Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 386801

Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Pančo, tudi meni tlele na sliki zgleda ogromna...ampak ko na internetu gledam druge psice mi zgleda pravi drobižek pa ne vem zakaj ;D ???
Nekaj me zanima... ali so tudi vaše vižlice tako "hiperaktivne"...ker ajka, ko jo izpustimo iz pesjaka prav ponori..(zgleda da je tako vesela)...ampak ni to da bi bila dolgo zaprta... tako je tudi če jo zaprem za 5 min... leta gor pa dol pa skače kakor nora...
Včeraj sem jo izpustila in je kar skočila in se ponesreči zadela z učom v mojo roko, potem se mi je pa tako zasmilila ker je tako zacvilila kot bi jo udarila :'( :-\
Res ne vem kaj naj naredim... pa suha je tako da tudi ni res...poje pa vse kar vidi pa dobi za jest več kot dovolj samo zgleda da vse porabi ali pa ne vem... ???
Dobrodoška kakšna slikcaa ;D                               LP, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Moj Pančo je za moje pojme premalo živahen.Stoji tam kamor ga postaviš,kolikor časa si želiš.Včasih bi ga kar "zadavla". V vsej svoji pasji karieri še nisem imela tolk poslušenga psa,povodca praktično skor nikol ne uporabljam,ker ga ne potrebujem.Požrešen je pa tudi katastrofalno,ni stvari,da je nebi pojedel.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ajka pa ne more sploh bit pr miru... :( :-\ povodca ji tud zapet ne morš če se ne zadereš da se pomiri...resno...
Najbolj mi je pa smešno to ker se tako boji muc ;D Ker ko je bila še majšha ji je na hrbet skočila mačka in sedaj se je tako boji da zmeraj ko gre po štengah v hišo zmeraj hodi tako "tihotapsko" in opreza če je kje mačka ;D ;D
Pa zadnje čase je sploh ne moremo zadržati v pesjaku...kar skoz leze vn...pregrizne vse in zleze skozi vrh koče kjer je čezejn napeljana ograja(žičnata) tako da je še vsa porezana po gobčku :'( res ne vem kaj naj naredimo...
Pančo prilepi kakšno sliko ;D ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Jaz sem pa včeraj videla kar 2 vižlici :o :-*

Larra, pomojem bi bilo fajn, da pesjak uredite tako, da se ne more poškodovati, hkrati pa se čim več ukvarjajte z njo.
Naj ima aktivne sprehode - ne samo šetkanje, ampak tudi metanje žogic, skrivanje igračk, ponavljanje trikcev in poslušnosti. Tudi doma se ukvarjajte z njo, lahko jo naučite kakšen trikec; dobra fora so tudi igračke, ki jih napolnimo s hrano, kot je npr. Kong.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
No da še nekaj pojasnim.. ;D Pes drugače ni moj...ampak od fanta in njegovega očeta, ki sta lovca...zato imajo ajko kot delavnega psa..
Jaz sem seveda nora na pse ampak žal ne smem imeti svojega :'(...upam da ga dobim...
Se pa zato z ajko ukvarjam zadnje čase zelo veliko...jo učim trikcev pa to ampak sploh noče pokapirat oziroma ne more ker je kakor bi bila hiperaktivna in je sploh ne morem umiriti...
Zoe, pesjak smo že zaščitili tako da smo ograjo ki je čez kočo (ajka kar pleza po mreži in skoči čezenj) ampak je vse pregriznila,..
Sedaj ni ušla ven že 14 dni je kar pridna...mogoče je lahko to ker se je "gonila"...ampak je res zlezla skozi 20cm luknjico 2m visoko :-\ :'(
Ja res ga seka tale naš  >:D Ajka  ;D
Aja, kar se pa tiče aktivnih sprehodov...tudi če je sprehod ne vem kako dolg se psička ne otrudi nikoli...res ima velikooo energije ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
O ko bi jaz imela takega psa.Ne vem pa kak bi Pan prnesel življenje v pesjaku,kajti je absolutno kavčni pes in se nikol ne uleže natla.Kaj Ajko pozim nikol ne zebe,moj je namreč pravi zmrzuh.Pošlji mi št.od mobija  na
mail pa ti pošljem kako sliko.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Heh jah ajke pomojem ravno ne zebe...ker je itaq že od malega zunaj pa tako ali tako ima dvoprostorno izolirano kočo tako da ji je toplo ;D
Številko pa ti napišem na ZS..
Drugače pa tudi jaz včasih pripeljem ajko v fantovo sobo, kjer ima svojo posteljico... (otroški špampek) in na njem prav uživa... lahko prilepim kakšno sliko če mi uspe seveda... ;D ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ewo slika če mi bo uspelo.... ;D ;D :-[




popravljeno

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Rinchy...pomagaj... ;D kako si zadnjič popravila... ???

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ewo slike so se čudežno pojavile :P

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Sem ti popravila ;D

V bistvu delaš skoraj prav. Samo še to ti manjka, da na sliko klikneš z desnim gumbom od miške, izbereš copy image locaition in to prilepiš med img kodo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Zoe...saj to naredim hah res ne vem kaj naredim narobe :-[ kok sm trapasta :)
a to pol šeenkrat ponovim al kaj?

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ewo pa sm pogruntala:P...narobe sm kopirala :-[ :-[ hvala Zoe ;D ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


aks

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
en lep pozdrav po dolgem času še od naju.
me je pančo opozorila, da je "vižlarjev" na forumu kar nekaj.
lepo, da se število vodnikov te čudovite in obenem precej "zahtevne" pasme v slo veča (tudi jaz imam enega, tako da pišem iz izkušenj).

P.S: hej pančo, en lep pozdrav, pa komaj čakam, da jo zopet mahnemo po nasipu.



pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
ojla aks,kako kaj v LJ?
PO NASIPU JE KAR PRAZNO VZDUŠJE,SAMO ZAJČKI ŠIBAJO IN ČAKAJO NA AKSA,PANA NE INTERESIRAJO.
PAN JE PONOVNO NA PREVZGOJI TAK DA PO NOVEM DOMUJE NA BALKONU.POZDRAV V LJ.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
pozdravljeni vsi ljubitelji vižl.
pravkar sem prejela mail z obvestilom o oddaji mladičkov teh prekrasnih psov, zato ga tukaj objavljam. ne vem kako stara je že ta novica...morda lahko pomagate najti ustrezne lastnike tem krasnim psov.
lp








Živijo,

 

Osebno poznam primer in lahko povem, da je situacija resna. Tako da če lahko ponudite dom ali ga pomagate najti za te tri psičke, bom zelo hvaležna, psički pa še bolj. Razpošljite sporočilo, prosim, na čim več naslovov ljudi, ki bi jih kužki lahko zanimali. Za več informacij lahko pokličete tudi mene na 031 519 781.

 

Uspešen začetek tedna želim,

 

Maja Turk, dr. vet. med.

www.veseletacke.com

 

Zdravo,

pošiljam vam slike prelepih malih kužkov, ki iščejo nov dom. Gre za dve
psički (9 tednov) in njunega malo starejšega bratca (1,5 leta) pasme
Madžarska vižla (brez rodovnika). Vsi so cepljeni! Lastnik vam jih podari.

Če je kdo zainteresiran, naj mi prosim to čim prej, najkasneje do tega
petka, 25. julija, sporoči - moj gsm je 031-343-039 (snežana)!!! Namreč
kužki so z Madžarske in ker se naslednji vikend  odpravljam tam na obisk,
jih lahko pripeljem v Slovenijo.

Kužki nujno potrebujejo novega gospodarja ali gospodarico, saj se bojim, da
če jim ne bomo našli nov dom, se bo slabo končalo....

Nekaj zanimivih info o tej (lovski) pasmi dobite na spodnjem forumu:

http://skd-celeia.mojforum.si/skd-celeia-about49.html



















Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
JOj Joj...škoda ker so brez rodovnika... potem bi bilo mogoče večje zanimanje :-\
Ful so lepe...sploh pa samček, ki jih v Sloveniji primankuje (plemenjaki), ampak žal je brez rodovnika..joj kakšna smola ;D
Pančo, a drugače ti svojega pesjana kaj rastavljaš?

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Ne Pančo se nič ne rastavlja,razno okrog bloka in po mestu.Nisem ne jaz niti Pančo za tak ˇˇšport.ˇˇ



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Hehe...se strinjam tudi jaz ne ;D...prav dolgčas mi je tam bila sem prvič ko smo peljali letos ajko za telesno oceno za vzrejno dovoljenje...sem mislila da me bo konec :-\ cel dan smo sedel na soncu v največji vročini brez pijače in hrane...ajka je seveda imela vodo..pa tudi brikete so dobili tam ;D
Aja a bo kdo vzel kakšnega psička? ;D ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
razmišljam o tem,da bi ga vzela. Ker pa so moji psi namenjeni izključno samo delu in nisem nikoli razmišljala o vzreji mi tudi rodovnik ni tolk pomemben. Pri meni je vse sterilizirano oz.kastrirano.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
razmišljam o tem,da bi ga vzela. Ker pa so moji psi namenjeni izključno samo delu in nisem nikoli razmišljala o vzreji mi tudi rodovnik ni tolk pomemben. Pri meni je vse sterilizirano oz.kastrirano.

tile lepotci so se mi zasmilili v dno duše...močno stiskam pesti zanje, da se jim nasmehne sreča. pomoje bi kakšnemu izmed mladičkov prav takšno okolje z izkušenim vodnikom prav prišlo :)
če se ne motim je časa za premislek le do danes.
vso srečo vsem skupaj!
lp



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Joj Joj pančo vzemi ga pomojem ti ne bo žal...pa še tako žalostno gledajo :( :'(
Jaz bi tudi vzela enega ampak žal ju3 dobim svojo beaglico tako da že prav nestrpno pričakujem.. ;D
SEm pa tudi pokazala fantu, ki ima Ajko ane...pa je rekel da se njim ne splača ker pač psa rabijo za lov brez rodovnika pa to ne sme... :(
Tako da upam da se bo še kdo našel da se ja ne bo splabo končalo... :'( Držimmm pestiii!!! ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Pri meni je pa ravno na počitnicah beaglica stara 4 mesece. To je hujše kot vižla, Pančotu se bo zmešalo, tolk ima dela z njo. Mala pa dirka kot nora pa še gumba za off nima je kar skos na on. Da ne govorim o moji stari Candy- pri 13-ih jo gnjavi mladič. Letos ima kar dobre šok terapije kajti psi se kar naprej menjavajo pri nas oz. vedno je kdo na počitnicah.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Heh pančo super se maš ;D Jaz pa jo dobim v nedeljo... :o :o komaj čakam čeprav vem da bom čisto izmučena ker je mala pravi  >:D hehe
bomo že preživeli...
pančo al boš ti pol uzela kakšnega teh revčkov? mogoče ga bodo pri fantu celo vzeli ampak še niso 100 %.. ;D ;D :o
lep dan še naprej ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
nameravala sem si omiselt še eno vižlo,danes pa sem izvedela da z avgustom začnem službo in me ne bo po več kot 10 ur in mi je skoraj nesmiselno oz.kruto si nabavit mladiča ki bi moral bit tolk sam.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Jooj....mi smo se zaj zmenili da bi eno psičko vzeli 100% druga dva pa mogoče....in bi jima že našli dom samo da se nebi kruto končalo.. :'( :( sedaj pa tiste snežane ne dobim na telefon...ali mi lahko kdo pomaga če jo poznaaa???

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
pa poklič majo turk,mogoče ti lahko ona pomaga



pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
HEJ LARA,A SI USPELA KONTAKTIRAT?



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Živjo... ;D
Evo jaz sem govorila z majo turk in mi je rekla da bo probala dobiti snežano...
Danes zjutraj pa mi je gospa snežana napisala sms in se mi zahvalila za ponujeno pomoč in povedala da so psički vsi že oddani ;D ;D :o
Tako da ne bodo slabo končalii ;D ;D
Tudi če pa nebi bili bi pa vzeli vse tri mi tako da ni problema ;) ;) ;D
Pančo a si potem dobila kaj prostora včeraj...?? :P :P

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)