Živalski vrt in pes

ninci · 27144

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 27 Julij 2006, 10:51:58
Torej za vse, ki niste iz Ljubljane eno obvestilo, če morda še ne veste. Torej po novem iz Kolodvora v Lj. do živalskega vrta vozi LPP, kar je zelo priročno če nimate lastnega prevoza ;) Z vlakom do Lj. tam presedeta na avtobus in pot nadaljujete v ZOO.

Avtobus iz Kolodvora odpelje vsak dan do konca septembra ob 11h, 13h, 15h in 17h. Izpred živalskega vrta nazaj do kolodvora pa ob 11.20, 13.20, 15.20, 17.20 in 19.20.

Cena žetona je 190sit, če nimate žetona vas prevoz stane 300sit. Za psa pa plačate dodatnih 150sit. S seboj imejte nagobčnik, če ga boste potrebovali na avtobusu, v ZOO-ju pa dobite tudi eno vrečko za pesje iztrebke.

Vstopnina v ZOO-ju je 1800sit za odrasle (za študente 1400sit)  in 250sit za psa.

Lp nina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #1 : 27 Julij 2006, 11:12:56
ninci, tole je pa super novica! Bo treba enkrat preizkusit. Sploh tole z avtobusom mi je všeč, ker sem že prej planirala en izlet z vlakom v Ljubljano in potem na bus - malo socializacije za Chics.

Skrbi me samo to, da Chica ne bi poskušala kakšnih živali past...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 27 Julij 2006, 11:18:46
Skrbi me samo to, da Chica ne bi poskušala kakšnih živali past...


Pomoje nimaš kaj skrbet ;) Mene je tudi malo skrbelo kako bosta reagirala na vse tiste živali in vonjave, pa so jima bile full zanimive in sta jih z zanimanjem opazovala, ni pa bilo nobenega strahu, lajanja ali drugih problemov.

Poročaj če bosta šli na izlet kako sta se imeli ;)

Lp nina



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 28 Julij 2006, 14:45:40
Tina, tudi jaz sem imela podobne skrbi, sploh ker je psica že pri vhodu zagnala paniko zaradi tistega velikega bronastega(?) kipa. Sva morale narediti veeeeeeliiiiik ovinek okoli ::) No, na koncu se je izkazalo, da je to večja »groza«, kot je bil npr. slon… ::)
Drugače se je kar lepo obnašala (prašiček in opice so zakon ;)), le nekoliko več je vlekla.



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 13 Oktober 2006, 15:40:01
Lep pozdrav!

Ker sem nekje zasledila, da imajo v zoo vstop tudi psi in se je nasa druscina odlocila, da bi enkrat pa le skocili pogledati v zoo, ker se namrec sploh ne spomnim, da bi kdaj tam bila ;D Seveda bi radi s seboj na izlet vzeli tudi nasega pesjankota, ocitno res brez njega ne znam vec nikamor ;) Zdaj me pa zanima, ce je kdo ze bil z psom v zoo in kako se je obneslo? Ali kaj komplicirajo, glede na to, da pes ni ravno majhen.. nevaren pa tudi ne. Kvecjemu bi se kaksne zivali bal... kakrsno koli lajanje in podobno je izvzeto, vsaj upam, ker se do sedaj se nikoli ni zgodilo.Tudi konj, ki se ga je v zacetku bal.. je samo meni skoraj skocil v narocje, lajanja pa ni bilo od nikjer, tako da mislim, da je ta opcija izvzeta.  Ali mora pes imeti kaksen nagobcnik ali pa zahtevajo kakrsne koli druge ukrepe? To, da je na povodcu je itak jasno. Kako je pa kaj z vodo.. se jo da kje dobiti ali je boljse, da jo vzamem s seboj? Imamo namrec zejnega psa  ;D ;D Sicer vem, da smesna vprasanja..ampak res ne vem kako je tam ( me je kar sram, glede na to, da sem v lj skoraj vsak dan ;D ) pa da nebi sel nas izlet v "franze" samo zaradi kaksne banalnosti, ki bi jo pozabili doma. Potem raje spremenimo destinacijo ;D

 



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 13 Oktober 2006, 15:53:41
Jaz sem bila pred dobrim tednom v živalskem in je bilo vse ql je pa res da je sam zoo že malo zamrl in je vstop samo do 17 - ih in si potem lahko do 19 - ih notri tako da če boš že šla pojdi raje prej ;)

Cena za psa je 500 SIT (če sem si prav zapomnila ::)). Komplicirajo pa ne ;)

Atra se ni kaj pretirano zanimala za živali...samo slonice se je malo ustrašila, ker je šla z rilcem proti nam. Da se je pa sama "vtaknila" v živali so bile pa samo are in ježevci (so hrup zganjali) drugače je pa Atra cel čas samo vohala ko nora  :P





Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6 : 13 Oktober 2006, 15:56:39
Mi smo šli že z Veni v živalski vrt in nič ne komplicirajo. Veni je bila na fleksiju in brez nagobčnika. Vstopnina za psa je (mislim, da) 250 SIT in dobiš vrečke za kakce pobirat (moram reči, da sem bila nad tem kar prijetno presenečena). Glede vode smo mi imeli kar svojo, da je ne bi iskali tam. Veni je bila kar pridna. Lajala ni, čeprav se je bala določenih živali (slon je bil GROOOOOZEN).

Evo, še slikice: http://5rca.moj-album.com/album/3342863/


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #7 : 13 Oktober 2006, 16:09:33
Hvala vama ;D

Vodo bomo potem tudi mi imeli sabo... hm.. le kdo bo nosil taksne kolicine ;D Za vrecke me pa tudi ne skrbi, so stalna oprema in se valjajo po vseh nahrbtnikih in zepih.. Je pa lepa gesta, da jih dajo zraven, da kaksne nevestne lastnike opomnijo, da mogoce bi bilo pa le lepo od njih,  se sklonit in pobrat "diseci kupcek".

Hvala za opozorilo, da je vstop samo do 17.00. Mi, ce bomo sli bomo  tam dezurali ze v dopoldanskih urah, ker planiramo zivalski vrt kot en del celodnevnega izleta... potem bomo pa se videli kam nas bo naprej zanesla pot, gremo iskati zelene oaze sredi sive lj  ;D

Ce bo vse po sreci potem ze jutri sledi porocilo, koliko ptic smo splasili, kako obgrizli slona in podrli ogrado z opicami :D :D Hec  :)


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 Oktober 2006, 16:14:54
Tudi jaz imam dobre izkušnje z ZOO-jem ;D ravno to poletje smo bili
pa je bilo prav luštno. ;) Z izjemo nekaterih sprehajalcev, ki se bojijo
psov (naš je imel takrat 3 mesece) in te takole gledajo  >:(. Pol imaš
pa občutek, da nisi dobrodošel, čeprav si za psa plačal.Tam okoli
200 sit se mi zdi. Aja, vode pa jaz nisem nikjer opazila, tako da jo je
bolje vzet s seboj, da vam kuža ne bo bazena z morskim levom spraznil  :P
Želim vam lep izlet pa pazite se tigrice, naš mali jo je očitno razjezil, ker
se je togotno zaletavala v mrežo, nato pa je začela kopat pod mrežo pa smo
ja rajši na hitro ocvrli.

Lp, Nina
  :)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 13 Oktober 2006, 17:40:11
celodnevnega izleta... potem bomo pa se videli kam nas bo naprej zanesla pot, gremo iskati zelene oaze sredi sive lj  ;D

Vam ne bo treba iskat  ;) Imate direkt zraven Mostec, Rožnik, Tivoli  ;D

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 13 Oktober 2006, 18:02:32
no tudi mi smo bili v ZOO pred 1 letom in pol. bilo je super. Rondo se je lepo obnašal...najbolj navdušen je bil nad slonom in preriskimi psi ali kako se že reče....kač se je bal ko šus, tako kot lastnica ;D.

Rondo in slon/ica




˝uh kera večerja bo dons˝!
.......
 ;) ;) ;)


najbolj živ se je tako kot Gaji zdel tudi Rondotu....






DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 13 Oktober 2006, 19:19:05
tudi mi smo se lansko leto odpravili v ZOO. pa ni bilo kompliciranja (vsaj s strani osebja ne...). imeti moraš modro knjižico, v kateri je potrdilo o cepljenju, ki jo ob plačilu pustiš na blagajni in jo dvigneš, ko greš. vsaj takrat je bilo tako.

Šana se je lepo obnašala. edino bala se je nekaj živali. predvsem leoparda, ki se je blazno oglašal. vohala se je s konjičkom, zebro, pa slon jo je tud ful zanimal ;D se mi je pa pri parih osebkih zgodilo, da so vlekli otroke za cel krog okoli psa :( pa je bila na povodcu....



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #12 : 13 Oktober 2006, 19:58:34
se mi je pa pri parih osebkih zgodilo, da so vlekli otroke za cel krog okoli psa :( pa je bila na povodcu....
Povsod so tudi takšni... Moje se sploh izogibajo, pa čeprav "z nje visita" in se "šlepata" za ovratnico dva (občasno tudi kakšen/a več) mulčka  ::).
Modre knjižice kakšne dva meseva nazaj od nas niso zahtevali. Vodo je boljše prinesti sabo, ker tista na toaletah blazno "diši" po kloru. Jaz je svoji nebi dala (res pa je da kompliciram  :-[).
Smo preživeli prijeten dan v zoo-ju, naše razen slona nobena žival ni pretirano zanimala. Vohljanje je bilo pa "na turbo"  :D
lp
T.

8)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 13 Oktober 2006, 20:21:15
Zanimivo  :-\
Nekateri otroke peljemo v ZOO samo občasno, zato da jim povemo, kaj je pri oskrbi narobe, za katere živali ni primerno poskrbljeno ipd., drugi vozite tja celo svoje pse in dodatno obremenjujete živali, ki jim življenje v ZOO-ju že tako ni z rožicami postlano... Hm...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14 : 13 Oktober 2006, 20:33:30
Zanimivo  :-\
Nekateri otroke peljemo v ZOO samo občasno, zato da jim povemo, kaj je pri oskrbi narobe, za katere živali ni primerno poskrbljeno ipd., drugi vozite tja celo svoje pse in dodatno obremenjujete živali, ki jim življenje v ZOO-ju že tako ni z rožicami postlano... Hm...

 ::) ::) ::)
Ne bluzi... Mislim, da kakšen kričeč otrok precej bolj vznemiri tiste živali kot pa pes, ki se mirno sprehaja mimo... To, da greste pa v živalski vrt zato, da otrokom poveste, kaj je tam narobe, je pa tudi en bullshit.  ::) ::)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 13 Oktober 2006, 20:45:25
::) ::) ::)
Ne bluzi... Mislim, da kakšen kričeč otrok precej bolj vznemiri tiste živali kot pa pes, ki se mirno sprehaja mimo... To, da greste pa v živalski vrt zato, da otrokom poveste, kaj je tam narobe, je pa tudi en bullshit.  ::) ::)

Zakaj je pa bullshit, če otroku povem, da levi živijo v premajhni kletki? Ali da slon nima dovolj gibanja, ker je ograda daleč neprimerna? Je bullshit, če otroku razlagam, da se živali ne hrani z bobi palčkami npr.? Je bullshit tudi to, da ve, da se živali ne kupuje v trgovinah in da v večini od njih ni primernih pogojev in zakaj?

A veste, kaj vam povem? Kot človek, ki spoštuje živali in njihove potrebe in kot mati? Da sem neskončno ponosna na svojo hčerko, pa čeprav ima šele 9 let. Zakaj? Ker si raje kot slab ZOO ogleda dober dokumentarec na National Geographicu, ker raje od kupovanja hišnih ljubljenčkov v trgovinah skrbi za razne sirote in jih že od cca 3 leta zna dohranjevati na dudo ipd. Strašno sem ponosna.

Ne vem, kakšne vrednote ste prejeli preko vzgoje ostali, jaz verjamem in sem prepričana, da moji hčerki nudim tiste, ki so na mestu in zaradi katerih me ne bo nikoli pekla vest.

Če želite, pljuvajte. Meni je popolnoma vseeno, ker vem, kaj počnem.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #16 : 13 Oktober 2006, 20:48:35
Ti si tista, ki si začela pljuvati, ne jaz. Ne vem, zakaj je treba iti v živalski vrt, da se otroku pove, kako se skrbi za živali (in zato mi je ta razlog, ki si ga navedla, da si šla v živalski vrt malo čuden)... Jaz sem bila zadnjič drugič (prvič s šolo) pa so mi vseeno doma znali povedati, kako se skrbi za živali... Čudno a ne...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 13 Oktober 2006, 20:58:20
Bom poskušala biti vljudna, upam, da mi bo uspelo.

Sem mama in od prvega trenutka se zavedam, da sem odgovorna za otroka. Tudi za njegovo vzgojo. Zdaj pride nesramni del, če hočeš, ga predebatiraj s svojimi starši. Jaz ne prelagam bremena vzgoje na ostale, na družbo ali na šolstvo, ampak si za svojega otroka vzamem čas sama. Hm, grozno, kaj ne?

Zanimivo, kako kar naenkrat promoviramo ZOO, ko pa so še pred kratkim na praktično vseh forumih potekale debate o tem, kako slabo se nekaterim živalim tam godi in kaj vse je narobe.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 13 Oktober 2006, 21:01:18
pa so mi vseeno doma znali povedati, kako se skrbi za živali... Čudno a ne...

Ja, čudno. Kaj imate divje živali doma? Oz., če ji pustiš tam, kamor spadajo, t.j. NARAVNO OKOLJE, kaj je sploh treba se vtikat v oskrbo?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #19 : 13 Oktober 2006, 21:51:27
Jaz ne prelagam bremena vzgoje na ostale, na družbo ali na šolstvo, ampak si za svojega otroka vzamem čas sama. Hm, grozno, kaj ne?

Zanimivo, kako kar naenkrat promoviramo ZOO, ko pa so še pred kratkim na praktično vseh forumih potekale debate o tem, kako slabo se nekaterim živalim tam godi in kaj vse je narobe.

Jaz nikjer ne promoviram našega živalskega vrta Sem ga pa izkoristila za socializacijo psičke. Ful grozno res.

Ne vem, kje sem pisala, da so moji starši preložili breme vzgoje na ostale. So me pač naučili, da divje živali spadajo v divjino in to je to. Za divje živali je pa treba skrbeti tudi v divjini (če vi skrbite samo za živali, ki so v ujetništvu, je pa to vaša osebna stvar). Jaz vem, da ne bom peljala otrok v živalski vrt zaradi tega, da bodo videli, kako se ne sme delati z živalmi. Raje jih bom peljala do kakšne krmilnice za srne, da se bodo naučili, kako se jim pomaga...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 13 Oktober 2006, 22:42:55
Jaz nikjer ne promoviram našega živalskega vrta Sem ga pa izkoristila za socializacijo psičke. Ful grozno res.

Ne vem, kje sem pisala, da so moji starši preložili breme vzgoje na ostale. So me pač naučili, da divje živali spadajo v divjino in to je to. Za divje živali je pa treba skrbeti tudi v divjini (če vi skrbite samo za živali, ki so v ujetništvu, je pa to vaša osebna stvar). Jaz vem, da ne bom peljala otrok v živalski vrt zaradi tega, da bodo videli, kako se ne sme delati z živalmi. Raje jih bom peljala do kakšne krmilnice za srne, da se bodo naučili, kako se jim pomaga...


Aha, torej si pripravila psičko na to, če slučajno sredi Čopove sreča tigra. Dobra poteza, predvsem pa zelo potrebna.

Lepo, da bodo tvoji otroci poznali krmilnice. A pred nepravilnim ravnanjem v ZOOjih ipd. bodo pa plašnice nosili? Vatka, pa to...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 13 Oktober 2006, 22:45:39
Aja, pa če ljudje ne bi stegovali tac v divjino, ne bi bilo treba pomagat divjim živalim in jih reševati pred nami samimi, a ne?
Sploh pa imajo srnice bore malo skupnega z levi, tigri, sloni in opicami ter kapibarami npr. Te bodo pa res težko naši pesjani srečali na vsakodnevnih sprehodih  ::)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #22 : 14 Oktober 2006, 01:45:05
Ce je tole slucajno letelo tudi name...

lahko recem, da se z tem, da ni vse poskrbljeno tako kot bi moralo in da divje zivali ne spadajo v kletke in ujetnistvo strinjam. Je pa tudi dejstvo, da je meni ta problematika znana, sploh zadnje case lahko o tem dosti poslusamo v medijih, ce smo ze ravno pri tem. In to je tudi en izmed razlogov zakaj sem se odlocila za obisk. Ne zaradi tega, ker bi si nadvse zelela v zivo videti slona in vriskati joj kako lepe zivalice.. ampak predvsem zato, ker nisem otrok in se ne spomnim, da bi kdaj bila v zivalskem vrtu (iz tega se verjetno da sklepati, da mi ni toliko do tega) ampak zelela bi si vse skupaj videti v zivo, ceprav verjamem, da me bo pretreslo. Hocem se prepricati o cem govorijo. Kruto? Pac, taksna sem. Pac imam obcutek dokler se o necem bere se ljudi ne dotakne tako globoko kot takrat, ko vidijo na lastne oci. Sem pa drugace vse prej kot pa ljubitelj ala zivalski vrt, cirkus, ter razne puppy factory... verjetno lahko vrzem v isti kos, glede na to, da gre za mucenje in izkoriscanje zivali zaradi financne koristi.

In to, kaj so mi starsi vbili v glavo so mi, ocitno ze dovolj, glede na to, da konstantno pobiramo macke naokoli ter resujemo pse pred "cudoviti" lastniki. Lep primer je verjetno tudi moj zivalski vrt od katerega je samo pes "kupljen", vsi ostali reseni oz pobrani iz ceste. Naj se ne  razume narobe, za vse je cisto ok poskrbljeno. Ter se dosti ostalih, ki so se oddali naprej..ampak ni to sedaj predmet debate. Verjetno sem tudi redka, ki razkiram "lupcka na rit", ko premzam ker je sla gospa zaba cez cesto, ki ustavljam sredi najbolj prometnega krizisca, ker tam lezi bogi prestrasen macji mladic mimo katerega vsi vozijo, kot da je neviden... in verjetno so potem tudi moji starsi cudni, ker bi za razbit avto na racun zivalskega zivljenja dobila vse prej kot pa brco v rit. Ja, to so zivali, ki me obdajajo.. ki jim lahko pomagam. Levu, ki je zaprt v kletki pa sama ne morem..razen tega, da se osvesca ljudi, da je to izkoriscanje zivali in vse prej kot v njihov prid ter tisto, kar bi si zasluzile.. in upanje, da se mogoce nekoga "visjega" le dotakne in se to prekine. Kaplja v morje... vec kapljic pa da ocean. Upanje ostaja. Pa naj tole ne zveni, kot hvala... ne delam tega prisilno ampak po svojem srcu in po svoji vesti.

Glede obiska z psom..tukaj se ne gre za socializacijo, ker ne vem kaj bi mi socializacija z levom pomenila za zivljenje z psom v urbanem okolju, ce mi bo kozo ali kravo, ki jo lahko sreca se vseeno napadel - recimo. Pac obisk bi bil nekako "spotoma" in ker gre pes zraven, bo sel pac zraven tudi v zivalski vrt. Ce pac nebi smel, tudi mi nebi sli..ker ne gremo nacrtno v zoo. Ce sedaj v 20 letih nisem nasla primernega trenutka, ga tudi sedaj se lep cas nebi. To, da pa psi vznemirjajo zivali... odvisno. Verjetno so boge, depresivne zivali ze vsega hudega vajene (nazalost) in jih en pes, ki se lepo sprehodi mimo ne moti ravno pretirano - verjetno ga se opazijo ne. Seveda, ce bi prislo do kakrsnih koli izpadov, pa ceprav ze pri prvi zivali..zoo zapustimo v trenutku. Tudi ne mislim psa pustiti, da si vse sam ogleda poblizje ampak se nekako mislimo drzati poti in ne riniti z psom direktno k kletkam. Roko na srce, tudi jaz ne mislim.. meni tudi ne pase, da mi nekdo cez okno bulji v dnevno sobo :)

Na zalost pa nimam nobenih otrok, ki bi jih lahko vozila v zoo in jim razlagala problematiko zivali zaprte v premajhno kletko. Ko bo cas pa seveda tudi to pride na vrsto. Tle se gre predvsem zame, ker se hocem o vseh grozotah, ki se dogajajo prepricati na lastne oci, da lahko kaksno stvar realno argumentiram, ne ponavljam besede iz "trac casopisov". Ce zato vse skupaj podpiram, ker jim za moj 1 urni obisk placam celega jurja.. jih pa naj. Kot optimist se tolazim, da mogoce bo pa vsaj kaksne delcek tega tisocaka sel v korist zivalim. Neglede na vse pa lahko recem, da me bo zoo, z psom ali brez, videl prvic in zadnjic.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #23 : 14 Oktober 2006, 17:53:54
Aha, torej si pripravila psičko na to, če slučajno sredi Čopove sreča tigra. Dobra poteza, predvsem pa zelo potrebna.

Lepo, da bodo tvoji otroci poznali krmilnice. A pred nepravilnim ravnanjem v ZOOjih ipd. bodo pa plašnice nosili? Vatka, pa to...

 ::) ::) ::)

Moji otroci bodo res najbrž bog (jih bom kar doma imela zaprte, da ne bodo videli, kako je svet krut)i... Najbolje, da jih kar nimam pa je zadeva rešena.

Glede tistega o tigru sredi Čopove je pa spet ena neumnost, ker zgleda nimaš pojma o čem razlagam. Če še ne veš, je v živalskem vrtu ogromno hrupa (od že omenjenih kričočih otrok do opic, ptic in podobno) in sem bila pač mnenja, da se mora psica navaditi tudi na take situacije. Mislim, da je tudi spoznavanje z različnimi živalmi zelo pomembno za psa... Moje mnenje pač.

Vseeno mislim, da vsi tisti mulci, ki se ne znajo obnašati v živalskih vrtovih, precej bolj vznemirjajo živali, kot pa vzgojeni psi.

Še glede tistih živali v divjini. Pač sprehod v gozdu je zame nekaj najlepšega. Če potiho opazujem kakšno srnico kje pa še toliko lepše.  ;) Pa reševanje je bilo mišljeno v smislu polnitve krmilnic (mislim, da samo pomanjkanje hrane pozimi ni ravno moja krivda).

Pa, da ne bo slučajno kdo narobe razumel: Yo, čisto v redu, da vzgajaš hčerko na ta način (vzgoja otroka je v bistvu čisto tvoja odločitev), ampak vseeno mi je vzrok za  obisk živalskega vrta zato, da otrok vidi, kako so živali uboge tam notri, malo čuden. Vsekakor pa bolje to, kot pa da otrok nima pojma, kako se za žival skrbi.





Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 14 Oktober 2006, 18:05:44
Glede tistega o tigru sredi Čopove je pa spet ena neumnost, ker zgleda nimaš pojma o čem razlagam. Če še ne veš, je v živalskem vrtu ogromno hrupa (od že omenjenih kričočih otrok do opic, ptic in podobno) in sem bila pač mnenja, da se mora psica navaditi tudi na take situacije. Mislim, da je tudi spoznavanje z različnimi živalmi zelo pomembno za psa... Moje mnenje pač.

No, moje mnenje se od tvojega precej razlikuje. Socializacija psa se mi zdi daleč manj pomembna, kot habitualizacija.

...ampak vseeno mi je vzrok za  obisk živalskega vrta zato, da otrok vidi, kako so živali uboge tam notri, malo čuden.

Meni ne, ker ne vem, kaj drugega naj bi v takšnem ZOO, kot je naš in kjer je za živali tako slabo poskrbljeno, otrok spoznal. Za kaj takega se otroka pelje ali v kakšen bistveno boljši ZOO ali pa naj si ogleduje primerne dokumentarce, kjer se dejansko vidi, kako živali živijo.
Za tekanje od kletke do kletke in razno vzklikanje iiiiiiiii, aaaaaaa, uuuuuu, pa itak poskrbijo že šole in vrtci.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #25 : 14 Oktober 2006, 21:39:12
Meni ne, ker ne vem, kaj drugega naj bi v takšnem ZOO, kot je naš in kjer je za živali tako slabo poskrbljeno, otrok spoznal. Za kaj takega se otroka pelje ali v kakšen bistveno boljši ZOO ali pa naj si ogleduje primerne dokumentarce, kjer se dejansko vidi, kako živali živijo.
Za tekanje od kletke do kletke in razno vzklikanje iiiiiiiii, aaaaaaa, uuuuuu, pa itak poskrbijo že šole in vrtci.

S tem se itak strinjam. Zato bi raje peljala otroke v tujino v kakšen živalski vrt in jih tam naučila. Ali pa da jih imajo več na razpolago pa jim razložiš, kaj je prav in kaj ne. Vseeno mislim, da je bil najin obisk našega živalskega vrta kar dobro izkoriščen (če veš, da smo se notri zadržali okrog ene ure, potem veš, da se prav pretirano nismo zadrževali tam, samo toliko, da je doživela gužvo - in takrat je res bila).



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #27 : 16 Oktober 2006, 19:40:21
Torej za vse, ki niste iz Ljubljane eno obvestilo, če morda še ne veste. Torej po novem iz Kolodvora v Lj. do živalskega vrta vozi LPP, kar je zelo priročno če nimate lastnega prevoza ;) Z vlakom do Lj. tam presedeta na avtobus in pot nadaljujete v ZOO.

Avtobus iz Kolodvora odpelje vsak dan do konca septembra ob 11h, 13h, 15h in 17h. Izpred živalskega vrta nazaj do kolodvora pa ob 11.20, 13.20, 15.20, 17.20 in 19.20.

Cena žetona je 190sit, če nimate žetona vas prevoz stane 300sit. Za psa pa plačate dodatnih 150sit. S seboj imejte nagobčnik, če ga boste potrebovali na avtobusu, v ZOO-ju pa dobite tudi eno vrečko za pesje iztrebke.

Vstopnina v ZOO-ju je 1800sit za odrasle (za študente 1400sit)  in 250sit za psa.

Lp nina

Mene pa zanima, a kdo ve če je tole še aktualno? Imava s prijateljico namen v kratkem iti s psi v živalski vrt (z vlakom do Ljubljane, potem pa z avtobusom do živalskega vrta). Pa me zanima, če na avtobusu kaj komplicirajo za pse?



LP

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 16 Oktober 2006, 19:43:42
Mary ta avtobus vozi samo poleti in je bila njegova zadnja vožnja mislim da 30.9. Druge avtobusne povezave do ZOO-ja pa ni tako da... bosta do tja prišli malo težje. Drugače pa ne komplicirajo, samo pes mora imeti nagobčnik in zanj pač plačaš vožnjo.

Lp nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #29 : 19 Oktober 2006, 20:32:56
Mary ta avtobus vozi samo poleti in je bila njegova zadnja vožnja mislim da 30.9. Druge avtobusne povezave do ZOO-ja pa ni tako da... bosta do tja prišli malo težje. Drugače pa ne komplicirajo, samo pes mora imeti nagobčnik in zanj pač plačaš vožnjo.

Lp nina

Joj škoda... potem bo pa treba še starše sabo vzet, da bojo peljali hehe :P

Lp, Marusa