Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 385621

mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Tole je pa z našega obiska pri Boru!  :D Upam, da ni nič narobe burklecas, če pripopam kakšno fotko od Bora  ::)





..žejaaa.....


Ful smo se imeli fino in Bor pridno raste in raste in raste  ;D
No, pa fajn se mejte dokler se spet ne vidimo! 8)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Živjoo ;D
tudi mi imamo rodovniško vižlo ;D
ali mogoče kdo ve kje bi lahko našli plemenjaka za paritev. V sloveniji je baje samo eden pa še to njen oče  :-\
lahko prilepim tudi kakšno slikcoo ker je zelooo lepa ampak na žalost ne znam :-[ ;D
če mi kdo pomaga pa bom:' ;D ;D
lp, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
bor je s tremi mesci in pol še mal premlad za paritev, kar pa ne pomeni da mu te stvari že močno ne rojijo po glavi, kar v osnovi pomeni, da ko bo spolno zrel bo lahko tudi vrsta dolga  ;D

slikce:   odpreš dodatne možnosti => pripni => prebrskaj => določiš lokacijo na svojem compu, kjer se slika nahaja =>potrdiš in pošlješ


vizsla je naj naj


burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
Super  ;D
Upam, da se bomo lahko tudi kje srečali...

Lp 


kje pa se nahajate, kakšno srečanje bi res prav prišlo  ;)

vizsla je naj naj


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
da ko bo spolno zrel bo lahko tudi vrsta dolga  ;D

Poleg citiranega mora opraviti tudi  telesno oceno, PNZ, JZP in slikanje kolkov.
Stvar spet ni tako preprosta.

lp vid



burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
Poleg citiranega mora opraviti tudi  telesno oceno, PNZ, JZP in slikanje kolkov.
Stvar spet ni tako preprosta.

lp vid


 :o kakšne lepe kratice,.... na forum zahajajo tudi laiki zato bi bilo dobro pisati s celimi besedami,... kar pa se tiče raznih preizkusov pa mislim, da pri vižlah težko naletimo na napake ??? kar pa se kolkov tiče... ja obstaja možnost, seveda, ne vem pa za nobeno vižlo v sloveniji, ki bi imela tovrstne deformacije, seveda pa se lahko tudi motim :-[

vizsla je naj naj


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Živjo,

Poznam eno vižlo, ki ima hude težave s kolki (seveda pa je to prej izjema).

Napake pri psih so vedno, ravno zaradi tega obstajajo razni preizkusi.
PNZ - preizkus naravnih zasnov
JZP - jesenska vzrejna preizkušnja

Kaj več o tem pa lahko najdeš na www.pticarji.net (obvezno branje za vsakega novega lastnika ptičarja)

lp vid



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Ravno zato so pregledi in so vsaj etično obvezni še dodatni... Ne se nanašat na maloštevilčnost.

Ker manj kot je psov, manjša je veretnost, da srečaš bolnega. Statistično je pa čisto isto, kot če bi jih bilo več. V bistvu manjši genetski pol načeloma celo povečuje verjetnost za "napake". (ožje sorodstvo)

Če se misli kdo it vzrejo naj se gre čimboljšo, če ne vsaj vrhunsko, mora se izobraževat na področju genetike in lastne pasme.
Skočit zna vsak cucek...  ::)
Vsekakor pa poznat vse prednosti inslabosti svojega psa, kako se kaj deduje v svoji liniji in znat reči tudi ne potencialni kandidatki, če se ugotovi, da kombinacija ni najboljša.

Plus še veliko več...

Ni vse enostavno kot zgleda, oz. ljudje jemljejo vse na lahko, pol pa prihaja do raznih sranj pri pasmah...



http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3

 :o kakšne lepe kratice,.... na forum zahajajo tudi laiki zato bi bilo dobro pisati s celimi besedami,... kar pa se tiče raznih preizkusov pa mislim, da pri vižlah težko naletimo na napake ??? kar pa se kolkov tiče... ja obstaja možnost, seveda, ne vem pa za nobeno vižlo v sloveniji, ki bi imela tovrstne deformacije, seveda pa se lahko tudi motim :-[

Čisto tako" intermezzo "vprašanje( nič slabega ne mislim).... pa se vi laiki npr kaj pozanimate kakšnega psa si omislite? ;).... Kaj vam nihče še ni razložil , da je to lovski pes, in da za vzrejo je treba tudi kakšen delavni preizkus narediti. ;) -> ......Glede razno raznih preizkusov :)..... s fensi kraticami :)..... za te razno razne preiskuse mora kuža nekaj znati- torej ga je treba učiti , če ga ne učiš  preizkusa ne opravi.....in ko ne opravi preiskusa ne dobi vzrejnega dovoljenja...če pa se pari psa brez vzrejnega dovoljenja- posledično dobimo psa brez rodovnika ...to pa je resna napaka. ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
 :'( koliko hudih besed... o ptičarjih vem kar nekaj in vedel sem že leta prej preden sem dočakal leglo vižle v sloveniji, vem kaj sem si omislil in tudi vem zakaj. Hotel sem imeti vižlo ravno zaradi njenih odlik, učljivosti in spložnega zdravja te pasme.
kar se tiče "fensi" kratic,... leta nazaj ko sem se želel pozanimati o tej pasmi in o vseh potrebnih preizkusih ter kaj te preizkusi obsegajo, je bilo do informacij težje priti, sedaj ko smo pa na netu, ki je že po osnovnem namenu aplikacija za izmenjavo informacij pa jo na ta način tudi uporabljajmo! PS: nekaj znancev, ki bi si v doglednem času želelo omisliti psa in hkrati tudi spremjajo ta forum so me najprej vprašali po pomenu teh "fensi" kratic.... :-\
Sicer pa...... kdor si omisli psa si nakoplje tudi obveznosti. Z psom ni nič kaj manj dela kot z otrokom, vsaj, če si odgovoren lastnik.
Učenje osnov vodljivosti, socializacija, igra dolgi sprehodi in še kaj so na sporedu popolnoma vsak dan, če imaš lovca potem je dobro tudi pogosto spoznavanje z novimi okolji, plenom, drugimi vrstami živali itd. ::)
Kar pa se tiče preganjanja punc... nikoli nisem bil in nikoli ne bom zagovornik, da se plemenjaki parijo samo med seboj, pa četudi se to komu zdi "resna napaka", kajti ravno s načrtnim in naključnim mešanjem pasem smo dobili tolikšno raznolikost pasjega sveta in psi so edine živali katerih spekter značajev in podob je tako obsežen, da lahko vsak človek najde primernega prijatelja med njimi, celo ljudje, ki so imeli v osnovi do psov odklonilno mnenje.  :-*

vizsla je naj naj


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Sploh ni bilo mišljeno ( kar sem napisala) da so hude besede. ;)

Včasih imam pač malce drugačen način pisanja pa ga velikokrat kdo malo narobe razume. ( nisem te nič šimfala :))

Me veseli , da   poznaš pasmo in da veš kaj ta pasma je......" lovski pes"
Veliko je novih lastnikov( Na splošno- s tem ne kažem direkt s prstom nate :)) ki se tega  sploh ne zavedajo.....potem pa na forumih beremo  nove teme" moj pes ima  lovski nagon"  ( in vsi zgroženi sprašujejo kako ga ukrotiti)....  :-X


Kar pa se tiče preganjanja punc... nikoli nisem bil in nikoli ne bom zagovornik, da se plemenjaki parijo samo med seboj, pa četudi se to komu zdi "resna napaka", kajti ravno s načrtnim in naključnim mešanjem pasem smo dobili tolikšno raznolikost pasjega sveta in psi so edine živali katerih spekter značajev in podob je tako obsežen, da lahko vsak človek najde primernega prijatelja med njimi, celo ljudje, ki so imeli v osnovi do psov odklonilno mnenje.  :-*


Imam psa in psico ( oba sta ptičarja) En je  britanec , psica je nemka.

Glede na to da sem ljubiteljica ptičarjev ( res vseh..... če kdaj zadanem na lotu- bom imela še kakšno pasmo ;D)
Sem pa tudi zagovornik lovske kinologije in nasplošno zagovornik kvalitetene/ vrhunske  vzreje.

Vsak nov lastnik, ki si omisli psa želi da je njegov pes najlepši in najboljši v vseh pogledih ......( ampak res čisto vsak si želi to- kdor pravi da ne  laže. Čisto isto kot si vsi želijo za svoje otroke/ da je najlepši in najboljši- da smo lahko ponosni nanj..... a ne? ;)

No sedaj je pa na tistih ki parijo/ vzrejajo/... recimo ena taka moralna obveznost.  Da če že producira nova legla, da producira kvaliteto, da bo potem lahko ponosen kaj je prišlo iz njegove vzreje ( ker to vedno ostanejo "njegovi psi")

Kvaliteta se pa dosega z vrhunskimi psi ( plemenjaki) ;)

Če smo že ljubitelji pasme- a ni fer in pošteno, da to pasmo ohranjamo na vrhunski ravni?

 razno razni experimenti, so meni res tako mimo- sploh  še če se jih  spravi delat nek laični vzreditelj.... že tako ali tako se lahko tudi pri vrhunskih psih marsikaj zalomi...... kaj šele pri drugih.

Pa še nekaj....... neglede da si lastnik psa.
Sedaj si lastnik mladička..... ko ga boš enkrat izšolal, vanj vložil ogromno ogromno truda, ur, ljubezni, nege in vsega.
In bo tvoj pes " recimo" vrhunski plemenjak.

A ga boš res paril z vsako? ;)  ....pomoje da ne....veš zakaj ne.... Ker po mladička, grejo novi lastniki k  vzreditelju- lastniki psice....in če so mladiči a-tipični.... a res misliš da bo lastnik psičke priznal ,da njegova psica prenaša slab gen?
Nikoli in nikdar- najprej bo reku " jah smo mislili , da bo plemenjak boljši" ;).... on bo  večino pokasiral za mladiče in verjemi mi da v svojo lastno skledo ne bo pluval.

Ko boš naredil plemenjaka , boš verjetno hotel, da je tudi psica vrhunska.......in da bodo mladiči  najboljše od najboljšega........  In potem bo pa res lahko izbiral punce ja ;D......

Pa nič slabega ne mislim, in nobenih hudih besed ne stresam......
Premisli ;) :)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
 :) odlično, takih konstruktivnih debat na forimih se pa vedno veselim :o

Res je, vse preveč psov ima lastnike, ki nimajo pojma o pasmi in imajo psa za modni dodatek ali še huje igračo in tu se moram strinjati s teboj....  tako nepoznavanje je GREH in zloraba psa  >:D

Vidim, da si zagovornica kvalitetne vzreje in to zelo zagrizena. Pravilno! Vzreja znotraj pasme mora biti izključno vrhunska ampak... moj cucek, pa četudi bo morda pridobil vzrejno dovoljenje, njemu bo z moje strani dovoljen tudi "skok čez plot" konec koncev je samo žival z nagoni in potrebami in on ne ve katera je plemenska "pičkica" in ni treba, vsaj pri meni ne, da so stvari, ki niso eksistenčnega pomena "the best of the best of the best"! :-[
PUSTIMO JIM TUDI MALO SVOBODE IN ŽIVLJENJA, ker lajf ni le to kar gospodar želi.

PS.: sicer pa tebi vse pohvale, obožujem ljudi, ki kaj vedo ali se vsaj pozanimajo, da nebi ostali nevedni! :o

vizsla je naj naj


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
A pol je tebi vseeno kaj bo z mladiči tako zdravstveno kot eksistencialno?

A pol se strinjaš tudi s štepanjem mladičev brez rodovnika ali produciranjem mešančkov?  :o :( :-X

Vsaj iz napisanega se tako sklepa.  :-\


Očitno se s problematiko odvečnih psov še nisi osebno srečal pa tudi z zdravstvenim stanjem mešančkov po verigah... V Sloveniji je vsaj 3/4 psov PREVEČ! Po zavetiščih jih je malo morje (tudi mešancev s ptičarji ali tistih kao brez rodovnika). Za ogromno večino se neprimerno poskrbi, če se sploh. Menjujejo jih kot spodnje gate.

Res redki imajo res dobre vodnike, ki jih ne tretirajo kot stvari in manjvredne od TVja. A to te pa kot ljubitelja psov ne moti ali pa si zatiskaš oči?
To je kruta realnost in zato čisto vsak, ki se je s tem že srečal dobi ošpice in napad besa skoraj, ko sliši (prebere), da bi nekdo kar pustu, da bi njegov pes pokriv vse živo.
Tudi lastniki samcev so odgovorni za nastalo situacijo in ne samo lastniki gonečk.

Kar se pri nas dogaja je res grozno in tisti, ki ste že gledali na Animal planetu oddaje s živalskimi policisti v Ameriki ali kje že so. TUDI PRI NAS JE TAKO!  :(

Vsi smo odgovorni za boljše življenje vrste, ki nam je tako pri srcu. IN dokler bo psov preveč, jih bodo imeli brez problema tudi taki, ki jih bodo zlorabljali in teh je večina pri lastnikih psov. Pa nima veze ali z ali brez rodovnika.

Če bi bili vsi ljudje bolj zavedni in sočutni tega nebi bilo. DOkler se pa to ne zgodi, moramo pa zavihat rokave!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
PUSTIMO JIM TUDI MALO SVOBODE IN ŽIVLJENJA, ker lajf ni le to kar gospodar želi.


Sploh ne vem kaj naj ti rečem.......sem prav res žalostna, ko te berem...... glede na to da je v teh dneh popularna zadeva " 1000 eur za horjulštajn" na onem drugem forumu.....in se res večina nas forumašev  maksimalno trudi ,da zberemo tistih 1000 eur za horjulske zavrženčke.

Sicer pa tvoj pes- tvoja odgovornost-> posledično tvoj strošek. ( mene ne briga za tvojega psa- imam s svojima dovolj dela :) ;) )


Pa še tako malo za brez veze nekaj pripišem.......

Če iz svojega primerka sklepam... naš Damč bi "nategnu" tud kačo če bi luknjo najdu....
Samo je pri nas pravilo....
Neglede kako radi ga imamo-  in kaj vse mu v rit vtaknemo- pes je še vedno samo pes. In ni center sveta , cel svet se ne vrti okrog njega, z njim ne posiljujemo okolice, mi smo se zanj odločili-  zato je doma- naš
Se ne klati naokrog, če gre  izven našega teritorija( sprehodi) veljajo drugačna pravila  100% poslušnost in nadzor.
Ker vsi ljudje  res ne marajo psov- in jim ni treba našega marati. On je naša obveznost!

 Nima svobode življenja -ker je zver- še vedno..... in se tega zavedamo, in jaz državi ne ne mislim colat težko zaslužene eur-e..zato, da bo imel moj cucek svobodo lajfa.
( kaj s tem mislim- si lahko prebereš v  zakoniku-  ;) )

Pa če verjameš ali ne niti nisem  neka pretirano zagrizena pasjeljubka.

Mi grejo na  nerve le tisti, ki mislijo da zakoni v tej državi ne veljajo za vse. Ker takih je pa ogromno. V kratkem se mi bo psica gonila in že kar vem kaj bo na našem dvorišču- en kup takih freelajfarjev

Ampak  za letos sem se pozanimala- kater freelajfar je čigav. :) In bodo šli čez noč ali dve lepo na hladno- v zavetišče... s tem da bom zavetišču še napisala,  kdo so lastniki.

In bo lepo država poskrbela za njih. ;D

Se že veselim prispevka, ki ga bom zrihtala za  zavetišče. :D

 pa saj veš kako pravijo...... "dober glas seže v deveto vas"...če je pa še na forumu javno objavljen....pa v stoto vas ;D

Mislim , da marsikaterega lastnika psice motijo freelajf-f**fehtarji...in zna to postati ena taka stalna praksa.


 aja še to.... sem slišala, da predno  pozovejo lastnika, da gre pes v karanteno- zoonoze pa take zadeve..... in, ko že ravno ugotavljajo zdravstveno stanje ga znajo spotoma še kastrirati :)

 In ko so freelajfarji " spedenani"  se pa ponavadi pokliče lastnike :)...Takrat se pa marsikaterega lastnika psa zakonik do-dobra dotakne-> na tisti najbolj razumljiv način-> po denarnici. ;)

no pa obilo užitkov z vižlico...upam da boš ostal zvest svojemu mišljenju  in da boš čez dve leti še vedno sodeloval na forumu.... tudi v kakšni drugi temi ne samo v Vižli. ;D

Jaz vedno rada kakšno" zabavno zgodbico" preberem :)



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
hej! se moram tudi jaz oglasit... ::)

burkelcas, načeloma sta ti že damayanti in andreja vse lepo razložili, zakaj to ni dobro, da pustiš "svobodo" psu...in se z njima popolnoma strinjam!
moram pa reči, da sm bila šokirana, ko sem tole brala ??? glede na to da te poznam...

lahko ti samo še to rečem, da če nimaš volje do vrhunske vzreje te zelo lepe pasme, potem raje prepusti to drugim, ki znajo in delajo na odlični kvaliteti pasme (in raje potem psa kastriraj).
tisti "skok čez plot" pa ti lahko nakoplje veliko preglavic, ki jih je damayanti tudi opisala. Brez veze bi se bilo v to spuščat, glede na to da imaš potencialnega plemenjaka... :)

sicer pa se raje zdaj posveti njegovemu učenju, in ne o njegovih potomcih 8)

pa  veselo pasje norenje ti želim!!  :D  pozdravčki iz našega tabora!


burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
 ;) v osnovi sem lastnik psa in ne vzreditelj, psa imam v svoje in njegovo veselje ni pa moj suženj, čeprav mi je podrejen.

 >:( kar se tiče zavetišč.... pa saj ravno v izvrševanju zakonov nad neodgovornimi ljudmi je problem, ki pa ga spolno življenje mojega psa prav gotovo ne bo spremenilo, niti jaz, ker do sedaj in v bodoče moji psi ne tekajo prosto po vasi in ne natikajo vse kar ima luknjo  ??? ??!!??!!
ps.: pa nikar si ne delajte utvar da ste psom bogovi, bili so tu pred nami in za nami tudi ostajajo ker so samoprezervativni, skupaj pa sedaj z ljudmi živijo izključno zaradi skupnih koristi in našega načrtnega podrejanja psov.
 in vi vsemogočni človečki, naj vam bo jasno, da ga ni psa v naših življenjih, ki nas nebi poskušal vsaj enkrat spraviti iz našega ALFA položaja.... pa še pomislite kdo je suženj koga, zjutraj vam pes pripravi zajtrk, vas počohlja, vas pelje na sprehod, ko se vrne popoldne domov za vami pobriše sranje in scanje in seveda tudi na ulici pobira vaše dreke..... a ne ..... gospodarji

aja še navzkrižno gonjenje .... to poznamo že iz obdobja 2. svetovne vojne, kdo že... aja Hitrer, kaj že,.... aja Arijska rasa...... hvala bogu, da bog obstaja in ta se take naci sanje niso uresničile ....... IN ŠE ENKRAT, PROBLEM JE V LJUDEH

vizsla je naj naj


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
 :o :D :D :D..... adej dej   vidim , da si se razkuru ;D

Jaz imam ptičarje doma ;)....splošno pravilo za ptičarja je, da dela na ukaz- in izključno na ukaz.
Jaz sem mojim cuckom bog in batina! 8)

Doma na vrtu lahko jajca praskata od jutra do večera- drugje je pa gestapo režim( k si že ravno Dolfeta na plan prvleku :D ) In mi prav dol visi in sladko zaboli kaj si kdo o tem misli.

Moj pes ziher ne bo v vsako luknjo utaknil-  utikal bo tja kamor mu bom jaz dovolila.

......ja oba sta probala nadvladati alfa režim- pa sem jima ga zbila nazaj v gamo.
Pri nas je jasno kdo je komu gospodar in kje je meja . Ni  "Deutschland uber ales"... ampak je samo "Mein Kampf "  ;D

za moja psa sem jaz vsemogočni človek- pa ravno zato ker jih jaz futram, jaz perem , jaz dreke pobiram, in jaz plačujem njune stroške.
Če ti to drugače gledaš..... Why t.f. si si potem sploh psa k bajti privlekel ???
Prav tako bom za vsakega vaškega ščeneta , ki bo bivakiral na mojem terenu vsemogočni človek-  Če že njegov lastnik ne zna bit.

Res je ja ...Problem je v ljudeh. Baje smo volili pravno državo.... pa naj bo za vse ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
jaz mislm, dokler psi nimajo enakih pravic kot mi ljudje, imam raje svoje pse za "sužnje" (čeprav lahko vidiš, da Bri in Nelly čisto nič ne manjka - in prav z veseljem delata tisto kar jima rečem), v njihovo dobro, da slučajno ne naletijo na kakšne človeške izmečke, ki bi se izživljali nad njima in ju pomožnosti trpinčili... samo zato!

tako pa jima ni nič hudega, če imam alfa položaj!
obema pa dopuščam možnost, da lahko delata kar želita takrat ko jima to dovolim in seveda do neke meje :) in hvalabogu včasih znata tudi kakšno neumnost uščipičt-seveda zato da se jima lahko od srca nasmejem! :) kljub njunemu podrejenemu položaju sta še zmeraj istega karatkerja, nista nič zatrti in potisnjeni v kot, ker jima dam vedeti, da sta glavni del mojega življenja ;D

aja, pa še to: tudi vsak človeški mladič/otrok bo poskušal starše spraviti iz alfa položaja (in ne rečem dvakrat, da to dejansko nekaterim ratuje) - pa so ista živalska vrsta ane?




burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
če ma kdo doma "Mein Kampf " prav, mi imamo doma precej harmonično in ja, demokracijo tudi, pes je namreč član družine brez volilne pravice in dokler je on dober do nas.... akcija reakcija... saj veš?
Lahko pa seveda domov zvlečeš enga cucka in na njem pozdraviš svoj ego, vsaj en pri bajti, ki te "brezpogojno" uboga  :D
Pri nas ni tako, demokratično pa bom seveda tudi na forumu podpru drugačno mišljenje, saj kaj pa bi bilo če bi vsi isto mislili! >:(

Pa še odgovor mayči,.... se poznava in tvojedva sta res perle in oboževanja vredna. Lepo je gledati psa, ki je vodljiv in obvlada veliko trikov, vendar če izpustiš trike ali neko načrtno vzgojo je pes še vedno lahko perla, vsaj za lastnika in kljub temu, da nameravam svojega Bora veliko naučiti že zaradi njegovega interesa še vedno mislim da pa ravno ni merilo uspešnosti da imaš cirkusanta? ali pač?!

In ali ni malo prehudo, da, če ne najdeš ali nočeš "pravega" partnerja potem pa kar jaca stran???? :'(

vizsla je naj naj


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Citiraj
mi imamo doma precej harmonično in ja, demokracijo tudi, pes je namreč član družine brez volilne pravice in dokler je on dober do nas.

 ;D ;D ;D Pri tem sem se pa pošteno nasmejala.... dokler je on(pes) dober do nas....  ;D ;D :P Me res zanima kako to definiraš....namreč, kar pes dela je odraz tega, kar LASTNI dela z psom. Pa saj sploh ne morem razmišljati ker me še vedno smeh daje :):):) Ne vem zakaj, ampak imam občutek da je to prvi pes...Aja pa hvala za smeh :)


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
hihi :) ja meni so trikci všeč, zato jih učim  :D

nikakor pa to ni merilo :) zaradi mene ti nauči Bora kar želiš, pa bo on zadovoljen, ti in jaz pa tudi, ko bom videla rezultat! ;D
jaz zelo rada vidim pse, ki obvladajo veeeeeliiiko stvari! vsekarkor se jaz z Bri in Nelly ne bom spuščala v lovske vode, ampak bom te sposobnosti raje občudovala na psih in vodnikih, ki jim je ta stvar bližje ::)

Jaz Bri nisem dala stran, ko sem ugotovila, da je ona pač trmasta in ni "popolna" :P toliko bolj mi je bila izziv, da sem se lotila raznoraznih metod učenja (ja seveda trikcev), da sem pridobila njeno motivacijo in voljo do dela z mano  ::) ampak je veliko vloženega truda (pri Nelly priznam je precej manj, ker je drugačna od Bri)  in še vedno delamo na tem, da ostajamo na istem nivoju, ki smo ga dosegli. Če mene vprašaš, je to, ko potem vidiš nek rezultat, najboljši dokaz in nagrada svojga dela in časa posvečenega psu  :-[ zato ne rabim, da mi je Bri "sužnja" in pomiva posodo in pere perilo in me vozi na treninge namesto mene...  :P





burkelcas

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • BOR
;D ;D ;D Pri tem sem se pa pošteno nasmejala.... dokler je on(pes) dober do nas....  ;D ;D :P Me res zanima kako to definiraš....namreč, kar pes dela je odraz tega, kar LASTNI dela z psom. Pa saj sploh ne morem razmišljati ker me še vedno smeh daje :):):) Ne vem zakaj, ampak imam občutek da je to prvi pes...Aja pa hvala za smeh :)

Ne vem za koga je prvi pes, zame prav gotovo ne, Harmonija pa pomeni, da psa pripraviš v razmišljanje do te mere, da ne počne stvari, ki jih ne želiš.
Če še ne veš ima pes prirojen značaji, ki je ponavadi odvisen od pasme, priučene znanje, ki je odvisno od angažiranosti gospodarja in pa lastno inteligenco, ki jo razvija skozi čas.

Nekatere pasme imajo zelo šibko inteligenco in ubogajo večinoma le nagon in položaj v kardelu, so pa pasme, ki so dojemlivejše in z časom te psi že predvidijo (tudi pri trikih!!) kaj se bo od njih naslednji trenutek pričakovalo...

In tu je tudi edina stvar, ki jo imaš prav, psi so odraz gospodarjevega dela!! za foro kdaj poizkusi iti s sarlosom na tečaj agillityja, pa se bom lahko še jaz kaj smejal saj bo delo psa res samo odraz svojega vodnika (brezglavo tekanje)

Pa veliko krohota še naprej spoštovana velepoznavalka psov in njihovih laikov na forumu  :o

vizsla je naj naj


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Ni blo mišljeno nič slabega :) Samo izjava dokler bo pes dober do nas...oprosti, to je pa absurd, pa nima veze za kakšnega psa gre. To je tako, kot da pričakuješ, da ima mladiček že prirojeno ˝dobroto˝ ali ˝zobo˝. In jaz na žalost take bedarije slišim od laikov, ki so si omislili psa iz nevem kakih razlogov in valda nimajo pojma, in se pol čudijo, kako je njiho pes zloben, ker se jim pred očmi vserje na preprogo in da to dela za nalašč iz zlobe... tako sem jaz razumela ta tvoj stavek. pa glih čas mam za debatirati :)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
burkelcas, vidim, da se je Luka uštel pri izbiri lastnika za mladiča.  :'( Tvoje izjave dokazujejo, da nimaš pojma o pasji psihologiji.


Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Ma tako hudo pa ja ni ;)

Samo to parjenje je pa res malo mimo. In vsak dober in odgovoren vzreditelj bi se res zamislil   :o ::)

To pa kako ima kdo doma poštimano, če jim paše in da pes ne trpi pa... Kot komu paše v glavnem  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
In ali ni malo prehudo, da, če ne najdeš ali nočeš "pravega" partnerja potem pa kar jaca stran???? :'(

Jajca stran? Po zelji... ampak jajca "spravit" :D ne, to pa res ni nic hudega... psi itak poznajo samo nagon, naceloma... torej, ce poskrbis, da je nagon obvladan oziroma se sploh ne sprozi... Lahko primerjas to z lovskim nagonom - a mu bos kr pusti, da jaga po gozdu, da ne bo bogi pod cloveskim taboriscnim rezimom?

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
če ma kdo doma "Mein Kampf " prav, mi imamo doma precej harmonično in ja, demokracijo tudi, pes je namreč član družine brez volilne pravice in dokler je on dober do nas.... akcija reakcija... saj veš?
Lahko pa seveda domov zvlečeš enga cucka in na njem pozdraviš svoj ego, vsaj en pri bajti, ki te "brezpogojno" uboga  :D

he he ... ta komentar sem pa pričakovala.

Standard ::)....kdor ima cucka pod kontrolo na njem zdravi svoj ego.

Demokracija.... :D :D
 Kere pokaš model :D :D :D... sej zabaven pa si, to pa morem priznat ;)( če se kdaj srečava na kakšni " ptičarski  procesiji" ti bom pivo plačala.....če se je boš seveda udeležil s psom..oz. če ga boš še imel ;)

Veš kaj...
Ti imaš prav ;). ......ti dam vse prav.

Zdej gre pa pa tale feldmaršal spakirat stvari in pelje svoje  zatirane " žide" na morje čez vikend.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Hudo je "taboriščno" življenje...  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Živjo  ;D
Že zadnjič sem pisala da se za našo psičko Ajko išče pes za paritev.
Zadnjič sem v Brežicah ko smo se peljali mimo na pločniku videla vižlo in če sem prav videla je bil samec  ;D
Ali kdo koga pozna iz tam...
prosim za odgovor hvalaa  ;D ;D
lp, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Vsekakor... vestni vzreditelji, ni kaj...  ::) :'( >:( :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P