Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 385590

barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
aha hvala, no danes je bila očitno že precej lačna, da je za večerjo pojedla kar nekaj briketov, ja, vztrajat bo treba pa čeprav mi je hudo ko jo gledam in vem da je lačna...Navadno majhni psi "napadajo" večje, pri tvojem vižleku pa je ravno obratno ??? Majhni psi so navadno tudi bolj "glasni" pa lahko da ga to znervira, al pa mu enostavno niso všeč ker so mali in po vrhu še puhasti ;D



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Oj,

malo da se oglasim po kratkem premoru...Imam pa spet eno vprašanje ??? Našo Tio hranimo z briketi royal canin junior maxi vendar jih naenkrat ne mara več. Baje bi naj bili krivi zobki  (stara je tri mesece), zato sem jih namočila z vodo pa še vedno nič. Da je vsaj nekaj pojedla smo ji zraven briketov zmešali konzervo Pedigree, včasih zelenjavo in riž, makarone...Seveda pa kakšen priboljšek je tudi pado ;D Opazili smo tudi, da ima po telesu rdeče hrapave izpuščaje. Veterinar je rekel da je od hrane, vendar od katere ??? Ali ima kdo podobne težave, ali naj menjam brikete, ali   ???

Joj, kok je luštna Tia! :)

Tudi jaz ti svetujem, da menjaš brikete. Mi smo jih kar nekaj zamenjali, preden smo prišli do tapravih. Enih ne marajo, pri drugih so težave s kožo ali čim drugim,... vsak pes je drugačen, tako da je treba na začetku malo preizkušat. Upam, da hitro najdete take, ki jih bo z veseljem zmazala! :)

Citiraj
a ima kdo izkusnje s tem, da njegova vizlica ne mara manjsih psov?:) Moj se kr neki vsaja na pse majhnih puhastih pasm...Ne vem, ali je to povezano s kaksno slabo izkusnjo (ko je bil majhen, ga je en sosedov mini pekinezer okol naganjal) ali pa s tem, da je ze po naravi malo bolj dominanten:/ vsekakor skrajno neprijetno - tudi ce ni zmeri moj kriv, je ful vecji...ah ja.

Mi smo našega navadli, da se pred igro z malimi psi uleže, drugače jih je tepel s taco po glavi. ::)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Citiraj
a ima kdo izkusnje s tem, da njegova vizlica ne mara manjsih psov?:) Moj se kr neki vsaja na pse majhnih puhastih pasm...Ne vem, ali je to povezano s kaksno slabo izkusnjo (ko je bil majhen, ga je en sosedov mini pekinezer okol naganjal) ali pa s tem, da je ze po naravi malo bolj dominanten:/ vsekakor skrajno neprijetno - tudi ce ni zmeri moj kriv, je ful vecji...ah ja.

ja, jaz - z eno vižlo iz soseščine, čisto znori, ko vidi mojega, enkrat, ko je bila odvezana, je prav grdo napadla, sploh nisem pričakovala, ker smo v šoli srečali ene ful prijazne.  ??? Moj je bigl, na povodcu, tako da tudi vsiljiv ne more biti (ker so sicer vsiljivo prijazni)



barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Schnappi hvala, tudi tvoj Bart je pravi lepotec :-*! Ravno  danes smo bili pri veterinarju zaradi drugega cepljenja za kugo, pa seveda je pogledal tudi izpuščaje...Nabavili smo druge brikete (prej RC zdaj smo šli na Acano -riba-sadje -zelenjava) drugo pa vse vstran, pa da vidimo! :-\




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Lep, vidim, da imata z mojim Tegecem podoben okus za ovratnice :P.

Takole pa mi uživamo v vlečnih športih http://www.facebook.com/photo.php?fbid=455971297785393&set=a.455970917785431.95027.435535233162333&type=1&theater

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/



Zennie

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Ful lepe slikce, bom v kratkem tudi jaz kakšno slikco svojega objavila.

A je morda še kdo imel oziroma ima težave z vzgojo? ali sem samo jaz toliko nesposobna? :'( čez noč je vse pozabil vse, kar sva se naučila, uboga šele na kak 3. ukaz (npr. sedi, ...), zaganja se v majhne pse, laja kar na neke zadeve. Tudim se bit dosledna in vztrajna, ampak sem z živci čisto na koncu že...Res ne vem več, kaj naj naredim. A je možno, da je puberteta? Edino kar zaenkrat še zelo dobro velja je odpoklic, na ukaz čez vrata.

Pa saj ima tae enajstmesečnik tudi fine trenutke, ki odtehtajo slabe ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Ja to je pa tako obdobje, sem šla čez isto. Ampak važno je, da se dosledno nadaljuje z vzgojo. Se obrestuje. To obdobje pa tudi dokaj hitro mine, no vsaj pri nama je.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Citiraj
Ja to je pa tako obdobje, sem šla čez isto. Ampak važno je, da se dosledno nadaljuje z vzgojo. Se obrestuje. To obdobje pa tudi dokaj hitro mine, no vsaj pri nama je.

Se podpišem. Tud jaz sem norela >:( ko je od 9.meseca pa tam nekje do leta in pol (al pa raje do drugega leta) testiral moje živce... >:D Ampak z veliko potrpežljivosti pa doslednosti si res lahko kasneje obetaš krasnega psa. :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Zennie

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Uf, lepo je vedet, da je to normalno in da bo enkrat minilo ;D
Evo, tule je pa moj na snegu: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/775188_10151383608433729_966251169_o.jpg



barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
Zennie imaš pravega lepotca :-*! Uf, kaj še me vse čaka! ???

Smo na obisku, Tia pa spi, kultura pa taka :'(


lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
ja, jaz - z eno vižlo iz soseščine, čisto znori, ko vidi mojega, enkrat, ko je bila odvezana, je prav grdo napadla, sploh nisem pričakovala, ker smo v šoli srečali ene ful prijazne.  ??? Moj je bigl, na povodcu, tako da tudi vsiljiv ne more biti (ker so sicer vsiljivo prijazni)

Tudi na povodcu so psi lahko vsiljivi in gredo ostalim psom s svojim obnašanjem na živce (buljenje, fiksiranje, vlečenje, poskakovanje proti drugemu psu, nasplošno nemirnost, napetost). Ne vem pa kak je tvoj pes.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
ja, jaz - z eno vižlo iz soseščine, čisto znori, ko vidi mojega, enkrat, ko je bila odvezana, je prav grdo napadla, sploh nisem pričakovala, ker smo v šoli srečali ene ful prijazne.  ??? Moj je bigl, na povodcu, tako da tudi vsiljiv ne more biti (ker so sicer vsiljivo prijazni)

Moj se je v šoli igral z velikani, kot tudi z malimi. Načeloma ni problema edino res njegove velike tace hahahaha.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0

Petraaa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Magnum lepotec :)

Po novem lahko dogajanja v psarni Spirit of hunting spremljate tudi na facebook-u! Še 2 mladička iz letošnjega J-legla pa še vedno iščeta nove domove!


http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/385968_100238126832371_1474488131_n.jpg



Zennie

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Magnum je pravi lepotec, vižlek na tvoji slikci, Petraaa, pa tudi :-*

Mi pa zdaj z našim v šolo hodimo in ugotavljamo, da je kr potencial, da bo enkrat super priden kuža ;D



LacenS

  • Gost
Pozdravljeni!
Zanima me, če je normalno, da je pri skoraj 9 mesecih razlika med psicama iz istega legla-torej sestricama tako velika, da ena zgleda proti drugi kot, da je stara največ 4 mesece-je skoraj pol manjša in manj je je skupaj?
Kakšne pa imate kaj izkušnje z vzgojo?
Večkrat sem že prebrala, da znajo bit precej zahtevne za vzgojo. Meni se pa trenutno(psica je stara malo več kot 8 mesecev) zdi lažji karakter od moje šnavcerke. Odpoklic štima(sploh, če rečeš bolj ostro vse uboga), na sprehodih se dokaj drži človeka, nimam občutka, da bi jo nos "odnesel". Ali še to pride? :)
Hvala za odgovore.
lp



katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
8 mesecev še ni nič :)



LacenS

  • Gost
8 mesecev še ni nič :)
to ciljaš na vzgojo ali razvoj?-v smislu, da jo lahko manjša sestrica še dohiti?



LacenS

  • Gost
sicer se je že zgodilo, da je, ko so se s psi igrali začela renčat, ampak sem zelo ostro odreagirala, tako da zaenkrat je ok.



katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
ciljam na vzgojo :)

glede razvoja pa je odvisno tudi kakšni so starši, njihov razvoj, legla niso nujno enotna...



Spirit of hunting Vizsla

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
V leglu madžarskih vižel iz psarne Spirit of hunting, poleženih 25.07.2012, sta na voljo še samček in samička – JALA Spirit of hunting in JUNIOR Spirit of hunting. Gre za kombinacijo značajsko stabilnih in predvsem delovnih linij: Ajka Kranjčeva, HD-A,  pdb., ŠPP, 1xBOB (psica se ne razstavlja ampak uporablja pri lovu, kjer se odlikuje predvsem v vodnem delu in izredni želji aportiranja) in Hungária Champion Józsalaki Alfonz, HD-1,  4XRes.CACIB, 10XCAC, 6X exellent, 1x very good, 'Approved' qualification 116 points – excellent, Hunting test at age 6 months, 179/200 points, Autumn Working Exam I., Field and Water Trial II. Alfonz je izredno inteligenten, umirjen in vodljiv samec, ki je uporaben v vseh pogojih in oblikah lova.

Jala in Junior sta cepljena prosti steklini, dvakrat proti kužnim boleznim, razglistena,  tetovirana, čipirana, z EU-potnim listom za hišne živali in rodovnikom. Navajena sta bivanja tako v stanovanju (pozimi) kot zunaj v pesjaku (poleti), vožnje z avtomobilom in na družbo drugih psov. Junior je psiček manjše rasti (56cm) z izredno ljubeznivim, prijaznim in nežnim značajem je zelo navezan na vodnika in se od njega ne oddaljuje,  primeren tudi za družine z otroci. Jala je psička manjše rasti (54cm) z izrednim lovskim nagonom, dobrim nosom in želji po iskanju divjadi, vendar vseeno prijazna in ljubezniva.

Oba mladiča imata opravljeno Pomladansko zrejno preizkušnjo in telesno oceno:
Jala Spirit of hunting odl.,  PZP - 53/55 točk
Junior Spirit of hunting odl., PZP- 45/55 točk

Slika1: Ajka Kranjčeva
Slika2: Ajka Kranjčeva
Slika3: HCH Józsalaki Alfonz
Slika4:  HCH Józsalaki Alfonz
Slika5: Jala Spirit of hunting=črna ovratnica, Junior Spirit of hunting=modra ovratnica in prijatelj Lux

Informacije:
Psarna Spirit of hunting, 041-625-952, [email protected]

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/574904_100206993502151_433546851_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/528403_100208283502022_316259594_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/574746_100218556834328_1178716187_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/644253_100218580167659_1535194541_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/943437_141273329395517_1571136281_n.jpg




Magnum

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0


Jutranje poziranje



Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Kje pa ste vsi 'vizlarji'? Kar zamira tale tema 8). No jaz odstevam zadnje dneve do prihoda nase nove psicke, ki nas caka v psarni Kumska pri Juretu in Katji. Ker je to ze njihovo tretje leglo, je verjetno tudi kaksen kuza iz tega foruma od tam.? No, upam da mi boste stali ob strani ob vseh dvomih, s kateri se bom srecala na zacetku :-[

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


LAKI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Živjo Majolka,

tudi mi smo vzeli pri Katji in Juretu vižlo oz. vižleka Lakija. Naš je že drugi teden pri nas in ti povem da je krasen, zna že vprašat za lulat pa kakat, je ubogljiv, crtljiv edino s hranjenjem imamo še težave, ker je pri vzrediteljih papcal kar dobro (ker so lovci), pri nas pa bi ga radi hranili z briketi, vendar je trenutno to kar problem, ker mu ne grejo, tako da mu  je treba zdraven kaj skuhat. Brikete sicer je, vendar ga je treba pitat, ker jih iz skledice noče jest. No počasi se bomo že ulovili tudi glede prehrane.

To pa kar res drži, da je zelo rad v družbi, stalno bi bil z  nami in mi je kar težko, ko moramo zjutraj v službo in ga moramo pustit doma. No sedaj so otroci z njim, v septembru pa bo moral kar sam počakat, da pridemo domov, zato ga tudi zdaj že malo uvajamo in ga pustimo kako urico samega (pa je priden, malo pocvili potem pa se da v mir ali se zamoti s kako igračko).
mi smo iz Goriške, iz kje ste pa vi?

Napiši kaj, bomo v kontaktu!

Uživajte!



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Vidim da je vedno več vižlarjev na tem forumu ;)
Mi smo zelo zaposleni, zato se bolj malo oglašamo na forumu :) Ravno smo se dobro vrnili iz Splita, kjer smo bili tudi na razstavi CACIB Split. Prijavljenih je bilo kar 17 vižel! Naš Dukec je bil kar priden! V soboto pa je stal tudi na stopničkah, saj je zmagal v razredu delovnih psov lovskih pasem in zaključil tudi Hrvaški šampionat :o
Drugače pa zdaj te vroče dneve večinoma izkoristimo za plavanje, ko pa se bo zdaj malo ohladilo, pa bomo začeli z polnimi pripravami za jesenske preizkušnje in tekme tudi v lovski smeri ;)
Z Dukom sva začela tekmovati tudi v agilityu, ki se mi za vižle zdi zelo primeren šport za zaposlitev in zabavo :)
Pošlite še kakšne slike vaših lepotcev ;)
LP






Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)