Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 386944

Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Majbiz, pri mojem fantu imajo psarno vižel >Spirit of Hunting< in smo letos imeli prvo leglo. Nekaj lastnikov mladičkov uporablja ta forum (koma, Magnum, frutika).
Za več informacij me lahko kontaktiraš na zasebno sporočilo :)
Lep pozdrav :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Živjo. Zanima me, ali vižle rabijo dvignjene posode oz. je to priporočljivo? Moja psička skoraj vedno je v leže.  :) Je pa tudi kar velika predstavnica te pasme...

Evo še par njenih slikc pri 6. mescih...










Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
frutika, mislim da ni neke posebne potrebe po tem...ni pa tudi nič narobe.. :)   Ajka ni imela nikoli težav...
Še dva dni, in bodo stari že 7. mesecev! :) Kako gre hitro čas....

Se mi zdi, da je vižel sedaj že toliko, da bi lahko naredili že kakšno srečanje!? :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Ja hitro gre, ampak z vižlico ob seb je to en tolk lepo obarvan čas... ;) Jes sem zmeri za srečanje, Meggie pa po moje še bolj! ;D Kaj predlagaš?



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Psi iz psarne Spirit oh hunting so danes stari 7 mesecev.

Magnum je danes zjutraj tehtal 25,5kg. Po krajši stagnaciji z rastjo in težo je v zadnjem mesecu neverjetno napredoval (tako pri rasti kot pri teži).
Ampak izgleda, da se vsi kg odražajo v višini in mišični masi. Ko ga pogledaš, so ga v bistvu same kosti, kar niti ni čudno, saj vse 'pokuri' pri preganjanju ptičev po travnikih.
Včeraj je prvič dvignil pri lulanju nogo visoko v zrak in se skoraj prevrnil.   ;D
Se je pa danes prvič na travniku na totalno razmočenem raztrosenem žmohtnem hlevskem gnoju tudi izredno temeljito naparfumiral. Vohal se ga je daleč naokoli.
Zgleda, da se je začela pasja puberteta, pa tudi pri ubogljivosti je včasih potrebno biti zelo odločen.  >:D



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ja...že kar 7. mesecev! :)
Rastli bodo pa zdajle vedno bolj... :) Prilepite še kakšne slikce, kjer se vidi, koliko so že veliki :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Hehe, me je nasmejal ta vaš Magnum. Hočemo slikce!  :D Ja, pasjo puberteto pa opažam tudi jaz...  :-\ Včasih je tak z veseljem vse naredila, zdej pa vsake tolk jo pikne, naredi tist svoj pogled in potem se trmasto gledava, katera bo prva popustila.  ::)



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Redki trenutki, ko se ne raziskuje vrta. Ampak pogled je pa že usmerjen v nove vragolije.  >:D  :P  ;D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Waw barbara10, super! :)

Jaz pa prilagam slike naše lepotičke Ajke iz slikanja v Tivoliju :)











(slikala: Nika Ametaj Vodnik)

LP :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Vauuuuu, kakšna manekenka je Ajka in kolk je lepa! Ful lepe fotke.  ;D

No, sej je tud celo M leglo lepo.  ;D

PS: Magnum zdaj lula kot taprav desc. Dvigovanje noge je prav suvereno in mislim, da se pri svojem početju dela že kar malo važnega.  :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Hehe moj Tege pa še vedno lula čepe. Me prav zanima, kdaj bo začel dvigovati tačko :)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Upam, da pri takšni vztrajnosti najde nafto ali pa vsaj tartufe.  ;D



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Upam, da pri takšni vztrajnosti najde nafto ali pa vsaj tartufe.  ;D

hehe. Vidiš, tudi od kopanja lukenj imaš lahko korist. :P

Dogs are best friends ever!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Hehe, to pa! :)
Magnum, (malo za šalo, malo zares) če te mogoče zanima iskanje tartufov, se lahko obrneš na osebo barbara10, ki se je s svojimi psičkami udeležila seminarja o iskanju tartufov. Baje je bila tam tudi ena vižla (stara šele 5 mesecev), ki ji je šlo zelo dobro! :)   (nad slikami Ajke je njena slika)
Pri iskanju nafte, ti pa žal ne morem pomagat :P :P
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


dyn

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Za tartufe iskat ni dovolj samo vizla, treba tudi dosti dosti hodit in vedet kje so  :'(



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
dyn, to pa itak!  :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Mi pa ne iščemo tartufov, niti ne lovimo... Ampak samo divjamo in nagajamo.  ::) no, vmes se pa še malo pocrkljamo.  :D
Evo slikce Meggie in Magnusa. Niso najboljše, ampak ob takšni akciji, kdo bi mi zameru...  ;)











Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Od včeraj naprej je psarna Spirit of Hunting bogata za enega super luštnega in pridnega mladička! :)
Prihaja iz delavne psarne Magasparti Rutinus iz Madžarske, njegovo ime je Magasparti Rutinus Ivan, klicali pa ga bomo Duke ("Duk").


Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
koma, sta to Mala Me in Meggie? :)

Evo, še malo našega lepega fanta :)







LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Ja Lara, Meggie in Mala.  :) Pa zelo lepega fanta imate. Da vam še jaz pokažem, kako se je Meggie razveselila prvega snega  ;D



 




Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Sicer vižli nista pod mojo psarno ampak vseeno ;)


Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

dyn

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Lep pozdrav in srečno, zdravo in polno dolgih sprehodov novo leto vsem vižlicam in njihovim lastnikom :)

Imam eno vprašanje..naš Odi bo maja star dve leti in bi mu počasi zamenjali hrano iz junior na adult, pa me zanima kakšne imate kaj izkušnje z adult briketi? Kaj kupujete in s čim mogoče niste bili zadovoljni?

Hvala



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
dyn pozdravljen :)
Na hrano za odrasle pse bi lahko prešel že pri starosti 1 leta, ampak ni nič narobe, če si ga z hrano za mladiče hranil do zdaj.
Mi smo na Acani in smo zelo zadovoljni z njo. Oba moja psa (beaglica in "vižlovček" Duke) jo zelo dobro prenašata. Ajka - psica pri fantu pa je trenutno na kuhani hrani.



(Prilepite še malo slik vaših lepotcev! Vedno jih pogledam z velikim veseljem :) )
Lep pozdrav

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


dyn

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Svetovali so nam naj ga imamo na junior hrani tam do drugega leta. Tudi mi smo že imeli acano, pa mu ni bila najbolj všeč. Zdaj imamo že nekaj časa happy dog in na začetku jo je imel rad, zdaj pa povoha in gre ritensko od posode. Z raznimi fintami mu na koncu uspe pojest no.. :)

Sem hotela dodati par fotografij pa nekaj ne štima. Ob priliki.. :) Lep pozdrav,, Maša



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Kako je z to hrano, nimam pojma, ker jo še nikoli nisem dajala...
Mi smo z Acano zelo zadovoljni, beaglica je včasih jedla tudi Orijen in razmišljam, da bi šla zopet malo nazaj na Orijen, saj sem bila takrat zelo zadovoljna pa tudi ona ga je zelo rada jedla, kljub temu, da je neješča.

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Neješč beagle, kje si pa to našla, Larra?  ;D ;)
Zelo lepe slikce, tut jes jih vedno z veseljem pogledam.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
frutika, nimam pojma! :) :P Neješča je tako, da mi včasih še hrenovke ven pljuva ::) ::)
Ampak z Dukom teh težav nimam...posesa vse pred seboj :)



Naš Dukec še vedno misli, da je čivava!



Lep pozdrav :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)