Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 386695

Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Moja psica (beagle) naredi sigurno kakšne 4km po asfaltu na dan in si ne zbrusi dovolj krempljev... In imam velike težave, ker ji kot majhni nisem nikoli strigla, zdaj pa imam.. :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Hvala za odgovore! :) Jaz sem ji postrigla takoj ko sem jo dobila in se ni preveč upirala ;) Takrat je imela bele konice, sedaj ima temne in nisem točno videla do kam je živec in nisem upala. No, danes sem ji spet in je bilo vse vredu. Imajo pa vižle res takšne mačje kremplje, jaz dobim večkrat kakšno prasko med igro.  :-\



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
No super, samo da je šlo brez težav :)
Ja...imajo tako ogromne kremplje, pa še temne... Jaz Ajki nikoli ne upam striči, ker ne vem, do kam lahko...     Prilepite še kakšno slikco! :)         
Me pa zanima...ali kdo od vas namerava šolati za prinašanje...? :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Moja psica (beagle) naredi sigurno kakšne 4km po asfaltu na dan in si ne zbrusi dovolj krempljev... In imam velike težave, ker ji kot majhni nisem nikoli strigla, zdaj pa imam.. :)

Ni stvar v tem. Moji psici 2 leti niso nikoli strigli krempljev, pa je potem normalno pustila. Malo odločnosti in potrpežljivosti in priboljšek na koncu pa bo uspelo porezat nohte. Pomaga tudi redno treniranje poslušnosti in TTouch po krempljih, nogah.

Pa nohti se bolj brusijo pri galopiranju kot pri hoji.

Pri črnih krempljih malo pogledaš do kod so z notranje strani zbrušeni, do tja je varno odščipnit. Pa ko režeš črne, ko vidiš popolnoma beli del-je meja. Je čudovit slikovni prikaz na linku od črta v temi o striženju nohtov (na začetku).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Hojla

Koliko pa kaj trajajo vaši sprehodi z mladimi vižlami na dan. Pri nas traja sprehod dnevno od 1,5 do 2 ure (razdeljen na dva dela). V tem času se prosto giba brez povodca, kot ji paše (tekanje sem ter tja, hoja, vlečenje z igračo,...). Nekateri pravijo, da je to preveč za tako mladega psa. Ampak naša bi doma od samega viška energije prevračala kozolce, če ne še kaj več, če je ne bi peljali ven.

Lp



koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Hojla

Takole pa zgleda po sprehodu.



lp



frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Hehe, Koma, tudi naša velikokrat spi tako :D Čara, hvala za nasvet, bom pogledala link.
Sicer pa sprehodi... Midve se sprehajava 3-4 na dan, skupaj tudi nekje 1,5h, če gre z mano na kavico ali sladoled pa še dlje :) Je zelo pridna in jo lahko povsod vzamem sabo ;) Sicer pa se tudi notri velikokrat igrava, jo učim poslušnosti ali trikce, kar pse tudi precej utrudi. Doma imamo še enega psa, tako da takrat je pa tako non-stop akcija ;) Mislim, da to ni preveč, saj pes sam pokaže kdaj je utrujen.



frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Tako se pa hladimo v teh vročih dneh... in plavamo tut že v globoki vodi.  :)



koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Hojla

Par slik z dopusta ob Nadiži.

Lp










Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Joooj, kako so že veliki!! :) In seveda prekrasni!
Nalepite še kakšno sliko :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
   



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Kje je to slikano?

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Kje je to slikano?

Velenjsko jezero.

Lp



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #464 : 09 September 2011, 08:11:01
Hvala! :)

Sicer je pa ful lepa psička. Mal me na mojga spominja, ko je bil teh let (mesecev). ;)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #465 : 12 September 2011, 19:28:46


Sestrsko srečanje

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #466 : 12 September 2011, 20:31:46
Super oprsnica koma! Kje si to kupil, kakšna firma je?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #467 : 12 September 2011, 20:53:50
Mislim, da je tole Hunterjeva vlečna oprsnica.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 12 September 2011, 21:10:35
Ooo kako sta fletni :)
Katera pa je druga psička?  Jaz vižlic ne ločim niti ene, ker so vse enako obarvane...pri mojih beaglih je to veliko lažje :P ;D
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #469 : 12 September 2011, 22:36:15
Ta druga je pa Meggie  ;) Pa smo ugotovil, da si nista podobne samo po videzu, ampak uporabljajta tut precej enakih "fint".  :)
Evo še par slikc, čeprav jih je blo kar težko posnet ob vsem norenju  ;D










koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 13 September 2011, 18:22:10
Kje si to kupil, kakšna firma je?

Mr. Pet. Ja oprsnica je res Hunter-jeva, če je pa vlečna pa pojma nimam. Mogoče me bo pa lahko malo povlekla med tekom  ;D, ko še malo zraste. Drugače je pa prav priročna, ker je na vrhu narejena kot nekašen ročaj in se lahko, če je potreba takoj prime.
Je bilo pa včeraj res zanimivo videti dve vižli skupaj pri igri. Je čisto nekaj drugega kot pa igra, kjer so udeležene različne pasme.

Lp



koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #471 : 20 September 2011, 21:30:05




Lp



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 21 September 2011, 22:17:58
Čestitke M-leglu v psarni Spirit of hunting za dopolnjenih 6 mesecev! :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #473 : 22 September 2011, 17:40:07
Hvala za čestitke!

Koliko so kaj pri 6ih mesecih tehtale Vižlce iz 'M' legla Spirit of hunting? Magnum je včeraj tehtal 21,3 kg in je celo za 0,1 kg shujšal napram dvem tednom nazaj.
Res, da je bil zelo aktiven in da smo mu ukinili kosilo. Verjetno bo potrebno povečati jutranji obrok.



koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

Majbiz

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #475 : 07 Oktober 2011, 20:34:50
Zdravo,

zanima me kje bi dobil informacije o slovenskih ali pa tudi tujih (bližnjih) psarn madžarskih vižel. Korsitne bi bile tudi morebitne informacije o njih (kvaliteta legla, izkušnje vzrediteljev, ...)?

Hvala za pomoč

LP



Majbiz

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Zdravo,

po daljšem premisleku katero pasmo bi imel sem ugotovil, da bi bila najprimernejša zame madžarska vižla. Zanima me, kje bi se jo v Sloveniji dalo dobiti (če so kakšne psarne), če pa to ni mogoče - kje čez mejo imajo v redu legla. Če ni skrivnost, me zanima od kje izvirajo vaše?

Je mogoče kdo iz okolice obale/idrije/ajdovščine in bi bil pripravljen vzeti eno popoldne, da še bolj praktično spoznam te pse :)

Hvala za pomoč

LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
So te lovske vode pritegnile. Lepo. :) Včasih je oglaševano tudi na tem forumu-rodovniška legla. 
Spremljaj oglase tukaj http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_adsmanager&page=show_category&catid=2&text_search=&order=0&expand=0&Itemid=57
 za SLO legla in objavljene paritve pa tudi Kinolog revija. Kaj več bodo pa vižlarji povedali.

Splačalo bi se ti tudi pogledat preizkušnje in tekme-samo se malo pozanimajo če bo kaj vižl. Pa veliko uspeha pri iskanju in potem z psom!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Moj vižlak je iz psarne Betekints iz Madžarske. Trenutno imajo eno leglo, vendar ne vem, če je kateri od psov še prost, so namreč stari 8 tednov. V tej psarni imajo dobre vižlice, že od malih nog preiskušajo tudi njihove lovske nagone.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Na Madžarskem je še ena dobra psarna Skyrocket http://www.skyrocket.hu/

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)