Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 385637

CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Pozdravljena Ajda. Dobrodošla! Lepo da si se odločila deliti svoje ptičarske dogodivščine z nami na forumu. Zelo bi bili veseli, če bi se predstavila še s kakšno slikco, ker se vedno radi cedimo ob pogledu na madžarske pasje lepotce, pa tudi če počnejo same neumnosti. Tvojega bratca Asa sem že uspela v živo spoznat in me je čisto očaral. Iz katerega konca Slovenije pa si?

Lp Katarina in Cuba


Ajda

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Evo, končno je moj podrejeni malo zadremal, da se vam lahko oglasim. Sem iz Rogaške Slatine in imam res oooogromno prostora za dirke po travniku in gozdu ;D Skoraj vsak dan najdem kakšno super dišečo crkovino po kateri se veselo povaljam ;) in na moje veselje že sledi kopanje.
Skratka, imam se super. Vem, da je  ena sestrica v Celju vendar je (še) nisem videla.
Pozdrav od Ajde



Ajda

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Evo, še ena moja najnovejša slikica.
Samo ne vem, zakaj se slike vidijo samo, če sem prijavljena?! ???

Ajda



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Kakšna lepotica je že Ajda.  :o  Na prvi sliki je pa sploh za požret.  :-*

Ste pri vas tudi lovci, ali se bo mala pobalinka mogoče ukvarjala s kakimi drugimi aktivnostmi?


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Sej če še nisi lovec pa postaneš ko imaš ptičarja. :D :D
Te kar malo prisili.

lp vid



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
 :D A jaz mogoče česa še ne vem?  :o A sta se vidva že v zeleno bratovščino podala?


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
No, ne še, samo imamo kar veliko stikov. Samo če bi te pa kakšen gledal o čem se pogovarjaš ali pa delaš s psom, bi si mislil svoje. Račka gor, račka dol, račka v gobčku, račka pri lastniku   ;D



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Hmmmm  :-\, zakaj mi je to nekam znano?  >:D   ;D


Ajda

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Ne, ne nismo lovci pri nas. Je pa res, da skoraj vsak dan vidim srnice pa jih baje ne smem lovit.Moja mami je pa lovec in enkrat bom šla z njo na lov :)
Tisto faco s prve slike pa uporabim vedno, ko naredim kakšno bedarij ;)

Ajda



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Poznam oba tvoja starša in sta res krasna kužona. Mama je pa sploh odlična jagerca, upam da te bo lahko čimveč naučila. Pridno rasti, pa čimveč nas zalagaj s slikami, teh ni nikoli preveč.  :-* To seveda velja za vse lastnike vižel na tem forumu - Taja, kaka nova slika? Taja na snegu mogoče?


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Vem, da je  ena sestrica v Celju vendar je (še) nisem videla.
Pozdrav od Ajde
Kaj res? So te revico takoj, ko si se skotila dali proč od mame? Kaj niste do 8 tedna skup rastli? Ali pa je bil avtor tega besedila malo šlampast, kaj?

Kristinca & Florinca


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Kaj res? So te revico takoj, ko si se skotila dali proč od mame? Kaj niste do 8 tedna skup rastli? Ali pa je bil avtor tega besedila malo šlampast, kaj?


Florinca: kje pa to piše?



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Mislim, da so šli tile mladički takoj po skotitvi vsi v nove domove, da ni bilo potem več stroškov z njimi, pa da je psica lahko takoj spet jagala. ;) Da me ne bi slučajno kdo resno jemal, ker vem da je bilo ravno nasprotno! Vsak lahko prebere in obrača besede, kot hoče in mislim da je v Ajdinem postu napisano tako, da vsak ve kaj je mislila s tem zato so taki posti res nepotrebni.

Pa brez zamere...  :)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
No, no, saj sem samo hotela opozoriti avtorja na malo šlamparijo.... Če se je odločil pisat v pasjem imenu, prav, a naj bo dosleden.  ;)

Kristinca & Florinca


Ajda

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Sem še mlada in naivna :P Ja,ja itak da poznam vse svoje bratce in sestrce.
Ajda



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
No, no, saj sem samo hotela opozoriti avtorja na malo šlamparijo.... Če se je odločil pisat v pasjem imenu, prav, a naj bo dosleden.  ;)

Hi, hi, hi,  :P no vidiš kako je če nekdo namenoma noče razumet tvojega pisanja iz prejšnjega posta.  Se še enkrat opravičujem, ker me danes malo zloba daje >:D
Saj je vse v redu, samo drugič na koncu takega posta kakega primernega smeška pristavi, da se bo vedelo kaj misliš in ne bo po nepotrebnem kdo užaljen. Se pa strinjam da se je včasih težje pogovarjat s psom kot lastnikom. ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Že v redu, polna luna je.  ;D

Tole s smeškoti bom vzela na znanje, čeprav mi niso najbolj ljubi in jih ne uporabljam rada.

Kristinca & Florinca


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Hoj hoj!

Naš vižlon je pa danes malo hribolazila po ljubljanskih hribčkih (Toško čelo) :) S seboj je vzela svojo šefico Lauro, Vid pa ju je pustil same in odšel (službeno) v München na nek sejem. Med grizenjem kolen in brisanjem švica pa sva srečali še eno vižlonko:) in ne boste verjeli, na Brodu stanuje vižlica, stara 2 leti, ki je kratkodlako-resasti mix :)
(žal nisem imela fotoaparata, da bi vam postregla s kaksno slikco :-\ )

Hodi pa en starejši stric z njo večkrat na Toško čelo. Je pa prav zanimiva - je malo večja, svetlejša, po dlaki pa ravno med krakodlako in žimasto.
Katarina, si ti vedela zanjo?

Sicer pa mi pridno treniramo odpoklic in komaj čakamo na šolo! (ups, prijavit se še moramo :-[ )

lp, laura




CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Nope, nisem vedla, da je tak miksek pri nas.  :o Bi jo bilo prav fino videt. Madžari imajo tako ali tako en velik problem z vzrejo resastih, ker jih je na celem svetu premalo za dovolj raznoliko gensko bazo. Zdaj se, kolikor vem, dogovarjajo z njihovo matično zvezo, če bi jim dovolila ponovno vmešati nekaj primerkov pasem iz katerih je tudi resasta vižla v osnovi nastala, da malo popestrijo kri, ker imajo že precej težav z določenimi nezaželenimi dednimi lastnostmi. Sicer za tole vižlico, ki si jo ti videla ne vem po kakšnem principu je vzrejena, mogoče je le en "ups", ali pa res Madžari že kaj delajo na "obnovi" pasme. A si mogoče izvedela kaj več? Saj veš, Katarina je spet firbčna  ;)

To pa, da vi komaj čakate na šolo, še ne pomeni, da tudi Taja, hihihi  :D  :D   Odpoklic, hmmm, kaj je že to? Zadnje čase si tudi naša pesjanka trudi s tacami pokrit ušesa pri vajah, ki ji niso ravno najljubše, ona bi pač samo iskala in prinašala, butasti poleg in prostor bi pa malo po "bolonjsko" izbrisala iz predmetnika. To gre vse prepočasi, si misli.  >:D

Vi kar pridno vadite, pa res se ne pozabit prijavit na tečaj  ;).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Citiraj
Sedaj se, kolikor vem, dogovarjajo z njihovo matično zvezo, če bi jim dovolila ponovno vmešati nekaj primerkov pasem iz katerih je tudi resasta vižla v osnovi nastala,

Katere pasme pa so to?

Lp nina



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Ninci,

kolikor vem sta to vsaj kratkodlaka madžarska vižla in nemški žimavec.

Glede včerajšnje mix vižle pa nisem kaj dosti spraševala oz. se tudi stric ni pretirano razgovoril. Kolikor sem ga pa razumela, so hoteli kratkodlako, tudi Madžari so jim zagotavljali (menda), da je kratkodlaka. Potem je pa zrasla malo žimasta ven. Je pa sterilizirana. 

Na tečaj smo se pa včeraj prijavili, pridni mi 8).

lp, laura



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Ja, res je, resasta vižla je precej nova pasma. Nastala naj bi okoli leta 1930 s križanjem kratkodlakih vižle in enobarvnega rjavega nemškega žimavca. Na spodnjem viru je lepo opisana cela zgodovina.

vir: http://www.whvca.us/WirehairedVizslaHistory.html


Pri madžarih je pa še problem, ker legla sicer imajo, ampak se "rejcem" ne da ubadat z rodovniki, ker jih nimajo za razstave, ampak samo za lov.  >:(  Kar bi se na žalost ravno tako lahko zgodilo tudi pri nas, če ne bi imeli pravilnika o uporabi lovskih psov v loviščih , ki dovoljuje lov le z lovskim psom z rodovnikom, pri ptičarjih pa še celo samo z vsemi opravljenimi vzrejnimi izpiti (pri ostalih lovskih pasmah, mislim, da je potreben PNZ).


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Pri nas smo imeli pa eno mini srečanje štirih viželc pa ene "outsiderke" nemške ptičarke. Ujeli smo še zadnje nedeljske sončne žarke in se dobro nadivjali (psi namreč  :D).

Tukaj je pa nekaj utrinkov:

"Ata, ne me pojest, sej sem priden..."

"No, naj ti bo, za danes..."


"Dej mi igračko, no...."


"Redbull mi da kriiiila..."


"Hmm, tale črnka je pa čist divja...."

"...bejžmo, spet jo razganja..."

"...mogoče pa ni tko huda, kolkr zgleda..."


končno malo na miru...


A mamo v Sloveniji tud kenguruje?


ostalo pa tukaj - klik


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Super fotke, se posebej mi je vsec predzadnja.  :) Nekako aristokratsko mi delujejo.



Ajda

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Evo mene po dolgem času. Najprej-SUUUUPER fotke ;D To ste se moral zabavat. Če bi še mene zraven vzeli...Mi je šef od mojga atija enkrat pisal, da če bi se vsi-ati mami pa bratci in sestrice skupaj dobi, pa sem bla takoj za, tak da upam, da bo kaj iz tega.
Med tem ,ko se nismo brali sem bila pri zdravniku, ker so se moji odločil, da ne bojo mel malih vižl :-\, pa sem komaj preživela tisti butast ovratnik.Drugače sem pa sedaj super.Se mi nič več ne vidi.Aja, tud js mam enga prijatla-nemškega ovčarja, sam kaj ko se njemu ne ljubi dosti letat za mano, pa če mu še tolko nagajam. Ja v petek bo pa šlo za res. Grem v malo šolo in bomo štirje,ki jih še ne poznam.Sigurno bo fino, ker ubogala ne bom itak nič, se bom pa vsaj igrala :P
Vanm bom kakšne slike poslala, samo še vedno ne vem, zakaj se moje slike vidijo samo, če sem prijavljena, vaše pa v vsakem primeru?

 No, lepo se imejte, Ajda



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Akcijaaa. ;D

Meni tale fotka pravi: "Brrrrr, kako mrzla voda! Hitro ven."    ;D

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Ajda, če boš kdaj v Ljubljani, se kar pofočkaj, pa sem prepričana, da se bo še kakšna vižlica takoj pridružila.

Sammy, nora fotka!  :o :o :o

Drugače pa se mi zdi, da se ti lepotci prav nastavljajo objektivu za čimboljšo fotografijo.


pavesna

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Pozdravljene vižlice in ostali Cuboljubci!

Prav fletno je gledati vse te fotke in videti, da ste še živi in da veselo migate v pomlad.  :)
Ko boste prihodnjič imeli spet kakšno mini srečanje rjavih pesjanarjev in če ga boste hoteli malce popestriti s kakšno "belo barvo", pa sporočte.

En lep, topel, pomladni pozdravček od Vesne in Leti



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Pozdravljena Vesna!

Seveda se kaj slišimo glede druženja ptičarjev, sem odprla novo temo za srečanja ptičarjev - klik, da ne bomo smetili te. Drugače pa bi bilo lepo, če bi še ti predstavila svojo sanžermensko lepotico v svoji temi, čeprav je zaenkrat še edinka v Sloveniji.  ;)