Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 386747

andrejhit

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Živijo
še nekaj mojih izkušenj oz. komentarjev na nekaj navedenih zadev
pozitivno pri mojemu Aslanu: ne lovi in ne preganja divjadi, čeprav jo večkrat srečujeva ker greva ponavadi kar 1 x tedensko na kakšno hribolazniško opcijo in tudi v domačem kraju ko tečem na daljše proge z njim nimam težav. Tudi mačke in sosedove perutnine ne preganja (no ja, od začetka je bil zelo firbčen potem pa se je nehalo). Zelo fajn je z njim ker mu ne zmanjka energije. Med poletjem je šel z mano tudi na Krn in to brez težav. Obožuje vodo in se nikakor ne ustraši niti brzic - kot da bi bil rojen za vodo. Tudi čolnarjenje obožuje :). Običajno ga nimam skoraj nikoli na vrvici, ker je zelo mil in neagresiven, tudi z odpoklicem nimam težav.
Zaenkrat skoraj edine težave se pojavljajo ker ne mara vrvice, oziroma skuša uveljavljati svojo voljo in rad vleče. Napako pri vzgoji sem naredil ker sem ga kot trik naučil ljubčkati nečakinjo (3 leta), sedaj pa rad ljubčka kar vse otroke ;(
Če je kdo od lastnikov vižel za kakšne vikend sprehode sem zraven :)
lp,a.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Super, z veseljem bi šla na kakšen sprehod :)

No še ena super novička! Našo Ajko smo uspešno parili z madžarskem zeloo lepim in uspešnim samcem (ime vam napišem drugič ker ga na pamet ne znam!), tako da čez slab mesec in pol pričakujemo mladičke!! :):)
Če je kdo interesant za mladička, naj mi pošlje ZS. Leglo bom tudi objavila v rubriki Legla na forumu.
Ajka je odlična delavna psica, razstavlja se ne (bila je enkrat na razstavi in dobila CAC in BOB), oče pa je lepotni državni prvak madžarske (mislim da leta 2009 - upam da nisem rekla narobe :-\ ::) ) in se tudi nasploh veliko razstavlja in ima super uspehe...

LP ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Larra imam samo eno vprašanje, ste vi mogoče pozabili prijaviti paritev na KZS, ker sem iskala trenutna legla vižel za kolege, pa sem dobila samo podatke za eno drugo leglo, ki je sicer že skoteno?   ???

Je pa super, da pride nova kri med slovenske vižle, ker so čisto preveč v sorodu.    :)

Lp Katarina


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ja! Predvčerajšnem sem bila pri fantu, in sem jaz ugotovila, da sploh niso poslali papirjev na KZS, ker so jih založili! >:( Sedaj so že poslani... Upam da ne bo kaj narobe... :-\ ::)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Ja! Predvčerajšnem sem bila pri fantu, in sem jaz ugotovila, da sploh niso poslali papirjev na KZS, ker so jih založili! >:( Sedaj so že poslani... Upam da ne bo kaj narobe... :-\ ::)

Ne bo. Mi smo jih tudi pošiljali naknadno pa ni bilo težav ;)



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
No super, da ste porihtal  8), mi je blo mal čudno, da ne bi bilo podatkov na KZS. Zdaj pa uspešno brejost in kotitev pa veliko sreče pri izbiri novih domov!

Pa za slikce se tudi vedno priporočamo ;)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
No, potem pa še dobro :)
Slike seveda bodo! Mladiče pričakujemo okrog 22.3.2011 :o :o

Zdaj pa še eno vpr. ki bolj sodi v drugo temo, ampak bom vseeno vprašala tukaj...ali je možno, da ima psica "nosečniško slabost"??  ::) Moja psica in Ajka, sta obe postali zelo neješči in me kar malo skrbi, zaradi brejosti, da ne bo kaj narobe... Zelo veliko pijeta vodo, brketov pa sploh nočeta jesti... Moji sem sedaj začela zraven dajat kuhano meso, da sploh kaj poje... :-\

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


dyn

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Moj vižlec zgublja dosti dosti dlak že en več kot en mesec (vmes je bil tudi kastriran), barva in dlaka se nista spremenili. Je to normalno?
Zdej ima 10 mescev



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Najbrž menja dlako? Pri nas je bilo prejšnjo pomlad kot da bi imeli ovce doma. Vsak dan sem pometla toliko dlak, da bi lahko na koncu eno veliko blazino s tem napolnila. Letos pa še nismo tam... ;)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
dyn, če tvoj kuža nima nobenih drugih kožnih sprememb res najverjetneje malo bolj izdatno menja dlako. Mislim da nimaš kaj skrbet, če je vse ostalo ok.

Pa še za vse tiste, ki vas je zanimal tečaj za pomladansko preizkušnjo, oziroma želite nagone vaših vižlic spravit pod kontolo, se naslednji teden začne tečaj v Ljubljani. Vse informacije pa tukaj: http://www.pticarji.si/news.php?lng=sl


nutrija

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Živjo!



nutrija

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Živjo! :(

Mal računalnik nagaja. Pri naši Bijou nisem nikoli opazil, da bi dlaka zelo odpadala. največkrat jo samo krtačim s krtačo včasih pa tudi z gmijasto rokavico. Z rokavico gre največ dlake dol z nog in okoli repa. Bijou se velikokrat kar postavi in čaka da jo skrtačim - res pa je da sva veliko zunaj, kar pmeni da če je temperatura ugodna ( včasih to določi ona ) gre v vodo...Če je v nahrbtniku brisača - sama pride do mene in komaj čaka da jo zbrišem..se strese potem pa veselo naprej  :P . Po stanovanju pa ni ravno toliko za preprogo - mogoče za kakšno manjše gnezdo miši, hrčka.. :(



barbys88

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
živjo.....mene pa zanima kok bo cena za mladičke vižel???



dyn

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
kaj pa pravite ostali lastniki vižl? A je možno da je zaradi hrane?  :-\



nutrija

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Živjo!

Prej nism napisal - Bijou je v glavnem brikete - trenutno evkanubo - je pa imela tudi druge..Ro.., Nu.... Na dlaki nisem ravno opazil večjih sprememb. Kopamo jo po potrebi - saj živi po celi hiši znami - večino časa pa je v kuhinji na pogrnjeni klopi - kjer je večina odpadle dlake. Vzameš brisačo jo stepeš zunaj..pa je. Mislim, da se bo tudi pri tebi izpadanje ustavilo. Sedaj ko bolj izpada si še bolj pozoren na to in opaziš več dlake ??



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Svoje nardi tudi kastracija-hormoni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Če morda koga zanima - v zavetišču Noina arka (Hrvaška) se oddaja vižla stara 4,5 let, cepljena, čipirana, sterilizirana: http://www.noina-arka.hr/zita/

Nina


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Vesna Ajk, meni noče nobene slike od Ajka prikazat, piše da ni slik oziroma nimam dostopa...

Nina


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Pozdravljeni! :)
Imam odlično novico!!!  :o Danes je Ajka skotila 9 mlaih vižlic! Imamo 6 punčk in 3 fantke :o :o ;D
Če koga zanima, me lahko kontaktira na zasebno sporočilo ali pa na moj mail: [email protected]

Slike prilepim, ko jih poslikam z malo boljšim fotoaparatom, ker imam slike samo iz telefona in se skoraj nič ne vidi... :-\

Ima kdo kakšno idejo, kako označiti mladičke? Sem razmišljala o trakcih, vendar nevem, kakšni so lahko? elastika...?

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Čestitke! Fotke čimprej ;)

Nina


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Larra najboljše mladičke označiš s trakci iz blaga. In sicer tako, da na njih prišiješ ježke.



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Larra, čestitke za naraščaj, lepa številka.

Tudi jaz se že veselim slik malih oranžnih pošastk  :)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Mucika, hvala, smo že zrihtali  ;) Sem že velikokrat videla, da imajo tako označene ampak nisem vedela z kakšnimi trakci to označujejo...
Evo še fotke :o

Mama legla: Ajka Kranjčeva



Oče legla: Józsalaki Alfonz; odl., Hungária Champion, 3XRes.CACIB, 6 XCAC, 3XRes.CAC, 5X excellent, 1X very good        http://www.gyurkovari.hu/alfonza.htm




In še leglo :)




Če kdo pozna koga, ki išče vižlo, so mladički še vedno na voljo! :)

LP



Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Mali krompirčki. :D

:o Čestitke!

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
O kakšni luštni knedlčki. Upam, da najdejo čimboljše domove.  :)


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Joj mini vižlice, moja šibka točka  :) Kje so pa imena psičkov?:P



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Imena še pridejo! :D  :P Vedno ko sem pri fantu (tam imajo to leglo) pozabim napisati imena.. :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Čestitke!  :)

Odrasla vižla (samec) išče nov dom!

Več info:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,40718.0.html

Lara, bi lahko prosila fanta, da obvesti njegovega vzreditelja? Je iz iste psarne kot njegova in mislim, da ne ve, da se pes njegove vzreje oddaja.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Andreja, ja sem videla, da je iz iste psarne.. Bom rekla..

Evo sedaj pa še težko pričakovane slike in imena mladičkokv! :P :)

1. samička;
IME: Meggie Spirit of hunting


2.samček;
IME: Magnus Spirit of hunting


3.samička;

IME:  Marley Monroe Spirit of hunting




4.samička;

IME: Moon Light Spirit of hunting


5.samček;

IME: Magnum Spirit of hunting


6.samček;

IME: Macho Spirit of hunting


7.samička;

IME: Missy spirit of hunting


8.samička;

IME: Minie Spirit of hunting


9. samička;

IME: Mala me Spirit of hunting



To je zaenkrat to ;) :P Mladički so ševedno na voljo...! :)
Lep pozdrav :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Hojla!

Larra, a se vam je slučajno fotoaparat pokvaril?  ;D Kakšna nova slika bi bila dobrodošla.

Lp