Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 386614

CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Novi podatki glede tele zavetiške vižlice. Na žalost so nam iz zavetišča sporočili, da so si posvojitelji premislili in tale krasna psička še vedno išče nov dom. :(
Oglašujemo jo tudi na naši spletni strani : klik
Uradna stran zavetišča: Zavetišče Mala hiša

Upam, da tale mlada pesjanka čimprej najde enega aktivnega človeka samo zase!


fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Joj..kakšna lepotica je.... že pol ure ne morem nehat gledat slikic :(

Upam da res čimprej najde čudovit dom.
 
Pa... mi lahko prosim nekdo pove, da sta dve ptičarki dovolj in prepreči dostop do takih in podobnih tem?  :'(



malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Hvala za sporočilo, bomo malo povprašali naokrog in objavili še na društveni strani. Se mi zdi da je tole tista vižlica, ki se je pred kratkim prodajala na bolhi  :-\ Jao, upam da čimprej najde nov dom, glede na to da je še mladiček.

Pozdravljene...
Da ne bo pomote..Mala hiša na bolhi ne prodaja, ampak oglašuje (oddaja) kužke. Kar se pa tiče naše vižle Rike, ne moremo razpravljati o rodovniku, saj je psička najdenka in stara nekje 4 mesece in njenega porekla ne poznamo. Drugače je Rika zelo vesela in energična psička in res redko 5 minut na miru.
Kužka, ki ste ga pa že zasledile na bolhi, pa je bil psiček Pongo (sliko prilagam)
lp

Sandra



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
malena36,

me res veseli, da ste se direktno oglasili v tej temi, da ne pišem jaz podatkov, ki so dvakrat posredovani, ker se lahko vedno kaj zameša. Za bolho je bilo samo moje napačno predvidevanje, ker je nekdo (ne vaše zavetišče) pred kratkim prodajal mlado vižlo in iz naše društvene spletne strani brez dovoljenja pobral fotografijo vižle (od enega naših članov) in jo prilepil na bolho poleg oglasa. Po urgiranju je komplet oglas umaknil, zato sem mislila, da je ta vižla potem pristala pri vas. Se opravičujem za napačno interpretacijo glede na to da je tako malo vižel pri nas.  :-[

Imamo pa že enega resnega interesenta za Riko in jo zelo verjetno pridemo v soboto pogledat. :o Upam, da se vidimo in se vse uredi kot si vsi želimo.  :)


malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0

sicer mi je Andrej sporočil, da ste ga kontaktirali in bi se že prej oglasila, če bi vedela za vašo debato na tem forumu  ;D
Ker je spletna stran Male hiše moja..vidim , kdo jo pregleduje in tako sem vas zasledila
Za malo Riko lahko še dodam, da je drugače zelo ubogljiva..na sprehode gre kar brez povodca..vendar je vedno v akciji..skratka, pravi vihar energije in skoraj, kot nikoli ne miruje.  ::).
Sicer pa dobrodošli pri nas ..

lp

Sandra



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Rika je potem čisto tipični ptičarski mladiček, z vso svojo energijo povrh. :) 
V soboto po zadnjih podatkih zagotovo pridemo do vas in jo po vsej verjetnosti tudi odpeljemo.  :o
Glede na to, da naj bi šla k mojim sorodnikom, bo njena energija vsekakor usmerjena na pravo pot.  ;)

Se vidimo!


malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Rika je potem čisto tipični ptičarski mladiček, z vso svojo energijo povrh. :) 
V soboto po zadnjih podatkih zagotovo pridemo do vas in jo po vsej verjetnosti tudi odpeljemo.  :o
Glede na to, da naj bi šla k mojim sorodnikom, bo njena energija vsekakor usmerjena na pravo pot.  ;)

Se vidimo!

Sicer ne vem, kakšen je tipični ptičarski mladiček, ker se mi zdi, da je ta pasma dokaj redka..vem pa, kako se obnašajo razposajeni in igrivi mladiči, ne glede na pasmo  :D
Ni redkost, da na sprehodu kar zagrabi povodec in za sabo vleče psička, kot cunjo.. ;D
Je pa res nekaj posebnega...ko se bo poslovila od nas, bo definitivno nekaj manjkalo.



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0
Kot vidim je Rika oddana :D. Veliko veselja in ljubezni ji želim v novem domu, lastnikom pa veliko potrpljenja  ;)

lp, Nina in dve ptičarski zgagi



malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Danes, natančno 12.30, nas je zapustila mala vižla Rika. Spoznala sem prijazne ljudi in prepričana sem..oziroma vem, da ji bo družina  namenila vso  ljubezen in pozornost.
good luck  »madžarka«

lp


Sandra




CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Ja, Rika oz. sedaj Kaja je v novem domu. Je res krasna psička v vseh pogledih. V novem domu se odlično počuti in že pridno spi.  8)
Najlepša hvala vsem v zavetišču Mala hiša za vso prijaznost in da ste za malo pesjanko tako lepo skrbeli in jo super socializirali.  :) V veselje nam je bilo spoznati toliko krasnih ljudi v enem malem zavetišču na drugem koncu Slovenije.  :)

Evo mala lepotička:






Ko malo madžarko spet kaj vidim pa pošljem še kako slikco in seveda poročam o njenih dogodivščinah, če se novi lastniki ne bodo kar sami oglasili.  ;)


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 23 November 2009, 11:14:41
Nov dom išče madžarska vižla-samica, stara 7-8 mesecev po imenu Sara.Je izredno hiperaktivna in zelo plašljiva.



malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
pozdravljeni

Se oglašamo iz zavetišča Mala hiša.
Pri nas zopet domuje, uživa in veselo razgraja madžarska vižla, ki smo ga imenovali Pančo..star 6 mesecev. Po karakterju je kopija male Rike, ki je pri nas bila še pred kratkim.
Skratka..mali veliki Pančo išče nov dom.

lp

Sandra

več na www.zavetisce-malahisa.si



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Zadnje čase pa je res veliko vižel po azilih..  :-[




CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
pozdravljeni

Se oglašamo iz zavetišča Mala hiša.
Pri nas zopet domuje, uživa in veselo razgraja madžarska vižla, ki smo ga imenovali Pančo..star 6 mesecev. Po karakterju je kopija male Rike, ki je pri nas bila še pred kratkim.
Skratka..mali veliki Pančo išče nov dom.

lp

Sandra

več na www.zavetisce-malahisa.si


Tale Pančo je pa res čisto Riki-Kaji podoben. Tudi na našo ptičarsko stran smo včeraj dali oglas zanj. Res ne vem kaj je zadnje čase, da se toliko čistopasemskih psov po zavetiščih potika. Upam da za Pančota čimprej najdete oz. tudi mi najdemo nov dom.

Na žalost nimam trenutno nobene nove slike od Kaje, ki je zrasla v pravo lepotičko. Svoje nove lastnike polno zaposluje. Tudi s sterilizacijo ni imela nobenih težav. Upam, da kmalu najdemo kaj časa, da vas vsi skupaj obiščemo.


malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0

Tale Pančo je pa res čisto Riki-Kaji podoben. Tudi na našo ptičarsko stran smo včeraj dali oglas zanj. Res ne vem kaj je zadnje čase, da se toliko čistopasemskih psov po zavetiščih potika. Upam da za Pančota čimprej najdete oz. tudi mi najdemo nov dom.

Na žalost nimam trenutno nobene nove slike od Kaje, ki je zrasla v pravo lepotičko. Svoje nove lastnike polno zaposluje. Tudi s sterilizacijo ni imela nobenih težav. Upam, da kmalu najdemo kaj časa, da vas vsi skupaj obiščemo.

Nekaj posrečenih in poskočnih slikic od Kaje sem že sprejela nekaj časa nazaj  :D
za pančota pa sem obtimistična..nekje, nekdo čaka na tega lepotca in s skupnimi močmi bomo našli dom tudi za njega.
Sicer pa..vedno dobrodošli  ::)



malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Sporočam vam, da si je danes prišla ena družina ogledat Pančo-ta. Odpravili so se na spoznavni sprehod in jih ni bilo nazaj celo uro. Pravzaprav lahko trdim, da so se zelo dobro ujeli. Prepričana sem, da so to ljudje, ki bodo za "madžara" dobro in ljubeče skrbeli. 

Lepe pozdrave in zavetišča Mala hiša


Sandra

p.s prilagam še eno svežo sliko, kjer se ne drži tako "čemerno"  :D



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
O to je pa lepo slišat. Pančo, srečno v novem domu!


alfalfa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Jaz bi tudi imela madžarsko vižlo, sem bila malo prepozna za Pančota pa me zanima če mi kdo lahko pomaga.. kje najti aktualna legla, ali pa tudi že kakšne malo večje vižle, ki iščejo dom?
lp,
Živa



andrejuska

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Sem vižlica Lili.
Pozdravljeni ljubitelji in ljubiteljice vižel!  :D

Sem nova na forumu, pridružujem pa se vam, ker sem ponosna lastnica 6-mesečne madžarske vižle z imenom Lili (Liliom). Doma smo v Mariboru, najraje pa se potepamo po njivah in gozdovih, kjer se lahko po mili volji podimo naokoli.

Prilagam nekaj fotografij z Velike planine, kjer smo bili pred kratkim:













Lep pozdrav in uživajte v zimski pravljici!

andrejuska



malena36

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Jaz bi tudi imela madžarsko vižlo, sem bila malo prepozna za Pančota pa me zanima če mi kdo lahko pomaga.. kje najti aktualna legla, ali pa tudi že kakšne malo večje vižle, ki iščejo dom?
lp,
Živa

jaaaa, žal ste res bili za en dan prepozni  :-\
sicer, če bo šlo tako naprej s temi lovci, ki prihajajo preko meje k nam in kot za stavo puščajo za sabo "madžare" sem prepričana, da jih bomo še imeli..hmmm :-\



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Pozdravljeni ljubitelji in ljubiteljice vižel!  :D

Sem nova na forumu, pridružujem pa se vam, ker sem ponosna lastnica 6-mesečne madžarske vižle z imenom Lili (Liliom). Doma smo v Mariboru, najraje pa se potepamo po njivah in gozdovih, kjer se lahko po mili volji podimo naokoli.

Prilagam nekaj fotografij z Velike planine, kjer smo bili pred kratkim:













Lep pozdrav in uživajte v zimski pravljici!

andrejuska


Ojla tudi tukaj :D :D Slikice se pa žal ne vidijo..  :-\ Tako lepotičko pa je treba pokazat malo.. :D



andrejuska

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Sem vižlica Lili.
Knjiga o vižlah v angleščini, za vse, ki vas zanima več o tej pasmi:

http://www.vizslasecrets.com/download/v1zslas.pdf

Upam, da bodo fotke zdaj vidne:




andrejuska

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Sem vižlica Lili.
Še nekaj slikic:



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
dobrodošla andrejuska!

Krasno vižlico imaš. A hodita tudi kaj na razstave, prav lepo bi jo bilo videt v živo.


andrejuska

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Sem vižlica Lili.
CowTarina, hvala.   ::)

Na razstave (zaenkrat) ne hodiva, saj še nisem resno razmišljala o tem, kar temelji najverjetneje na mojem pomanjkanju izkušenj s tovrstnimi dogodki ...  :-\

Drugače pa je Lili odlična psička, zelo navezana na svoje "človeško krdelo"  ;), prava lovka in čuvajka, razposajena, a pridna. Spomladi greva na tečaj poslušnosti, mož pa najverjetneje na tečaj za lovske pse. Edino, kar me malce skrbi, je, da se Lili zelo boji avtomobila, kar trese se in stiska v kot (medtem ko bruha in joče ne). Ima kdo podobne izkušnje?? Kako pa se vaše vižlice obnašajo, kadar ostanejo same doma?

Veselim se že vaših odgovorov!

Lep pozdrav,

andrejuska







CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Jaz bi tudi imela madžarsko vižlo, sem bila malo prepozna za Pančota pa me zanima če mi kdo lahko pomaga.. kje najti aktualna legla, ali pa tudi že kakšne malo večje vižle, ki iščejo dom?
lp,
Živa

Pozdravljena, nekaj oglasov za posvojitve ptičarjev in predvidena legla lahko spremljaš tudi preko naše ptičarske strani. Vem da naj bi bilo eno leglo v začetku leta, če bo vse po planu. Tudi to bo takrat objavljeno tukaj: http://www.pticarji.net/vsebina/legla/legla_kont.htm


andrejuska, tudi mi nismo hodili na razstave, ker tega naša psica ni dobro prenašala, pa je nismo silili. Drugače pa sem vesela, da ste se odločili za šolanje in tudi lovsko šolo bi vam priporočila, sploh če je to vaš prvi ptičar, da malo spoznate še lovske nagone in jih potem znate pravilno usmerit. Psička je še mlada, a bodo slej ko prej njene lovske strasti prišle na plano.

Glede avtomobila pa težko karkoli svetujem, ker mi nismo nikoli imeli nobenih problemov s tem. Fino bi bilo psičko počasi brez siljenja privajati na avto. Najprej ugasnjen avto, potem prižgan, nato krajše vožnje, ki jih kasneje podaljšuješ. Če se ne boji, ampak ji je med vožnjo slabo, obstajajo tudi tablete ali pa homeopatski preparati, ki blažijo slabost.


alfalfa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Pozdravljena, nekaj oglasov za posvojitve ptičarjev in predvidena legla lahko spremljaš tudi preko naše ptičarske strani. Vem da naj bi bilo eno leglo v začetku leta, če bo vse po planu. Tudi to bo takrat objavljeno tukaj: http://www.pticarji.net/vsebina/legla/legla_kont.htm


andrejuska, tudi mi nismo hodili na razstave, ker tega naša psica ni dobro prenašala, pa je nismo silili. Drugače pa sem vesela, da ste se odločili za šolanje in tudi lovsko šolo bi vam priporočila, sploh če je to vaš prvi ptičar, da malo spoznate še lovske nagone in jih potem znate pravilno usmerit. Psička je še mlada, a bodo slej ko prej njene lovske strasti prišle na plano.

Glede avtomobila pa težko karkoli svetujem, ker mi nismo nikoli imeli nobenih problemov s tem. Fino bi bilo psičko počasi brez siljenja privajati na avto. Najprej ugasnjen avto, potem prižgan, nato krajše vožnje, ki jih kasneje podaljšuješ. Če se ne boji, ampak ji je med vožnjo slabo, obstajajo tudi tablete ali pa homeopatski preparati, ki blažijo slabost.


Hvala za informacije,
sem ze nasla in rezervirala 13 tedenskega samčka iz Madžarske. Moj bo enkrat naslednji teden, bom takrat objavila kakšno sliko ;-)

Lp,
Živa



andrejuska

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Sem vižlica Lili.
CowTarina, hvala za vaše nasvete! Ja, mislim, da se bo mož kar odločil in peljal Lili v lovsko šolo, da se vsi skupaj pobliže spoznamo s ptičarskimi navadami.  :D

alfalfa, vi pa kar prilepite kakšno slikico, da bomo lahko še mi občudovali vašega krasotca! Kje pa živite? Morda bi se lahko kdaj srečali na kakšnem sprehodu ...

Uživajte v zimskem prazničnem vzdušju!

andrejuska

PS: A je na tem forumu slučajno kdo, ki ima vižlo in se z njim/njo sprehaja po Mariboru ali bližnji okolici? Bi bilo prav super se srečati!  :)



piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Zdravo, zadnji mesec sem se zelo zagrela za kratkodlako madžarsko vižlo, in končno našla tudi tole debato, kar me zelo veseli :-).
Ker imam doma  angleško koker španjelko Brino ki je sedaj stara leto in pol in ker se bom po vsej verjetnosti odločila tudi za vižlo (v prihodnjih 1-3 let), me zanima predvsem če ima kdo izkušnje z dvema psicama v  hiši, in kaj lahko pričakujem od moje psičke Brine, ali psi sprejmejo konkurenco ali bolj ne. Načeloma Brina do sedaj ni imela hujših problemov s spoznavanji drugih psov, razen kakšno starejšo psico zna kdaj nalajati,...
Aja ali je že kdo omenil za kakšno ceno se oddajajo rodovniške vižle,...

Hvala za odgovor, in vsem ljubiteljem vižel en lep pozdrav, ker sem ravno nova tukaj



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
CowTarina, hvala.   ::)

 Edino, kar me malce skrbi, je, da se Lili zelo boji avtomobila, kar trese se in stiska v kot (medtem ko bruha in joče ne). Ima kdo podobne izkušnje?? Kako pa se vaše vižlice obnašajo, kadar ostanejo same doma?

Veselim se že vaših odgovorov!

Lep pozdrav,

andrejuska






Živjo!

Še ena nova na forumu...  :)
Tud naš 9 mesečni vižlak (al kako bi mu rekla ;) ) ne mara v avto... Od drugih lastnikov sem slišala, da naj bi se ga zato vozilo na lepe kraje, oz. nekam, kjer je rad, kjer uživa, se igra, je spuščen... in tako je vedno pri nas, ampak tega še ni povezal... Sicer se trudiva, da ga v avto ne siliva, ampak zaenkrat še brez uspeha..  :-\

Kadar je sam doma, pa vglavnem spi in počiva. Včasih mu pustim kost iz goveje kože, da se malo zamoti, ampak dostikrat kakšno polovičko še najdem, ko pridem domov...

LP, Schnappi

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford