Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 385749

andrejuska

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Sem vižlica Lili.
Schnappi, očitno imamo podoben "problem". Lili zdaj sicer na povelje "hop" že sama skoči v avto, ker je za to izdatno pohvaljena, vendar se v samem avtu hitro prične tresti in stiskati v kot ...  :( Upam, da jo bo ta strah minil, saj se tudi mi vozimo na lepe kraje, včasih sedim poleg nje, da ni sama, poskusili smo že s priboljški in celo s pozitivnim vzorom - v naš avto je brez problema skočila in v njem zadovoljno počivala prijateljeva zlata prinašalka, da bi Lili videla, da to ni nič takega.  ;D Zaenkrat še ni nič zares pomagalo, vendar imam upanje, da se bo sčasoma v avtu sprostila. Ne vem, morda je imela kot mladiček kakšno negativno izkušnjo?!

Schnappi, od kod pa prihajate? Po moje bi se z Lili zelo lepo ujela in igrala.

piTonka, z dvema psicama v eni hiši nimam izkušenj, tako da vam žal ne znam svetovati. Moji starši imajo tudi mlado psičko, ki trenutno še doji, saj ima mladičke, vendar se žal z Lili zaenkrat ne razumeta najboljše. Upam, da je temu vzrok materinska zaščitniška drža, morda Lili tudi že počasi postaja "pripravljena" in se zato ne gledata ravno ljubeče. Morda kdo ve, kako je s tem?? Cene vižlic pa so različne, od 200 do 2000 evrov po moje, odvisno od vzreditelja in legla ...

Ima še kdo morda malce "muhasto" vižlo, ki se je odločila, da ne bo več jedla visoko kakovostnih briketov? Zdaj ji poskušamo primešati malo hrane iz konzerve, pa tudi ne pomaga preveč. Se bojim, da ne bi bila presuha, saj ne poje dovolj (toliko, kot piše v navodilih ...).

Prijetne praznične dni vsem skupaj!

andrejuska

 



piTonka

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Hvala lepa za odgovor, upam da se bo kmalu pojavila kašna mlada rodovniška vižlica zame. Verjetno je pa cena odvisna tudi od " kvalitete" legla? Raje dam nekoliko več denarja in imam zdravo psičko kot da mi pogine,...

>>Ali kdo pozna psarno vižel iz Zagreba "IL MONDO DI LOTA"? In kakšna se vam zdi ( http://vizsla-hr.com/)?

>>Zanima me tudi kje ste kupili, dobili svoje vižlice in kakšne izkušnje imate s temii vzreditelji?

>>Če pa ima kdo kakršne koli izkušnje z dvema psicama v stanovanju pa naj le sporoči.




lepe praznike vsem



fay

  • *
    • Prispevkov: 146
    • Točke: 0

>>Če pa ima kdo kakršne koli izkušnje z dvema psicama v stanovanju pa naj le sporoči.[/i]


Mi imamo dve ptičarki v stanovanju in še eno tečno skoraj 12 let staro mešanko. Pa se čisto vredu razumejo in ni nobenih problemov. Sta pa ptičarki navajeni, da spita v boksih, tamalo pa še vedno, če so same doma zapremo v boks. Se pa ne vmešavamo v njihovo krdelo - tastarejša je pač šefica in če je treba to tudi pokaže. Se pa ne obremenjujemo s tem, da bi mi pazili na to, katera je v krdelu višje in to povdarjali (recimo, da bi prva dobila jest), do vseh se obnašamo enako.  Nikoli pa ni bilo kakšnih pretepov ali kaj podobnega.

lp, Nina



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Živjo:)
Kar se tiče dveh psic v hiši...ko sem pri fantu in vzamem mojo s sabo se z njegovo vižlico super razumeta.. Zelo sta navezani ena na drugo pa čeprav ne živita skupaj ampak se vidita 1x na teden...  :)
Andrejuska in schnappi: Kje pa prevažate kužka? Na sedežu? Omislite si box, ki naj ga ima tudi v hiši za spat in naj ga ima seveda za "varen prostor" kamor se lahko umakne, potem mu bo tudi v avtu v boxu prijetneje.. :)
Tako ali tako pa morate imeti box že zaradi varnosti.. :) ;)
Če vas še kaj zanima kar vprašajte, jaz rada svetujem ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0

Andrejuska in schnappi: Kje pa prevažate kužka? Na sedežu? Omislite si box, ki naj ga ima tudi v hiši za spat in naj ga ima seveda za "varen prostor" kamor se lahko umakne, potem mu bo tudi v avtu v boxu prijetneje.. :)
Tako ali tako pa morate imeti box že zaradi varnosti.. :) ;)
Če vas še kaj zanima kar vprašajte, jaz rada svetujem ;)

Midva ga voziva v prtljažniku, za box žal ni prostora, ker (še) nimava karavana. Najbrž je pri psih tako kot pri nas - eni se radi vozijo, drugi pač ne... Seveda to zdej ne pomeni, da se bom predala in dovolila, da bi bil avto Bartu nujno zlo. :-\ Vedno ga fuuull pohvaliva, ko je v avtu. Pa piškotke dobi; včasih je mel tud kako igračo not, ampak to ni palilo. Probava ga pa navajat na to, da bi sam skočil not, zaenkrat vsaj s sprednjimi tacami... Rezultat je -jasno!- odvisen od dneva.  ;) Ampak je pogumen fant, tud tja še pridemo, da bo sam not skočil. Če ne prej, pa ko bo karavan in box v njem (mam v planu, ja).  :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Schnappi, očitno imamo podoben "problem". Lili zdaj sicer na povelje "hop" že sama skoči v avto, ker je za to izdatno pohvaljena, vendar se v samem avtu hitro prične tresti in stiskati v kot ...  :( Upam, da jo bo ta strah minil, saj se tudi mi vozimo na lepe kraje, včasih sedim poleg nje, da ni sama, poskusili smo že s priboljški in celo s pozitivnim vzorom - v naš avto je brez problema skočila in v njem zadovoljno počivala prijateljeva zlata prinašalka, da bi Lili videla, da to ni nič takega.  ;D Zaenkrat še ni nič zares pomagalo, vendar imam upanje, da se bo sčasoma v avtu sprostila. Ne vem, morda je imela kot mladiček kakšno negativno izkušnjo?!

Schnappi, od kod pa prihajate? Po moje bi se z Lili zelo lepo ujela in igrala.
 

Mi smo iz Ljubljane. Gotovo bi se ujela, Bart je totalno napaljen na prijazne in igrive pse! :) Če prav pomislim, ga tud to ne moti, če ga kak nalaja pa celo narenči, on bi se z vsemi igral.. 8) Me je včasih kr malo strah, da ne bo ktermu preveč nadležen in ga bo šavsnil. :-\

Z avtom pa tko kot sem že zgoraj napisala - tud blizu noče. Zadnjič sva šla mimo mojega avta, nekaj sem šla iskat not, pa sem ga morala skor zvlečt, da sem sploh do vrat prišla... Če pa mal zablefirava in nama ga rata v bližino avta spravit pa potem odpreva prtljažnik, se pa sploh nardi totalnega francoza, kao "Ne, ne, sej js sam mal vohljam tuki naokrog, se mam prav fajn. Lohk smo kr tle na parkirišču..." :P Potem ko je not, je pa priden, sam mal se slini. :-\


Ima še kdo morda malce "muhasto" vižlo, ki se je odločila, da ne bo več jedla visoko kakovostnih briketov? Zdaj ji poskušamo primešati malo hrane iz konzerve, pa tudi ne pomaga preveč. Se bojim, da ne bi bila presuha, saj ne poje dovolj (toliko, kot piše v navodilih ...).


Najin je sicer požeruh, ampak tud postaja izbirčen. Science Plan je pogosto ostajal v posodi - na pol pojeden al pa sploh nedotaknjen. Sem slišala, da mogoče zato, ker je to sicer zdrava hrana, ampak za pse precej neokusna. Potem smo šli na Trainer-ja; te je imel v začetku ful rad, zdej sm mu pa dala parkrat čez kak jajček al pa paštetko al pa meso iz konzerve... Zdej pa tud teh ne je, če so brez vsega. ::) Trenutno se trudim, da ne bi popustila in če poje brikete, dobi jajček al pa meso al pa whatever.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


alfalfa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Pozdravljeni,

nikjer nisem zasledila debate o briketirani hrani za vaše vižlice, pa me zanima na katere znamke prisegate? Katere ste ze preiskusili, s katerimi so bile izkušnje pozitivne, s katerimi negativne?
Mi smo z našim petmesečnim vižlekom začeli s hillsi, pozneje smo jih po priporočilu znanca zamenjali za eukanubo. med enimi in drugimi ni bilo nekih vidnih razlik in opazk, najbrž zato ker smo menjali v  prekratkem času da bi bile vidne neke spremembe... so mu pa hillsi zelo teknili, medtem ko je eukanubo velikokrat pustil v skledici. Poleg tega je po eukanubi iztrebek bil bistveno temnejši, včasih nekam zelen.. pa tudi vetrovi niso bili redki.
potem je pa fant zacel malo brskati po internetu in je nasel neko stran, na kateri so vse "top hrane ocenjene in smo preseneceno ugotovili da niti hillsi, niti eukanuba nimajo kaj prida ocen. Malo smo pobrskali še tukajle na forum in se nekak odločili za Orijen. Zdaj ga je kakšen teden dni in moram reč da ima ubožček še pogostejše vetrove.. Poleg tega sem brala da bi iztrebki po Orijenu naj bili čvrsti in redkejši, sem pa prav danes opazila tekoč zelenkast iztrebek. Najbrž je možno, da zato ker se še ni popolnoma navadil na Orijen, ali pa je na sprehodu pojedel preveč trave, ki jo obožuje skoraj tako kot zemljo :)
Zanima me tudi, če vašim vižlam tudi kdaj kuhate in če ja, kaj?
Pa še zadnje :) Prebrala sem da jim je fajn tu pa tam dat jajček, pa me zanima če mora bit kuhan ali surov?
Lep pozdrav,
Živa



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Živjo!

Js trenutno mojega 11-mesečnega vižleka hranim z Arden Grange in sem ful zadovoljna! :) Ne morem ravno rečt, da jih z blaznim veseljem poje, ampak to predvsem zato, ker nad briketi nikakor ni navdušen. Jé jih pa. :) Vetrov nima pa tud drekec se prav lepo pobere. 8)
Tud mi smo od začetka futrali s Hill'som pa je kr ornk prdel :-X pa tud rad jih ni imel, so velikokrat ostali, če jih nismo zmešali s kako paštetko. Poleg tega je imel ful enih mozoljčkov. Potem smo prešli na Fitness Trainer, tega je kar rad jedel, mozoljčki so tud izginili, ampak se ga je po parih mesecih naveličal. Tako da smo zdej na AG-bela riba. Do nadaljnega. ;)
Kuhamo tud kej včasih, ja. Makarone s piščančjimi jetrci, recimo - teh zmanjka v sekundi. ;) Včasih, če se je zdejle pozimi na kakšnem sprehodu mal premrazil, smo nardili tud kakšno juhico, pa je tud zmazal... Skratka - vse, kar niso briketi, je zakon. :P Samo potem pa jaz ne vem, če je res dobil vse kar mora, tako da vztrajam pri briketih.
Aja, jajček... nekje sem prebrala, da se surovih jajc ne sme dajat, pa ne vem, zakaj. :-[ Tako da to tud mene zanima... Pred tem sem mu sem in tja kakega umešala med brikete, pa nikol ni blo težav.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
alfalfa, tale zelen tekoč iztrebek mi je malo sumljiv. Morda nima nič opravit s hrano in je kaj drugega - sploh, ker se pojavlja že pri dveh različnih hranah. Morda ne bi bilo slabo poklicat veterinarja za nasvet ali se zmenit za obisk.  ;)

 

Kristinca & Florinca


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Zelen drek pride tudi od zelenih Karlievih kosti-tekoč pa ne. Teh jaz ne kupujem več.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


alfalfa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Smo bli pri veterinarju pa je zelen kakec baje zaradi trave. Sej ga je res opazit samo med dolgimi sprehodi ko je svoboden in takrat res nonstop žveči travo in veje.
Glede briketov je pa zbirčen  ::) no, se bo že moral navadit da drugega pač včasih ni :D
Pa hvala za odgovore!



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Probej brikete namesto v skledo strest po tleh... Pri nas deluje - lahko so 20 minut v skledi pa jih še povoha ne, ko jih raztrosiš po tleh, pa plane po njih kt da že 3 dni ni jedel. Hrana pač ne more kar tko po tleh ležat! ::)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


alfalfa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Haha, to pa čisto drži ja. Večkrat uporabim trik "nesmeš" in pol "vzami", mu nastavim brikete po tleh, potem jih pa na moj ukaz lahko poje. In tudi deluje. Ali pa če je iz mojih rok so zgleda okusnejši. Medtem ko jih iz sklede sam od sebe poje le če so preliti z jogurtom.
Premeten in pameten. Vižla :)



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
K da bi mojga opisovala. ;D

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


DOdoubleGT

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Lep pozdrav vsem,

sem nov na tem forumu in upam da bom dobil kakšno uporabno informacijo.

Stvar je naslednja, z punco nameravama kupit vižlo vendar na slovaškem in brez papirjev. V bistvu me zanima kako prepoznat če ima mladiček dober karakter(prebral sem da ne sme bit plašen ne agresiven ), kakšen namig bi bil dobrodošel. Pa če je že kdo tam kupil psa in kakše ima izkušnje? 

LP, Gregor



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Gregor,

lepo pozdravljen in dobrodošel na forumu.

Najprej ti želiva, da ponovno zelo dobro premislita o nakupu vižle. To prav gotovo niso samo lepi in prijazni psi. So psi, ki zahtevajo veliko potrpljenja, ko je njihova energija na višku.
Tudi dobiti dobro vižlo, prijetnega in stabilnega karakterja ni tako preprosto. Kar pa nerodovniška vižla, vsaj 500 km stran, ki jo bosta videla samo, ko jo/ga bosta šla iskat - prav gotovo ni!

Tako da namig lastnikov dveh vižlic: mladičkov karakter bosta lahko dobro spoznala samo s pomočjo dobrega vzreditelja in večkratnih obiskov mladičkov.
In verjemita, v nakup dobre vižle, je potrebno vložiti kar nekaj truda - tako s strani nas, ki psa kupujemo in s strani vzreditelja, ki poskrbi za zdravstvene preglede staršev, opravljene lovske preizkušnje in dobro socializacijo mladičev.

Glavne informacije o ptičarjih, sta si najbrž prebrala na www.pticarji.net. (+ nekaj deset minut na tem forumu razkrije vse dobre plati rodovniške vzreje)

Toliko z najine strani.
Lahko poveš kaj več o leglu, za katerega se zanimata?

vi&la

p.s. nakupna cena rodovniške vižle (psa) je še najmanjši strošek v prvem letu pasjega življenja;) (500€/2200€)



DOdoubleGT

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Najprej hvala za hitri odgovor,

tu sem mogoče spustil 'majhno' podrobnost, moja punca je Slovakinja:D tako da it psa večkrat pogledat mogoče niti ni tako velik problem kot se zdi. Psa bi imela izključno za 'Amaterske' namene(pojma nimam katero leglo), sem pa sam dosti aktiven človek tako da če je pes energičen mi/nama v bistvu kar paše. Rada bi iimela PSA, nekaj malo večjega:D, sva pa gledala tudi wiemaranerja ampak se mi zdi da ima vižla nekoliko bolši karakter(kolikor sem prebral).

Ima ta pasma kakšne izrazite zdravstvene probleme?



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Živjo, DOdoubleGT!

Ful luštno, da sta se odločila za vižlo; če mene vprašaš, so to najbolj fajn psi ever. :D Se moram pa strinjat s Taja_the_vizslo, da res dobro premislita pred nakupom. Imajo res veliiiiko energije; poleg "ornk" sprehodov moraš vižlo tudi mentalno zaposlit. Tud brihtni so ko satan. >:D ;)

Kar se tiče zdravja: predvsem v prvem letu (pa tudi kasneje, jasno) moraš pazit na kolke. Druga pogosta dedna bolezen pri vižlah je epilepsija. Tudi zaradi tega bi bilo boljše, če bi kužka kupila pri preverjenih vzrediteljih.

Nekaj informacij imaš tudi tukaj: http://www.youtube.com/watch?v=zEn4WXXhKmQ

Pa veliko veselja z novim družinskim članom! :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


s5Ela

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 14 September 2010, 12:47:39
Pozdravljeni!


Mi imamo za oddajo na voljo še dva samčka - vižle. Stara sta 4 mesece, tetovirana, z rodovnikom.

slike:  s5ela.blogspot.com

k


Vesna Ajk

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Pozdravljeni,

jaz imam od julija kužka - vižlo z imenom Ajk. Je iz tega istega legla, kjer sta bila še dva samčka na voljo. Ne vem, če sta še. Star je 5 mesecev in pol. Zelo prisrčen, prijazen in učljiv kuža. Neumoren na sprehodih, pa tudi doma.

Poje vse kar mu dam in bi še jedel, suhcan je pa kljub temu. Pogosto se mu kolca, ker je zelo hitro in pije tudi, kot da ni jedel že tri dni in še tri dni ne bo. :-D

Je bolj malo sam in velikokrat gre ven pa je mogoče malo razvajen glede tega. :-) Ni prav zadovoljen, če mora doma počakat pa vedno ga strašno lulat tišči. No zadnje čase je že bolje, se ne pritožuje več naglas. :-D  Laja bolj redko, če pa že pa zelo glasno in globoko.

Ko je bil Ajk še čisto majhen kuža:
http://picasaweb.google.si/jernej.lavrencic/Ajk#5512291795610041458

Tukaj je nekaj slik s septemberskega sprehoda:
http://picasaweb.google.com/jernej.lavrencic/TajKunaStrikeAgain#slideshow/5515784192918756578

Zadnjič smo v Tivoliju srečali 2 vižli, pa ena živi v naši bližini, drugače pa jih ne srečujemo. Smo pa v Ljubljani in gremo pogosto na šišenski hrib, Mostec.... PST sem od poplave naprej malo opustila, ker je najdel vse gnile poplavljene krte in se po njih valjal ter kakšnega tudi zmazal. Potem je pa tako smrdel, da se je precej redno kopal. :-D

Sprehajava se bolj dopoldne, ker delam popoldne, takrat pa ni veliko kužijev. Na srečo ima prijatelja Wippeta s katerim se super razumeta in dirkata na okoli. Ponavadi ga kar spustim, ker se me drži kot klop in zelo pazi kje sem. Rad pozdravlja mimoidoče, to pa enim ni všeč. Ga učim, pa je nekaj časa lepo ignorantski, potem pa kar naekrat spet postane silno družaben in pozdravlja vse. Vzorca ni....

Hodiva v šolo, ki je bolj za Agility namenjena, tako da poleg rednih reči delamo še trikce. Je zabavno in utrujajoče za oba. :-D Mu gre kar dobro, le zadnjič je padel skupaj z gajbico in je ne mara več. Zato hoja nazaj na gajbico ne pride več v poštev. :-D Me samo kislo postrani gleda.

V vodo gre nekako do kolen, na morju se mu je pa čist odpelalo in je skakal in lovil ribe vsaj pol ure v morju do trebuha. Seveda spil precej morja in potem imel drisko....Ga ni izučilo, ker je naslednji dan ponovil vajo....

No takole malo Ajkovih dogodivščin....


Lp Vesna



dyn

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Jaz sem tudi ponosen lastnik vižle.
Imam pa vprašanje za vse lastnike.....Kaj mu kupujete za jest (hrano)?  :P



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Naša ima sedaj brikete Orijen in jih z velikim užitkom poje...
Če je kakšno drugo manj "kalorično" hrano se ji takoj vidijo rebra, ker vse sproti porabi...
Je pa odvisno koliko porabi tvoj...Ajka je delavna psica in skoz leta in rabi veliko energije!

Pa še eno vprašanje za vse: Ali imajo tudi vaše vižlice tako občutljivo kožo na trebuhu? Ajki se velikokrat naredijo gnojne "bulice" ker leze po dračju, nato pa gre v vodo... Ali lahko je vzrok za to tudi kje drugje?

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Vesna Ajk

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Jaz imam eukanubo za mladičke, pa zraven mu še kaj dam. Recimo za v šolo zmešam z briketi zrezek. Z jogurtom mu kdaj polijem brikete ali pa z juho, skuhano zanj. Občasno mu skuham naprimer zelenjavo polento in meso....Včasih mu dam ribo....Ajk je alergičen na nekaj v siru in salamcah, najbrž konzervansi, zato tega ne dobi.

Ajk je imel spuščaje na notranji strani sprednjih nog, čisto pri vrhu. Sem namazala in je izginilo. Drugega pa v teh slabih 4 mesecih še nisem opazila.

Aja pri igri s kakim kužkom je edino hitro opraskan.





Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ja, zgleda da imajo zelo občutljivo kožo!
Sploh Ajka, ki je delovna psica pa sploh...ko leta po tistem dračju in se poreže pol pa še v vodo...vrjetno se ji od tega zagnoji...

Smo pa bili prejšnji teden na ŠPP in je naredila z 165 točkami... Vse pse so tako slabo ocenili! "Najboljši ki je baje full super delal je dobil 191 točk in je dobil 2.nagradni razred...vsi ostali 3! ???

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Naš ma tud ful občutljivo kožo. Menda pride tud od visoke vlažne trave. Ko je bil mladič, je mel ful rdečih pikic po trebuščku in po notranji strani stegen, ker je bil ves čas v visoki travi. Veterinarka nam je dala kar plivaspet, sem mal namazala, sprala po 20 minutah in je blo hitro boljš.

Citiraj
Imam pa vprašanje za vse lastnike.....Kaj mu kupujete za jest (hrano)?

Bart jé brikete Arden Grange Prestige (sem se glih razpisala v temi od teh briketov), ki jih mešam s konzervami Christopherus ali Animonda. Brikete lahko kar pohvalim. Bartu pašejo - tukaj mislim na prebavo, dlako in kožo; teknejo mu pa ne prav zelo. Zato konzerve. ::)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


pančo

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Hahahaha očitno imate vsi probleme z ješčnostjo vaših vižel.... No bi vam "posodla" mal mojga Panča,ki je pravi komunalc glede hrane,kajti ni stvari da je nebi pospravil vase  >:(



Vesna Ajk

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Ja Ajk je isti, vse pobaše! :-D

Po moje bi tudi samo brikete ves čas jedel, ne bi kompliciral. Najbrž se samo meni zdi fajn raznolikost v hrani :-D.
Včasih si pa postni dan privošči in nič ne je ter spi večino dneva.

Glede teh kolkov, kaj to praktično pomeni? Jaz sem ga sprva nosila po stopnicah, samo sedaj ima 20 kg in ga že nekaj časa ne morem več. Ima pa samo 20 stopnic za prehodit. Včasih gremo na kak hrib, ampak je to zelo položno. Pa iz avta ponavadi skoči ven. Sam pa itak pleza in skače povsod. Saj to ni preveč za polletno vižlo?

Glede lulanja je pa bolj slab, čez dan komaj zdrži kaj več kot dobre 4 ure. Potem morava pa tečt ven, da se ne polula takoj pred vrati. Ponoči pa ni panike zdrži tudi 10 - 11 ur.Se bo sam navadil dalj zdržat ali ga moram jaz navajat?

Hvala za odgovore.

Lp V



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
@Vesna Ajk:
Kolki: js sm ga tudi nosila (takrat še v tretji štuk!), dokler sem pač lahko, čeprav so mi nekateri govorili, da pretiravam. Tistih 20 stopnic po mojem ni problematičnih, tudi položni klanci ne. Bolj pazi, da mu kakih žogic ne mečeš po klancu navzdol, ker z bremzanjem obremenjuje sklepe. Na to smo bili (in smo še, star je leto in pol) mi ful pozorni, ostalo pa.... tko kot si rekla - mi lahko ful pazimo, ampak pes sam tako divja, da včasih res ne veš, če bo zvečer še v enem kosu, ko bosta domov prišla. :D Bart je npr. že skočil z 2m visokega nasipa direkt pred nas na potko.... :-\ js sm čist otrpnila; on se je pa samo pobral in laufal naprej.

Glede lulanja pa: js sem bla v prvih nekaj mesecih kar pridna glede izhodov. Včasih sva šla tud že po treh urah. Takrat sem imela to možnost in se je zelo hitro navadil, da se lula zunaj. Je pa res, da je bil ful čist že odkar sem ga pripeljala domov. Ponoči se mi npr. nikoli ni polulal, tudi prvo noč doma ne. Pokakal se je pa notri vsega skupaj 2x al 3x, pa še to samo pri teti. :P

@pančo: ma mi ga res malo posodiš? Bi mojga Barta naučil, kako pa kaj je s to hrano...  ;D

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Btw: a so vižle tud že kdaj imele kakšno srečanje? :o

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Vesna Ajk

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Hvala za odgovore. :-)

Ja jaz sem ga tudi ven nosila veliko, počasi podaljševala in je tudi že praktično takoj vedel, da motra zunaj lulat, samo slabo zdrži se mi zdi. Noter ni velikokrat lulal, samo sem res ven tekala na eno uro od začetka. Ene 3x se je ponoči polulal, potem je pa zjutraj besno čistil tisti flekec :-D.

Glede srečanj ne vem, če so bila, sem še bolj sveža lastnica vižle, bi bilo pa zabavno. :-D Včasih kako srečava, pa so vse silno vzgojene!