Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 386672

Tasha.W

  • Gost
Hvala :) Se bom danes še bolj poglobila ;)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Živjo,

Evo video Dukovega očeta pri delu: http://www.youtube.com/user/magyarvizslas?feature=watch
Upam, da bo te dobre gene in lovske zasnove podedoval po njem! :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Je kdo mogoče iz Zasavja tukaj? Ena kolegica ima vižlo in rabi par napotkov glede razstave in stoje.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Nisem iz Zasavja, ji pa lahko vseeno pomagam... Vižel se razstavlja zelo malo...(nažalost) :-\
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0

vizionar

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Pozdravljeni,
Sporočam Vam, da imamo leglo vižlic skotenih 30.5.2012 blizu Zagreba. Na voljo je še ena samička in 4 samčki.
glede staršev pa takole:
"majka je šampion Hrv u ljepoti, titula ChHR, položen ispit rada u polju tip B, a otac je šampion Hrv i BiH u ljepoti, titule ChHR i ChBiH, položen ispit rada u polju tip C. Točan broj pobjedničkih titula (CACIB, CAC, BOB)".
interesenti pišite na privat.

Lep pozdrav, Matija



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0



17 mesecev, 28kg



frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
O, zelo je lep in postaven!  :) Kakšen pa je kaj po karakterju?
Meggie vsi zamenjujejo za mladička. Še vedno na polno miga z ritko, kadar je vesela (skoraj vedno, ko se kaj dogaja). Večinoma je tudi vesela vsakega, ki bi jo pobožal. Če pa ji kdo ni všeč zna tudi hitro pokazat z renčanjem in lajanjem. Kar huda, čeprav ne zgleda. ;)


Evo, ravno iz morja, tako da slikca čist sveže od tam :) (17 mesecev, 20kg  ;) )



Petraaa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Lepotca Meggie in Magnum :) :) Magnum ima cisto ockove oci :) Koliko imajo vase vizlice kaj plecne visine??



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
O, Meggie je zelo lepa! Kar se Magnumovega karakterja tiče: Na splošno je zelo priden in neproblematičen. Ukaze, kateri se pa njemu zdijo 'neumni', je pa enastavno treba ponavljati oz. povišati glas in vztrajati, da naredi kar hočeš od njega. Je pa neverjetno aktiven. Prav nič ga ne utrudi. S sinovoma teče ob kolesu ali pa ga vzameta s seboj na tek. Ko pride domov, pa popije malo vode, vzame Konga in hoče, da mu ga mečeš. Pred agresivnimi psi se enostavno umakne, sicer je pa zelo vesel vsake družbe. Vse, ampak čisto vse ga zanima. Najboljše je pa to, da tudi če ga kaj zmoti (mačka, divji zajec, ...), se oddalji samo toliko, da te ima še v vidni razdalji. Na srečo! Aja, pa izgleda, da ima vgrajeno uro! Zjutraj in zvečer ti da +-15min, sicer začne s svojimi zahtevami po sprehodu in večerji. Tudi zajtrkovati je nehal (Sam od sebe. Enostavno nekaj dni zapored ni pojedel zajtrka, pa čeprav si mu ponudil nekaj novega) tako, da sedaj samo večerja, pa kakšen majhen priboljšek čez dan (sočna kost, salama, sir, sadje).
Da odgovorim še Petriii in ostalim, ki so me to že spraševali: Magnumova plečna višina je 64cm. Se prav, čist taprav desc!



frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #550 : 01 September 2012, 17:57:28
Da najprej tebi odgovorim, Petra. Megi ima 58cm plečne višine.
Zelo zanimivo glede hrane. Megi bi pa pojedla res vse,vse kar vidi. Že tako dobiva briketov, pa to kvalitetnih, za 25kg psa + priboljške in kdaj kakšen dodaten mini obrok. Pa skos bi ona šeee... Pa dejansko ni hrane, ki je ne bi marala. Pa je pravi drobižek  ;D Glede gibanja pa isto - tečeva, greva s kolesom, tut na sprehodih je skoraj vedno spuščena in teka... Jes ji pravim kar hyper Megi, ker nima obstanka (stalno išče pozornost). Če jo kakšne pol ure res vsi ignorirajo, potem se mogoče umiri in gre spat  :) Ta pasma je res čist po mojem okusu  ;D



samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 17 September 2012, 11:18:18
Malo vmes kar tako - simpatična in zelooooo živahna vižlica, ki je mojega psa čisto presenetila (mu je pa bila všeč, seveda)










Petraaa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #552 : 19 September 2012, 12:41:56
No pa da še jaz predstavim mojega vižleka starega 4 mesece z imenom Gyurkovari Becses ali po domače Lux, ki prihaja iz odlične madžarske delovne psarne Gyurkovari - http://www.gyurkovari.hu/



*Gina*

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 19 September 2012, 13:06:09
http://www.youtube.com/watch?v=WZzW89vmFdw&feature=share

Bliski, kradljivec :-)))

Drugače se pa ima fajn, to poletje je bil zelo aktiven od 20km tur s kolesom (seveda jih je on naredil neprimerljivo več  ;D) do nekajdnevnega izleta peš ob kolpi, pikniki... Pasje družbe ogromno, ter seveda HRANE  :D (če jo je pa premal, pa že zrihta, da je večja porcija  :P)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 21 September 2012, 18:20:19
Sori, sam tole se pa men res ne zdi niti malo smesno. A ni na tleh razbit kozarec na keterem se lahko pes prav nemarno poreze?! Pa plinski stedilnik po katerem tacain komot kaksen gumb obrne? Pa prasek za posodo?

 ???



tannna

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #555 : 27 September 2012, 19:49:09
Pozdravljeni
Letos poleti sem na morju videla vižlico in se seveda zaljubila.
Prebrala sem kar nekaj strani vaših pogovorov in porajajo se mi vprašanja. Upam, da se bo našel kdo, ki bo mi lahko odgovoril nanje.

-glede na to, da so vižlice lovski psi, nekateri navajate, da so tudi super družinski psi, me zanima kako se razumejo z drugimi domačimi živalmi, predvsem s perjadjo, ki je že pri hiši. Ne bi si namreč želela, da vižlica polovi naše race.

-nekateri pišete, da so hiperaktivni; kaj to pomeni glede sprehoda? je potrebo s kolesom vsak dan, da se utrudi? ni nikoli na miru in ves čas po malem aktivno išče kontakt (kot border collie)?

-kaj menite kako bi se obnesla kot "terapevtski" pes, kjer naj bi sledila ukazom, ubogala, se cartala, nosila žogico, potrpežljivo čakala (tako na zlatoprinašalski način)?

Hvala vsakemu, ki bo mi napisal kakšen komentar.

Zanima me še ali je mogoče kdo iz Mb ali okolice, ki ima vižlico ter bi bil pripravljen, da se srečamo na kakšnem srehodu?

Pa še to: kje najdem prihajajoče razstave in srečanja, kjer bi si lahko vižlice ogledala še v živo.

Hvala vsem za pomoč.
Lep dan.



frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Pozdravljena Tannna.

Ti bom pa jaz za začetek odgovorila  :)
Megi je sicer moja prva vižlica, ampak mislim, da so si več ali manj zelo podobni po karakterju. Z njo se ne ukvarjam z lovom, tako da glede tega vprašanja nimam izkušenj in ti ne morem zanesljivo odgovoriti. Lahko ti povem, da Megi sicer veliko voha, rada tudi poje stvari s tal :-\ ampak se mi ne podi za drugimi živalmi (niti pernatimi) ali pa se vsaj na ukaz takoj vrne. Je pa res, da so ji ptičke in tudi muhe zelo zanimive in lahko ima tudi po več minut prežo na njih.  :) Mislim, da če bi vižlo naučili, da mora sprejeti in ne loviti račk, sploh ne bi bil problem.

Rada ima aktivne sprehode - tek, rolarji, kolo, hoja v hribe... Ampak recimo zjutraj pred službo jo peljem tudi samo na vrvici, kjer mora hoditi ob meni in ne more tekati in je tudi to dovolj do zgodnjega popoldneva. Potem tačas mirno počaka v boksu, laja ne. Pozornost išče ja, všeč ji je da se kaj dogaja. Ampak ko vidi, da se ne boš ukvarjal z njo (noben družinski član ali gost), se bo ulegla in dala mir.

Mislim, da bi bile vižle super terapevtski psi (tudi sama razmišljam o podobnem), seveda pa je odvisno tudi čisto od posameznega psa, kako se odziva na določene skupine ljudi. To tako preverijo pri društvih in ti dajo priporočilo s katero skupino ljudi naj dela tvoj pes. Vižle zelo rade sledijo navodilom (včasih bi radi naredili vse naenkrat, zato jim moraš dati dovolj časa- pametni so pa zelo), rade se cartajo, ponavadi imajo rade tudi tuje ljudi (Megi, vsake tolk kdo ni všeč, samo če jo potem poboža, je tudi vredu) in se pustijo cartat. Ampak predpogoj je, da jim zagotoviš dovolj gibanja.

Upam, da sem ti kaj pomagala. Drugače pa, jaz sem iz okolice Celja, če boš kdaj v bližini, se lahko zmenimo za sprehod.  ;)

Pa še ena slikca Megi  ;D



tannna

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Frutika, hvala za komentar. Kar dobro si mi odgovorila na vprašanja in zdaj še malo bolj menim, da bi bila vižlica zame ;D
Hvala tudi za ponudbo za sprehod, morebiti pa se res pripeljem v Celje s tem namenom:)

Smem vprašati, kje si kupila Megi? Je iz domačih logov, iz Gorenjske? Sicer sem brala stare objave, vendar si nisem vseh podatkov dobro zapomnila.
Lp



frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Megi je iz Gorenjske, ja - Spirit of Hunting  ;) No, če se odločiš za obisk, mi piši na zasebno in se bova dogovorile.
Lp



viži

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Živjo!
Po prebiranju teme sem se odločila, da se vam tudi sama pridružim. Sem lastnica 9mesečne vižle po imenu Viži :D
Zasledila sem, da ste se v preteklosti že dogovarjali za skupne sprehode in me zanima, če je komu to še aktualno? Da se naše vižlice skupi mal znorijo :) Mi2 sva iz okolice Velenja, občasno je pa Viži tudi z mano v Ljubljani, kjer pridno študirava :)

Lp,
M



frutika

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
V decemberski reviji Moj pes je predstavljena pasma vižla.  :)
Viži, v Velenju imate še eno vižlico, katere lastnik je Koma.

Pa še ena snežna slikca, ko smo se ga tako razveselili :)




katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Tale vižlek je bil najden v Mariboru pri Dvorani Tabor in je v zavetišču za živali Maribor od 4.12.2012, star približno šest mesecev. Ga pozna kdo?




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Ce ni cipiran (ce ni rodovniski), potem je imela ena zenska iz Kopra letos steparsko leglo. Starost mislim da je tam tam.


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Zelo je lep. Ima rodovnik pa čip? Bi se hitreje dalo najti lastnike. Upam da reveža niso zavrgli sedaj pred prazniki, pa še ko je tako mrzlo veni.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0

Miklavž prinesel novo ovčko.  :)



isabellpap

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Tale vižlek je bil najden v Mariboru pri Dvorani Tabor in je v zavetišču za živali Maribor od 4.12.2012, star približno šest mesecev. Ga pozna kdo?



Pozdravljeni!!!
On ni bil najden, ampak je njega in še enega črnega kravžlastega kužka imel očitno en kloššar, ki ju je pretepal na Murkovi ulici in so ljudje pop!"%li in klicali policijo.. ta kuža je zbežal in so ga potem našli in ga hvalabogu odpeljali v zavetišče. Črnega so odpeljali k veterinarju, baje je samo ležal pri kareti in se penil.. do zavetišča ni prišel, tako, da so ga očitno zaradi poškodb uspavali. Klošarja je odpeljala policija. :'(



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Ojoj! Res mi ni jasno, kako lahko vzreditelji/rejci svojega mladiča prodajo komur koli brez slabe vesti... Samo da je denar :-X
Predvidevam da pes ni z rodovnikom, drugače bi bil gotovo čipiran...? Ali pač..
Upam da najde dober dom in pa aktivne lastnike!
Lep pozdrav

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Pozdravljeni ljubitelji vižlic!

Pred sedmimi leti nam je poginil koker španjel star 15 let. Takrat sem si rekla nikoli več psa, saj takšne bolečine, žalosti,... nebi rada doživela še 1x! Dokler....
Letos poleti so sosedje prešvercali iz otoka Pašman luškanega mešančka Jacka. Ker  se mu je takoj opazil lovski nagon, sem na netu raziskovala in odkrila pasmo Madžarska vižla, kateri je bil najbolj podoben. Takoj sem se zaljubila v to pasmo. Sledili so dnevi iskanja legla, prepričevanja moža,.... In evo, danes je peti dan z nami vižlica Tia, naša lubica kot ji reče mož.....Res je faca!!!



barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
evo pa še slikica z božičkom  :-*



Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0


Kakšen dan! Sonce in 40cm snega. Mega!  ;D