Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 747495

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #120 : 07 November 2007, 10:04:22
Tina, da ti bo čas hitreje tekel, link psarne, kjer imajo mladičke in pa webcam: http://www.kautzenfleck.de/

Upam, da bo tvoj samček točno takšen kot si ga želiš.
Težko je pa izbirati med mladiči :(, katere prvič vidiš in sploh ne veš kaj izbereš ???.V Nemčiji dobiš oceno mladiča :o :o, tako, da saj lahko vidiš, kje približno je. Je pa res, da je ocena bila narejena v 8. tednu starosti; mi pa smo Šušu morali izbrati pri 5. tednih. Sem šla kar po intuiciji, pa morem reč , da smo imeli srečo. S Sky se super razumeta :o :o, kar je zame glavna stvar. Pa tudi če na razstavah nič ne doseže.

 Sem imela rezerviranega mladiča  od  Int, Champion Bajule v. Happy Shaggy Family- je lani zmagala na klubski razstavi na NL v razredu Ch.  in pa od World Champion,Austria,intern. Champion  Wasiliki of Magic Dog Garden pa sem si premislila, ker nisem vedela, kaj bom na koncu dobila(nekateri nočejo dati perspektivnih mladičev v tujino),pa še mladička  bi bila za oddajo na sredi oz. konec počitnic >:(. Šušu pa konec šole :o- in to je prevagalo, da smo imeli vse počitnice še pred sabo.
No super :o, potem pa se v Lj vidimo. Na vzrediteljovo željo bomo tam oba dneva.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #121 : 07 November 2007, 17:59:35
Minči...kaj sem pa jaz na tem linku našla?    http://www.youtube.com/watch?v=_B3oLm719_E           In ni bilo podeljeno z nami   >:(....

Upam, da ni nič narobe, da sem pripopala ta link, ker je res prekrasen in še takšna lepa glasba, da sva s fantom čist gotova......komaj čakava.

Hvala za link....sem si ogledala te kepice in se nama še bolj meša...nisem čist isgurna, če bova izdržala tako dolgo...hvala za vse vzpodbudne linke in slikice.

Glede izbire, pa bi naj imela prvo izbiro pri samcih, če sem prav razumela in drugo izbiro pri samicah, če si slučajno premislim, ker bo ona eno zadržala. V bistvu sem druga pri izbiri in kolikor mi je zagotovila, da bo pri tem tako ostalo, ne glede na to, kdo bo še drugi kupec.

Sem si ogledala malo te strani staršev nesojene psičke in morem rečt, da je sploh na strani Magic dog Garden veliko informacij za predelat...mi je zelo lepa stran. Zanimivo mi je, da so eni čupavci tako zanimive barve in sploh nenavadne, da na prvi pogled ne bi rekla, da je schapi. Kaj pa stran šušujinega vzreditelja obstaja?


Lp, tina



Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #122 : 07 November 2007, 19:59:35
Tina, ta filmček je bil objavljen na 2. strani in še filmčki Šušujinega očeta, bratca in strica (na 3. strani tega foruma) :P, si jih zgrešila.

Je pa Šušu prav neverjetna v mali šoli :o. Ko že nekaj časa dela, pade tako notri, da je ne zanima ne igranje s psi, ne igrače. Njena pozornost postane prav neverjetna in sploh noče nehat delat. :o

Link do našega vzreditelja: http://www.schapendoes-online.de/

Trenutno pa naša Eva dela novo spletno stan Sky in Šušu :o :o, upam, da bo kmalu (stara: http://www.freewebs.com/bridskyjoyovcarska/index.htm) Ko bo gotova, jo sigurno objavim. :o :o


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #123 : 07 November 2007, 20:04:58
Minči poterja Evo, da bomo kmal vidli novo stran!  :o :P ;)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #124 : 08 November 2007, 14:58:12
Ma ja....tisto od očeta in bratca in strica sem pogledala in očitno sem potem pozabila na link nižje...ah, površnost, potem pa se širokoustim o najdbah.... :-[

Vidim, da je Šušu pravi mali piflarček, upam, da bo naš tudi takšen, pa še pobalin po vrhu  :o

Komaj čakam na novo stran, da se bom lahko naslajala nad slikicami.  :P

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #125 : 12 November 2007, 21:25:51
Da ne boš preveč razočarana, slikce bodo iz albuma. :P
Moram pa dat gor te tri, meni so svetske. :o :o
Hvala artichoka !!







kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #127 : 13 November 2007, 15:24:34
Waaaaaaaa :o :o :o Noreeee fotke :o ;D
Šuška je res faconar totaln ;D :-*



svarci

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Keep your heart open to dreams!
Odgovori #128 : 13 November 2007, 17:26:52
Hude fotke. Una prva je fajn, k so ovce vštric, Šušu pa dirja za njimi...  ;D


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #129 : 14 November 2007, 09:13:57
minči....super fotke...šušu je s to dlako kot ena zverinica, pa vidi se ji kako uživa. Res je huda...balzam za moje oči.  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #130 : 17 November 2007, 20:57:39
Še malo več o pasmi:

Schapendoes

Je nizozemski mali ovčarski pes, zelo inteligenten in iznajdljiv delovni pes, ki se je oblikoval v pastirskem okolišu. Kot pastirski pes je tesno navezan na  svojega gospodarja in se vedno zadržuje v njegovi bližini. Zato, to ni pasma za v pesjak. So živahni, nikakor pa ne nervozni. So pozorni, veseli in izredno inteligentni. Ker so vselej pri volji za zabavo in igro, so lahko idealni psi za družine z otroki.

Ne smemo pa  še vedno  pozabiti, da je Schapendoes že veliko generacij delovni pes in si zato še vedno želi smiselno zaposlitev. Zato tekanje okoli bloka zanje ni zadostno, kot tudi velik vrt ni nadomestek za daljši sprehod.
Ker so zelo gibčni, vzdržljivi, hitri in z veliko željo po skakanju, je smiselna zaposlitev: agility, dog dance, obidience ,dog frisbee, ruševine, pašnja,…Zna biti idealen spremljevalec tekačev in kolesarjev.

Pri njihovi vzgoji je potrebno upoštevati veliko inteligenco na eni strani, samostojnost na drugi in jim nuditi pravšnjo (veliko) mero ljubeče doslednosti. Trde vzgoje z kaznovanjem ne prenesejo.

Psice dosežejo 40-47cm višine, psi 43-50cm. Teža se giblje od 15- 20 kg.Življenska doba: 12-14 let

Schapendoes je veder,bistoumen, hrepeneč učenja, hraber, pozoren in neverjetno vdan in zaljubljen v svojo družino. Značilna njihova lastnost je tudi radovednost. Z vsem morajo biti na tekočem.
Potrebuje  več gibanja zunaj. Če lahko svojo odvečno energijo porabi na prostem, je notri miren družinski pes.
Obožujejo vodo,čofotanje in valjanje po mokri travi.

Poleg tega pa znajo biti tudi kdaj pa kdaj malo trmasti in svojeglavi. Vendar se s pravilno vzgojo da tudi to urediti( doslednost).
Ker naj bi zgledali nekoliko neurejeni, pa vseeno rabijo česanje. Vsaj enkrat na 10-14 dni, da se jim ne naredijo cofi.
Dobro se razumejo z ostalimi psi in ostalimi domačimi živalmi.
Njihova dlaka je dolga, valovita, zvita(nikoli preveč kodrasta) in suha. Vse barve so dopustne, toda modro(sivo)- črna je bolj zaželena.

Torej, če hočete imeti schapendoes-a v svoji družini, je najpomembnejše, da imate čas zanj, mu lahko nudite igranje z vami in dopustite odkrivati nove stezice, poti in vonjave na vsakodnevnih sprehodih.
Dobili boste zelo srčnega psa, brez sledi plahosti, z neverjetno dušo ,neustrašnega in pravega veselega klovna, ki je za piškot pripravljen narediti in pokazati vse kar zna. In pri tem vas še spravi v dobro voljo.




+1


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #131 : 18 November 2007, 09:42:19
Ta opis, pa je opis psa zame...hehehehehe....točno zato sem tudi to pasmo izbrala in sedaj čakam in čakam in jooooojjjjjj...to bo še tako dolga doba, samo kaj ko pa sedaj še ni pogojev za novega psa (bi imela premalo časa za mladička zraven zverin, ki jih že imam doma, in ob obveznostih na faxu in ob delu). Pa še tisti tapravi izgled zame imajo...ocufani do konca in še trudit se moreš za obstoj te ocufanosti!

Sem trenutno malo prikrajšana za kontakt z vzrediteljico, ker si je reva na razstavi v ringu zlomila ramo.... :( ..upam, da bo hitro bolje.

Je kaj novic glede Šušu (pašnje, agility...že kaj delata agility?)


Pocartaj jo!

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #132 : 18 November 2007, 18:14:34
Do srede decembra imamo še malo šolo. :o

 Agy s Šušu že malo Eva poskuša ko je na treningu s Sky (enkrat na teden), malo tunel in kakšen hop. Resno pa bomo začele spomladi. :o

Pašnjo imamo ponovno v nedeljo :o, bom pa prosila Martino, če bo ona delala z njo. Ona ve točno kako in kaj, meni pa se ne sanja na kakšen način, kako,... :-[ ??? Je le mladič in ni border (ki že ve kako in kaj) in je škoda, da se ona tudi z mano matra. Martina pa ima že dosti izkušenj.Pozneje pa bi jaz z njo delala.

Še slikca Šušu in Napoleona, sta bila prav navdušena :o eden nad drugim in sta hotela priti skupaj (smo ju morali držati narazen) :




isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #134 : 19 November 2007, 10:40:24
Packa šu-šu  :D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #136 : 19 November 2007, 20:51:01
Minči.....kako dolgo pa jo potem fenaš?

Kaka mala divja pošast je to! kot, da je  ravno iz pretepa pritavala  :-*


Lp

p.s.:pri Napoleonu pa ste bili na obisku, ali je del družine? :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #137 : 19 November 2007, 21:45:22
Je ne fenamo :o, samo stuširamo in popivnamo z brisačo.

Glede na to, da smo vsaj 2x na dan na travnikih, je to obvezno. >:(

Napoleon pa je del naše družine že dobre dve leti, je od Eve. :o


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #138 : 20 November 2007, 11:10:11
Napoleon je edini iz vaše družine katerega jst ne prenesem :-[ :D ;D Njemu pa ne bom slikanje zrihtala :P :D

Drugač smo pa težko šuško slikal, ker je toook norela okol ;D Njej se čist utrga kadar je tkole na travniku ;D in glede na to kako vreme je blo, ni nič čudnega da je umazana in mokra (sej smo bli čist vsi taki :D)



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #139 : 20 November 2007, 11:17:01
ni nič čudnega da je umazana in mokra (sej smo bli čist vsi taki :D)

Tega pa ne vrjamem, ona se vsakic prav posebno potrudi, da zgleda takole...  :D



svarci

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Keep your heart open to dreams!
Odgovori #140 : 20 November 2007, 11:19:53
in glede na to kako vreme je blo, ni nič čudnega da je umazana in mokra (sej smo bli čist vsi taki :D)

Tega pa ne vrjamem, ona se vsakic prav posebno potrudi, da zgleda takole...  :D

Sej cacy tudi... Pol jo pa stuširajo pa popivnajo z brisačo, k šuško...  :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #141 : 20 November 2007, 11:22:34
Pa še naderejo me zakaj sm tok umazana domov pršla :D :D :D

Tko, da šuški je lažje, k so se njeni že sprijaznil da se velikokrat umaže ;D



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #142 : 20 November 2007, 11:30:38
Pa še naderejo me zakaj sm tok umazana domov pršla :D :D :D

Tko, da šuški je lažje, k so se njeni že sprijaznil da se velikokrat umaže ;D

Mene in Evo tudi mož vedno nadere kakšni prideva. :'( :'(

Smo se sprijaznili ja 8), da je Šušu umazana, ne pa, da še vse ostale umaže >:( >:(; še posebej Manco in Mojco (ju ima zeloooo rada).


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #143 : 20 November 2007, 15:18:29
aaa...vidim, da ste praktični...hehehehe...

Kako pa se ta dlaka hitro suši? Ker škota lahko zmočim do kože in bo suh en, dva, tri, medtem ko pa shih-tzu že če se sam malo bolj preliže se mu tisto suši celo večnost, da ne omenenjam, ko je moker od dežja-fen mu ne uide...katastrofa od dlake.  >:(

joooj...kačo imate, to je meni tak sumljiva žival  :-\ (imam neko fobijo na živali, ki nimajo nog  :-[)

Mi smo tudi po snegecu letali in bli celiiiiiii mokri! In spet sem skoraj eno uro fenala tamalega, velik pa itak ni omembe vredno, kot da ni bil moker...samo žal nimam nič slikic...sem dokaj antitalent za fotografijo... :-[


Lp

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #144 : 20 November 2007, 21:15:57
Trenutno ima še Šušu prvo dlako, ki je bolj mehka in zelo vpija vodo in svinarijo. >:( Jo je treba zelo dolgo tuširati >:(, da gre zemlja ven.
Se zelo počasi suši >:(, poleti in pozimi gre to hitreje :o(vročina, centralna).

Dobiva pa na hrbtu pri vratu že ta pravo, bolj resasto. Med 6. in 15. mesecem jim začne dlaka bolj in več rasti.

Dela je sigurno več kot s kratko dlakim. Sky stuširam 5x hitreje. >:(


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 28 November 2007, 12:22:56
V nedeljo so naši psi spet pasli. :o
 Šušu je 2x pasla z Martino, prvič je bilo super :o, vendar smo pozabili snemat >:(.

Martina je rekla, da Šušu točno ve kaj je treba delat. :o

Ta drugič smo pa malo snemali (vmes mirili Sky), vendar ni bilo tako OK; sta imeli z Martino konflikt >:(, ker ji ni hotela dati prostora. >:(

Link do filmčka: http://www.youtube.com/watch?v=I-wGtu6_Ug4



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #146 : 28 November 2007, 12:27:23
Super  :o Vidim, da je shushu zacela celo stvar jemati zelo resno.  :)

Kdaj greste naslednjic?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #147 : 28 November 2007, 14:59:44
Za december nismo dobili datuma >:( (edini prosti termin je bil 15., takrat pa je agy tekma :o), tako, da bomo videli pozneje januarja, bo Simon na vezi z njo.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #148 : 28 November 2007, 15:35:19
Hahahah...kak je huda, ko se naganja okoli, pa še vidi se ji, ko ji zadnje tačke opletajo, da je še mladiček... :-*

Kak pa se odziva na Martino? ker moji psi ne ubogaju drugih skorajda nič in bog ne daj, da pa še tisti nekdo kaj dejansko zahteva od njih...se čist potuhneta in zmrzneta. Potem, če se lotiš pašnje resno, je v takih primerih boljše, da gre prvo vodnik na šolanje, potem pa še pes?

lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #149 : 28 November 2007, 15:48:54
Potem, če se lotiš pašnje resno, je v takih primerih boljše, da gre prvo vodnik na šolanje, potem pa še pes?

Ne ne, naslednjič bo Minči delala kot profesionalka. So obe takoj po tem, ko je Martina pokazala, študirale  ;D, tako da zdej znata.
Ne, ampak res, ko je Šušu prišla ven je bila prav zamišljena. Po mojem je preštudirala vsak trenutek iz ograde.

Kot vse moraš tudi pašo enkrat začet. Teorijo vsi poznamo, tistih osnov se kar hitro naučiš, potem je to potrebno spravit v prakso in tam je malo več težav in veselja.