kaj naj storim????

mateycha · 8317

mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
: 27 Julij 2006, 12:46:09
ojla!
imam en problem. živim na vasi kjer je logično veliko psov, vendar jih imamo vsi na povodcih oziroma nekje v svoji bližini! Ampak kot vedno je tudi v naši vasi en neodgovoren človek ki ima svoja dva rottweilerja prosto spuščena >:( povrh vsega pa sta enega psa že tako pogrizla da so ga morali uspavati :'( !!! že večkrat sem ga opozorila naj ju ima pod kontolo ker sma pač na sprehodu ne bi mogla obvladati njegovih+svojih psov hkrati, a se za to sploh ne zmeni. mnogi mi rečejo naj se ne trudim ker ima on pač veze na policiji in ne bom nič dosegla, vendar tako ne gre več! mislim da imam pač pravico da se na svojem ozemlju gibljem brez strahu ??? psoma pa nočem nič žalega saj nista kriva sama temveč njun nesposoben lastnik >:(
prosim za kakšen nasvet...hvala



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 27 Julij 2006, 12:53:40
Takšni NEODGOVORNI (NEMORALNI) lastniki mi grejo res na živce >:( >:( >:( >:( >:( >:(!!!!! Mogoče pa bi vseeno poskusila na policiji? :( Ali pa pokliči društvo proti mučenju živali in jih uprašaj za nasvet. Mogoče ti pa bojo oni znali pomagati.  :-[ Kolikor jaz vem bi morali psi nevarni okolici nositi nagobčnike.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 27 Julij 2006, 12:59:31
Pri nas smo imeli podoben problem. S tem, da lastnik ni imel vez na policiji je pa zelo premožen in vpliven. Tako smo samo vztrajno delali prijave na policiji (ko se je zgodil kakšen incident z njegovimi psi) in klicali na dom (kjer je njegova žena takoj ob omembi psa vrgla dol, prej pa te nahrulila). In očitno je zaleglo, kajti omenjena družina je naredila na svojemu vrtu (ki je ograjen, ampak psov, to ni oviralo, da ne bi pobegnili in napadali) električnega pastirja. In psi niso več uhajali. Sedaj imajo samo še enega rotta, ki pa ne uhaja več, ampak se samo dere izza ograje. Kar pa nikogar ne moti, važno, da so psi pod kontrolo.


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 27 Julij 2006, 16:39:51
sej to mi gre ful na živce - ker bi jim smo eno ograjo postavil in nebi bilo več problemov! Vsi sam čakamo da bo en kakega otroka ugriznil ker je vas polna otrok...nej bi jim vsaj nagobčnike kupu!!!! >:( jaz bom klicala na policijo kaj naj storim in če ne bodo ukrepali pa primem puško in streljam..ampak ne pse ampak njega ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 27 Julij 2006, 16:46:29
Men gre na živce da nihče ne ukrepa, dokler se kaj ne zgodi  >:((v najhujšem primeru kdo umre - bog ne daj)! In zakaj morajo bit najprej žrtve, da kdo sploh ukrepa.  >:( Veliko sreče na policiji!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 30 Julij 2006, 19:26:34
 >:(  >:(  >:( kaki kret...!!!! so rekli da moram klicat ko so psi zunaj...ja pa kaj nej jih grem čakat in ko pridejo ju naj držim dokler oni ne prilezejo???!! sem se odločla in zamenjala smer sprehodov tako da se sedaj mirno sprehajam ;D

najbolj zanimivo pa je da mi zadnjič kolega ki pač tela v trgovini za živali in ima sam 2 rotweilerki pove da se mu ta lastnik hodi jokat da ga psa ne ubogata in mu tržeta druge pse in da sploh ne ve kaj naj stori ???  >:( a je človek es lahko tako za svetom!!!!



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #6 : 31 Julij 2006, 08:07:28
Če hočeš resnično kaj narediti, potem poslušal policijo in delaj tako kot ti rečejo - torej kliči ko so psi zunaj, kliči ko psi pridejo v tvojo bližino...etc. Psa ti ni potrebno zadržati za prijavo! Pri nas je trajalo resnično dolgo....kar nekaj let prijav na policijo in pritoževanj. Vendar je pomagalo tudi to, da so prijavljali različni ljudje (moji starši, sosedje in še ostali, ki so jih psi ogrožali).


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 31 Julij 2006, 08:45:11
Žalostno je,da v današnjem času se zgodi,da tudi prijava na policiji ne pomaga kaj dosti..ker naši polististi "določeni" se požvižgajo na take primere..opozorijo lastnika,ker pač imajo nalog..in tu se konča..opozorijo..psi se pa še vedno okoli potepajo..prijaviš drugič,tretjič..in na koncu od policista odgovor.."smo opozorili,drugega ne moremo"..pa ne da ne morejo,ker se jim ne da!!..dokler res ne pride do kakšnega napada..šele takrat ukrepajo!..pred kratkim je ravno tako..nemška ovčarka..napadla nedolžno maltežanko,katera je bila lepo na povodcu ob svoji lastnici..lastnik ovčarke je sedaj pri sodniku za prekrške..in kaj to lastnici od pokojne psičke pomaga????..psičke v glavnem nima več in nihče ji je ne bo vrnil!!!!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 31 Julij 2006, 10:34:56
Če se lastnik rotvajlerjev hodi jokat in sprašuje za nasvet še ni vse izgubljeno. Treba mu je samo svetovati na koga naj se obrne po pomoč. Včasih to bolj pomaga kot prijave. Sicer pa lahko spuščene pse takrat ko delajo p... tudi poslikaš, bi znalo priti prav, če se lastnik ne bo poboljšal.


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 31 Julij 2006, 10:59:27
ja lastniku je prijatelj že svetoval naj si ogradi parcelo in se več ukvarja z njima, vendar njemu je pomembno le da ima doma 2 rottija saj sta pomembna za njegov izgled. stvar pa je da ni sposoben niti čivave kontrolirat >:(
glede slik pa so mi na policiji rekli da ne pomagajo čisto nič ampak jaz vseeno nosim fotiča na sprehode ;D je pa teta že cel album  naredila o njiju ;) saj sta bila na njihovem dvorišču in vrtu in jim vse zelenjavo polulala in ko se je pritožla temu lastniku je rekel le da to tud pri njih delata- itak kaj pa je to kej takpnega ???  >:(



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #10 : 31 Julij 2006, 12:51:35
Glih o takem primeru sem včeraj debatirala z eno gospo, ki ji je v četrtek pitbul napadel psa. K sreči je imel samo lažje poškodbe. In isto kot pri tebi, je lastnik gluh na opozorila. Ta gospa pa je vseeno ovadil na policiji tega tipa. Naslednji dan si je pa šla kupit solzilec in zdaj je rekla hodi bolj mirno po cesti ker ga drži vedno v žepu.  Jaz si ga bom namreč tudi kupila ob priliki.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #11 : 02 Avgust 2006, 10:03:41
Čau.
Saj mogoče tole ne sodi ravno sem ... Glede na to, da imam kužka šele dober mesec in da je moj prvi kuža, sem še malo nespretna pri določenih zadevah.
Kako se najlazje znebiti tujega kužka, ki nepreivezan in predvsem brez lastnika (vsaj v bližini ga ni bilo opaziti) hoče na vsak način za tabo domov (ali kamorkoli pač že)?
Imam tri mesece starega borderčka, ki je zelo prijazen do psov, čeprav se jih malo boji, oz. jih mora najprej spoznat, da se gre igrat z njimi. Ker hodiva po mestu, večkrat naletiva na kasnega takega potepinčka. Mene sicer nič ne moti, če se povohata in potem adijo, samo kužek brez lastnika potem navadno noče adijo in hodi za nama, kar pa zna biti moteče, sploh če se nama kam mudi. Poudarjam, da to niso potepuški psi, to se vidi, samo lastnika pač ni zraven verjetno je šel na pir.
Bojim se, da bo potepinček skakal, če bom Luma dvignila, oz. da bo napadel, če ga bom poskusila spodit. Danes je pri enem majhnem kodrčku deloval nekekšen šššššššccc, ki ga sicer uporabljam pri mucki, samo nisem ziher, da bi pri kakem malo večjem korenjaku tudi.
Ignoriranje pa absolutno ne pomaga.
Če ima kdo kako idejo, hvala
lp, Gaja



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #12 : 02 Avgust 2006, 22:41:23
Prigovarjanje cucki da spi.zdi ne bo pomagalo, kaka uizi brca je pa ze resitev. ;)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #13 : 03 Avgust 2006, 00:12:54
Na sprehod neseš dodaten povodec in privežeš vsiljivca za kakšno štango ali drevo... :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #14 : 03 Avgust 2006, 10:29:20
Ha ha ha, Butterfly.  :P :P
Ni slaba ideja. Vem, da bi brca pomagala, samo ... kako naj se izratim - ni ravno v moji naravi :). Ne samo,da se bojim, da brca ne bo dosegla želenega namena, ampak bi tudi zelo težko brcnila zverinico, ki pravzaprav ni napadalna (takega bi z veseljem nokavtirala), ampak verjetno samo išče družbo.
Nekje sem brala, da so vodne pištolice zelo uspešna zadeva. Je že kdo probal?
lp



mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 03 Avgust 2006, 10:50:46
ja mi smo to probli na bratovem psu ki je neprestano grizel mojega in moram rečt da se je v tistem trenutku obrestovalo, vendar pa dolgotrajno ni učinkovalo in ga še vedno rad grizlja za vrat ko nas ni zraven >:(  ;) drugače pa poskusi - psom naj bi bilo to neprijetno -saj izgubit nimaš kaj ???  ;D
aja pa po mojem rajši ne brcat psov, sploh če ti nič noče ???
u sem se zdaj spomnila kako je prijateljica odganjala enega psa... :D s tistimi šumečimi vrečkami :P ja pri tistem psu je to delovalo, saj se jih je zelo bal :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 03 Avgust 2006, 13:01:14
Pri psu, ki nič noče ne tebi in ne tvojemu psu je najbolje lepo pustiti da se povohata in opravita svoje spoznavne ceremonije, potem pa reči tko, dost je blo kar  pri večini prijaznih kužkov zadostuje. Če se ti psica ravno ne goni. Če to ni dovolj, sledi bolj oster zgini domov marš, lahko malo pocepetaš. Če se še ne spravi stran, lahko pobereš kamen - pri večini deluje že če se skloniš, če ne deluje, ga vrzi ( lahko tudi kar koli drugega po možnosti ropotajočega) psu pod noge. Pa še malo pocepetaš, narediš korak proti psu in ga še enkrat spodiš domov.  Tako se znebiš velikanske večine težakov. V sili lahko psa udariš s povodcem čez ušesa ali po gobcu. Kakšne druge nasilne akcije pa ti odsvetujem, ker se ti prav lahko zgodi, da bo pes res napadel - tebe ali psa. Zlasti nevarno je brcanje. Če hočeš res popodljivega psa odgnati z uporabo sile, moraš biti ta sila tolikšna, da psa onesposobiš. Vse ostalo ga samo še bolj razkuri. Če se resno bojiš, da bo tvojemu mladiču kdo kaj naredil, vzemi s seboj flaško kisa in ga v primeru resničnega napada našpricaj  napadalcu v ksiht.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 03 Avgust 2006, 17:20:01
Pri nas pa ne vem ali imamo kje kakšno gonečo psičko ali pa je samo čas dopustov. Včeraj sem neuspešno lovila nemca brez ovratnice, oče pa že 2 dni srečuje goldna, ki pa si tudi ne pusti blizu. Čez vikend grem na lov, da ju ujamem, če se le da, predno končata pod kolesi. Sta pa tečna, ker te kar zasledujeta.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #18 : 03 Avgust 2006, 18:32:27
Lanabela, zelo uporabni nasveti, hvala. Ne bojim se, da bi Lumu kaj naredil, saj večina psov z mladiči nima problemov, samo nadležno zna biti. Je pa koristno tudi za kasneje, ko Lum ne bo več mladič ...
Žalostno, ampak resnično - veliko ljudi med dopusti ne poskrbi za varstvo svojega ljubljenčka. Ga je pač lažje vreč na cesto in it za 14 dni na morje, kakor da bi se malo potrudili. Najbolj žalostno pa je, da jih potem kužki vsi prestrašeni tudi čakajo in so neskončno veseli, ko se vrnejo domov. Namesto, da bi jih pošteno ..., da ne bom rekla, kaj, ker so jih tako grdo pustili doma.  >:(



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 06 Avgust 2006, 15:06:16
Hay,
no k nam tudi hodi en psiček, ki je pa tako vsiljiv in ori njemu nič ne deluje, da bi ga spodil. Če ga pa bo pa čez 5 minut spet pri tebi. Gre se pa zato, ker je tako vsiljiv do Zora in ga Zoro takrat samo malo ugrizne. Potem pa še ta psiček krade hrano in še veliko kaj drugega, da Zoro izvaja lobusumje. Sploh ne vem kaj naj še naredim, da bi ga spodila. Sem že poskusila z rahlim udarcem po riti, metanjem kamenja in palic... Pa dobro vem od koga je ta pes. Potem pa ga lastnik dol zapre pa še zmeraj lahko pride ven če bo šel gor na slamo po stopnicah.
lp,
Anja


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 12 Avgust 2006, 11:22:08
Meni pa so svetovali, da na sprehode vzamem obični lak v spreju za lase in psa pošpricam v smrček. Ne bom rekla, da deluje, ker še nisem probala in upam, da tudi ne bom rabla probat!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 17 Avgust 2006, 22:18:20
hja, js pa ne vem kaj je učinkovalo, ampak js že dolgo nisem srečala tistih dveh psov-mogoče je imel lastnik pretres možganov in res nekako ukrepal :P  :D