Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 750593

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1410 : 03 Oktober 2010, 19:47:36
Renata hvala za razlago, :)

Norman Deschuymere je že ocenjeval na ljubljanski razstavi, sva že bili pri njemu. Z Joke van Beek sva tudi govorili, Ke-Sera ima oz. je imela probleme z očmi, je zamenjala klub. 

Kako kaj vidve z Kat?


MANDY

  • Gost
Odgovori #1411 : 04 Oktober 2010, 10:52:42
Ja sojenje v soboto je bilo porazno, kaj hočeš si bomo zapomnili sodnika ga podčrtali z rdečo NIKOLI VEČ pa bo.
Smo si pa po tem dali duška v hali L  :P. Bello sem komaj odvlekla od stojnice z kitami  :).



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1412 : 04 Oktober 2010, 12:02:53
Sshapendoesi so bili zadnji na vrsti in se sodniku ni dalo več. Za vse prejšnje pasme si je vzel veliko časa. Poled tega je Antonio zamudil v ring, čakal je handlerja. Ker pa so vsi bili Italijani(tudi sodnik), se je vse ocenjevalo po prilagojenem vrstnem redu, malo samce,malo samice, spet samce, spet samice. Brez pretipanja psov. Se mi je pa njegova izbira zmagovalcev vseeno zdela čisto pravilna.
V tej hali sem pa tudi jaz pustila kar nekaj denarja ravno za kite, ....Drugače pa super razstava, veliko prostora, vrečk za drekce,...


MANDY

  • Gost
Odgovori #1413 : 04 Oktober 2010, 12:13:02
Njegovo ocenjevanje  ???, gledale smo od začetka do konca. Več časa je porabil za druge pasme le zaradi večjega števila psov  :(. Vrstni red je bil malo čuden tudi v katalogu najprej prvaki samci nato ostali samčki, pa samičke. Tak vrstni red je bil že na specijalki. Zmagovalci so pravi, le način in odnos šepata.




renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1414 : 04 Oktober 2010, 20:14:00
Minči, mi smo vsi v redu, zelo.
Kat se je super vključila v naše življenje, jaz jo vzgajam, učim, utrujam, hranim, sin se predvsem carta in igra  :). Ona neznamsko maltretira Gicka - slišati je grozno in videt njuno zobovje tudi - vendar je sedaj že veliko bolj nežna. In dokler ji mali to pusti in zraven gode, jih pač pustim  ;D. Čupko je še zmeraj ne spusti v svojo auro, mu pa ona vsak dan, tako mimogrede, nakazuje, da ga ima kljub temu rada. Od sobote naprej pogrešamo že en zobek in zdaj jo kličemo Škrba baba  :P. V splošnem je vesel, razposajen, prijazen mladiček, ki raste kot konoplja.

Pa še ena razlaga v povezavi z razstavo. V vseh evropskih državah, katerih kinološke zveze so članice FCI (izjema je Luxemburg), se ocenjuje vedno najprej samce in nato samice v naslednjem vrstnem redu: mladiči, najmlajši, mladi, vmesni, odprti, delovni, šampioni in veterani. Tako je bilo tudi sedaj na EDS v Celju in na specialkah in tako so bili tudi urejeni katalogi. Dvomim, da je sodnik sam spremenil vrstni red, ker je bilo vse osebje na tak vrstni red pripravljeno na seminarjih in tudi sodniška poročila so bila tako sestavljena. Seveda se lahko zgodi, da pri pasmi, kjer je malo prijavljenih psov, v ring najprej stopi samec prvak, če seveda pred njim ni nikogar v razredih  ;). Tako je bilo tudi pri Schapendoesih v petek na specialki. Ker pa berem, da je v soboto sojenje potekalo ''kavbojsko'', je seveda možno, da si je sodnik stvar res predstavljal po domače, vodja kroga pa se mu ni znal, upal, ali mogel upreti. Škoda, kajti vsi razstavljalci so krepko plačali prijavnino in si zaslužijo korektno sojenje.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1415 : 04 Oktober 2010, 20:59:22
renata, še ena izjema je poleg Luxemburga - Italija, njihovega vrstnega reda še nisem do konca nagruntala ampak mislim, da grejo najprej čez šampioni, potem zreli,.... Pa tudi se mi je na letošnjem EDSu večkrat zgodilo, da so me ljudje spraševali (mislim da večinoma Rusi), če imamo razporejeno najprej samci in nato psice ali gredo najprej mladi samci, potem mlade psice, pa vmesni samci in psice,... tako da mislim, da je izjem celo več  ;)

Pri nas pa je seveda običajno, da so najprej vsi samci, od mladičev do šampioniv in potem v istem vrstnem redu še psice.

pardon za vskok v šapi temo  :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1416 : 04 Oktober 2010, 22:51:59
Drugačen vrstni red je tudi v Skandinaviji, v Nemčiji itd.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1417 : 05 Oktober 2010, 10:22:52
Zelo simpatična gospa, lepo pozdravlja Tino  :). Žal svoje Ke-Sera ni razstavljala, jo je pa imela zraven in sem jo lahko premečkala po dolgem in počez. Tudi mala Rosa je ful sladka.

Hvala za pozdravčke :)  Kaj samo svojo tamalo je razstavljala?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1418 : 05 Oktober 2010, 11:31:53
No zanimivo, na vrstni red nisem bila nikoli podobna.
Renata koga pa si je vaša Kat izbrala za glavnega. Naša Bella prisega name, igrača in rezerva je hči Melisa, mož sploh ni zanimiv še manj pa starejša hči (samo sobo  ji redno"pospravlja" ker se tam v tistem brlogu včasih najde kaj užitnega).

sem hotela prilepit nekaj fotk, pa je le ta malo manj grozna. Preveč temno je bilo v halah, pa še fotoaparat  >:(.
Pritiskaš gumb za sprožitev pa nič, pol pa čakaš, da lahko zopet slikaš  >:(. Jezila sem se, za mano pa je stal bolgar pa se mi smejal. Seveda on je slikal, kot šus z tistim dolgim objektivom in dobrim aparatom. :'(



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1419 : 13 Oktober 2010, 10:48:44
Halo po dolgem času.
Čez vikend smo se potepali ob slovenski obali, Kat je imela na sebi najmanj sto rok  :).
Najbolj zanimiva je bila izkušnja z morjem, ki jo je neznansko jezilo. Kar naprej so se neki valovi zaganjali med njene kamenčke in jo motili med valjanjem po njih. Zato jih je kar lepo nalajala, ni pa upala mednje  :D. Jaz sem bila do gležnjev v vodi in sem jo vabila k sebi. Tačke je sicer namočila brez težav, naprej pa ni šla. Potem sem jo prijela in enostavno položila do trebuščka v morje in se je takoj umirila, ni je bilo strah, ampak takoj ko sem jo spustila, je zbrisala na suho. Mene 20 stopinj ni toliko navdušilo, da bi zaplavala - morda bi v tem primeru šla za mano.

Še odgovora za Felino in Mandy - gospa Joke ni razstavljala samo Rose ampak tudi Rubi, svojo mlado katalonko. Kako je bilo v petek na specialki ne vem, je pa na EDS z njo dobila naziv evropska mladinska prvakinja, bila pa je tudi Best Junior. Kar se tiče Kat pa je jasno, da sem jaz zanjo glavna, izjemno rada pa ima tudi sina. Med psi je Gi njen partner za igro in živa igračka za cotanje, Čupko pa je alfa, ki se ga ne dotikamo, ne grizemo za tace, nanj ne polagamo svojih manekensko dogih nog in tudi sicer ga pustimo čisto pri miru (samo mimogrede mu včasih pokažemo jezik ali po zraku pošljemo poljubček)  :P. Muca naša škrbasta.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1420 : 14 Oktober 2010, 10:14:54
Super, naša pa se rokam raje umakne. Voda je pa zakon, čeprav marsikdo ne more verjet, da smo ji malo pomagali pri učenju plavanja. Pri nas je bila v pomoč Ida, ki je itak vodni pes. Tvoja Gi in Čupko imata rada vodo?
Končno je bil lep vikend, mi smo pa bili v gozdu nabrali kar nekaj gob in pikic po dlaki  ???.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1421 : 18 Oktober 2010, 11:13:48
Pozdrav, moram se malo pohvalit včeraj sva z Bello naredili izpit RO. Bella je bila pridna, krasna......., lomila sem ga smo jaz  :-[.
Revica ima tako smotanega vodnika, saj bo bolje (častna  ;) ).





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1422 : 18 Oktober 2010, 11:37:52
Čestitke! :)

Sem vaju gledala in je delo zgledalo zelo ok, super sta bili. Saj mi se pa sčasom tudi navadimo in delamo manj bedarij. :)
Joj, kaj sem jaz že vse delala na tekmah, hehe. S prvo psičko sem na njenem RO I izpitu narobe delala stožce, sem pozabila kam moram it okrog, hehe. :))
Pa enkrat sem s tadrugo naredila napačno vajo, ker sem površno gledala vaje in sem pomešala, pa Lono sem enkrat potisnila v stožce, ufff...
Na tej tekmi pa sem skoraj šla narobe stat, tam pri odpoklicu mi ni bilo jasno kam moram točno, sem morala prav fejst znak iskat.

Drugače pa ugotavljam, da ima moja borderka nek fetiš na šapije. Očitno resno jemlje, da je to ovčji pes. :o
Ponavadi Kat preganja, ko jo vidi, včeraj pa si je izbrala v množici Bello in sta se naganjali kot nori. Sem jo morala malo okregat vmes, jo je kr fejst v tace grizla in ji rep lovila. :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #1423 : 18 Oktober 2010, 12:03:20
A to je bila tvoja žvirca, ja sta se kar ujeli. Mislim, da se Bella ni nič pritoževala glede grizenja. Bilo je pa hecno kako je tvojo psičko iskala, če se ji je "izgubila" v poplavi borderjev.
Se bomo še srečali na kakšni tekmi in ponovili igranje.
Hvala za čestitke in vzpodbudo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1424 : 18 Oktober 2010, 13:24:59
MANDY se od nas cestitke! Kot je ze Sibila rekla, res ste bile super, Bella zelo lepo dela  ;) Vaju bomo sedaj veckrat videli na tekmah?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

MANDY

  • Gost
Odgovori #1426 : 19 Oktober 2010, 10:03:43
Hvala, to z družbo bi bilo pa suuuuper.  :) ;D :D
Pol pa  še Kat in smo schapi  ekipa.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1427 : 05 November 2010, 12:35:55
Ej kako ste. Nekaj jesenskih.


Lahko bi rekli, da je to obredni ples za sonce.


Lep vikend želim.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1428 : 05 November 2010, 12:37:26

no zdaj pa bomo plesali.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #1429 : 06 November 2010, 10:13:19
Kako je dobra tale vaša Bela.  A so tele slikce nastale na poti na Hom?


MANDY

  • Gost
Odgovori #1430 : 08 November 2010, 10:24:40
Hvala, ne  nad Marijo Reko-Prebold na poti proti Mrzlici.
 Letos je tok malo lepih dni za naše pohode  ???, si ti tudi iz Savinjske?



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #1431 : 08 November 2010, 13:01:38
Ja tud mi se jezimo zarad vremena >:( >:(..sicer mamo enga mladička in pohodi v hribe zaenkrat se odpadejo. Ja sem iz Žalca ja. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1432 : 08 November 2010, 14:24:07
Prav iz Žalca, no pa pravim, da poznam vse pse iz našega "mesta". Srečali se nismo še nikoli, ali pač  :-[ :-[.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1433 : 08 November 2010, 16:42:57
samo test


renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1434 : 08 November 2010, 16:46:00
Ne vem zakaj nisem mogla poslati sporočila. Zdaj bo očitno šlo  ???.

No, ker smo mi poletne počitnice preživljali med domom in Nizozemsko in malo pogrešali klasično poležavanje, smo nadoknadili prejšnji teden, med počitnicami. Vsi vključno z malo navihanko smo seveda uživali. Poskušala bom pripeti še nekaj slik


renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1435 : 08 November 2010, 19:13:11
No, pa poskusimo drugače








renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 08 November 2010, 19:18:10
Pa še malo  ;D





Mandy, tista prva slikca Belle je za koledar. Mesec oktober - listopad  ;). Lepa, lepa.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1437 : 09 November 2010, 10:14:54
Ej, kako je Kat zrasla prava damica je. A zdaj je pa šla sama v morje ?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1439 : 09 November 2010, 16:15:40
Hvala obema za komplimente  ;D.
Če bi lahko Kat opisala po človeških merilih bi rekla, da je dolgonoga vitka deklica. Res je lepo pridobila na teži in višini. In da, tudi barve spreminja  :P.
Na prvi sliki, kjer je mokra, se malo vidi da po hrbtu (od zadnje črne proge nazaj proti repku) postaja siva. Podlanka je čisto siva, krovna dlaka izrašča siva, po vršičkih pa je še bela. Ta predel bo definitivno potemnel, ker je koža tukaj temnejša, se pa tudi vidi kje bo ostala bela saj je koža tam roza. Dvomim, da bo šla ta siva v črno in tako bo njena barvna slika čez nekaj časa pestrejša  :). In tudi smrček sivi tam kjer je bil prej malo bel in bel čopek na glavi je vedno manjši.
V morju pa se mlada dama ni kopala. Mokra je bila od dežja  :o.