Gordon seter [Gordon Setter]

Azu · 179356

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #300 : 14 April 2009, 15:24:03
Ja, lepe fotke, čeprav so malčki v živo lepši.  ;)   :-* 

gada, še malo pa bodo šli v nove domove, kaj? Jej, bo pusto, ko jih ne bo več. Uživajte še zadnje dni z njimi. En kup  :-*  za črnuhce od naju z Matevžem. 

Kristinca & Florinca


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #301 : 14 April 2009, 15:26:20
Vidim, da nisi zastonj vse dopoldne ležala v travi. Fotke so ti super, pošlji še kakšno po mailu. Bravo! ;D

Hvala  :-[. Bi pa bilo še kaj boljšega in v gibanju, če mi ne bi crknila baterija... Polnilec pa doma  ::).
So pa res fotogenični, vedno nastavijo talepšo stran, v glavnem: cukri3  :-*.

Ja, lepe fotke, čeprav so malčki v živo lepši.  ;)   :-* 

Maš prav, res so.

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 15 April 2009, 13:41:45
Zdravo vsem!

Kmalu se nam bodo razredčili. Samo, da gredo k pravim ljudem, pa bo v redu. Bo še ena moja funkcija opravljena. Pa tudi oddahnili si bomo vsi pri hiši, ker imamo vseh 5 kaj delat. Lepo se imejte!


Ja, lepe fotke, čeprav so malčki v živo lepši.  ;)   :-* 

gada, še malo pa bodo šli v nove domove, kaj? Jej, bo pusto, ko jih ne bo več. Uživajte še zadnje dni z njimi. En kup  :-*  za črnuhce od naju z Matevžem. 



AishaTeya

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 22 April 2009, 20:38:04
koliko pa jih je še ostalo?

Must love dogs :)


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 02 Maj 2009, 17:21:31
Se opravičujem za zamudo. Ja ostalo jih ni praktično nič. Vsi so dobili dobre lastnike. Doma imamo še dva, eden gre v novi dom v ponedeljek, eden pa bo počakal, da pridejop bodoči lastniki z dopusta. To je to in mislim, da je za letos z mladički gordonov v sloveniji konec. Lepo se imejte vsi.  :P



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #305 : 04 Junij 2009, 20:30:30
že dolgo me ni bilo na forumu...p asem prišel malo pošnjofat po dolgem cajtu:)

gada me veseli da so usi kužki našli svoj dom ;)

bom kmalu kako novo slikco našga boja naložu....ko bodo lepši dnevi se moreva malo poslikat ;)

do takrat pa
lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #306 : 08 Junij 2009, 14:13:55
evoo pa imamo nove slikce :) kot sem oblubu :D



tečemo s palico  :)






seveda v fotoaparat nočemo pogledat  :P



lp Grega in Boy

A dog is for life, not just for Christmas!


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #307 : 08 Junij 2009, 14:36:20
Lepotec  :-* Pa koliko dlake ima... Zar je nima pol toliko, pa tudi počesan ni, ker sva midva pač kaotika  ::) Se mi samo zdi, ali ima Boy res bolj široko čelo?  ??? Priložim kasneje Zarčovo sliko, da bo bolj razumljivo kateri del mislim...
Kako pa kaj šolanje? Je kaj priden  >:D ?

Lp, Živa in Zar

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #308 : 08 Junij 2009, 14:50:39
hvala ::)

hm....tole s čelom pa ne razumem,...prilimaj fotko da vidim kaj misliš  ;)

kar se šolanja tiče,..mamo samo neko osnovno polsušnost,...zdaj se moreva vreč v lovstvo in to intenzivno kr že kar precej zamujava  :-[
hehe če je priden? mislim da na to vprašanje že veš odgovor....je en pravi mali vrag >:D hehe nagajanje pa njegov hobi  ;D

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #309 : 08 Junij 2009, 15:00:32
Ja, tako bo najbolj prav. Čimprej v lovske vode, tudi zato da ga podrastje in veje oklestijo kožuha  ;) Bosta sama trenirala, al si bota našla inštruktorja?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #310 : 08 Junij 2009, 15:03:25
jaoo čara zdaj se res skubi kot kura ;D ;D
dlaka mu odpada na tone
češem vsak dan ::)

glede lovstva pa inštruktor obvezno,...sam ne morem, ne zmorem in ne znam ...priznam da je tko,... je vseen prvi pes in nimam pojma,..pa še setri majo malo bolj komplicirano vse skupaj se mi zdi :-[

A dog is for life, not just for Christmas!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #311 : 08 Junij 2009, 15:15:15
Ja, tako bo najbolj prav. Čimprej v lovske vode, tudi zato da ga podrastje in veje oklestijo kožuha  ;) Bosta sama trenirala, al si bota našla inštruktorja?
Prej kontra :D...on bo oklestil podrastje in veje....in zbral dračja v kožuhu, za celo butarco.

Vsaj pri nas je tako.... hoste imamo vedno dovolj za podkurit :D. Dlako pa kar s krtačo izčesavamo.
Gre pa proti koncu...  :) končno.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #312 : 08 Junij 2009, 16:46:29


^^to je edina fotka, ki jo imam v takem položaju (ali pa nisem uporabljala širokokotnega objektiva, ki naredi nos tako prisrčno velik). Hotela sem reči, da izgleda kakor, da bi ga kdo udaril s ponvo po glavi  :-[ Mislim, pač na tej fotki, ne vem, kako naj se drugače izrazim, da bo jasno kaj hočem povedati...  :-[ Je pa lepotec  :-*

Zdaj pa ven in dokončat hojo po stopnicah v rikverc  ;D
Aja, pa odločila sva se, da bova začela z agilitijem - sva že prešla na novo hrano (Orijen), da dobiva več mišic, da bodo kolki 'boljši'... Je pa res, da ga agi zelooooooooo veseli... Pa ušesa so svetovna, ko poskakujejo  :D

Lp Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #313 : 08 Junij 2009, 17:24:38
ja ja te čisto razumem kaj hočeš povedati.
mislim da ima boj malo drugačno glavo od tvojega pa tui slika je slikana tako da use skupaj malo drugače pride :D vem pa kaj si hotla povedat s tem..hehe

no veliko uspeha na agilitiju

pa lp
grega

A dog is for life, not just for Christmas!


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 29 Junij 2009, 18:54:10
Končno spet nekdo na forumu. Grega, kar začni za izpit, kolke sta že slikala? Oba imata krasna psa, zdaj pa dlaka tako odpada. Mi je imamo tudi na tone. Pa še kaj pošljita fotke.  :P



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #315 : 05 Julij 2009, 00:12:51
zdravo

jaaa bi moral tle forum malo bolj živet se men zdi :P

ja zdaj morva intenzivno začet z treningom...
ja kolke imava že slikane..in mamo kolke A 8)

bom kmalu prilimal kako novo fotko,..če bo kaj lepše vreme :)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Pikica06

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 06 Julij 2009, 10:31:08
zdravo

jaaa bi moral tle forum malo bolj živet se men zdi :P

ja zdaj morva intenzivno začet z treningom...
ja kolke imava že slikane..in mamo kolke A 8)

bom kmalu prilimal kako novo fotko,..če bo kaj lepše vreme :)

lp grega

Grega,

čestitke za slikanje kolkov. Me veseli, da je vse OK. Zdaj pa čim prej v šolo, da opraviš še delovni del. Spremljaj objave na DLP strani, saj bo konec avgusta verjetno spet vikend tečaj v Beli Krajini za utrjevanje stoje.

Alenka



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #317 : 07 Julij 2009, 13:07:15
Alenka

hvala za čestitke...
no super da se tudi kaj bolj južno od ljubljane dogaja...mi je vseeno bližje kot pa karkoli na štajerskem ;)
a mogoče veš kaj je zdaj z našo klubsko razstavo ki je odpadla? upam da bo enkrat letos :) pridem....pa tudi telesno oceno morem še naredit...
uff me čaka še veliko dela 8)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #318 : 07 Julij 2009, 13:32:02
Klubske razstave, ki je odadla, letos ne bo več.  ;)  Morda drugo leto....


Kristinca & Florinca


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #319 : 07 Julij 2009, 20:07:01
oo škoda....kaj pa za telesno oceno? aveš mogoče kaj?

A dog is for life, not just for Christmas!


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #320 : 07 Julij 2009, 22:18:49


If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #321 : 08 Julij 2009, 10:36:15
oo škoda....kaj pa za telesno oceno? aveš mogoče kaj?

Tudi telesne ocene so spomladi - si zamudil.  ;)  Drugo leto.  :P  Tudi PZP si zamudil, torej te čaka PPA. Pa daj že enkrat SAM spremljat zadeve ali na strani DLP ali pa KZS, kot sva ti z Alenko že večkrat predlagali - vse piše.  ::)   ::)   Samo od sebe ne bo nič.  :P  In razstave niso edina pomembna stvar. Je s psom treba še vse kaj drugega narest.  ;)


mia+zar žal tvoje fotke niso vidne, vsaj meni ne..... 

Kristinca & Florinca


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #322 : 08 Julij 2009, 10:57:56
živjo Florinca

Hvala za tvoj odgovor, in ja VEM da da je treba s posm naredit še kaj več kot iti na par rastav in VEM da moram tudi sam kaj pogledat na določenih spletnih straneh in tudi SEM pogledal če te to zanima....in te je očitno ZELO zmotilo ker sem po TVOJEM mnenju postavil nekaj butastih vprašanj kle gor na forumu ane? no da te potolažim da redno spremljam kaj se dogaja, če pa kakšno stvar spregledam jo pa pač spregledam zato pa je forum da se določene stvari vpraša ;)
in če komu kaj ne paše oziroma mu ne ustrezam mi pač ne rabi odpisat...

na pzp tako ali tako nisem nameraval iti, če ga že omenjaš,...za PPA pa že VEM da ga imam jeseni...vseeno hvala da si me opomnila

mia meni so slike vidne...lep je 8)

lp grega



A dog is for life, not just for Christmas!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #323 : 08 Julij 2009, 12:13:12
Veš kaj Grega, ti lahko nateguješ koga drugega, ne mene.  ;)   :P  Laži komur hočeš, ampak pojma nimaš, kdaj je kakšna prireditev, drugače ne bi vedno znova spraševal. Na strani DLP vse piše.  ;) Ja, se strinjam, da je forum zato, da si pomagamo in vprašamo, če nam kaj ni jasno, ampak vedno znova v nedogled.  >:(  Že lani sem ti večrat ponudila pomoč, ni res? Pa je nisi sprejel, prav, kakor hoćeš, ampak da si tako len in tudi stran DLP ne pogledaš, ej, dost te mam.

Mi pojasniš prosim zakaj nisi nameraval opravit PZP? In telesne ocene?

Kristinca & Florinca


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 08 Julij 2009, 12:23:25
ej, ej.... kaj je zdaj to! Pa valjda se ne bomo zdaj tu po forumih kregali. Je škoda odnosov. Grega, če bo tečaj v Beli krajini imaš blizu, samo divjadi pa ni baš...  :(Sploh pa pernate. Sproti gre ne vem kam  ???.  Morali ti jo bodo  nastaviti, pa nič obupat če padeš. teren je pa dober. Mi smo ruknili enkrat ker ni nič  :o našla. Delala je v Krškem.

Mia ti pa imaš energijo, da ga slikaš po čez in še kje. Super, dela ti ne zmanjka s tem pomanjševanjem slikic, objavo....



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #325 : 08 Julij 2009, 12:32:36
kdo koga nateguje florinca...ne ti meni da nimam pojma....in res si kle v zgled vsakemu novemu članu da se ti da kle provocirat s takimi posti kot jih ti objavljaš....brez skrbi da sem pogledal na dlp stran, in zato da  nisem opravljal pzp-ja spomladi je moja stvar...in verjemi da sem imel svoje razloge, ki pa jih kle ne mislim objavljat..sploh pa se tebe niti pod razno ne tičejo!

mi lahko poweš kaj jst v nedogled pišem?? in sprašujem?? vse kar me je zanimalo je to ali klubska razstava BO in še to je pisalo na dlp strani da se bo verjetno prestavila in bo v okviru še kake druge prireditve, zato sem alenko vprašal...IN NE TEBE! pa si se vseeno oglasila....zakaj že če ti grem na živce? saj mi je žou da sm te vprašal še glede telesne ocene ker ti je očitno blo tako težko odpisat, seveda pa si mogla v svoj post dodat še kanček svojega sarkazma, ker jaz seveda nimam pojma ti pa vse veš...visiš na dlp strani 24 ur na dan...briga me

nevem zakaj se sploh oglašaš na tem forumu, uradno vprašanje sploh ni bilo naslovljeno nate ampak na alenko, a si ti alenka mogoče? nisi!..torej!
ko boš pa ti referentka za vzrejo ptičarjev se mi pa oglasi.

pa lep pozdrav grega

A dog is for life, not just for Christmas!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #326 : 09 Julij 2009, 09:26:33
Grega.  Če ti kaj pomaga ti jaz na kratko zdeklamiram moje začetke ;D
Piščalko kupiš če je še nimaš.
In ga  učiš na piske ( pri nas je zelo uporabna stvar piščalka- ker lahko psa vodiš na daljavo... sicer Dina je kratka... Damč je pa dolg in piščalka je zelo zelo  mega stvar ;))
 Mi uporabljamo 4 piske
kratek  pisk je za usmerjanje.... torej pisk enkrat roka levo ali desno( nakazuješ smer kamor pač želiš da ti pes išče ;))
dva piska in roka navpišno v zrak je stoj
trije kratki piski so odpoklic
in en dooolg pisk je down.

najprej sem jih učila na vrvici- dolgi ;)( smo kar veselo trimčkali levo in desno.)
odpoklic  je bil z nagrado( čoko drops- še vedno pali ;))

in smo se tudi  metali po tleh -vsi... na dolg pisk in down >:D

Ko sta te ukaze nekje osvojila in se navadila na piščalko smo pričeli brez vrvice... na začetku seveda na fejk perje ;)( pernato prinosilo)

 Vedno smo menjali travnik....in to vajo z iskanjem  v enem treningu, izvedli maksimalno enkrat ali dvakrat( da mu ostane zanimanje ;))

potem pa sledi zares :)

Pojdi v eno fazanarijo( tam kjer gojijo fazane... pač v tvojem koncu) in magari kupi enega ali pa dva fazančka.... če jih hočeš imet.
jaz sem si jih v fazanariji sposodila, s kletko vret( mi jih ni ravno za v kakšno hrano podelat)

In treniraj.
jaz sem  psa napokala v avto.... šla na en velik travnik( s travo vsaj do kolen ;D)..... odložila kletko s fazanom  in jo zakamuflirala.( pazi na kakšne kmete so namreč zelo občutljivi na travco :o)
potem pa iz druge strani... da je poiskal in držal stojo... se počasi približeval in na koncu ustavil.



na začetku- tudi na živega fazana v kletki  je zelo priporočljivo da ga imaš na dolgem štriku in ga še vodiš- usmerjaš. Lepo počasi vodeno cik cak. Ko se ti pes ustavi- vkoplje( to naš naredi)... ga lepo začneš spodbujati da dvigne taco( če že sam ne naredi) in potem zraven in ga lepo počasi  spuščaš ,da se  približuje kletki. Pred kletko seveda spet stoja - pohvala itd.
 jaz sem potem delala iz tega položaja z odlogom- tako ,da sem ga tam dala na prostor... in sem se mu počasi krožno oddaljevala( pes je držal prostor)

če imaš možnost dobiti kakšno pernato prinosilo je tud ok.
jaz sem ga imela in sem ga spotoma neopazno odložila  oz vrgla nekje v travi.( naš je namreč po parih takih treningih ugotovil da nekaj za seboj pustim in je šel kar lepo po moji sledi ::).... po liniji najmanjšega odpora. Zato sem ga tudi dala na prostor.... da ni videl kje je padlo.... čeprav je stegoval vrat ko žirafa)

ko je bil fazanček varno v avtu. Sem psu iz obstoječega položaja piskala  ( vendar ne odpoklic) ampak samo en pisk....
In je avtomatsko začel iskati.....in ko je našel prinosilo ( ga je malo zmedlo ni bil ravno 100% ali je živ ali mrtev tič >:D) je potem za gušt dobil še ukaz aport. ;)

To je vsa umetnost,  za trening za PPA ;)

Evo toliko na kratko. Sori tole poletje res nimam veliko časa...  drugače bi se zapeljala v tvoj konec pa bi ti malo demonstrirala. ;)
pa še aport iz Kolpe z Dino....
No če bo le čas .....mogoče  :-\....... se pa slišimo...prej ;)



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gada

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 09 Julij 2009, 12:15:50
bravo damayanti, da si tako obširno pisala, meni se ni dalo. Mi smo najprej trenirali s kokoško, potem sem dobila fazanko v našem ld, ki pa je že mela prirezana letalna krila. No saj pol sem jo vrnila, ampak učimek je pa bil. Mi smo delali brez piskanja, ker ga ni šljivila niti 1%. Pa tudi izpit je bil brez piskov. >No ko smo pa naredile sem bila najsrečnejši človek na svetu, pa začuda je v II razredu, kar je redkost pri gordonih, sploh pri psicah. Še poslušat se ji je takrat posrečilo.  >:D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #328 : 09 Julij 2009, 18:43:32
 he he... na kokoško si jaz nisem upala.  Hodimo k tašči po domača jajčka  (  jih je že ene parkrat pošteno vznemiril.... k je pač fajn ker kure norijo v kurniku :-X...in potem par dni ni bilo jajc... ta gorenjske kure so zgleda  bolj občutljive- al so pa štrajk užgale ???   :D :D)

Tile naši gojeni fazani( iz fazanarije)... niso imeli nič perja prirezanega... ker so takorekoč kure ... še v kletki je bil  čist miren ....  ga je  bilo treba malo pobezat, da se je sploh premaknil.
pa še nisem hotela ,da ga takoj počopa- kar bi ga..če bi bil fazan prost. In potem bi bila bitka zaključena.... navada železna srajca- in bi se šli spet prevzgojo, da ne žive tičke aport amapk samo gledat ::)

Je pa res da  naša Dina tudi ne rabi piščalke... ker je kratka in ima eno disciplino- je skoncentrirana name kadar dela .

Damč je pa furjast - dolg- pa še lukav.... tako, da če sem preveč hodila  v bližini ptiča je  hitro pogruntal, da mu ni treba cik cakat čez cel travnik  in  je hodil poleg pa samo v nos vlekel. ???

Sem morala biti kar aktivana tud jaz po travniku in smo vsi cikcakal ;D In piščalka mi je bila mega zadeva




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #329 : 31 Julij 2009, 00:59:12
Grega, če bo tečaj v Beli krajini imaš blizu, samo divjadi pa ni baš...  :(Sploh pa pernate. Sproti gre ne vem kam  ???.  Morali ti jo bodo  nastaviti, pa nič obupat če padeš. teren je pa dober. Mi smo ruknili enkrat ker ni nič  :o našla. Delala je v Krškem.


Samo en popravek, za te tečaje v Beli Krajini je divjadi ogromno, ker so razpisani ravno v času, ko preletavajo prepelice. Pa tudi ostale male divjadi je zadnje čase več kot dovolj. ;)