Vneta koža

*LuNa* · 11172

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 26 Julij 2006, 22:05:48
Ima mogoče kdo izkušnje, koliko časa se zdravi vneta gnojna koža?
Luna si je uspela spraskati kožo pod ušesoma (najbrž zato ker je imela vneta ušesa, ki pa so že pozdravljena) in zarad vročine in vlage so se naselile bakterije in vnetje se kar širi. Zdaj ima pod obema ušesoma veliko gnojno področje, smo na antibiotikih, večkrat dnevno moramo čistiti kožo.
Bodite pozorni, če se bodo vaši psi praskali in si naredili ranice, ker se to lahko hitro razširi v veliko gnojno področje, ker so razmere (vročina in vlaga) več kot ugodne.

+1

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 26 Julij 2006, 22:10:41
Odvisno od tega kako velika je rana in kako globoko je vnetje. Zna bit tecno in dolgotrajno, sploh ce se pes vmes praska, zmoci ali zlize (ce je na takem mestu, da se lahko). Ce gre vse po planih, se lahko pozdravi tudi v kaksnem tednu.
S cim pa cistis? Betdin bi bil drugace kar ok.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 27 Julij 2006, 07:13:52
Mogoče bi bilo dobro, če imate doma ovratnik da ji ga daš gor. Saj vem da je kruto, samo tako ne more dodatno poslabševat zadeve. Pa še ti ji lahko sproti "čistiš", če se to da.  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #3 : 27 Julij 2006, 09:15:38
Tudi pri nas smo se letos zaradi " idelanih vremenskih razmer" >:( soočili z vneto kožo.
Ni sicer tako hudo kot pišeš ti, je pa tisti del podgrline, ki je non stop vlažen od slin in pitja vode, dobil na koži rdečo barvo in ta vlažna koža smrdi.

Rešitve:
- večkrat dnevno najprej obriši čimbolj do suhega poškodovani del, nato ga polij ali obilno namaži z v vato namočen jod Betadine
- večkrat dnevno najprej obriši čimbolj do suhega poškodovani del in vtri v kožo dezinfekcijsko tekoče milo ( ne vem, kako se reče, je rdeče barve, dobiš pri vetu ), pusti cca 10 min, nato izmij in kožo čimbolj osuši
- odlična varianta je tudi  pranje/mazanje poškodovanega dela z nerazredčenim Skinmansoft tekočim milom od Ecolaba ( dobiš v spec. trgovinah, npr. Sanolabor ), sicer se ta zadeva uporablja za kirurško dezinfekcijo rok, uničuje vse vrste bakterij, glivic,...

+1


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 27 Julij 2006, 09:47:11
- večkrat dnevno najprej obriši čimbolj do suhega poškodovani del in vtri v kožo dezinfekcijsko tekoče milo ( ne vem, kako se reče, je rdeče barve, dobiš pri vetu ), pusti cca 10 min, nato izmij in kožo čimbolj osuši


Plivasept.

Lp nina



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #5 : 27 Julij 2006, 09:52:19
Yes! hvala, ninci


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #6 : 27 Julij 2006, 10:35:25
Jaz naše pse umivam s plivaseptom sedaj poleti, ker se jim pojavljajo hrastice po koži. In rdeče pikice po trebuhu. To je vse zaradi vročine ter vode (pač niso vsi potoki čisti in psi imajo očitno malo bolj občutljivo kožo). Plivasept pa ranice dezinficira in hitreje izsuši. Je pa na tem forumu že odprta tema o tem šamponu.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #7 : 27 Julij 2006, 10:43:00

                 oJLA1

    To se je na obeh licih naredilo moje mu psu. Jaz to dnevno cistim- odstranim kraste in gnojcek spodaj. To se mora odstranit vsak dan vsaj 2-3 krat.  Potem pa namazem z eno kremo iz Svice- tukaj se dobi The Tree, ali pa z jodom.
  Sem pa slisala, da plivasept dela cudeze  :D :D

  Cao-Slavi



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #8 : 27 Julij 2006, 10:46:18
                 oJLA1

    To se je na obeh licih naredilo moje mu psu. Jaz to dnevno cistim- odstranim kraste in gnojcek spodaj. To se mora odstranit vsak dan vsaj 2-3 krat.  Potem pa namazem z eno kremo iz Svice- tukaj se dobi The Tree, ali pa z jodom.
  Sem pa slisala, da plivasept dela cudeze :D :D

  Cao-Slavi

Res jih dela. Zadnjič je imel Atos en rdeč flek, niti ni bilo gnojno, samo razdražena koža. Sem enkrat nanesla in sprala in je drugi dan že skoraj izginilo.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #9 : 27 Julij 2006, 15:50:04
Spiram ji večkrat dnevno, sigurno 5-krat, tako da se je že kar navadila na to "obveznost". Se mi zdi, da se je sedaj vsaj širjenje ustavilo (po 1 dnevu zdravljenja) in da bo šlo boljše naprej. Mi je pa veterinar dal neko zadevo, ki se zazredči z vodo in potem spira (mora pa bit neko razkužilo, ker malo peče).
A Plivasept se dobi tudi kje drugje a samo pri veterinarju?

Sej se zdim kar smešna sama sebi, da ne vem kaj uporabit, samo enostavno se ne upam eksperimetirat, ker ne vem, kaj je primerno za pse in kaj ne.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 27 Julij 2006, 15:58:42
Spiram ji večkrat dnevno, sigurno 5-krat, tako da se je že kar navadila na to "obveznost". Se mi zdi, da se je sedaj vsaj širjenje ustavilo (po 1 dnevu zdravljenja) in da bo šlo boljše naprej. Mi je pa veterinar dal neko zadevo, ki se zazredči z vodo in potem spira (mora pa bit neko razkužilo, ker malo peče).
A Plivasept se dobi tudi kje drugje a samo pri veterinarju?


V lekarni, cena je okoli 2700sit za pol litra.

Lp nina



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 29 Avgust 2006, 14:10:56
A kdo ve, kje bi 100% lahko dobila ta Plivasept? Sem že bila v Sanolaborju pa v lekarni v BTC, pa nimajo.
Se je pa Luni to spet pojavilo, tokrat na glavi (tam kjer je bila vsa od šmira in olja in ne vem še česa).  >:(

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #12 : 29 Avgust 2006, 14:40:05
Vet. ambulanta Zlata Čop, Lesce :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #13 : 30 Avgust 2006, 12:24:39
Luna: mislim da bi morala v centralni lekarni na prešernovem trgu skoraj sigurno dobiti, drugače pa tam lahko pokličejo okoli v kateri lekarni imajo, da ne boš preveč iskala :D

Lp, Črt



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 30 Avgust 2006, 14:47:20
Zadevo smo že rešili z obiskom veterinarja, ker se je zadeva poslabšala in ima Luna otečeno celo uho. No vzrok pa je v vnetem ušesu in je vneta koža le posledica praskanja. Zdaj smo spet oboroženi z Otonazolom, pa antibiotiki in Medrolom. Upajmo da se bo pozdravilo. Pa priporočali so nam izogibanje vodi, kar pa je pri Luni težko. Ravno danes jo čaka trening prinašanja iz vode.  :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si