Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 385631

vizsla26

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Looove animals:)<3
Larra, ves mogoce koliksna bo cena?:)

-----------------------
~love vizlas<3

http://www.youtube.com/watch?v=woV3NLAap4w vredno ogleda:)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Danes smo imeli novo slikanje mladičkov! Stari so že 16.dni (kako gre hitro čas...)

En samec je še vedno na voljo (več info na ZS ali kar na moj mail - [email protected]).

Tukaj je nekaj slik na dvignit cuker :P Več jih najdete v temi LEGLA na tem forumu.








LP, Lara

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
a deeeej no keri modeli  ;D ;D ;D to more bit cela 'drama' za vas ko odhajajo od doma :-\
kar se tiče plavanja - ji mečem tud v globoko vodo (celo brikete,  za katere bi se prodala), pa si premisli, čim ne čuti več nog na tleh ::) ne bi rekla da jo zebe, ker gre praktično v vodo do ušes  8)
ah, če bo hotla, bo že skočila na glavo :P

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Naši mladički so stari že 3 tedne!  :o
Včeraj so bili prvič zunaj in dobili tudi svoj prvi pravi obrok.
Nekaj slik za cuker dvignit, ostalo v temi Legla na tem forumu..





LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)



LAKI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Pozdravljeni,

doma imamo vižleka Lakija, starega eno leto, ki je sicer pravi cukerček, ubogljiv, crtkast, razgiban in živahen, me pa pri njemu nekaj moti, zato bi vas prosila za nasvet, če je kdo od vas imel podoben problem.

Dogodek se je zdaj pripetil že v drugo, zato sem malo zaskrbljena :-[...

Laki je po celodnevnem  pohajkovanju z nami (jaz, mož in otroci) počival in drmuckal na povodcu ob nogi mojega moža. Prvič, ko se je to zgodilo, je majhen otrok cca 2 leti star prihitel k njemu in ga hotel pobožat, nakar se je lahko grobo odzval, zarenčal in vstal. Seveda smo potem otroka odstranili, in uboga mamica se nam je močno opravičevala. ker je otrok iznenada prebudil psa...
V drugo je isto počival, ko se je približal oče s svojih fantkom (3 leta), oče je spraševal če ga lahko pocrtlja a med tem časom pa se je otrok že sam približal Lakiju in ga hotel pobožat, a je Laki spet zarenčal, vstal in ga potem skorajda hotel napasti.

Meni to ni všeč, bojim se, da bi se to lahko zgodilo tudi doma, ko so otroci sami s starimi starši in se igrajo s psom, ... no kjerkoli in komurkoli.

Zato vas prosim za nasvete, kje bi bil vzrok in kako te izpade popravit.

hvala, Neli



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Specemu psu naj vsi tujci dajo mir! Sploh otroci.

Otroka in psa je potrebno vedno imeti pod kontrolo! Za vse, kar se zgodi, so krivi starsi oz. skrbniki....

Če se ni doma kaj zgodilo, da ima pes odklonilen odnos do hiperaktivnih psov, mu je to naredil otrok, ki je priletel v njega, ko je spal. (Psa je šokiral, prestrašil...) Take stvari lahko psu ostanejo za vedno.

Se enkrat: specega psa tujci naj ne bozajo, naj ne silijo vanj... ostalo mora potekati po pasjem bontonu. Na internetu se najde veliko, sicer pa vprasajte v pasji soli, katero obiskujete.

Tudi v šoli vam naj svetujejo, kako vaditi, da bo pes imel rad otroke oz. da jih bo povezal s cim dobrim. Do tocke, ko vam bo to tocno jasno, pa ne pustite nobenemu tujemu otroku v psa. Pa vedno dajte tocna navodila starsu, kako naj s svoim otrokom se priblizata vasemu psu (po navodilih , ki jih boste dobili v pasji soli).


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Za dobro psa in vas samih ne spuščajte tujih otrok k vašemu psu, saj nikoli ne veste, kaj se bo zgodilo, saj so otroci zelo nepredvidljivi (sploh če se na znajo obnašat v družbi psa in silijo vanj).
To vam pišem zato, saj se je ravno to zgodilo pri našem Duku! Prej se je z tem otrokom normalno igral, mu prinašal igrače...ko smo bili v odhodu (pes je bil na povodcu, kjer se ne more umakniti, pa še utrujen povrhu) je otrok pritekel in sem mu obesil okrog vratu. Od takrat naprej imam težave z otroci saj se jih zelo boji in nanje renči... Zdaj ko smo imeli mldiče in so k nam hodili tudi otroci se je ZELO izboljšalo in je v njihovi družbi čisto sproščen in se z njimi normalno igra. Ko pride spet tud otrok je enako..
Veliko sem delala na tem da so ga otroci hranili..najprej metali brikete po tleh, potem in roke in z njim delali trikce, ki jih ima rad.
Vse to je otežila tudi moja živčnost, saj mu prej nisem zaupala in sem psa raje odstranila oz. preprečila, da bi prišel v stik z otroci...

Tako da...OBVEZNO pes in otrok VEDNO pod nadzorom!

Lp

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
https://www.dropbox.com/sh/vaius9e4iv4ybj2/AADBW3E30Z2xl7aa6_L3JP7wa

Živjo vsi :)
Ker vem da je največ ta pravih vižla fan-ov prav tukaj, javljam naprej vam. Po pomoti sem iz tujine naročila 2 enaka puloverja s kapuco,   primeren izključno za lastnice vižel. (Glede na barvo, velikost in napis na njem). Velikost je M, pulover (rahlo podložen s flisom) in tisk je zelo kvaliteten. Barva viola - pink. Cena 60 €.
Slikce na zgornjem linku, info na ZS.

lp



I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


LAKI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Hvala vsem za nasvete, bomo bolj pazljivi in več delali na prilagajanju na otroke.

 :-[



miham

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Živijo,

sam sicer nisem lastnik psa (kateregakoli) imam(o) pa ga željo nekoč imeti (predvsem, ko bodo pogoji primerni). Pasma Madžarska Vižla po prebranem in videnem (na spletu) se mi/nam zelo dopade. Čeprav pa je do lastništva psa najverjetneje še vsaj leto dni ali več let, bi prej vseeno radi spoznali ali videli kakšnega v živo. Zanima me ali je kakšen lastnik Vižle v Ljubljani, da bi se morda kdaj lahko dogovorili, da bi ga/jo v živo videli (če ne, se bomo seveda zapeljali tudi izven Ljubljane  :)  )

Hvala



DinaDina

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
miham...
če boste slučajno kaj na obali, v Portorožu, lahko vidite našo Dino :) stara je 11mesecev in je prepridna :) lp,
Sara



miham

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
@DinaDina
Hvala. Če bomo tam, se prej javim. :)



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Jaz se pridružujem @miham sporočilu, le da iščem prijazne lastnike iz Maribora ali bližnje okolice, ki bi si bili pripravljeni vzeti malo časa in predstaviti vižlico :)

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
miham jaz sem iz Trzina, imam pa samčka doma. Če bi ga želel videti v živo sporoči

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


barbi.tjas

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • tia
No končno se spet tukaj nekaj dogaja.... ??? :D
Arči mi pa smo iz Sl.Bistrice pa gremo včasih tudi s Tio v MB, pa če ti ni še noben predstavo vižlice
se lahko dobimo da vidiš kaki cukrčki so to :-* 




Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
kako neaktivni smo vižlarji ns forumu... Smo pa verjetno precej bolj na terenu :P
eno zadevo imam za vas za pokomentirat, če je kdo imel kakšno podobno izkušnjo: Lu je namreč v zadnjem tednu začela precej bolj mahat (stresat) z uhlji in sva danes šli na veterino. Diagnoza: "napad" kvasovk  :'( Skratka, pride menda od vlage in tega k**** dežja non stop... naredili pregled in temeljito čiščenje sluhovodov, zdaj pa imava 10 dni terapijo in ji moram 2x dnevno injecirat zdravilo... nimam najmanjše ideje kako bova to prakticirali, glede na to, da smo jo danes trije držali, jokala in cvilila pa kot bi ji nohte dol vlekl 8) Veterinar je rekel, da to popolnoma nič ne boli, ampak da je pes pač eden od tistih "pasjih panikov"  :o Sicer pri normalnem čiščenju uhljev dejansko uživa in kar gode zraven. .. tele operacije pa res ne vem jasno se bom lotila ??? no, mogoče že jutri javim ko bo prvi preizkus za nama ;)

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Verjetno ji je izredno zoprno. Poskusi prej tudi zdravilo malo ogret na telesno temperaturo, mrzlo je v ušesu zelo neprijetno.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Kaj pa ko ušesa čistite, ne uporabite tekočine? Ali pa morda druga struktura pri zdravilu. Upam, da bo čimmanj komplikacij in da bo hitro minilo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Ko čistim, dam tekočino na vato in ni direktnega vnosa, ker se malo vpije. Res ji nikoli nisem nič vlivala v uho prej - mogoče bi mogla, pa ne bi prišlo do tega. Skratka, kot sem si mislila, že navsezgodaj zjutraj - cela drama 8) Sem zašvicala kot ob prvem dojenju in previjanju  ;D
In sva šli popoldan nazaj na veterino. Danes je moral še vet uporabit vse svoje trike... skratka, jutri greva nazaj, pa pojutrišnjem še enkrat pa... Bo Božič tukaj 8)

no, v glavnem da iztrebimo ta  >:( kvas

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Joj te naše vižlice. Pri meni sicer dovoli, ker mu tekočino kar vlijem, čeprav mi je veterinarka rekla, da lahko tudi zgolj z vlažnimi robčki za dojenčke pucam, da ne bo nič narobe.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Mene čisto akademsko zanima, če vižle res ne smrdijo? Na dogs101 sem slučajno zasledil, pa me zanima če je res  :) So mi pa super lepi psi, takoj za polarci :D!



Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Mene čisto akademsko zanima, če vižle res ne smrdijo? Na dogs101 sem slučajno zasledil, pa me zanima če je res  :) So mi pa super lepi psi, takoj za polarci :D!

 :'( ne vem čist točno kaj naj si mislim pri temle  ::)
Načeloma imajo dejansko manj vonja kot dolgodlaki nemški ovčar po dežju ;D Imajo pa vse pasme nek "svoj vonj". Če je pes ustrezno higiensko oskrbovan, noben ne smrdi.

Aaammm... Saj ne boste zbirali psa glede na vonj,  a ne.? :-[

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Joj te naše vižlice. Pri meni sicer dovoli, ker mu tekočino kar vlijem, čeprav mi je veterinarka rekla, da lahko tudi zgolj z vlažnimi robčki za dojenčke pucam, da ne bo nič narobe.

Tud jaz se včasih poslužujem vlažnih otroških robčkov, ampak v temle primeru menda ne bi blo dovolj, ker so kvasovke "zasedle" tudi del sluhovoda, do kamor ne seže roka / prst. Tako da ni druge,  kot da se kregamo in švicamo še par dni.  ::)

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
:'( ne vem čist točno kaj naj si mislim pri temle  ::)
Načeloma imajo dejansko manj vonja kot dolgodlaki nemški ovčar po dežju ;D Imajo pa vse pasme nek "svoj vonj". Če je pes ustrezno higiensko oskrbovan, noben ne smrdi.

Aaammm... Saj ne boste zbirali psa glede na vonj,  a ne.? :-[

Aha , no to sem mislil :) ne nameravam sploh kupit še enega psa, samo tako iz firbca me je zanimalo :P



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Ce pes zivi s tabo v stanovanju, je marsikomu lahko pomembno, da nima vonja oz. da ga ima cim manj (moji psi disijo po posteljnini, dokler se v cem ne povaljajo oz. dokler ne grejo plavati v kaksno vodo (potemi majo vonj po tisti vodi) - nato pa spet po samponu oz. vodi (ce je bilo valjanje "uspesno") - le 2 psa, do sedaj, sta imela vonj (ena se ima, eden je pokojni) - in je kar motece, ker ni vazno, koliko truda vlozis, bo se vedno imel vonj... Zato si dolocenih pasem ne bi omislila (ne le NO, tudi med lovskimi pasmami se najdejo bolj disece pasme...).


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Za vižlice bi rekla, da res nimajo posebnega vonja, pa še hitro se jih umije in posuši :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majolka

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Evo poročilo :) Nekako mi uspeva dajat zdravila s pomočjo priboljškov, čeprav gre verjetno pol mimo  :-\ Upam da vseeno prime, rezultat je že boljši in tresenja z ušesi je vedno manj. Mogoče se informacija, ki bi koga znala zanimat:  spomladi sem za psa nardila zavarovalno polico in na račun tega bojo v tem primeri tudi stroški zdravljenja precej nižji - vse kar je nad 25€, mi zavarovalnica povrne.
lp

I always listen ' I love you too ' from my dog, even if I didn't say 'I love you'... ♡


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Koliko pa daješ na leto?



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Kje pa ga mas zavarovanega?