Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 385758

arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Na spletni strani zavetišča Maribor je objavljeno, da je vižlek Noel našel nov dom pri super družini. Zelo lepa novica  ;D

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


lejči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
   Živjo,

   Sem nova na forumu. In namreč zanima me če kdo pozna kakšno
   slovensko ali madžarsko psarno madžarskih vižel. :)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Pozdravljena, poglej na 16 stran te teme, imaš naštete 3 psarne, eno slovensko in 2 madžarski ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


lejči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
   
     Hvala za pomoč  ::)
     Kar sem sama našla psarn ni bilo nobenih spletnih strani na googlu. :(



lejči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
 
     Nobene nažalost googl ne najden  :'(



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
lejči, verjemi, vse se da najti. Poglej pod eurobreeder, tam imaš ogromno psarn.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


lejči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0

     Hvala za odgovor ::)



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Lastniki vižel..prebrala sem celotno temo ampak se mi zdi da nečesa nisem zasledila. Pri opisu pasme piše, da sploh nima vonja. Pa me zanima, če to res drži in kako je kaj z nego? Koliko dlake odpada nasplošno in v času menjavanja? In pa kaj uporabljate za nego? Gumijasto rokavico....(predvidevanje...).  :)

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Jaz lahko vsaj za našega potrdim, da nima nobenega vonja. Tudi od jeseni, ko je v hiši se ga sploh ne voha (niti, ko se vrne z deževnega sprehoda). Ugotovili smo tudi, da če že je vonj, da to ni vonj psa, ampak je to vonj ovratnice (če uporabljaš tekstilno). Ravno sedaj, ko so zunaj nezimske temperature je v hiši nekaj več dlake, ampak vsega skupaj za eno 'mišje' gnezdece. Pač posesaš in to je to. Nekoliko več jo je spomladi, ampak tudi ni nobenih težav. Mi za nego uporabljamo gumijasto krtačo in pa 'Viledo'. Dejansko je Vižla povsem neproblematična za vzdrževanje. Za lepo dlako pa mu k hrani dodajamo 1-2x tedensko surov jajčni rumenjak (obvezno brez beljaka) in malo olivnega olja.
Glede na vse veselje, ki ti ga da Vižla, je vse delo z vzdrževanjem in pospravljanjem, malenkost.  :)



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Magnum hvala za odgovor  ;). Mene osebno "vonj" psa sploh ne moti, ampak če živiš z ljudmi, ki pa imajo očitno poseben nos glede vonja, pa je to malo drugače, zato sem to vprašala.   :D

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
ooj,

ima kdo kaj izkušenj z zdravljenjem vnetih očk. Veterinar pravi da še ni tako hudo pa tudi ker je še naša Tia tako mlada, še ne bi zdravili z antibiotiki, zato bom sama poskusila s fiziološko raztopino (baje kamilice niso ok ???, čeprav smo včasih vedno zdravili vnetja z njimi).

Barby



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
barbi.tjas, jaz sem imela velike probleme z vnetjem učk pri moji beaglici... Niti pri antibiotikih ni bilo izboljšanja...vleklo se je sigurno vsaj pol leta! Zdaj je ok. Dobro je res čimveč izpirati z fiziološko ali Visine kapljicami (za ljudi). Jaz sem ji občasno umila tudi z razredčenimi kamilicami...

Glede vonja...Z fantom imava v stanovanju 3 pse (2 beagla in vižlo) pa noben pes nima vonja... Kar se dlake tiče, beaglom veliko bolj izpada kot vižli! Je pa še vseeno vsake toliko časa potrebno psa temeljito skrtačiti in takrat gre ven dlake za celo smetišno! :) Krtačim pa z krtačo Zoom-Groom od Konga, ki je zakon za kratko dlako!

Želim vam srečno novo leto 2013!




(Nekaj mladičkov v psarni Spirit of Hunting je še vedno na voljo! Za več info. me kontaktiraje na ZS)

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Larra najlepša hvala za odgovor, očitno morajo to "dat skoz", tak kot otroci, pol pa bo ok. Tudi jaz želim vsem vse lepo v novem letu in veliko užitkov s kosmatimi prijatelji.



lejči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0

    Vsem vam želim srečno 2013 in veliko uživanja z kosmatinci. :)  ;D

    Zanima pa me še če mora madžarska vižla nujno imeti lovske izpite da se lahko raztavlja??



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odvisno od starosti psa  :)
Mladinski šampionat lahko pes dokonča brez katerega od lovskih izpitov, za "odrasli" šampionat pa potrebuje mislim da vsaj en naslov v razred delovni, za katerega potrebuje (pri vižlah) opravljeno širšo poljsko preizkušnjo (špp).
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


lejči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0

      Hvala za odgovor!!  ::)  ::)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
lejči, boste kaj razstavljali? :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Bratranec ima registrirano psarno te pasme, ima pa samo eno psičko uvoženo z madžarske. Letos so imeli leglo in 2 samčka sta še na voljo (sta bila rezervirana da gresta v ZDA pa se žal ni izšlo).
Slikice so na bolhi, tako da bom prilepila link:

http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/psi/pasemski-z-rodovnikom/madzarska-vizla-kratkodlaki-pticar-1284156791.html?aclct=1355260200

Sicer nimam pojma o tej pasmi, ampak naj bi bila perspektivna mladička :)


lejči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0

    Larra trenutno še nimam Madžarske Vižle sem pa odraščala z vižlama s samčkom in s samičko.
    Sta pa se uporabljala za družinska psa in pa za lov in morem rečt, da so v tem res odlične.
    Pa karakter majo res ful dobr. Pa men osebno so med usemi fci skupinami najboljši ptičarji.
   Jaz imam pa psičko Belo, ki je pasme cavalier king charles spaniel je pa nažalost brez rodovnika.
    Morda kdaj pride na  dom čez kakšno leto še kakšna vižlica , če bi jo pa imela pa bi se tudi raztavljala.
   



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Na CACIB Ljubljana je prijavljenih oba dneva 9 vižel (kar je zelo veliko!), tako da lahko pridete pogledat :)
Mi bomo tam v soboto. ;)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
O bomo prišli pogledati :)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


koruza

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Pozdrav, pozdav!  :)

Nova na forumu, celotno temo prebrala že vsaj 6x in se pripravljam na življenje z vižlico. Se je najavila, da pride spomladi.. :)
No, hvala vsem za te informacije, ki sem jih mimogrede pobrala, ko ste se pogovarjali.. Bom sodelovala, ko bo akcija! :)

koruza




Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Čestitke! :)

Neuradna (beri: naključna) srečanja so pa na Rožniku (LJ, ne vem, od kod si ti)... midva tam skoraj vsakič srečava novo vižlo. ;)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Zennie

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Živjo,

tudi jaz sem nova na forumu, čeprav ga v bistvu spremljam že kar nekaj časa. S fantom imava 10 mesečnega samčka, je najin prvi pes in moram priznat, da je kar izziv ;D
Živimo v Ljubljani in me zanima, ali ima kdo kakšno idejo za kakšen daljši sprehod tu okoli? Ker dejansko nisva iz Ljubljane, ne poznava veliko primernih krajev (razen Rožnika npr.) :-\ V bistvu bi bilo super, če bi ga lahko na sprehodu imela spuščenega, neprivezanga, torej da ni veliko ljudi okoli...

Hvala!:)



koruza

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Čestitke! :)

Neuradna (beri: naključna) srečanja so pa na Rožniku (LJ, ne vem, od kod si ti)... midva tam skoraj vsakič srečava novo vižlo. ;)

A je to namenjeno meni? :)
Če je, potem povem, da živim v Grosuplju, službo imam v Logatcu in nam bo Rožnik tako ali tako na poti.. Pesjanček bo pa potovalni in vedno zraven, itak - ima že rezerviran prostor za košaro pod mizo v pisarni.. :)



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
A je to namenjeno meni? :)
Če je, potem povem, da živim v Grosuplju, službo imam v Logatcu in nam bo Rožnik tako ali tako na poti.. Pesjanček bo pa potovalni in vedno zraven, itak - ima že rezerviran prostor za košaro pod mizo v pisarni.. :)

Ja. Pa vsem ostalim. ;)

Zennie, ne vem, midva z Bartom hodiva zadnje čase na Rožnik, prej sva pa na Rašico. Ampak greva večinoma dopoldne, ko je na splošno manj ljudi (čeprav je na Rožniku vseeno kar gneča) pa tudi vedno ga pokličem, ko vidim, da se kdorkoli bliža. Primem, da gremo en mimo drugega, potem pa spustim brez besed. Je že kar vajen tega, čeprav se mu vidi, da ni prav za to. On bi šel vsakega pozdravit in pogledat, če ga bo mogoče prečohal. :D

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Oj,

malo da se oglasim po kratkem premoru...Imam pa spet eno vprašanje ??? Našo Tio hranimo z briketi royal canin junior maxi vendar jih naenkrat ne mara več. Baje bi naj bili krivi zobki  (stara je tri mesece), zato sem jih namočila z vodo pa še vedno nič. Da je vsaj nekaj pojedla smo ji zraven briketov zmešali konzervo Pedigree, včasih zelenjavo in riž, makarone...Seveda pa kakšen priboljšek je tudi pado ;D Opazili smo tudi, da ima po telesu rdeče hrapave izpuščaje. Veterinar je rekel da je od hrane, vendar od katere ??? Ali ima kdo podobne težave, ali naj menjam brikete, ali   ???



Zennie

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
barbi.tjas, mi smo tudi imeli težave s hrano, ko je bil naš 3-4 mesece star. Sicer ni imel izpuščajev, je imeli zelo suho kožo, ornk prhljaj. In na sploh ni hotel jesti briketov, bil je brez nekega apetita oz. je jedel, ko je bil že res lačen. Takrat smo zamenjali hrano, koža se je čisto pozdravila, apetit pa se mu je tudi povrnil:P



barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Zennie hvala za tako hiter odziv,
bomo tudi mi menjali hrano, pa da vidimo kaj bo! Katero hrano ste uporabljali prej katero pa zdaj?



Zennie

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Ne spomnem se, katero tocno smo imeli takrat. Potem smo menjali na Taste of the wild, vse je super. Bomo pa zdaj spet menjali oz. malo kombinirali - vaje delamo kr na brikete in mu bodo novi bolj disali;)

a ima kdo izkusnje s tem, da njegova vizlica ne mara manjsih psov?:) Moj se kr neki vsaja na pse majhnih puhastih pasm...Ne vem, ali je to povezano s kaksno slabo izkusnjo (ko je bil majhen, ga je en sosedov mini pekinezer okol naganjal) ali pa s tem, da je ze po naravi malo bolj dominanten:/ vsekakor skrajno neprijetno - tudi ce ni zmeri moj kriv, je ful vecji...ah ja.