudi nekaj kvalitetnega....v tujini je pa isto,...tudi tam je nekaj obupnih primerkov...

in ja če bi hotel psa visoke kvalitete ga ne bi iskal v sloveniji to je dejstvo.....
je pa tudi linija vsepovsod malo drugačna....če je meni všeč linija nemcev nizozemcev in angležev, ne bom po psa hodil na hrvaško ali madžarsko oziroma ga bom vzel če so psi npr. na madžarskem uvoženi iz linij ki so mi všeč....upam da razumete kaj sem hotu powedat

in ja jt mislim iz svojega psa naredit kar se da.....če mi bo čas dopuščal,..ker volja je....če pa pes ne bo primeren za določeno stvar,..potem to opustiš in preideš na druge zadeve, ki jih lhko s svojim psom počneš...nikoli nisem rekel da je moj pes oh in sploh ali pa popoln(sicer v mojih očeh je in ga nebi zamenjal ampak to tako ali tako vsak lastnik misli za svojega psa)
če pač nebo za razstave...zakaj bi se silil..če pa bo hvalabogu ker mi je to v užitek
in če je treba premoč tudo priznam..že 100x sem videl psa ki sem mu reku....waaaa popoln gordon seter je.....moj boj je pač tak ko je in me sploh ne briga

damayanti hvala da me razumeš :P

ti forinca pa namesto da bi se tukaj jezila name raje napiši kaj o gordon setrih ko si tolko poučena o njih,...tudi o odnosu do drugih psov lahko poveš kakšni so gordon setri, ker sm z podobnostjo v karakterju mislil prijaznost do drugih psov in ne ostale karaktern značilnosti....

sicer smo pa na tem forumu zato da ljudem kot je Aishateya pomagamo, z najrazličnejšimi podatki, nasveti in podobnimi zadevami ne pa da si tu mečemo polena pod noge >:(

z najlepšimi pozdravi grega

p.s. florinca dokaži mi da je psarna gordonov v sloveniji!! pokaži mi spletno stran..ne moreš ker je ni!! mogoče mi poznavalci vemo za legla,..nekdo pa ki prvič kupuje psa zagotovo NE!!!

[/quote]



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #230 : 01 Oktober 2008, 09:39:42
No pa ti bo damayanti še posebej nekaj povedala ;) gada; ... ko si me že ravno izpostavila ;D

To da imaš doma gordona in če tudi že ima ima opravljen PPA- še ne pomeni da je pes/ psica primeren za  nadaljno vzrejo ;)
Upam- da razumeš kaj ti hočem povedat.

kar se tiče novih kupcev; nihče jih ne odvrača od slovenske vzreje- vsi jih napotamo na KZS..... na DLP- jevo stran... in vsi so napoteni na vzrejno referentko( kot smo se tudi mi obračali nanjo)
In prednost in kvaliteta naše vzrejne referentke Alenke je, da pove za vsa legla pri nas in to po pravici. Jaz glede  nje nimam ene slabe besede- niti nimam ene slabe besede čez DLP za rečt- prej nasprotno. da si ne boš zopet neke svoje interpretacije ustvarila- (kolk damayanti kar čez vse šimfa a ne)In ja je po pravici tudi povedala koliko legel je pri nas in zakaj.

Očitno ti razumeš po svoje kot si želiš- ampak naj ti povem da si malo narobe interpretiraš določene stvari. Ni to ;  da smo razočarani ker nismo nekaj naredili iz svojih psov.
Moj pes trenira in se uči ob žimavki in marsikaj naredi in marsikaj zna ;)....... pa če bi naredil ne vem kaj, ga jaz še vedno ne bi parila ;)( tako kot delajo nekateri) zakaj ne...... ne bom ponovno" razpletala" ker mi je že dovolj ::)


Ko sem si jaz zaželelea gordona sem preklicala in obiskala kar par lastnikov pri nas.
In tudi čakala na eno leglo( oz čakala  da bodo parili pri eni gospe)  še celo šla na razstavo.
Ko sem prišla tja ni bilo ne gospe tam, ne psičke tam...... zaman čakala na odgovor kdaj bo. Pa ni bilo nič.
Kasneje klicala še okrog in prišla do tega, da pri nas jih tisto leto ne bo.
pa sem ga našla v Belgiji..... ( tudi pri naši Alenki se pozanimala kakšen je vzreditelj ;)) šla pogledat mamo in očeta- in tamale- vplačala avans in ko je bil dovolj star sem šla še enkrat v Belgijo ga iskat.
Ker takrat še nismo bili v EU- sem zanj morala delati še vse uvozne papirje-  veterinarska spričevala- ga imeti en mesec v karanteni in na koncu še carino plačati zanj ;)

kaj bi mi bilo lažje kot vzeti psa iz SLO vzreje.... a ne? ;) Žal sem bila za Free Minds prepozna.
Ti pa  po pravici povem- da če bi še Urška imela vzrejo gordonov bi vsakega, ki me vpraša za nasvet - najprej k njej poslala.
BTW imam psico nemško žimavko Free minds......in je špica
pa še par jih poznam, ki imajo pse iz njene vzreje bodi si irca, labradorca ali žimavca in v končni fazi tudi o njenih gordonih se širi dober glas........ /ko je že slučajno bilo govora o psarnah .....in to kvalitetnih ;) /

In ko imaš gordona doma, in ko vidiš še kar lepo število ostalih gordonov- takih in drugačnih.... potem čez nekaj let tudi vidiš - kakšen je kdo. Pa ti za to ni treba biti extra strokovnjak- le malo bolj zaljubljen v pasmo si lahko, pa vidiš razliko ;)

Itak ima vsak posameznik doma najlepšega psa- zase.

[
zdravo vsi, ki se tako vestno ukvarjate z legli gordonov v Sloveniji in veste povedati (še posebej damayanti)

Te moram pa razočarat- jaz se prav nič vestno ne ukvarjam z legli gordonov- ker imam psa.
Res pa da ne podpiram vsakega rejca.
Imamo pa v Sloveniji kar nekaj lepih psic- predstavnic svoje pasme ;)
pa tudi nekaj takih- ki pa to niso.....pa so imeli tudi legla ;).

pa ni to mišljeno da- sedaj čez koga pluvam..... vsak naj dela kar hoče ;)... boli me.

Ko bo pri meni čas za naslednjega gordona- bom zase že vedla " ločit zrnje od plev" in ocenit kakšen bo- in tudi rodovnik bom znala prebrat ;). In če ga meni zadovoljivega ne bo v SLO- bom šla spet čez mejo.






kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 01 Oktober 2008, 17:47:34
Damayanti zdravo!
Zdaj pa je prav da razčistiva stvari. Ta gospa pri kateri si se zanimala za gordona sem jaz in tudi na razstavi sem te čakala, pa si zamudila, se spomniš. Ob 12. me  pa res ni bilo več na razstavi, ker je Gaja dobila svoj naslov in oceno in sva šli domov. Škoda, ampak je gtako naneslo. Imeli smo leglo  marca 2006 in maldičke prodali po vsej Sloveniji. So zelo lepi, vendar se lastniki pač ne odločajo za razstavljanje. Moji mladički so bili direktni potomci Free minds Cupida, torej zelo uspešnega gordona iz Urškine vzreje. Zelo lepi.
Vem, da te je tvoj pes stal zelo veliko, vendar smo z Gajo morali opraviti še PPA. Tako da ima zdaj vse. Razmišljamo, da jo bomo konec leta parili, bomo videli. Leglo je bilo kvalitetno in psi so danes zelo lepi, vendar jih imajo zase. Mia in ZAr sta "moja" Zar je pravi gordon, lep, umirjen, pameten in zelo navezan na svojo lastnico. Pač jih nisem reklamirala, ker jih nisem rabila reklamirat.
Pa še deklici, ki ima že koker španjelko sporočam, da imam jaz doma to kombinacijo: Kokeršpanjel + gordon seter in ni problema.

Toliko!


Lep pozdrav.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #232 : 01 Oktober 2008, 20:20:17
No lepo, da si se razkrila... čeprav sedaj še manj razumem zakaj zlivaš gnojnico po meni ;) glede na to ,da sem nate napotala že ljudi v SLO - ki so me slučajno spraševali za  legla gordonov, in še nekatere na hrvaškem ;)
Tudi vem da si imela leglo 2006 ;)
Nikjer nisem napisala ,da te kar koli obtožam , da te ni bilo na raztavi ali ,da te slučajno obtožam , da nisi imela legla.
Jaz sem bila pri tebi 2003- avgusta direkt iz Lastova....in do 2006 na psa  bi mi bilo pa res predolgo čakati ;)

pa pustimo zdaj to ni več pomembno ;

Uglavnem..... sedajle predno sem ti šla odgovarjat sem pretaknila vse spletne mape...pa za boga miloga nikjer ne najdem slike Bonota.
Letos februarja smo bili na Lastovu.... in tebi in tvojim  pošiljajo pozdrave :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 03 Oktober 2008, 20:01:58
Oj d:
Ne zlivam gnojnice po nikomer, ampak bi rada samo da vsi skupaj malo bolj pozitivno mislimo o stanju te pasme pri nas. Drugače me pa veseli, da obstajajo še ljudje, ki želijo imeti gordona. OK.
Kar se tiče Bonota pa verjetno ne boš videla na spletu nobene slikce, ker je enostavno ni. Če se ima dobro dol sem zelo vesela, ker je bilo to leglo kar pod udarom. Eno psica je bila doma še skoraj dve leti, ker je nikakor niso mogli oddat, nobeden od 8 razen naše pa se ni razstavljal in tudi nobeden nima vzrejnega dovoljenja. Mislim, da je šel drugi pes v Domžale ali okolico. Torej tu tudi zares ni bilo nekega uspeha. Moje leglo pa je bilo potem šele po 4 letih. Malo več optimizma vsem in lep vikend!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #234 : 06 Oktober 2008, 12:05:12
Oj d:
Ne zlivam gnojnice po nikomer, ampak bi rada samo da vsi skupaj malo bolj pozitivno mislimo o stanju te pasme pri nas. Drugače me pa veseli, da obstajajo še ljudje, ki želijo imeti gordona. OK.
Kar se tiče Bonota pa verjetno ne boš videla na spletu nobene slikce, ker je enostavno ni. Če se ima dobro dol sem zelo vesela, ker je bilo to leglo kar pod udarom. Eno psica je bila doma še skoraj dve leti, ker je nikakor niso mogli oddat, nobeden od 8 razen naše pa se ni razstavljal in tudi nobeden nima vzrejnega dovoljenja. Mislim, da je šel drugi pes v Domžale ali okolico. Torej tu tudi zares ni bilo nekega uspeha. Moje leglo pa je bilo potem šele po 4 letih. Malo več optimizma vsem in lep vikend!

Nihče ne misli nič negativnega .... nisi me razumela.
Moti me le to da se govori o neki slovenski vzreji.
Jaz sicer ne vem ..... kaj je za nekoga vzreja........ zame je vzreja- vzreditelj. Torej nekdo, ki aktivno dela na neki pasmi. Ima določeno pasmo psov  leta in leta in tudi aktivno vzreja.... torej vsaj na dve leti minimalno neko leglo.... se aktivno ukvarja s to pasmo/ te pse nekje pokaže... nekaj dela- pa naj ima zaradi mene ali ljubiteljsko vzrejo- kjer nihče od potomcev nič ne dela/ ali ima neko rastavno vzrejo- kjer so psi- potomci pojavljajo na rastavah/ ali ima  neko delavno linijo- kjer  grejo psi v  lovske roke- kar koli/.... Torej- nekdo, ki ima psarno( dve tri psice ... enega psa( ali nobenega)....itd- navajam zgolj primer) Ampak, da ti psi nekje so- se, da videt neke prednike- pa makar na sred dnevne na hrbtu pred kavčem..... ni važno.

Vem , da je sedaj po novem zakonu psarna obvezna...... ampak meni še vedno to ni vzreditelj.
NPR........ jaz imam psico nemško žimavko...in sedaj pač naredim psarno( ker jo moram)...in imam eno leglo( pa mogoče če se mi bo ravno zazdelo čez tri leta spet eno leglo)...... ja ??? za moje pojme jaz še vedno nisem vzreditelj.... enostavno se ne morem kosat z nekom ,ki leta in leta dela na tej pasmi ima vsako leto/ ali na dve leti leglo/ nekateri še celo dva legla v enem letu( če ima več psic) Skratka ne morem se kosat z nekom ki pa aktivno vzreja.

In glede na to da pri nas ni nekega vzreditelja, ki bi se z gordoni pri nas aktivno ukvarjal- vzrejal ..... za moje pojme( pa še za kakšnega drugega) pri nas vzrediteljev ni. Jih ni  in pika.Legla posameznikov  pa so itak, da so....... samo to ni isto.
Pa saj nisem s tem mislila nič negativnega.....  ;)  Tako pač je .

glede Bonota: ;) :) jaz sem ga slikala.  ;) Ko smo bili pri njih na obisku :) ( nisem nič mislila na nobeno linijo ali vzrejo- zgolj omenila sem ga in ko najdem sliko ti  jo bom poslala ;) )



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


AishaTeya

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 13 Oktober 2008, 11:15:23
No skratka psarna Blackstar of Heathmoor ima novo leglo, mamica mislm, da je iz Forester`s of Darkmoor.
Any comments ;D?

Must love dogs :)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #236 : 14 Oktober 2008, 23:59:47
ja  aishateya..poznam obe psarni.... moj kuza je iz Foresterjev...tam sem ga namrec kupiu :P
poznam samicko ki je mamica novega legla...oceta pa tudi saj je tudi oce mojemu Boyu :D

nameravas vzrejat? a bos vzela psicko, al psa?
drugace pa se tudi pri foresterjih obeta eno super leglo ki morem rect da se ga ze vsi veselimo...poglej si malo, ceprav mislim da imajo ze kar dosti rezervirano....ce hoces lahko povprasam zate in te priporocim ;) ;)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #237 : 29 Oktober 2008, 09:10:03
AishaTeya-če želiš z gordnom delat agility ali kak drug šport, potem vzemi takega, ki že v leglu pokaže velik interes za žogico, igrače in vsaj malo interesa za delo s tabo. Ker dvomim, da bo "pravi" gordon delal agi tako kot se šika, brez lastnih vohljavih vložkov.

 :'( Mi se lahko od agilitija kar poslovimo. Zakaj? :'(

No, včeraj smo se kooončno odpravili na slikanje kolkov in sicer k dr. Senčarju na Ptuj.
Ko smo prišli je bil naš Zar še dobre volje, dobi pomirjevalo, gremo ven za 10 min, kasneje naj pridemo nazaj. In ravno v teh 10min je prišla v čakalnico psička, ki se je je Zar tako bal, da smo ga morali nesti v čakalnico oz. v en prostor zraven, da se je umiril. Tam so ga potem uspavali in ga kot žakelj krompirja nesli na rentgen. Medtem ko smo čakali ( to pomeni 1,5 h, ker so mu še izpirali ušesa, ki je imel vneta) smo spoznali huskya, ki ga je včeraj povozil avto, maltežana, ki je imel mrzlico,... Ko smo končno dobili našo zverino nazaj je še sladko spal. Nato je prišel hecni del: prebujanje. Sicer je bil res en ubožec tam na tisti blazini, ampak ta prizor z jezikom, ki mu visi na eni strani iz ust in ko se poskuša vstati ali vsaj dvigniti glavo je bil res hecen...

Prav nič hecno pa ni bilo, ko je Senčar povedal, da ima slab levi kolk (glavica je nepravilne oblike in sploh ne leži lepo v luknjici ), desni je v redu in da imava zato POPOLNO PREPOVED AGIja!  >:(
Škoda.
Bova pač morala najti nekaj novega.

Lp

Mi@ in še vedno zmedeni Zar
 :)

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #238 : 31 Oktober 2008, 12:40:37
waaaa mia...to je pa res škoda :'( :'(
a je mogoče veterinar powedal kaj je vzrok tako slabega levega kolka??

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #239 : 31 Oktober 2008, 15:36:11
Mia, še vedno lahko z Zarom delaš kaj drugega recimo Rally Obedience :). Vključuje vaje poslušnosti, ki so z nekaj ovirami postavljene v različna zaporedja.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"