Davek na pse...

ninci · 8594

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 26 Julij 2006, 09:40:43
zgleda je nekaterim resnično dolgčas  8)

Evo Davek na pse
 ... tisti, ki imajo večje pse naj plačujejo višji davek, ker ???

Pa še Naj se loči pasje in človeško

Pri nekaterih izjavah res ne vem ali naj jokam ali naj se smejem :-\

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 26 Julij 2006, 09:48:43
Citiraj
Jaz sem pa za. Ampak z nekaterimi pogoji. Brezplačna veterinarska oskrba, brezplačno obvezno cepljenje proti steklini, davčne olajšave na posvojitev psa iz zavetišča, možnost, da zaradi nege psa vzameš bolniški dopust, možnost, da gre pes povsod s tabo (recimo na razprodaje) ... Evo, takoj podpišem, da sem za davek!

S tem se pa jaz tudi strinjam. Predvsem, da je veterinarska oskrba brezplačna. Samo mi pa ni jasno zakaj naj bi večji psi plačevali večji davek  :o  :(




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 26 Julij 2006, 09:54:57
Ja ker so bolj nevarni, pa naserjejo večji kup dreka, a ne ::). Pravijo da je pes luksuz, otrok pa ne. Ravno včeraj se pogovarjam z sodelavko, ki mi pravi da je njena mala 1 leto stara punčka luksuz in popolnoma razume ljudi, ki ob skromnih plačah otrok nimajo. Torej je tudi otrok luksuz...bomo imeli potem tudi davek na otroke?  :-\ in kaj bomo dobili v zameno za vse te davke in ves ta luksuz? Hja otrok bo najbrž še manj stanje pri psih se pa najbrž ne bo veliko spremenilo.

" Ja, pa davek na otroke, ko dopolnijo 13 let in začenjajo lomiti igrala, puščati za seboj odpadke, pijančevati...

Pa davek na mularijo, ki serje po plažah, pa davek na pijance, ki kozlajo in ščijejo vsepovsod." 

Vir

So res samo psi tisti krivci za svinjarijo v blokovskem naselju in za neprimerna/nevarna otroška igrišča?

Lp nina





scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 26 Julij 2006, 09:56:57
Kristalno jasno mi je, da obstajajo problemi in zaradi tega prihaja do takšnih idej, kot je davek na pse. Zaradi vseh tistih malomarnih, nevestnih lastnikov, bomo na koncu davek plačevali tisti, ki za svoje pse skrbimo tako kot se spodobi. Tisti, ki pa še vedno ne skrbijo za svoje pse - tisti se bodo pa najbrž tudi temu davku izognili. Tako ali pa drugače.

Se pa strinjam s trditvijo "tuki ene", ki jo je že Kanchy citirala. Samo to so zgolj pobožne želje.........

Aja, pa še ena na debato, da je pes luksuz... Meni osebno se zdi otrok večji luksuz kot pes (vsaj finančno gledano). Zato danes nimam otroka, ampak psa.  >:D (hec ;) Otroka še nekaj časa ne bomo videli...  ::) )


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4 : 26 Julij 2006, 10:01:05
Sem prebrala vse prispevke na med.over.net . Nekatere izjave so res prav smešne. In potem na koncu nastane velika zmešnjava. Če bodo uvedli davek na pse, sem tudi jaz takoj za to pod nekaterimi (prej napisanimi) pogoji. Sem pa tudi sama proti temu, da bi bil davek odvisen od velikosti psa. Poznam kar nekaj primerov psov večjih pasem, ki so veliko bolj socializirani kot psi manjših pasem. Nikjer ne piše, da je npr. rottweiler nevarnejši od npr. maltežana. Včasih so psi manjših pasem bolj nadležne, kot psi velikih pasem.

In kot je napisala zmaja... "Me zanima, če bi bilo brez psov okolje čisto."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 26 Julij 2006, 12:28:54
Pa kaj sanjate. Davek na pse že plačujemo samo reče se mu taksa ob cepljenju proti steklini. Poleg tega plačujemo še davek na davek (tudi na tisti del cene ceplenja, ki je taksa se plača DDV). O tem, da je davek na veterinarske storitve za pse večji kot davek na iste storitve pri konjih (športnih) niti nebi.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 26 Julij 2006, 12:45:29
Ojoj pa kaj si bodo se zmislili? Pa imejmo davke za vsako p!"%arijo, financiramo drzavo na vseh moznih koncih. Samo cakam, kdaj bo obdavcen se zrak.  ::) Sicer nisem spremljala celotnega sosednjega foruma.. pa vseeno.Ocitno nekateri res dobivajo ospice in zivcne napade, ko vidijo pse. Tok gneva, kot se zadnje case zliva nad psi je pa ze absurd. Kot da psi v nasi druzbi obstajajo od predvcerajsnjim. ::)Se strinjam, problematika pasjih iztrebkov je velika in ni najbolj lustno, da lezijo za vsakim vogalom vendar... ce se ozres po mestu vidis veliko drugih odpadkov, ki so veliko nevarnejsi za okolje in naravo kot pa pasji iztrebki, ceprav prijetni na pogled tudi ti niso ;D

Da ne bo pomote, redno pospravljam za svojim psom tako v urbanem okolju kot izven mest, tudi ce to pomeni, da moram pol ure hoditi z polno vrecko do prvega smetnjaka. Me pa skrbi kaj bo omenjeni davek potegnil za saboj. Bojim se, da bo na racun davkov se vec brezdomckov ter se vec pasjih iztrebkov... saj bo marsikdo rekel, da placuje davke in to dejstvo opravicuje, da ni treba vec pospravljati za svojim psom oz. bo nekaterim prevec placati par  tolarjev in bo psa preprosto vrgel na cesto.   Dvorezen mec.  Sem pa strogo proti temu, da ce bi do uvedbe davka ze prislo, da bi se locevalo na velike in male pasme / nevarne in nenevarne ::) Ce se gremo davke, naj bodo za vse enaki. Kako mi lahko nekdo dokaze da moja 50 kg mrcina, ki se (naprimer) giba samo na lastni parceli bolj onesnazuje okolje  kot 3 kg zepna izvedba psa, ki ga 5x na dan peljejo iztrebljat na bliznjo zelenico bloka? Ja, v zagovor ponavadi dobis da so iztrebki manjsi. Ampak ce stopim na izstrebek mi je gladko vseeno ali je to iztrebek rottweilerja ali pa civave. Smrdita oba enako.

Ja pes je po eni strani luksuz po drugi pa veliko vec. Kaj pa razni rehabilicijski programi? Ampak brez veze, pes je tako umazana nepotrebna zival. Vendar tudi otroci niso tako angelsko cisti.  Se se predobro spomnim dogodka, kako je neka mamica sredi parka meni nic tebi nic dala kakat svojega prestolonaslednika in zraven malega se veselo hvalila in vriskala kako je priden,  zraven ji je pa pritegnilo se ene par tetk. Povrhu vsega je pa na "ceden" kupcek nametala se lep kupcek papirnatih robkov - sredi zelenice v parku . Ko je pa par metrov stran moj pes kakal in sem vlekla vrecke iz zepa so me pa gledali, kot bi jim koga ubila  ::) :-\ :-\ . Ocitno je velika razlika med cloveskimi in pasjimi iztrebki.. in cloveski imajo verjetno zelo prijeten vonj in so zelo lepi na pogled  ::)  :P

In ja, javno priznam, da imam v marsikaterem primeru raje zivali kot pa ljudi. Najhujsa "zival" na svetu je clovek. Takih  grozot, kot jih je sposoben narediti clovek iz samega uzitka, mascevalnosti.. ni sposobna nobena zival. Nasprotniki psov, lincajte me  :P :P

 Zagrizenih pesjanarjev pa sigurno ne bo ustavil noben davek, da bi se odpovedali svojemu stirinozcu  :D In kaj bodo dosegli? Nic !!  :D :D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #7 : 26 Julij 2006, 13:05:48
Mene tudi zanima koga bi potem tercialci krivili za onesnažene površine, če ne bi bilo psov!? ??? >:D Kaj pa ko malčki mečejo okoli papirčke od lizik (ali še huje velikokrat kar mamice same) pa čigumijev in bombončkov, pa ne pozabimo na kake robčke in še kaj, to pa ni onesnaževanje ali kaj?! Ne to je po vsej verjetnosto olepšavanje naše okolice z nesnago! :o ::) >:( :-X >:D Jah če nam bodo obdavčle pse naj nam pa še otroke! So mi bli pa kakšni komentarji v stilu "psa ne imej v bloku ker je cel dan sam doma!" pa še kakšne take cvetke za bruhat, ja kaj pa otroci ki so čedalje bolj (in še bolj bodo če bomo želeli slediti svetovnim smernicam) sami doma a to se pa ne upošteva! Saj res z otroci se ni treba ukvarjati! :o >:D :-X


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #8 : 26 Julij 2006, 13:08:24
Nelly,

super napisano



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 26 Julij 2006, 14:38:00
petrca : Hvala! ;)

Koncno sem se prebila cez celotno temo na sosednjem forumu. In lahko recem, da me je se bolj sokirala miselnost nekaterih ljudi, kot sem sprava predvidela. Se res pocutim kot iz vesolja  ;D

Problem je v tem, da se nekateri ljudje ne zavedajo, da za vsakim zanemarjenim, smrdecim, umazanim, polnim zajedalcev, nevzgojenim,motecim za okolico, popadljivim ... psom stoji CLOVEK (lastnik)! In on je tisti, ki je zadolzen zato, da je njegov pes urejen, disec, vzgojen ter da se ne iztreblja za vsakim vogalom, ter ni motec za okolico. Seveda, najlazje je udrihati po bitju, ki se samo ne more braniti. Mentalni invalidi !  >:(

Poclovecenje psov? Mene poclovecenje v smislu pretegovanja v dnevni sobi ne moti. Pes je druzabno bitje in potrebuje cloveka tako danes, kot vceraj kot pred 100 leti.Neglede na pasmo. Ja, tudi par 10 kg mrcina se rada zlekne pred tv ;D Bolj kot poclovecenje psov me skrbi v kaksne ljudi bodo odrasli malcki, ki jim je ze od malega prineseno vse na pladnju in so pri parih letih prakticno neukrotljivi.
  Otrok in pes? Nemogoca kombinacija? Mogoce za nekatere, jaz vem da sem starsem iz srca hvalezna, da so mi omogocili od malega spoznavati kako zgleda pasji poljubcek, igra z psom, srb za psa ter nenazadnje kak okus imajo pasji briketi :D In napol zival-clovek-posast iz pc igrice ni bilo edino zivalsko bitje, ki sem ga v zivljenju spoznala. In presenetljivo.. se kar sem ziva  :o

Me pa prav drzi, da bi kakega takega pametnjakovica prosila za nasvet kako psa nauciti iti na wc skoljko ter za seboj se potegniti vodo, se sam umiti ter pocesati, saj mi to vzame kar veliko casa in glede na to, da sem mucitelj zivali, ker mora pes pac biti par ur na dan sam ima res cas, da vse to uredi sam, da bom popoldne namesto urejanja in divjanja po sprehodih lahko lezala doma z nogami iztegnjenimi v zrak.   Pa kot bonus se priporocam tudi za kaksne nasvete glede pospravljanja stanovanja ter kuhanja kosila... :P :P


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #10 : 26 Julij 2006, 18:35:31
Se čisto strinjam z vami. Nekateri so res ***.
No moj dodatek k tej temi: otroci so 100x večji luksuz ko pes. Imam oboje in verjamite, da za psa porabim precej manj kot za enega otroka, pa imam "luksuznega" psa  ;).
lp
T.

8)


cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
Odgovori #11 : 27 Julij 2006, 07:26:37
Živimo v državi katera dopušča in si izmišljuje marsikaj. Je pa tudi druga možnost, da se prebivalci te države organiziramo in tako onemogočimo državnemu aparatu delati neumnosti.

Lep primer je peticija zoper državnozborsko odločitvijo o visokšolski noveli

http://www.peticija.info/index.php?option=com_wrapper&Itemid=145

Mislim da nas je lastnikov malih in velikih prijateljev dovolj da lahko naredimo kaj podobnega.

lp

mi to znamo


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 27 Julij 2006, 10:54:20
Nelly za predsednico :o ;D Dobro napisano res! Se popolnoma strinjam.

Lp nina



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 27 Julij 2006, 15:37:32
V zadnjem času itak po forumih mrgoli tem proti psom in meni se jih sploh ne da več brat, ker je brezveze. Itak klatijo same neumnosti, proti psom pa znajo največ povedati ravno taki, ki pojma nimajo o njih. Potem pa pišejo bedarije češ da se pes ne sme kopati v morju, ker bi se lahko potem kaj nalezli od njega. Sem čist popenila ko sem to prebrala. Ko pa omeniš, da svinjarijo delamo ljudje in ne psi, in da so ljudje tisti, ki svinjajo, in da so na plaži moteči tudi nevzgojeni otroci, pa si takoj primitivec, ki primerjaš psa in otroka. Odklop.

Po drugi strani se mi pa zdi bolano to, da se otroka ali psa smatra za luksus. Zame ne eno ne drugo ni luksuz, ker je to živo bitje, ki ga imam rada, in ne nek predmet, ki ga imam samo zato, ker hočem nek višji standard.

Se pa strinjam s tem, da se uvede davek, ampak naj potem omogočijo lastnikom psom tudi olajšave, sploh pa cenejše zdravljenje in brezplačno šolanje.  ;)

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #14 : 27 Julij 2006, 15:46:03
LuNa: če gleda človek striktno iz finančne (ne srčne) plati, je oboje luksuz. Je pa vprašanje kateri je večji ;)
Drugače pa je jasno, da tako otrok kot tudi žival nista predmeta in jih imamo radi (drugače jih najbrž nebi imeli).
lp
T.

8)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 27 Julij 2006, 16:16:54
Luksuz ali ne? Ce gledamo strogo iz stalisca prezivetja, ne otrok ne pes nista nujno potrebna. Zivimo lahko brez njih - pustimo zdaj tako kvaliteto zivljenja. In da bi bitje, ki si ga zelis gledal samo iz strani luksuza, to ne gre. Verjetno tudi noben stars ni naredil bilance koliko ga bo otrok stal recimo v 5 letih. Iz strani financ sta oba dosti velik strosek in obremenitev financnega stanja, to se je potrebno zavedati.. vendar to so ziva bitja, ki jih moramo v prvi vrsti gledati skozi srce in ne skozi $.

Dvigne mi pa pritisk posplosevanje.. ce je napadel en pes, bodo napadli vsi. Ce bi pa nekdo na podlagi enega nevzgojenega, problematicnega otroka obtozeval celotno populacijo otrok bi ga pa vsi obsojali. Tako kot lahko najdemo nevzgojenega psa lahko najdemo tudi nevzgojenega otroka. Ampak za oboje je kriva odrasla oseba, ki se ni dovolj potrudila z vzgojo. Upam, da ni sedaj to izgledalo, kot da ne maram otrok... samo ni potrebno gledati v vodoravni liniji, treba je pogledati se malo okrog.. vidis marsikaj ;)

Obstajajo pa tudi ljudje, ki pac nimajo otrok (iz kakrsnega koli razloga) in imajo psa.. in jih vsi obtozujejo. Zakaj pa ljudi, ki imajo otroka psa pa  ne nihce ne obtozuje, saj je dokazano, da psi marsikdaj dvigujejo kvaliteto zivlenja, vplivajo na dusevno stanje...? Ah ja... pa naj bi ziveli v demokraciji.. ocitno samo na papirju  ::) ::)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 27 Julij 2006, 17:59:12
Nelly, ne morem se cisto strinjati s tabo. Otroke potrebujemo za prezivetje (ne posameznika) temvec cloveskega rodu. Ce imas sreco, pa ima sosed stiri otroke, pac tebi ni potrebno imeti otrok, da se populacija nadaljuje - tole je bilo bolj za hec, ne mi zamerit.  :-[

Problem napadanja lastnikov psov je pac trenutna moda. Psov je res vedno vec, stevilo nevestnih lastnikov pa se s tem tudi poveca. Za vsem tem pa stoji globalni problem, ki ji jaz pravim ignoranca in egoizem. Pred mesecem dni sem totalno popenila, ko sem opazovala mlado mamico z otroskim vozickom, ki je nemocno cakala pred prehodom za pesce na nasi cesti in ji cisto nobeeeeen voznik ni ustavil! >:( Takrat sem dobila idejo  >:D, da bi izdelala fotografijo prvosolcka v naravni velikosti in jo postavila cisto ob prehod, pa me prav zanima koliko voznikov bi ustavilo. Se slabse, dogaja se predvsem to, da vsak se raje malo pospesi, da je cimprej cez prehod in mu ni potrebno ustaviti. Enako je s smetenjem. Tudi danes sem pobrala prazno vrecko na PST, jo vrgla v smeti in se sama sebi zdela budala, ker so me mimoidoci tako neumno gledali, ces da sem nora ker cistim za drugimi. Mene so pac vzgojili, da se smeti mece v smetnjak, pa tudi ce je ta oddaljen toliko in toliko. Problem je predvsem v vzgoji in zgledih. Kako bo malcek (in kasneje otrok > odrasel) vrgel papircek v smetnjak, ce je malo prej videl starsa ki cigaretne ogorke in rabljene robcke meceta po zelenicah. Pri nas se raje, namesto pobiranja smeti, se kaksno zraven vrze, saj ce so drugi, lehko tudi jaz >:( . In tukaj vidim vzporednico s pobiranjem iztrebkov, spuscanjem psov vsepovsod...


In kaj narediti?
Predvsem vec strpnosti tudi do tistih, ki nasih kuzonov pac ne marajo (tega jim po nobenem zakonu, zal, ni treba  :( )
Skrbimo za to, da nasi kuzoni ne bodo smetili in nadlegovali okolice.
Pokazati svojim otrokom, pa tudi sestrinim in sodedovim, ce nimajo zgledov, da nam je mar za okolje in druge.
Predvsem pa s svojimi dejanji pokazati drugim, da se vse da, ce je volja.
V enem dnevu se ne da stvari popraviti, na zalost pa se jo da hitro pokvariti.

Pa se ena anekdota. Pred letom sem bila na obisku v eni vasi na Gorenjskem. Svojo psico sem peljala na sprehod med hišami in ogromnim travnikom. Po opravljeni potrebi sem seveda pobrala ogromen kup za njo in v tistem trenutku zacne pri najblizji hisi starejsi gospod kricati "bravo, bravo in ploskati zraven". Seveda se ob tem je cela vrsta prebivalcev zapicila vame in mene je imelo, da se vgreznem v tla. Po drugi strani pa sem se zavedla, ce bi na istem koncu to naredilo se par ljudi, bi stvar postala lahko tudi samoumevna (upam vsaj lahko). Zato pa je potrebno vzgajati ze otroke. Odrasle lahko ocitno samo fasciniras  ::)

madonca sem bla dolga......


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 27 Julij 2006, 22:12:22
Nelly, ne morem se cisto strinjati s tabo. Otroke potrebujemo za prezivetje (ne posameznika) temvec cloveskega rodu. Ce imas sreco, pa ima sosed stiri otroke, pac tebi ni potrebno imeti otrok, da se populacija nadaljuje - tole je bilo bolj za hec, ne mi zamerit.  :-[

Ammm majhen popravek, sosed jih mora imeti pet, da smo v plusu 8) Umreš ti in partner, pa on in partnerka to pokrijejo ravno štirje otroci, če ne želimo izumreti moramo imeti vedno enega plusa (govorim o Slovencih seveda ne o globalnem smislu)... torej na vsak par tri ;D Kao... neka raziskava do leta 2100 ali nekaj takega 8)

Lp nina



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 27 Julij 2006, 22:16:47
CowTarina : Ocitno si narobe razumela. Otroci so zelo pomembni, seveda so. V smislu natalitete, upadanja rojstev itd. Kot ne nujno potrebno sem mislila v smislu, da ce gledas samo nase otrok pac ni nujno potreben in lahko prezivis brez. V takem smislu luksuz, ce gledamo da je luksuz vse kar ni nujno potrebno za prezivetje, navezovalo se je pa na zgoraj naceto temo, da so otroci tudi strosek (in kaj je vecji strosek otrok ali pes) Nikjer pa nisem rekla, da so otroci nepomembni in nepotrebni, da od sedaj naprej naj imajo pa vsi samo pse. ::) Zame velja pravilo : otrok in pes :D


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 28 Julij 2006, 10:29:24
Ne, Nelly nisem narobe razumela.  ;) Zato sem tudi napisala, da je vse bolj za hec. Misljeno je bilo zgolj kot vnaprejsnja replika za tiste, ki nam pesjanarjem non stop ocitajo, da imamo pse namesto otrok, da se ne bodo spet zgrazali v to smer. Oprosti, ce je bilo videti, da tebi kaj ocitam. Vcasih imam malo tezav s pisanjem tistega, kar v resnici zelim povedat.  :-[

Ninci, po nasih statistikah bi najbrz vsak moral imet najmanj 5 otrok glede na zdajsnje stanje, da Slovenci ne bomo izumrli. Tako da vneto iscem kaksnega soseda, ki jih ima vsaj sedem, osem, da imam lahko jaz le dva do tri  ;D ;D ;D

Sicer pa da ne bom prevec iz teme zasla, jaz sem za davek na pse, ampak samo v primeru da se zadeva poenoti za vse ljubljencke. Potem se pse proti steklini cepi na tri leta (kot naj bi bilo sploh potrebno) in se ob tem ne plača takse (davka), samo me zanima, koliko zavrzenih psov bi sele potem bilo. Ob cepljenju proti steklini veliko ljudi ne ve, da s tem placuje davek (aja ups takso???) in ob placilu uradnega "davka na pse" bo pa kar naenkrat njihov "ljubljencek" odvec. Saj takemu niti v osnovi ne bi dala zivali, ampak tudi zavetisca imajo svoje omejitve.  :(


Siempre Amigo

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 10 Avgust 2006, 00:54:27
Izjave na drugem forumu:
lahko je marsikoga sram. Moja babica bi rekla, da jim kruha lahko daš, pameti pač ne.
Nesmiselne primerjave, bolane izjave, nastrojenost in nestrpnost.
Saj bi skoraj uvedli davek na neporočene oziroma pare brez otrok.  :'(


Popoln nesmisel, državna blagajna je prazna. Pa jo napolnimo. tam kjer se da.

Če bi se vsi slovenci dogovorili in nekaj dni vozili po vseh predpisih po naših cestah, bi našo državo zadel bankrot v najhujšem smislu.
in slovenija ne bi imela za sendvič!

 

I wonder if danes think poodles are members of a weird religious cult.