Lepotni naslovi

Azu · 118405

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #90 : 20 September 2007, 21:18:28
Ovčka... Le un tale del "Ce dobi kuza PRM ima moznost med vsemi mladimi (psi in psicami) dobit se BOB (to se vse v ocenjevalnem krogu)" je malo nejasen...

Kuža v razredu mladih (psov ali psic) dobi PRM... Tako je možnost da sta 2 PRMja, PRM pes in PRM psica. Tedva (ali le en če je tako) se potegujeta nato za BOB z vsemi CACi ali obema CACIBoma (če gre za razstavo tipa cacib). Vse ostalo je potem tako kot si napisala.

Če PRM dobi BOB gre lahko v BIS za juniorja in za grupo. Če ne dobi BOB, pa le za BIS junior.

Upam, da je jasno kar sm napisala :-[

Aja, pa še novo pravilo... načeloma sedaj po razstavah določijo če sta 2 PRMja le enega, ki gre v BIS junior.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #91 : 20 September 2007, 21:30:11
cacy tistle je bilo misljeno, da se za BOB potegujejo psi in psice (sedaj vidim da nisem dovolj tocno prebrala, da se izbira med cacibi, mladimi, veterani), ter da vse to se poteka v ocenjevalnem krogu pri tistem sodniku, ki je dodelil PRM..

Drugace pa hvala :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #92 : 20 September 2007, 21:32:47
Ja do naziva BOB je vse odvija pri istem sodniku (razn pri določenih razstavah kot so evropske in svetovne, ko lahko 1 pasmo sodi več različnih sodnikov)  ;D

No sej, samo da je vse jasno ;D Je pa res po internetu težko tole razložit :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #93 : 20 September 2007, 21:41:02
Ja, super, da imam razcisceno tole  ;) Namrec v nedeljo bo prva razstava, kjer bova cisto sama, brez vzreditelja in ostalih stalnih razstavljalcev, tako da se (za vsak slucaj ce pade PRM - jaz optimist :P) raje prej pozanimam, kot da tam potem bluzim  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #94 : 22 September 2007, 10:02:54
Še nekaj - sae mi zdi da se prakticira na čedalje več razstavah tudi BOB mladi. Torej da PRM pes in psica tekmujeta za BOB mladi in tisti, ki ta BOB dobi, gre v junior BIS.

Samo za naprej mi ni jasno - a BOB mladi tekmuje tudi za pravi BOB  ??? skoraj bi moral ampak v Trbovljah kolikor jaz vem ni ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #95 : 22 September 2007, 14:22:17
Ja, če izbirajo BOB mladih, gre zmagovalec v BIS junior in v tekmovanje za pravi BOB. Tako je na Hrvaškem. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 17 Oktober 2007, 09:19:36
Imam eno vprašanje, ki sem ga zstavila že na drugem forumu, pa so me skenslali in temo prestavili v rubriko kjer nimam dostopa, hja no brez veze. >:(

Alessa ima 3 PRMje, Portorož, Trbovlje in Maribor,vse pri različnih sodnikih, To sta dve CAC razstavi  in ena CACIB, od tega prvi kartonček Ni potrjen, ker niti nisem vedela, da je to potrebno. kaj sedaj? A bodo kaj komplicirali zaradi tega ali lahko vseeno pošljem na zvezo in mi izdajo potrdilo o narejenem šampionatu? :-[


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 17 Oktober 2007, 10:28:49
Sem kar poklicala na KZS in dobila odgovor.
Kopije ocenjevalnih listov in kartončkov + rodovnik se pošlje na naslov :

KZS
Ilirska 27
1000 Ljubljana

Gospa Okleščen je rekla, da nič hudega če kartonček ni potrjen, ker ima ona itak vse kopije ocenjevalnih listov tam. :) Pa vse preveri.


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #98 : 12 November 2007, 09:28:51
Sorry če je neumno vprašanje, ampak a rodovnik pošlješ v originalu ali tudi kopijo?

Pa menda je nekaj za plačat. A ti potem pošljejo položnico ali kako je s tem?

Hvala



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 30 November 2007, 18:40:25
Rodovnik moraš poslat original, vse ostalo, kartončki od PRMjev in ocenjevalni listi pa kopije. Oni imajo vse kopije že tam, saj se na razstavah vse piše dvojno. Tako samo preverijo tvoje kopije s svojimi in poštemplajo, vpišejo v rodovnik in dobiš diplomo, pa rozetko s trakci.
Za plačat je nekaj čez 40 e, naredijo ti pa v enem tednu.
Mi smo nesli in šli iskat osebno, saj se je že zgodilo, da se med potjo kje rodovnik izgubi. Hja, eni pravijo larifari, jaz pa vseeno raje to nesem sama. :P


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #100 : 10 December 2007, 14:37:30
katere pasme rabijo delovni preizkus?  zanima me za labradorce če ga rabijo al ne?



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #101 : 10 December 2007, 14:42:53
Mene pa zanima kdaj lahko mladička prvič pelješ na rastavo(koliko mesecev)?



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #102 : 10 December 2007, 14:59:57
Mene pa zanima kdaj lahko mladička prvič pelješ na rastavo(koliko mesecev)?


različno od države do države. Pri nas po večini pri 4 mesecih. Tujina nekje tudi od 6 meseca naprej.



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #103 : 10 December 2007, 15:00:37
Aha hvala :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #104 : 04 Februar 2008, 18:08:07
hej

Najprej odgovor black beauty: labradorci tako kot zlatkoti rabijo delovni izpit.

Potem pa vprasanje. Torej, za Ch Slo rabim tri CAC-e, od tega mora biti vsaj eden v delovnih. In pa pretect mora 366 dni med prvim in zadnjim. Kaj mi potem koristi (cisto teoreticno), recimo ce grem letos na 5 razstav, in na vseh dobim CAC? In pa, kaj mi koristi ce so vsi ti caci pridobljeni v vmesnih/odprtih, in nobeden (vsaj dokler nimava delovnega izpita) v delovnih? In pa se cisto neumno vprasanje, zakaj mora preteci eno leto vmes med prvim in zadnjim - kje je tu fora? Aja, pa se to, ko ima pes enkrat Ch Slo, zakaj sploh se hoditi na slovenske razstave, mislim, kje je smisel? Ali ti kaj ful koristi ce imas 2x Ch Slo? A ni potem bolje na tuje hodit, da dobis prvastva cimvec drzav?

Hvala za odgovore..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #105 : 04 Februar 2008, 18:16:45
Ovcka, samo moje razmišljanje, zakaj mora biti med prvim in zadnjim 366 dni. Verjetno zato, ker psi niso vedno isti in v isti kondicijo. Pozimi ima pes lahko dolgo dlako in dobi cac, poleti je oskubljen in ne dobi naziva. Psica ima lahko leglo in po leglu nekaj časa ni v razstavni kondiciji... Lahko pes danes lepo laufa, drug teden šepa (različni razlogi)... In na tak način nekako zagotovijo, da se pes pokaže in dokaže v daljšem obdobju (recimo če delaš izpit iz poslušnosti, da narediš 1x in to je to. Če se pes tisti dan slabo počuti, si naj***).

In če dobiš letos 5x cac ti nič ne pomaga. Lahko letos nabereš 2xcac in zadnjega drugo leto, ko bo pes v delovnem razredu.

Ko je pes enkrat CH Slo hodiš na Slo razstave samo še zaradi prestiža / ker imaš preveč denarja / ker rad razstavaljaš /...

In ne, pes ne more biti 2x CH Slovenije.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #106 : 04 Februar 2008, 19:43:28
dog4ever ful hvala za vse odgovore  ;)

Drugace imava delovni izpit letos marca, tako da, potem greva recimo aprila lahko ze v delovne.. (seveda, ce ga opraviva) No super  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #107 : 04 Februar 2008, 20:45:38
ovčka hvala za odgovor. se mi je nekak dozdevalo da vrjetno rabijo delovni preizkus pa nisem bla sigurna. :)
še enkrat hvala ;D

lp



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #108 : 04 Februar 2008, 22:10:10
katere pasme rabijo delovni preizkus?  zanima me za labradorce če ga rabijo al ne?
Če želiš šampionat, potem mora biti vsaj 1 CAC dosežen v razredu delovnih - da pa lahko nastopaš v razredu delovnih, moraš pa imeti opravljeno lovsko tekmo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #109 : 04 Februar 2008, 22:32:43
Citiraj
opravljeno lovsko tekmo.

Ali (samo na domačih tekmah) izpit reševalnega psa prve stopnje.

lp ž & l & h


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #110 : 05 Februar 2008, 17:55:42
*luna* prav lovska tekma al vela PNZ tud? se vidi da sm začetnik :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #111 : 05 Februar 2008, 19:40:55
black beauty PNZ ne velja, je premalo. Mora biti lovska tekma ALI delovni izpit (katerega se da opravljat v kaksnih sosednjih drzavah ;))

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 06 Februar 2008, 10:53:43
Kot delovni izpit velja samo izpit, za katerega dobis uradno potrdilo od KZS/FCI, da ima pes delovni izpit in se lahko uvrsca v delovni razred. Kaksen pa je za vsako pasmo posebej, pa jaz nazalost ne vem. :)



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #113 : 06 Februar 2008, 14:27:01
aha ok hvala ovčka ;D



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 07 April 2008, 12:56:07
Oj,
mene pa zanima kaj se zgodi ce izgubis karton z nazivom ki ga dobis ob ocenjevanju v ringu? Jolly je namrec dobila na CAC Celje PRM, kartoncek sem nesla potrdit, ampak sem ga ocitno nekam zalozila in ga ne najdem. Zdej me pa zanima ce ga KZS vseeno priznava glede na to da (najbrz) vodijo evidenco z nazivi?



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #115 : 07 April 2008, 13:14:14
pomoje da ne bo problema, če imaš ocenjevalni list, ker tam itak vse piše. pomoje je najbolje poklicat, da ti res ne bo noben nič kompliciral, čeprav mislim, da načeloma nebi smelo bit problema.
lp


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 07 April 2008, 14:20:20
Mja, je problem ker je bil ocenjevalni list skupaj z kartonckom in zdej nic od tega ne najdem. Hvala za odg., bom poklicala na Kzs :)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #117 : 07 April 2008, 15:23:51
aja... itak imajo kopije ocenjevalnih listov n kzs-ju, če drugače ne bo šlo


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 15 Maj 2008, 11:10:14
V sloveniji za naziv:

+ Mladinski prvak v lepoti (J. Ch slo) rabiš 3 nazive PRM. Enega izmed nazivov lahko zamenja naslov CAC ki pa mora bit dosežen do 24. meseca starosti. Vsaj eden izmed naslovov mora bit dosežen na mednarodni (torej CACIB) razstavi. Naslovi morajo biti osvojeni vsaj pri dveh različnih sodnikih.



Mene pa zanima, če za J. Ch slo ni nujno, da med podeljenimi nazivi preteče vsaj 366 dni, tako, kot pri ostalih nazivih?

lp

...sledi svojim sanjam


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #119 : 15 Maj 2008, 11:12:22
Ne  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com