Gordon seter [Gordon Setter]

Azu · 179429

AishaTeya

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 04 November 2008, 17:42:59
Mal sem bla odsotna, ker sem bila v bolnici :'(
Skratka ja bi imela psičko, za vzrejo pa bomo videli...je dolga pot do tja.
Gregecc katero leglo je super?Od Hot Chocolate, ki prihaja novembra?

Za Zara pa res škoda :S iz katere psarne pa je?

Must love dogs :)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #241 : 04 November 2008, 18:14:03
ojla...
uff...upam da si zdaj v redu ;)

erm ja tako je.... pričakuje se leglo konec novembra in sicer ne od Hot chocolate ampak od Curly sue....,ki mi je zelo pri srcu ;)
Hot chocolate bo imela leglo konec decembra, tudi to ni slabo leglo, nestrpno pa pričakujem leglo od Nemesis in liric none so special, ki bo nekje spomladi, on je namreč zmagal v bidimpešti letos na evropskem in sicer v junior skupini ;D

možnosti je na pretek, najbolje bo, da si malo pogledaš njihovo stran....mislim pa da so mladički že vsi oddani(govorim za leglo od curly sue) lahko pa vprašam?

zar pa je iz slovenske vzreje, naslov psarne pa mi je izpadel iz glave :-[
malo pobrskaj nazaj po forumu, je ziher kje napisano :P

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #242 : 04 November 2008, 19:15:49
Hum. Kaj pa če bi vseeno trenirala agi-kar je narejeno je že. Zdaj moraš poskrbeti, da mišice ostanejo. Mogoče nižje preskoke-čeprav skoki kolke bolj krepijo kot slabijo, so bolj bremenilni za rame.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #243 : 04 November 2008, 20:42:03
Hum. Kaj pa če bi vseeno trenirala agi-kar je narejeno je že. Zdaj moraš poskrbeti, da mišice ostanejo. Mogoče nižje preskoke-čeprav skoki kolke bolj krepijo kot slabijo, so bolj bremenilni za rame.

Saj ni problem v tem, da bi se mu stanje poslabšalo - problem nastane, ko njega kolki bolijo. Bolijo pa ga ko nekaj časa nekaj preskakuje, dalj časa teče npr. ob kolesu, se igra s kakim psom, ki je bolj 'divje' sorte ali ga po možnosti še naskakuje ( 'tadrugi pes' Zara-ne obratno, ker tega pa še ni naredil nikoli). In kot vsak na tem forumu (vsaj upam, da je tako) želim svojemu psu čim manj bolečin, zato se bova takim stvarem nekaj časa izogibala.
Mislim, na sprehode bova hodila povsem normalno, tudi igrala se bova z drugimi psi, čeprav bova 'zožila izbor' (verjetno bo največ igranja s psičko, ki ima enake oz. malo hujše težave), skakanje bova malo omejila, popolnoma prepovedati ga seveda ne morem - že zaradi tega ker tudi ko delava vaje npr. doma, na dvorišču vedno nekaj skaklja in to je očiten znak, da pa ga takrat kolki ne bolijo.

Je pa res, da morava okrepiti mišice zadnjih nog, ker bo potem tudi zanj lažje: mišice bodo bolj močne, lahko bodo nosile več teže in kolki ga bodo manj boleli. In v ta namen bova začela z izvajanjem vaj na veliki žogi (takoj ko kupim žogo, ker za psa s plečno višino 66cm rabiš žogo premera vsaj 85cm, ki jo bolj težko najdeš - za ljudi so najbolj primerne tiste s premerom 65 in večje je zaradi tega težko najti), ki zraven trebušnih mišic krepijo tudi mišice zadnjih nog. Izvajama pa tudi razne dotike TTouch (npr. rakunji dotik) - to so dotiki, kot ena masaža, ki temeljijo na kroženju z roko/dlanjo/prsti po psu in zmanjšujejo bolečine,plašnost pa tudi poglabljajo odnos vodnik-pes...

Morda res ne bova trenirala agilitija ampak imava kljub temu vedno nekaj nekaj za početi. Trenutno piliva stare vaje ( s klikerjem), uvajava metodo targeting (ki se mimogrede super odnese), shaping (v bisvu še bolj super kot targeting), učiva se tudi odpoklica s piščalko, brezglasnih ukazov (ne vem kako naj se izrazim- mislim na tisto, ko pač namesto, da psu rečeš 'sedi' mu to pokažeš z roko), začenjava z osnovami Rally Obedienca, izumljava razne miselne igre (danes mu je bilo zelo všeč iskanje oreha (ki ga ve tudi sam streti in poiskati užitni del- lupine nikoli ne poje!) v kupu listja-v glavnem uživava 100 na uro.

Zdaj sem se spomnila: očitno je bila moja odločitev lovski Zar-nelovski Zar pravilna, ker če bi se odločila drugače bi bile lahko hujše posledice... Čeprav ima nagon. Včasih ga opazujem ko opazuje ptiče. Res je hecen, ker se najprej oblizne, potem pa zamrzne...

Slike prihodnjič- niso še prenešene na računalnik...


AishaTeya: Zar ni iz psarne, je direktno od vzrediteljice, ki tudi sodeluje na tem forumu pod nickom Gada. Je pa sin Beti Črne Kraljice (ima svojo spletno stran) in Free Minds Cupida (prav tako). Zanimivo pa je, da je brat Zarove prababice pa Mumbly Aaran - naš prejšnji gordon :).

Gregecc: Razloga za nepravilno zraslo kost ne poznam, ker je bila na pogovoru z veterinarjem mama (jaz sem bila ob Zaru, ki se je ravno zbujal v sosednji sobi), ki pa tega ni vprašala, ker meni, da je vprašati 'zakaj je pa kost tako zrasla' enako kot 'zakaj imam pa postrani zobe' ali 'zakaj mi mlečni zob ne izpade, da bi imel stalni prostor, da zrase'. Mislim pa, da se zavedaš, da se displazija deduje samo delno (30%), vse ostalo je naše delo... Ampak to ne pomeni, da ima Zar displazijo zato, ker jo je podedoval (tako očetu kot mami so pred parjenjem slikali kolke, da so zagotovili, da nimata displazije!) ampak je vzrok neznan: lahko, da je kje padel in se je odlomil čisto majhen delček kosti in se nato nepravilno zarasel-možnosti je neskončno... Mu je pač kost narobe zrasla. In ne razumi tega kot da mi je vseeno.

Kdo še šola svojega gordona sklikerjem?

Pozdrav, Mia in Zar

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #244 : 04 November 2008, 21:17:52
Imaš kaj proti bolečinam? Jaz bom našemu nabavla Glukozamin (Glkozamin Pharma Nord)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #245 : 05 November 2008, 09:40:47
Komot je tako zrasla zato, ker se je lahko poškodoval med rastjo in preveč obremenjeval samo en kolk. Kolikor je meni znano je nesimetričnost posledica poškodb. Torej pridobljeno.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #246 : 05 November 2008, 17:37:56
Imaš kaj proti bolečinam? Jaz bom našemu nabavla Glukozamin (Glkozamin Pharma Nord)

Ne, ker ga ne boli ves čas ampak samo, ko se napreza, dosti skače, dalj časa teče... In ko ga pa boli pa pač tisto mesto zmasiram po metodi TTouch.

Komot je tako zrasla zato, ker se je lahko poškodoval med rastjo in preveč obremenjeval samo en kolk. Kolikor je meni znano je nesimetričnost posledica poškodb. Torej pridobljeno.

To sem mislila, hvala andreja.

Pozdrav, Mia

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


AishaTeya

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 05 November 2008, 18:34:42
Btw A2 kolki? To je tko k v šoli -5 ane  ;D

(se še učim :-[ o vsem tem)

Must love dogs :)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #248 : 05 November 2008, 20:41:03
Btw A2 kolki? To je tko k v šoli -5 ane  ;D

(se še učim :-[ o vsem tem)

Si mislila, da bi dobil -5, če bi ga ocenili v 'človeški šoli', kot npr. pri pouku? Po pravici povedano ne vem kako oceno je dobil za kolke, ker , kot sem že povedala, me ni bilo zraven na ddiagnozi, mami seveda ni vprašala... Glavno, da vem kaj in kako.
Kolki pa se ocenjujejo z A, B, C, D... ( A=odl (5) v šoli itd.). Ni nič narobe ker nisi vedela. Zdaj veš  ;D. Saj se vsi učimo...

Slik mi pa ne rada dodat... Se še učim...
So pa v albumu: Klik!
(za nove slike klikate samo naprej(puščico nad sliko), na predzadnji sliki ja Zarov brat Zagg oz. Zedd, ker je prišlo do zmešnjave pri tetoviranju številke v uho)

Pozdrav, Mia

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #249 : 05 November 2008, 20:44:45
Btw A2 kolki? To je tko k v šoli -5 ane  ;D

(se še učim :-[ o vsem tem)

Tu se gre za kot-ne moreš ravno z ocenami enačit. Mislim, da nekje obstaja ta razlaga (pod zdravje).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #250 : 06 November 2008, 10:04:19
hm.... mislim da je Aisha Teya mislila nasplošno in ne pri tvojemu zaru Mia.....
A2 pomeni še vedno odlično 5 oz -5 kakor želiš, vseekakor pomeni da pes nima displazije in je še vedno super rezultat ;)
tudi B je še sprejemljivo in se psa še vedno lahko pari, medtem ko, če ima pes kolke C, pomeni da že ima displazijo, torej se tudi parit naj nebi smel ;)
potem pa imaš še D,E,... kar pomeni zelo hude displazije kolkov :-\

mia.... jst sm samo vprašal,...in nikakor ne mislim da je tvoj zar displazijo podedoval! mene je samo zanimalo če poznaš vzrok to je vse ;) je pa res škoda da sedaj ne morete trenirati agija.... :-\

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


AishaTeya

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 06 November 2008, 10:45:15
hehe...ja mia ni letelo na Zara....gledala sm kolke od Hotchocolate pa nisem vedela, kaj to pomeni in sem hitra sčečkala en post :D

Must love dogs :)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #252 : 08 November 2008, 13:49:00
hehe ja sej se mi je zdelo ja :P

sicer pa...ewo smo ravnokar prišli iz pasje razstave v vrtojbi :P
sva dobila še zadnji PRM tako da imava narejen mladinski šampijonat :o ;D ;D

lep dan vsem
grega in Boy

A dog is for life, not just for Christmas!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #253 : 08 November 2008, 14:08:39
sicer pa...ewo smo ravnokar prišli iz pasje razstave v vrtojbi :P
sva dobila še zadnji PRM tako da imava narejen mladinski šampijonat :o ;D ;D

Cestitke!!!  ;D

Pa zakaj spet nista pocakala na BIS??  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #254 : 08 November 2008, 14:15:07
hehe hvala hvala 8) ;D

hehe a ti powem zakaj?? ;D
bob nisva dobila tako da bi šla samo na junior bis,..kjer je pa tko velika konkurenca da kr glava peče...nazdnje v mariboru je blo vsaj 30 psov....
plus to da smo meli ocenjevanje okrog 10 in bi do bisa mogli čakat 6 ur :( :'( :-[ se pravi do 4...groza...
in se nama s fotrom ni dalo pa že tko nisem celo noč spau ;D (žiučki pa to) vstal sem se pa že ob 4 zjutrej :-\

pa ti si šla?? al greš ju3?

A dog is for life, not just for Christmas!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #255 : 08 November 2008, 14:22:47
Ja to je res, da jih je za junior bis ponavadi morje pa se mau  ::) Ampak, nikoli ne ves ane  ;)

No, kljub temu sta dosegla odlicen rezultat  :D


Midva pa v Vrtojbo ne greva sploh.. Sva pa v Ljubljani predvidoma potem oba dneva  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #256 : 08 November 2008, 14:28:26
hehee ja res malo morje ::) in ja nikoli ne veš:D samo 6 ur se mi pa res ni ljubilo čakat :P

a takooo

ja no sej jst tut verjetno pridem v ljubljano.....nameravam z bojem..čeprav sva za zdaj zaklučla ampak je ljubljana vseno ljubljana...
no če že ne pridem z njim pa pridem sam,....mateji moralno podporo dajat 8) ona bo tudi tam oba dneva ;)

A dog is for life, not just for Christmas!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #257 : 27 November 2008, 15:04:47
čaw čaw

imam ene par vprašanj..in sicer me zanima s kako hrano kaj hranite svoje setre??
jst sm zdej na royal caninu in ubistvu vse kar poje tud pokaka....zdej mi je pa še prhljaj dobiu tko da morem res zamenjat, mogoče kaj svetujete??

zdaj me pa zanima še nekaj...in sicer ta delovni izpit, ki ga more imeti seter za to da lahko dobi slovenski šampionat....
kaj je sploh ta delovni izpit, kako izgleda,...???

hvala

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #258 : 27 November 2008, 15:20:07
gregecc men je Orijen fenomenalen ;)



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #259 : 27 November 2008, 16:06:36
hm...kje se ga pa naroči??
kolko kej stane 20kg žakelj?

A dog is for life, not just for Christmas!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #260 : 27 November 2008, 16:19:42
Preberi si temo na tem forumu pa bos vse zvedel ;D



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #261 : 27 November 2008, 16:32:46
aia...a je celo tema? ;D
hehe grem že gledat...hvala sasha :P

A dog is for life, not just for Christmas!


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #262 : 28 November 2008, 11:29:23
zdaj me pa zanima še nekaj...in sicer ta delovni izpit, ki ga more imeti seter za to da lahko dobi slovenski šampionat....
kaj je sploh ta delovni izpit, kako izgleda,...???

Prečitaj si na DLP-strani. Mislim, da imajo vse napisani. SIcer so pa njihovi tečaji - priprave na izpit - tudi zakon. Če te pa zanima kaj konkretnega, pa vprašaj, bomo poskusili pomagati. LP Neža

Los je car.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #263 : 28 November 2008, 12:42:24
Jaz imam Floro na Arden Grange Performance. Super stvar.  ;D Tudi Eucanuba se je obnesla, pa Pronature (žal se ne dobi več) in Pro Plan. Morda je prhljaj od česa drugega - priboljški (čeprav v majhni količini) z mize so pogosto krivi.  ;)   

Ostalo pa na http://pticarji.net/

Kristinca & Florinca


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 28 November 2008, 14:25:48
Mene pa res zanima, kako izgleda tečaj za VP2. Enko smo že dali skozi, na dvojko smo pa pozabili:( Predvsem me zanima, kako dejasnko izgleda aportiranje (prinašanje). Se psu predmet vrže, skrije, pokaže...?



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #265 : 29 November 2008, 08:35:23
Tudi tebe, Yonna, bom usmerila na stran DLP-ja.

Aport učiš najprej tako, da psu predmet vržeš, on ti ga pa prinese, se usede in da v roko. Ko ti to dela 120%, potem začneš predmet metati dlje, v vodo ...

Los je car.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #266 : 01 December 2008, 08:45:20
Mene pa res zanima, kako izgleda tečaj za VP2. Enko smo že dali skozi, na dvojko smo pa pozabili:( Predvsem me zanima, kako dejasnko izgleda aportiranje (prinašanje). Se psu predmet vrže, skrije, pokaže...?

Res škoda, da ste zaradi neuspeha na VP1, popolnoma opustili šolanje - vsaj v okviru DLPja.  :'( A sta vsaj osnove poštimala? Se spomnim, kako je ves čas skakal nate, pa izredne streloplašnosti. Morda bi se morala glede šolanja obrniti na Davida. Lahko ti dam njegov mail in tel. številko. Sporoči, če želiš.   

Kristinca & Florinca


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 01 December 2008, 16:52:19
Jaz pa "neuspeha " na VP1 ne smatram za neuspeh, sva se za moje pojme ogromno naučili in odnesli kar nekaj znanja. Sem imela namen iti potem na VP2 pa se mi je ravno začela prvič goniti, letos sem pa pošteno zamudila rok prijave:) No, ja, vsaj članarino pridno plačujem :)

Drugače smo pa poštimal osnove (se je zresnila po prvi gonitvi) - nobenega skakanja, vlečenja, odpoklic laufa (samo včasih si vzame pol minute za premislek ;) )...tako, da smo kar nekaj odnesli od šolanja, samo je trajalo potem še nekaj časa, da sva vse veščine osvojile.

Edino streloplahost je pa ostala, ampak delamo na tem in se izboljšuje.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #268 : 02 December 2008, 12:33:40
O yonna, pol pa super! Me izredno veseli, da je tako.  ;D

Saj za VP2 ni še nič prepozno. Prihodnjo spomlad nadaljujejo.  ;)

Kristinca & Florinca


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #269 : 06 December 2008, 17:44:06
okej
hvala za odgovore agnes in florinca,...bom preučiu dlp stran  :P
kar se pa prhljaja tiče,....spet ga nima in je vse normalno...nevem kaj naj si mislim :-[
florinca, mislim da niso krivi priboljški, ker jih ne dobiva, razen tisto malo sira kadar vadiva, drugače ne ;)

če bom imel pa še kaka konkretna vprašanja se pa zopet oglasim ;)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!