Gordon seter [Gordon Setter]

Azu · 179344

Tashy+Gina

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 18 Maj 2012, 07:39:23
Ojla, doslednost je potrebna, je pa res, da majo tile gordoni en svoj prav!
Če se njim slučajno kdaj zdi, da so popolnoma gluhi, se tko tud obnašajo na momente.
Včasih moraš biti kar malo bolj pregnan kot oni. Mi imamo eno igračo, ki piska in jo vzamemo s sabo samo takrat, ko je možno, da bo "oglušela". Takrat jo uporabim, potem je moja.
Dosedaj je pomagalo.   ;)



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 18 November 2012, 19:12:16
Moja sošolka,hčerka zelo znanega zobozdravnika (Rotarja), če kdo pozna ima gordon setra Mefista, ki pa je na žalost v zelo kritičnem stanju. Je pri Zlati Čop zaradi srca,žil, krvi pa neki to. V petek sva se nazadnje videli in jo bom jutr vprašala, če je že poginil, saj operacija ni mogoča. Če je kdo bil na festivalu v Mariboru... No, to je žalovanje zaradi napovedane smrti psička.

 



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 19 November 2012, 18:46:07
vesele novičke!Mefisto je prebolel bolezen!



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 30 November 2012, 13:52:59
Če je kdo slučajno gledal kandidate za oddajo Priden pes, je med njimi tudi en gordon po imenu Zorro.
http://www.dominvrt.si/clanek/priden_pes/zorro.html

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Nats

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 24 Januar 2013, 14:09:50
Koliko pa "nas" je trenutno gordonov v Sloveniji... bolj malo, kot opažam...



Freddie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #365 : 18 Februar 2013, 18:19:33
Ja, jaz sem lastnik gordona od začetka oktobra. Ima pa trenutno ravno pol leta. Uh, je kar zahteven na pram psom, s katerimi sem imel do sedaj izkušnje. Trenutno smo v fazi, ko bi si še posebej rad izboril svoj prostor pod soncom. Še vedno, kljub temu da je zamenjal zobe, zelo rad grize. Tudi skakanje mu ni tuje, tako da je vsakemu obiskovalcu zelo težko priti čez dvorišče, ne da bi bil umazan ali strgan. Edina stvar, ki ga popolnoma umiri in prevzame je hrana.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #366 : 21 Februar 2013, 21:40:57
  tapravga gordona imaš ;)  >:D welcome to the club :P 
 kar si naštel ... to ni še nič...počak da pride v puberteto

a hladilnik že zna odpret ? ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Freddie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 04 Marec 2013, 20:28:00
Hja, hladilnik mu še ni prišel na misel, čeprav je zelo iznajdljiv. je pa res, da velikokrat tudi pozitivno preseneti in zna biti zelo priden. Trenutno imava velik problem, da zelo rad vleče na sprehodu. Me dlani že prav pečejo od povodca. Je pa ljubljenec in občudovan od vseh, čeprav imam velikokrat neumna vprašanja v stilu kako da je ta španjel tako velik.



ripca_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #368 : 13 Marec 2013, 22:58:59
Gordoni so super psi... saj naša razvajenka ima karakter, da te zna nasmejat...predvsem pa je ful pametna...naučiš jo stvari z lahkoto...odpiramo hladilnik na ukaz seveda, pospravljamo umazane robčke v smeti, nosimo pošto po stopnicah itd.,... tako da priporočam res dosledno in zlo strogo šolanje od vsega začetka...nama je uspel...sicer sem bila z žživci kar parkrat na koncu, ampak sedaj se zmer bolj obrestuje :)

drugače nas je pa v Sloveniji bolj mal...verjetno smo kar vsi v sorodu :) mi mamo številko 141.

kar se pa vlečenja na povodcu tiče...pa vztrajnost, in trdo šolanje, ... pri nama je edino problem še, ko srecava igrivega kužka...takrat pa lahko poletim s povodcem vred :) igra je pač igra..



Tashy+Gina

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #369 : 05 September 2013, 16:27:24
Po dolgem času spet mal napišem...V knjigah ponekod piše, da pes dozori po tretjem letu in tako naprej. Naša je zdaj stara pet in pol in občasno jo pa res že sreča pamet.  V hiši je izredno pridna, ničesar ne uniči ali "ukrade"- to je delala, ko je bila majhna, ampak na prostem pa JUHU! Še vedno se ji občasno nad ušesi prižgejo vražji rožički, pa bi se šla Gremo mi po svoje.
Zna pa marsikaj, česar človeka ne bi nikoli naučil, predvsem pa te zna  začutiti in te spraviti v dobro voljo. Eni si najamejo osebne trenerje za tek in telovadbo pa take reči, jaz pa pravim, da imamo pri nas za te stvari kar visoko usposobljenega psa - našo gordonko! Z njo lahko hodiš, tečeš, rolaš, greš v hribe, plavaš, ...