Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 386856

koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Tud če ni snega. Vredu je tud samo sonce in pogled na Kamniške Alpe.  :)




Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Od včeraj naprej je psarna Spirit of Hunting bogata za enega super luštnega in pridnega mladička! :)
Prihaja iz delavne psarne Magasparti Rutinus iz Madžarske, njegovo ime je Magasparti Rutinus Ivan, klicali pa ga bomo Duke ("Duk").



Bo šel med lovce? :)

A je kak ostrodlak tudi na tem forumu?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Čara...je že med lovci ;) Smo ga kupili z namenom, da bo lovski pes...Ob tem pa bo seveda predvsem družinski, vzrejni in razstavi pes :P In seveda bo z mano delal tudi agility, mogoče še frizbi,.. :) :)

Kolikor je meni znano ostrodlakih ni v SLO. Je pa bil na LJ razstavi z Dukovo vzrediteljico en zelo lep predstavnik pasme...
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Aja, sploh nobenega ni. Mogoče še pa kdaj bo.
Duku ne bo dolgčas. Potem bo verjetno družinski, lovski, športni, razstave pa bolj ob strani oz. kolikor je pač "potrebno"?
So pa razstave kar drag špas, sem zadnjič gledla cenik za razstavljanje enega psa.  :-X

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ja, tako nekako :)
Ja res so kar drag špas...eni dajo na razstave veliko - jaz pač ne.. Meni je veliko bolj pomembno, koliko je pes delavno sposoben, kot pa razstavno uspešen. Ampak tudi to mora biti zraven - če ne drugega je to dobra socializacija...

Evo še dve Dukovi pozi iz "treniranja":




In še nekaj iz njegove prve razstave v Ljubljani...Duke se je zelo dobro odrezal! Bil je BOB baby in v BIS baby je bil v ožjem izboru :)





Kmalu pa pride še kakšna "delavna" fotka :)

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Snežne radosti










Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Magnum lepotec! :)

Evo še malo naših slik, kako uživamo... ::) :D

Duke je norec na frizbije...



Kadar ni v akciji, je največji lenuh na svetu :) :P


Na snegu pa tudi uživa! :)



LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Larra, luštne slikce od Duke-a  si objavila. :)
Vidim, da so ga trenutno skoraj same noge. Koliko je sedaj star in koliko tehta?
A sta Duke in Boni skoz skupaj?



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Hvala, Magnum.
Duke je sedaj star 5 mesecev...koliko pa tehta pa nimam pojma, saj ga nismo nič tehtali :)
Boni in Duke sta skoraj ves čas skupaj...Duke je večino časa pri meni...kadar pa delam in nimam časa pa je pri A. :)
Je pa bil zadnji mesec ves iz sebe, saj se je Boni gonila...bomo imeli še veliko problemov s tem...naslednjič bosta sigurno morala biti ločeno :-\
Ohh, ti hormončki...

Me pa zanima - kdaj so vaši samčki začeli dvigovati nogo in kdaj markirati?? Duke jo je začel dvigovati šele zdaj...  Samček iz mojega legla (pasme beagle) jo je normalno dvigoval že pri 3,5 mesecih..
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Tege jo je začel dvigovati pri 9 mesecih  :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Ko je že o dvigovanje tace... Če jo samica začne dvigovati, sploh kadar mora prekriti urin kakega drugega psa, psice....Je to eden od znakov "jaz sem tukaj šef"?

Meni je sicer grdo, ampak Bina dvigne taco in spusti lužo, po možnosti taco nasloni na kak štor, škarpo. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Ko je že o dvigovanje tace... Če jo samica začne dvigovati, sploh kadar mora prekriti urin kakega drugega psa, psice....Je to eden od znakov "jaz sem tukaj šef"?

Meni je sicer grdo, ampak Bina dvigne taco in spusti lužo, po možnosti taco nasloni na kak štor, škarpo. ::)

To dela tudi naša  ;D



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
čara, meni moja beaglica dviguje nogo od prve gonitve naprej...
In ja, to naj bi pomenilo, da je psica "dominantna".

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Magnum je začel dvigovati taco pri 7ih mesecih. Seveda se je prvič skoraj prevrnil.  :)



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Še dobro, da je vsaj sonce, če se že mraz noče umakniti






Petraaa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Pozdravljeni ljubitelji vizel! :)

Glede an to, da bom tudi sama v bliznji prihodnosti postala lastnica the precudovite pasme sem se vedno v dvomih glede spola psicka in prosim za vaso pomoc! Torej vprasanje je samec ali samica? Nimam namena vzreje! V primeru psicke bi bila sterilizirana se bojim moznih posledic (urinarna inkontinenca, nagnjenost k debelosti...)v primeru samca pa me mnogi opozarjajo o moznosti agresivnega vedenja do drugih psov...Zavedam se da ima vsak spol svoje prednosti in slabosti ter da je veliko odvisno od individualnega znacaja psa in predvsem od vzgoje. Kaksne so vase izkusnje? Zakaj ste se odlocili za dolocen spol? So vase vizle sterilizirane/kastrirane?



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Pred Vizslo smo imeli samca (Labradorca). Za naslednjega psa sem bil prepričan, da bo samička (Labradorka), pa se nam je na koncu po spletu naključij (usodi?) zgodil Vizsla samec. Pri vzreditelju je k meni takoj pritekla ena samička, pa so vzreditelji rekli, da je že rezervirana. En samček (Magnum) pa je bil vseskozi pri mojem starejšem sinu. Sin je rekel, da definitivno rezerviramo Magnuma in tako imamo zopet enega prelepega prisrčnega samčka. Vsekakor nam ni žal. Čez nekaj dni bo star eno leto in je popolnoma neproblematičen. Z ostalimi psi ni težav, saj ni konflikten, če pa bi že lahko prišlo do težav, se raje sam umakne. Jaz ti svetujem, da ob obisku legla poslušaš predvsem svoj instinkt in psiček, ki ga boš izbrala, ti bo to vrnil z obrestmi.  :) :)



Zennie

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Živjo,

ali morda kdo ve za kakšnega vzreditelja, ki bo imel leglo v kratkem? S fantom sva namreč začela iskati vižlico:)



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
M leglo iz psarne Spirit of hunting je danes na 1. pomladni dan staro eno leto.  :o




frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Wiiii, naši malčki že 1 leto stari.  :D
Petra, da ti še jaz odgovorim. Imam psičko vižlo, sterilizirano pri 6 mesecih. Nobenih problemov z njo. Kot mladiček je bila najdebelejša  :D, zdej je pravi suhec (to so pač zelo aktivni psi, zato se za debelost res ne rabiš bati). Je res, da ima Meggie mogoče malce bolj moški karakter (če se lahko tako izrazim :) ), je malo trmasta, rada bi bila glavna, te hoče kej "okol prinest"  ;)  Ampak sicer pa zelo rada dela, se carta, rada je v bližini svojega vodnika... Mislim, da je vseeno kateri spol izbereš, na splošno v knjigah za začetnike bolj priporočajo psičke, ker naj bi bile malo bolj vodljive, ampak je res čist odvisno od psa. Mislim, da z vižlo ne boš imela težav v kolikor ji omogočiš dovolj gibanja in treniraš osnovno poslušnost.  :)
Lp



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Vse najboljše leglu M za 1.rojstni dan!!
frutika, še ti prilepi kakšno sliko Meggie :) Me zelo zanima kakšna je, saj je bila že od vsega začetka ko so se skotili, moja najljubša :)

Petraaa, glede spola, če vprašaš mene, ni neke bistvene razlike. Imamo oba- vižlo samca in vižlo samico- nobenih problemov z nobenim...  Če bo pa samec kastriran oz. samica sterilizirana, je pa sploh lažje... :)
Glede inkontinence...poznam dalmatinko, ki to ima...so rešili težavo z nekimi kapljicami...    Ampak to je ress redek pojav, glede na to, koliko psic je steriliziranih...
Glede debelosti: po sterelizaciji oz. kastraciji se psom hormoni malo "pomešajo", ponavadi imajo tudi povečan tek. Še vedno ga je potrebno hraniti normalno ali pa malo manj, če se začne rediti, pa potem ni težav. Če se pa giba dovolj, pa sploh ni problemov...

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Pozdravljeni ljubitelji vizel! :)

Glede an to, da bom tudi sama v bliznji prihodnosti postala lastnica the precudovite pasme sem se vedno v dvomih glede spola psicka in prosim za vaso pomoc! Torej vprasanje je samec ali samica? Nimam namena vzreje! V primeru psicke bi bila sterilizirana se bojim moznih posledic (urinarna inkontinenca, nagnjenost k debelosti...)v primeru samca pa me mnogi opozarjajo o moznosti agresivnega vedenja do drugih psov...Zavedam se da ima vsak spol svoje prednosti in slabosti ter da je veliko odvisno od individualnega znacaja psa in predvsem od vzgoje. Kaksne so vase izkusnje? Zakaj ste se odlocili za dolocen spol? So vase vizle sterilizirane/kastrirane?

Tudi pri samicah je znano že od nekdaj, da je velika verjetnost, da postanejo bolj žleht (moja je). Pa splošno slabši imunski sistem, slabše prenašajo cepiva (tudi nas je doletelo), slabša oz. občutlivejša koža/dlaka (japsi, tudi to imamo), zredi se hitro kot kvašeno testo, več spodbude rabi za gibanje z moje strani, ni več tako napaljena na igro, kot je bila prej, povečano tveganje za osteosarkom, ki je bistveno bolj zahrbtna oblika raka kot na seskih....

Pa sem si najprej mislila, da sem ena izmed redkih ki ima s kastracijo doprinešene težave z dlako, žlehtnobo, kilažo, občutljivost na cepljenje....čim komu omeniš s čim se spopadaš, pa ljudje kar na plan z vsemi tegobami.

Naslednjič kastriram samo v primeru resnih zdravstvenih težav (hude navidezne brejosti, gnojno vnetje maternice...). Preštudiraj + in - in se potem sama odloči.

Ja, lahko boš imela srečo in bo pseto čisto OK, je pa prevelik % tistih, ki imajo potem konstantne težave s psi in njihovim zdravjem/obnašanje...

In premisli ali si sposobna paziti, da ne bo prišlo do nenačrtovane oploditve-snubci in tudi samice so zelo iznajdljivi.

http://www.naiaonline.org/pdfs/LongTermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Evo slikce, točno na 1 rojstni dan  :) Sem se namučila z njimi odkar so novi spletni albumi...  :-\








Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
frutika, res je luštna!! :)

Evo še nekaj delovnih slik našega Dukca, ki je star že 7 mesecev :) Dela res perfektno, glede na svojo starost...Tako da sem zelo vesela, da smo vzeli iz tega legla, saj sta starša delavno res TOP, v lepoti pa tudi :)




Pa še video: http://www.youtube.com/watch?v=uJu77aNVC8c&feature=youtube_gdata_player

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Je kar cukrček, ja  ;D Me veliko ljudi sprašuje, kje sem jo dobila pa vsakemu z veseljem povem...   ;)
Duke pa tudi pravi lepotec pa veliiiiik že!  :)



Tasha.W

  • Gost
Pozdravljeni!
Kako je z vzrejitevlji vižle pri nas in v Evropi? Poznate kakšne dobre psarne? Iz katerih psaren pa prihajajo vaše vižle? :)
Hvala za odgovore
Lep pozdrav



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Na Madžarskem je še ena dobra psarna Skyrocket http://www.skyrocket.hu/

Malo pobrskaj po temi, so že napisane  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)