Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 751294

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #150 : 29 November 2007, 10:23:26
Ja, tudi Šušu nič kaj rada ne uboga ostalih :P, kar ignorira njihove komande. Razen če imajo kakšne super priboljške :o, pa še te prvo poskuša izsiliti.

Za njo je še vedno paša zabava :o in ne delo >:(. Misli, da je tja prišla po svoje noret. Tako, da raje Martino pri komandah ignorira in gre stran. >:(

Po drugem poskusu in vzgojni lekciji pa je bila res malo šokirana in vsa zamišljena 8). Kar na miru je stala.

Študiram pa res doma posnetek :P, samo, ko pa prideš tja v ogrado je pa čisto nekaj drugega >:(. Šušu ki nori po svoje >:(; ovce, ki laufajo po svoje >:( in upaš, da te katera ne pohodi oz. se ne zaleti vate. Gredo proti tebi :'( in prav upaš, da te vidijo in te ne bodo zmečkale ali stišale :(. Se jih lahko kar vstrašiš.
Ko sem bila v ogradi, sem mislila, kako sem se trudila in delala, ko pa sem videla posnetek >:(, je pa bila čisto druga pesem- kot bi neroden hlod tja postavil. >:(  Ja se še bom zelo namatrala, da bo čemu podobno.

Je pa tudi Martina prišla obakrat zadihana :P, Tamala nam bo še dala vetra, preden bo začela delat tako kot je treba.

Ja, ja, Simon,  Minči bo naslednjič res delala :P, samo kot profesionalka :D :D :P- to bo pa še trajal. Ja, bilo bi pa super, ja :o. Pa kot pravi "pastirček" bo treba še kdaj past :P in doživet žegen. :o

Naslednjič bo prvo delala Martina z njo, pri drugi "pašnji" pa jaz.


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #151 : 01 December 2007, 14:04:52
Felina, nisem vedela, da si se tako "resno" lotila "zadeve". Super!!!!!!  Čupavci so tudi moje srce osvojili (tudi TTji), samo da pa ja z nisem potem za "delo" s tako dlako... jaz imam rada vse skuštrano in ofucano.  ;D

V LJ pa že kar rezerviram plac v avtu, če bo.  :P   :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #152 : 03 December 2007, 10:37:35
varja....saj pa veš, da sem jaz resen človek.... ;)  :P

no, naj te potolažim, da več dela z njegovo dlako kot je imam z shih-tzujevo ne bom imela...je vseeno malo bolj hvaležne sorte, kot ta moj mali nehvaležnež...sicer pa sem itak frik na čupavce (kompenziram komplekse, ko imam sama bolj svilnate in tanke lase...  :-[  :P ), tako da to sploh ni problem.

Plac pa v avtu bo, tako da se štuli...bom zelo vesela družbe.....pa glede na to, da bod schapiji (jupiiiii!!!!!) oba dneva tam, si lahko izbereš tudi dan.


minči...komaj čakam na posnetke od profesionalk!  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #153 : 03 December 2007, 19:03:54
hihi, jaja, resen človek si.  :)

Citiraj
kompenziram komplekse, ko imam sama bolj svilnate in tanke lase... 

zdaj pa je tudi meni jasno, zakaj me čupasto privlači... ah, vse mi je jasno.....   ;D

Suuuuper za plac v avtu.... a ti kar oba dneva?  ;D  bom nabrusila fotoaparat, haha... saj mene zanimajo tvoji čupavci, pa moji čupavci, pa še kavalirji.  ;D  ;D  (oni štirinožni kavalirji, v dvonožne ne verjamem  ;)  )




Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #155 : 16 December 2007, 19:30:32
Nisem zasledila teme pa sem brezveze opis delala. :-[


Schapendoes

Skupina FCI 1, sekcija 1, ovčarski psi

Izvor: Nizozemska

Višina: 40 do 50 cm

Teža: samice 12 do 20 kg, samci 25kg

Lahko grajen pes.

Dlaka: dolga, rahlo valovita dlaka. Standart dovoljuje vse barve. Najpogostejše so črna in siva so bela, redkeje rjava.

Ušesa: Dolgo odlakana, majhna, viseča a ne oprijeta.

Rep: dolg in košat

Zgodovina: Tipičen ovčarski pes. V preteklosti ni bil nikoli priznan kot pasma, temveč kot "uporaben pes". Nikoli ni imel pravega imena. Imel je različne "vzdevke" kot so Herderdoes, Siep, Olde Grise in tako dalje. Na raztavi se je prvič (domnevno) pojavil okoli leta 1872 do 1874. Kot samostojno pasmo so ga priznali med 1. in 2. svetovno vojno. Pasma je bila v drugi svetovni vojni skoraj "izgnana". Prvi standart je iz leta 1954. Pasma se še vedno razvija, mora biti zelo odgovorno vzrejena.


Karakter: temperamenten, delaven, navajen delati samostojno, včasih trmast. Zelo prijazen in ljubeč. Primeren za pasje športe kot so agility, RO, fllyball in dog-dancing.(pasji ples) Zelo se naveže na družino, zato je odličen družinski pes. Ni pes za ketno ali boks.

Uporaba: Dober reševlni pes. Ni dober čuvaj ali obrambeni pes.

Pomembna  je dosledna vzgoja, čeprav ne prenese "trde roke".


Vir

Vir

Super spletna stran minči! :-*



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #157 : 16 December 2007, 21:16:14
weeeeeeee! luštna stran! sploh sem se nasmejala, kako je izpadel bearded collie zaradi preveč dlake (pri meni je bilo isto, se fant ni strinjal z beardijem, ker je kao prekosmat,jaz pa  sem si ga želela že od 12 leta, potem ko pa sva na eni fotki zagledala schapija, pa je bila ljubezen na prvi pogled iz obeh strani...dalaka čudežno ni bila več ovira in potem sva začela brskat za temi lepotci in ljubezen se ja samo večala...čeprav beadriju se še nisem čist odrekla...mogoče enkrat v zeloooooooo daljni prihodnosti)
...aja pa glede dlake,  doma pa imamo škotskega ovčarja, shih-tzuja in dolgodlako mačko in njega motijo dlake...kaj si sploh človek naj misli o tem  ;)..čeprav sem vesela, da me je njegovo tarnanje pripeljalo do schapijev, ker so pa res zakon in popolnoma karakter zame.

minči, kako pa je sedaj s pašnjo? aja, pa še to...kakšna je količina snežnih kep, ki se formirajo v šušujinem kožuhu?


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #158 : 16 December 2007, 23:33:06
Ja stran je res SUPER :o Eva, bravo...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #159 : 17 December 2007, 05:40:01
Lušten filmček :) Res zelo zanimiva pasma, mi je všeč :o


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #160 : 17 December 2007, 16:34:01
Hvala vsem za pohvale- v Evinem imenu. ;D
Pašnja je trenutno premaknjena šele na januar >:(- in še to ne vemo kdaj. Je Martina polno zasedena in še ovce so breje :o, tako, da jih je treba do marca šparati. Spomladi pa začnemo s polno paro :o.
V Lj še nimamo snega, tako, da še nimamo problemov :o. Sodeč po slikah does-ov pozimi,  bo pa snežnih kep kar ogromno >:(.
Se pa trenutno Sky goni, Šušu pa se bo začela v parih dneh. Tako, da bomo opravili obe gonitvi na en mah. :o :o
Sem pa izvedela, da je do sobote bilo že 6 does-ov :o :o(skupaj s Šušu)  prijavljenih na Lj. razstavo.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #161 : 17 December 2007, 21:48:09
6!?  :o

Kateri dan pa?oba dneva? joj, komaj čakam!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #162 : 17 December 2007, 23:52:10
Nisem spraševala za kateri dan, tako, da ne vem.  :-[ Rečeno mi je bilo, da je prišlo šest prijav.
Niti še ne vem, če  je Šušu-jina žlahta med njimi. Mi vzreditelj še ni odgovoril (verjetno mu spet nagaja računalnik) >:(.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #163 : 18 December 2007, 11:01:50
Če pa bi to bilo res in bi bilo toliko psov že brez njene žlahte, pa se mi itak utrga!bi zblaznela.....saj verjetno bo kakšna statistika kateri dan je kaj.... ???

Komaj čakam, da vas v živo spoznam  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #164 : 18 December 2007, 20:02:35
Tudi jaz že komaj čakam na razstavo in da se spoznamo. :o

Trenutno Šušu pospešeno menjava dlako, tako, da ji odpada kar v šopih >:(. Jo pobiramo po celi hiši in jo pridno češem, ker drugače se ji iz mrtve dlake takoj delajo cofi. >:( Bo na razstavi vsa opuljena >:( :'( , bo pa prav zanimivo videti ostale doese. :o :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #165 : 18 December 2007, 20:13:27
heheh...dlake ja...mi smo menjali 3 sesalce, ker so vsi pocrkali po hitrem postopku od vse te količine dlak ob menjavanju letnih časov...kriza...samo vsaj dolge dlake gredo hitro posesat, ko pa so bili enkrat na obisku dalmatinci, smo tisto dlako sesali kot zmešani in ni in ni šla ven...smo potrebovali kar nekaj časa, da smo jo izničli.

se je šušu odločla, da se bo za razstavo še posebej poštimala...saj veš, punca rabi novo frizuro za takšen gala dogodek.  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #166 : 23 December 2007, 18:00:50
Felina, objavljena je statistika za LJ razstavo. :o :o

Oba dneva je prijavljenih 6 psov- 3 psice, 3 psi

12.1.- RING 23 - 11:17-11:39
13.1.- RING 19 - 11:57-12.15       časi so okvirni.

Tako, da upam, da tudi zate ne bo zgodnja ura in boš lahko mirno prišla iz MB.





Tako se pa Šušu šverca v škafu z opranim perilom. >:(


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #167 : 23 December 2007, 18:16:59
hej hej hej!

sem šele zdele videla vašo novo spletno stran!  :o Super!  :D zdaj pa le novičke gor sproti dajat, da bomo na tekočem! ;D

Shushu je pa najboljša na zadnji slikci v škafku  :o

Lupčka obema!! :-* :-*


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #168 : 26 December 2007, 15:47:43
V Ljubljani smo končno dočakali malo snega. :o :o

Felina, tako pa zgleda Šušu po dveh urah sprehoda po zelo nizkem snegu.  >:(
Jo pa kepe zaenkrat spravljajo ob živce. >:( Ves čas si jih grize. Se bo morala še navadit. :P





kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #170 : 26 December 2007, 18:28:54
OOOOOOO :o :o :o :o boga revca. tole pa kr hudo zgleda ja :-\ ::) revčka



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #171 : 26 December 2007, 18:42:47
Ooooo bogica mala kosmata...   :o :-\ Kako ji pa kepe dol spravite? Z vodo?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #172 : 26 December 2007, 18:52:09
Oooooo,Majchy, živjo!

Ja Šušu gre kar v banjo in pod tuš. :P :o Nič drugega ne pomaga.

Bomo pa držali pesti zate tam okoli 22.2., že komaj čakamo!!!! :o :o


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #173 : 26 December 2007, 19:07:58
Se mi je zdelo da najbolj tuš pomaga.  :D

Ja fuuuul držte pesti in tačke. :o Vse štiri...  :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 26 December 2007, 19:12:37
hmmmm...bomo meli še enga keparja, očitno......... 8)  Se pa vidimo v soboto na razstavi v ljubljani...upam, da vas bom našla  ;)

lepe praznike vsem!!!!!!!!!!!!!!!!! dosti poljubčkov vašim pesjanom!!!!!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #175 : 26 December 2007, 22:12:37
Felina hvala in pa tudi isto vam!!!! :o

Šušu je pa že vsa v šoku  :'(- petarde, rakete,...
 So jih v sosednji ulici metali >:(, ko je bila zunaj na terasi. Sedaj pa kakor hitro se zvečer začnejo petarde zbeži pod stopnice  :'( in noče ven :'(, še jesti in piti ne :'(. Da ne govorim o kakšnem večernem sprehodu. :'( Je pravi revček. :'(


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #176 : 27 December 2007, 09:53:20
Bošček!!!!!!!!1

ma te pedarde so eno samo sr****!!!!!!! trenutno imam srečo, da se jih moje živali ne bojijo, enkrat na sprehodu, jima je petarda počla par metrov za ritjo, pa sploh ni bilo panike..medtem, ko pa prejšnja psička je bila vsako novo leto na pomirjevalih...od sile se je polula in pokakala.

ne vem zakaj more folk pokat, naj gredo nekam na bojno polje, jih je po svetu več kot dovolj, pa se bodo pokanja naslišali preko dovolj...rakete še štekam, je neka estetska vrednost vsaj, čeprav bi tudi brez tega prav lepo živeli.   >:(

upam, da bo vse ok...saj bo novega leta kmalu konec 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #178 : 27 December 2007, 12:56:16
Jooj meni je Šušu takoo lepa! :o :-* :-*

Maja a se nam mogoče obeta nov Schapendoes v Sloveniji?? ;D

:)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #179 : 28 December 2007, 14:02:45
še en schapi?!!!??  :o   kje blizu Maribora?   ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)